Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár Torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   302 / 302
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Kedd, 10:23 /

Teljesen tanácstalan vagyok. Egy lay file, vagy fotó a nyák két oldaláról talán többet elárul.
(#) Massawa válasza lajos1969 hozzászólására (») Kedd, 10:25 /

Ahogy Béla is irja, itt már mérecsgélni kellene szkoppal stb hogy megtalaĺd azt a helyet, ahol a torzitás elindul. Ezt innen mi már nem tudunk sok mindent mondani.
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Kedd, 10:48 /

Még egy dolog jutott a fejembe. Két antiparalel piros színű, lehetőleg extrafényű led az első fokozat kimenete, és a VB közé. Ha valóban nagy jel van az első fokozaton, akkor a ledeknek villognia kell.

Meg közben még egy gondolat. Írtam, hogy kicsit eltér a PT körítése a gyártó ajánlásától. Ez az IC az egyszerűsége ellenére elég összetett. Van benne két low pass filter, egy sigma delta 1 bites A/D konverter, memória stb. Előfordulhat, hogy a bemeneti aluláteresztő szűrő olyan értékű ellenállás/kondenzátor értékekkel van szerelve, aminek van egy erős kiemelése. Ha igen, az is okozhatja a torzítást. Le kell szimulálnom a szűrőt.

clip.jpg

(#) Massawa válasza tothbela hozzászólására (») Kedd, 11:00 /

Én inkább az R6/C20/R7 közös pontjához kötném - az megy egyenese a PT-be és talán a vágás is egy kicsit zeneibb lenne az R6 miatt.
Amugy szerintem a low pass elég masszivnak néz ki, kér RC tag nagy kondikkal, egy szimuláciot megér.
(#) tothbela válasza tothbela hozzászólására (») Kedd, 11:00 /

Leszimuláltam a bemeneti szűrőjét a PT-nek. Mindössze fél dB kiemelése van 1,5kHz körül. Utána szépen esik az erősítés. Tehát az sem okoz hibát.
(#) tothbela válasza Massawa hozzászólására (») Kedd, 12:03 /

Szándékos volt direkt a IC kimenete, mert most nem az a cél hogy limitálja a jelet, hanem hogy a műveleti erősítő viszonylag nagy árammal tudja a ledeket hajtani. 1,8V körüli csúcsfeszültség tudja csak kinyitni a ledet. Ha felvillan, akkor az azt jelenti, hogy 0,9V csúcsértékű jel jön le a gitárról. Az pedig egy mai modern aktív hangszedőnek is becsületére válik. tehát elviekben erős pengetésekkor sem illene villogni a ledeknek. Hogy ilyenkor be fog miatta torzítani a bemeneti erősítő, az most nem érdekes. Csak a jelszint indikálása a cél.

Oszcilloszkóppal nem igazán tudtam gitár jelet nézni, mert nem állandósult jelről van szó. Tárolós szkópom meg nincs. Többre mentem egy hangkártyás felvétellel, aminek az egyik csatornájára 0 dB-es 1 kHz referenciajel, a másikra meg a gitár jele ment. vannak gitárok, amelyek a kimenő jelükhöz képest meglehetősen nagy tranziens ugrásokat adnak pengetéskor. Mások meg lomhán indulnak. Szinte alig nagyobb az induló pengetés jele a továbbiaktól.
(#) Massawa válasza tothbela hozzászólására (») Kedd, 12:19 /

Minden világos.
(#) lajos1969 válasza tothbela hozzászólására (») Kedd, 17:33 /

Itt van a komplett doksi!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Kedd, 18:32 /

A ledek nem villognak! Kipróbáltam a rajz szerint.
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Kedd, 18:41 /

Nem tudom kibontani a rart itt a munkahelyen, de majd otthon megnézem.
(#) lajos1969 válasza tothbela hozzászólására (») Kedd, 19:20 /

Köszi szépen! Rendben.
Ha ez nem lesz jó akkor egy hasonlót ajánlhatnál ami tökéletes PT2399-el!
(#) konzervhal válasza Massawa hozzászólására (») Kedd, 22:38 /

Valóban az R1-nél volt a probléma, de nem alkatrész hiba volt, hanem a nyákkal volt a gond. A C2-vel összeértek. Szabad szemmel alig láthatóan, de gyanúsan közel voltak. Megkapartam, működik. Mondjuk kissé zajos... de ez már más téma. Köszi a segítséget.
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Sze, 11:13 /

Csak még egy kérdés. A rarban a lay file kétoldalas nyákra van tervezve. Te is kétoldalast csináltál, vagy áttervezted egyoldalasra? Sok pontot a teleföld köt össze, elképzelhető, hogy abból adódik a gond.
(#) lajos1969 válasza tothbela hozzászólására (») Sze, 14:55 /

Egyoldalas az csak teleföldes! Jó a nyák.
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Csü, 10:50 /

Csak itthon tudtam megnézni rendesen. Melóba a rar a gond, táblagépen meg a lay. Nem tudom miért láttam kétoldalasnak. Csak így a probléma továbbra is fenn áll. Gondoltam hogy az R7-el sorosan be lehetne tenni egy 100 nF-os kondit, hogy a nagyon alacsony frekvenciás összetevők ne kerüljenek a PT-re. Talán segítene.

Említetted hogy nagyon hangos ez az effekt. Dry/Wet átkapcsoláskor mennyire változik a kimeneti jel?
(#) lajos1969 hozzászólása Csü, 16:37 /

Az R7-el párhuzamos 100nF sokat segített!! Ha ez még segítség neked valamiben.
Következő: »»   302 / 302
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Aug, 18. Pé
23:45:17
Jelenleg 147 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu