Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » V-FET és SIT erősítő kapcsolások
Lapozás: OK   8 / 8
(#) mek-elek válasza tunerman hozzászólására (») Júl 16, 2024 /
 
Én sem úgy gondoltam, hogy ezen elidőzünk.
(#) tunerman válasza tunerman hozzászólására (») Júl 19, 2024 /
 
Kifúrtam a TKD 2P65CS attenuator rőgzítő csavarjainak a helyét az előlapon. A beszerelése szerencsére simán ment, nem voltak nagy eltérések a lyukaknál. :smile29:
Hátra van még a két WBT RCA aljzat helyének kitalálása, valamint a hozzátartozó fúrás/faragás.
TJ.
(#) tunerman válasza tunerman hozzászólására (») Kedd, 18:52 / 1
 
A következő lépés az lett volna, hogy az RCA aljzattól a bejövő jelet odavezetem a TKD 2P65CS attenuator -hoz, majd a leosztott jelet továbbvezetem a hűtőbordán lévő erősítőhöz.
Jó - jó, de miért vezetem én ezt a leosztott, kisszintű bejövő jelet a kb. 8cm-re lévő V-FET gate elektródájához? Mi lenne, ha nem ezzel a zavarérzékeny jelnek az odavezetésével küzdenék, hanem odatelepíteném a 2SK79 -et magának az attenuatornak a kivezetéseire? Ennál rövidebb bemeneti szabályzott jelút fizikailag ugye nem létezik
Amúgy a V-FET drain vezetéke már nagyobb, felerősített jelet továbbít, és annak a zavarérzékenysége egyből sokkal kisebb lesz.
Szóval átterveztem a bemeneti fokozatot, és betettem még egy biztonsági 1,5M-ot az attenuator leszedőjéhez, hogy akármilyen kontakthiba esetén a 2SK79 gate elektródája " ne lógjon a levegőben" (ez az ellenállás amikor bekerül az áramkörbe, az erősítő már úgysem szól)
TJ.
(#) tunerman válasza tunerman hozzászólására (») Csü, 7:13 /
 
Miközben azon gondolkodtam, hogy lehetséges-e a további egyszerűsítése az Unity Coupled V-FET SE kapcsolásának (igencsak drága a Kondo KSL SPz kábel minden cm-re), bevillant, hogy KETTŐ vezetékkel is végig lehetne vinni a jelet az egész erősítőn

RCA > attenuator > 2SJ119 > Tango > banánaljzat

Ehhez az egyszerűsítéshez hozzátartozik viszont a következő változtatás - a 6K8 előfeszítő ellenállás (THD minimum), nem a +60v-ra megy, hanem a 2SJ119 drain elektródájára. Ezen a ponton a meghajtó 2SJ119 V-MOSFET váltakozó feszültsége található, így a blue LED előfeszítése is változik a vezérlés hatására. A bemeneti 2SK79 lezárásához nagyobb G-S feszültség kell, ehhez adódik hozzá a blue LED növekvő áramnál nagyobb nyitófeszültsége, ami rásegít a lezárásra. Tehát így kettős vezérlése lesz a 2SK79 V-FET-nek, aminek hatásos következménye lesz a nagyobb meredeksége.
Ez a műkődési mechanizmus számomra a híres Münchhausen báró kalandjait jutatta az eszembe, aki a saját hajánál fogva húzta ki magát a mocsárból
Ez lenne a " Münchausen Drive " elvi működése, információ az elnevezés főszereplőjéről itt:

Miközben azon gondolkodtam, hogy lehetséges-e a további egyszerűsítése az Unity Coupled V-FET SE kapcsolásának (igencsak drága a Kondo KSL SPz kábel minden cm-re), bevillant, hogy KETTŐ vezetékkel is végig lehetne vinni a jelet az egész erősítőn

RCA > attenuator > 2SJ119 > Tango > banánaljzat

Ehhez az egyszerűsítéshez hozzátartozik viszont a következő változtatás - a 6K8 előfeszítő ellenállás (THD minimum), nem a +60v-ra megy, hanem a 2SJ119 drain elektródájára. Ezen a ponton a meghajtó 2SJ119 V-MOSFET váltakozó feszültsége található, így a blue LED előfeszítése is változik a vezérlés hatására. A bemeneti 2SK79 lezárásához nagyobb G-S feszültség kell, ehhez adódik hozzá a blue LED növekvő áramnál nagyobb nyitófeszültsége, ami rásegít a lezárásra. Tehát így kettős vezérlése lesz a 2SK79 V-FET-nek, aminek hatásos következménye lesz a nagyobb meredeksége.
Ez a műkődési mechanizmus számomra a híres Münchhausen báró kalandjait jutatta az eszembe, aki a saját hajánál fogva húzta ki magát a mocsárból
Ez lenne a " Münchausen Drive " elvi működése, információ az elnevezés főszereplőjéről a Wiki-n elolvasható.
TJ.
A hozzászólás módosítva: Csü, 7:22
(#) cua válasza tunerman hozzászólására (») Csü, 7:25 /
 
Egy pillanatra elgondolkodtam, hogy azert kell-e ketszer leirni, mert ketto vezetekkel viszed vegig a jelet, vagy csak valami dramaturgiai fogas...
(#) tunerman válasza cua hozzászólására (») Csü, 7:29 /
 
Véletlen volt, elnézést kérek
TJ.
(#) cua válasza tunerman hozzászólására (») Csü, 7:34 /
 
En is csak vicceltem, nem tortent semmi tragedia.
Viszont mar regebben is akartam kerdezni:
1. Lehet tudni hany ember hallgatta (esetleg epitette ) meg ezt az erositot?
2. Akiknek nem tetszett ok mit mondtak, mivel indokoltak?
(#) tunerman válasza cua hozzászólására (») Csü, 7:49 /
 
Az Unity Coupled V-FET SE projekt jelenleg a tervezés/építés fázisában van. Még a doboz elején lévő két RCA aljzat 12mm-es furatai sincsenek kijelőlve
Azon gondolkodom, hogy az elhelyezés milyen aránya (aranymetszés?) lenne a legjobban elfogadható.
TJ.
(#) Alkotó válasza tunerman hozzászólására (») Csü, 9:34 /
 
Ha "aranymetszés", akkor az kötött méretarányt jelent, azaz ismerve a szélességet, adódik a méret. (egész / nagyobb rész = nagyobb rész / kisebb rész)
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem