Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor

Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   109 / 109
(#) scooby_ válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 16, 2017 /

Ezek már elég régi tapasztalatok, hogy azoknak az eszközöknek jobb a térelválasztásuk, kisebb az áthallásuk, ahol a két oldal külön van megtáplálva. Ez itt csak részben igaz, mert van egy LM3XX-ből álló feszültségszabályzó fokozatunk, ami előállít közel 19V-ot, majd erről csatlakoznak le két-két áteresztő tranzisztoros fokozattal. Én sokszor tapasztaltam azt is, hogy az L3XX-nek sokszor elég gyatra a brumm elnyomása, így vélhetően a tranzisztoros fokozatnak abban is van szerepe, sokkal inkább, mint a két oldal szétválasztásában, mert galvanikusan azok mindenhogyan egy tápról mennek. Egyébként az LM3XX zajt is szeret termelni, valószínűleg ezt a tervezők is észre vették, de ezt anno CHZ is említette ennél a tápnál is, meg a nagyfeszültségű tesójánál is.
(#) Godypapa válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 18, 2017 /

Szia! Az egyenirányítás *.lay file-n a biztosítékok mit védenek? Szerintem a graez-t semmi sem, ezért a híd elé kellene tenni őket.
(#) Cinema válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 18, 2017 /

Érdemes az LMxxx IC Adjust lábait hidegíteni 4,7µF-10µF-os MKT, MKP kondenzátorral, ahogy azt ajánlják is az adatlapján. Sok zajt lenyel, bármilyen táp IC kimenetén sokat javít az MKT kondenzátor beforrasztása.
Az IC után a kisjelű panel betápját érdemes 22-100Ohm/1W-os ellenálláson és utána 47-100uF(ELKO)+220-470nF-MKT kondenzátorokkal szűrni, hidegíteni, majd az erősítő IC táplábai közé közvetlenül pedig 47-100nF kerámia kondenzátorokat forrasztani.
A jelvezetékezés minél rövidebb legyen, a tápvezetékezés esetleg a másik fólia-oldalon is mehet, vagy ez is röviden, sugárszerűen kiképezve, nem telefóliázva a panelon.

Üdv!
(#) Moszkvai válasza Godypapa hozzászólására (») Feb 18, 2017 /

Mindenki kénye kedve szerint alakíthatja.
(#) Godypapa válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 18, 2017 /

(#) zenebolond válasza Godypapa hozzászólására (») Feb 18, 2017 / 1

Szia!

Ezt én is megtaláltam de az alkatrészek értékei nincsenek ráírva, csak a pozíciószámok!
(#) Godypapa hozzászólása Feb 19, 2017 /

Aktidam_ MK_IV
Tessék, lehet csemegézni.
Ha hibát találtok javítom ...
(#) scooby_ válasza Godypapa hozzászólására (») Feb 19, 2017 /

Én kapásból találtam benne hibát, az elsőben. A trafó közösített pontja nincs összekötve a RIAA közös pontjával, illetve a jobb oldali 680nF sincs földre kötve.
(#) Godypapa válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 19, 2017 /

"teleföld" bekapcsolása, valamint "C1" bekapcsolása
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) Godypapa hozzászólása Feb 19, 2017 /

Egyszerűség kedvéért ... aki esetleg nem tudná alkalmazni, valamint összekötöttem, de semmi értelme.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) Godypapa válasza Godypapa hozzászólására (») Feb 19, 2017 /

elírtam: "C2" bekapcsolása
(#) CHZ hozzászólása Ápr 12, 2017 / 4

Hibrid RIAA készül, még az alsó perforált lemez hiányzik.
(#) kistee hozzászólása Jún 22, 2017 /

Sziasztok!

Légyszi segítsetek nekem megfejteni a mellékelt rajzon R1 és R2 értékét! Nekem csak szkennelt pdf-ben van meg és azon nagyon rosszul olvasható. Akinek esetleg megvan az eredeti RT 1984/12, megnézné abban nekem a pontos értékeket?

Köszönöm!
(#) reloop válasza kistee hozzászólására (») Jún 22, 2017 /

Szia! Ránézésre T1 bázis +1V testhez képest, ehhez R1=4k7; R2=1k2 osztó illik.
(#) kistee válasza reloop hozzászólására (») Jún 22, 2017 /

Kösz a segítséget! Lenne még egy kérdésem: a leírás szerint ennek az erősítőnek 22 Ohm a bemenő ellenállása. Ha ezt 100 Ohm-ra szeretném növelni, akkor jól gondolom, hogy az R3-at kell 100 Ohm körülire cserélnem?
(#) reloop válasza kistee hozzászólására (») Jún 22, 2017 /

Igen, az R3 határozza meg a bemeneti impedanciát. Egyúttal lehetőség nyílik C1, C2 hasonló arányú csökkentésére, ha ez előnnyel szolgál az építés szempontjából.
Következő: »»   109 / 109
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Júl, 21. Pé
6:33:08
Jelenleg 128 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu