Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   303 / 303
(#) gyulank hozzászólása Szept 25, 2017 /

Optikai pickup készítésre tud valaki leírást?
(#) gajdossmd hozzászólása Okt 3, 2017 /

Sziasztok!

Egy csöves jcm800 előfokkal szeretnék meghajtani egy TDA7294 végfokot milyen impedancia illesztésre lenne szükségem?
(#) Longa György válasza gajdossmd hozzászólására (») Okt 4, 2017 /

Szia!Az előfok úgy végződik, hogy hangerő poti, akkor összekötheted.Esetleg 10 kiló Ohm sorba, de csak ha túlvezérlődik.
(#) gajdossmd válasza Longa György hozzászólására (») Okt 5, 2017 /

Szia! Igen úgy végződik, csináltam már több ilyet és soha nem volt még gond csak kíváncsi voltam, hogy esetleg valami IC-és illesztést ajánl-e valaki. Pár kapcsolásban már láttam ilyeneket.
Azért köszi!
(#) tothbela válasza gyulank hozzászólására (») Pé, 20:47 /

Optikaira nem, de volt egy elhangolódásra épülő basszusgitár hangszedő prototipusom. Négy ferritmag a húrok előtt, ami 10,7 MHz-re van hangolva. A húrok közelsége hangolta el. Négy tekercs sorosan kötve, ez pedig paralel egy trimmerkondival.
Ez alkot egy oszcillátort, és a kimenő jele megy egy FM rádió KF erősítő/demodulátor fokozatára.

Az eredmény az volt, hogy még a pillanatforrasztó közvetlen közelsége sem okozott brummot a kimeneten, csak az alacsony értékű moduláció miatt a elég magas volt az áramkör zaja. Valami olyan elrendezés kellene, ahol a frekimoduláció elérné azt a szintet, ahol a fehérzaj már nem jelent gondot.
Következő: »»   303 / 303
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Okt, 19. Csü
12:41:33
Jelenleg 267 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu