Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései

Témaindító: dZsordeN, idő: Szept 26, 2005
Témakörök:
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3019 / 3019
(#) elektroncso válasza nedudgi hozzászólására (») Csü, 17:01 /

Bocsánat. Látszik, hogy késő volt. Invertáló áramkörre gondoltam, ami hasonlót tud. De az ide nem az igazi. Mink itt negátornak neveztük digitális technika órán ami még nem jelenti azt, hogy ez biztos jó.
Mivel a 3V a TTL áramköröknek nem jó (esetleg egy shmitt trigerrel kiegészítve jó lehet) ezért CMOS áramkörök között néznék körül. De jó kérdés, hogy mire is kell neki, mert amit Bakman mond DTL logikai áramkör is jó lehet.
(#) Lamprologus válasza morgo hozzászólására (») Csü, 17:15 /

Azért azt vedd figyelembe, hogy ha ezeket a powerbankokat a napelemről szeretnéd feltölteni az kapacitástól függően 1-7 napot is igénybe venne! Egy 10000mAh-ról egy átlagos telefont 3-4 szer tudsz feltölteni. Legjobb még otthon adapterről feltölteni aztán menet közben kint lehet hagyni a napon, hátha még egy telefontöltésre való energiát össze tud gyűjteni.
(#) proli007 válasza elektroncso hozzászólására (») Csü, 17:22 /

A negálás a logikai művelet neve. Az inverter pedig az áramkör, amivel ez megvalósítható..
TTL-ek között is van 3V-os tápfeszültségű. Az Schmitt trigger, egy hiszterézises bemenetű áramkör, ami jelformálást tud pld. végezni.
(#) elektroncso válasza proli007 hozzászólására (») Csü, 17:29 /

Köszönöm! Ma is tanultam valamit.
Sajnos nálunk nem elérhető az oktatásban magyar szakirodalom (illetve eddig nem volt elérhető, most már az internet nagy segítség), a szlovák meg negátory-nak nevezi, a tükörfordítás eredménye meg a negátor.
U.i.: De hogy az integrátort honnan szedtem tegnap este...
A hozzászólás módosítva: Csü, 17:30
(#) tbarath válasza psaunders hozzászólására (») Csü, 18:25 /

Hacsak nem viszel magaddal baromi nagy napelemet akkor a napelemes töltést felejtsd el.
Amit javaslok: akár több, minél nagyobb kapacitású hagyományos powerbank előre feltöltve, illetve táborozás közben a telefonhasználat minimalizálása: minél kevesebb idő bekapcsolt képernyővel, az is levett fényerővel, minden adatkapcsolatot lekapcsolva (wifi, mobilnet, bt) és csak akkor visszakapcsolva ha szükség van rá, és mnél kevesebb futó programmal.
Újabb androidoknál van battery saver, azt is célszerű bekapcsolni.
(#) erdgab válasza Szabolcs_12 hozzászólására (») Csü, 21:40 /

Mutatok mást,hátha megtetszik.Nekem ilyen van a traktoromon és a kapu nyitómnál is ilyen villogtat egy sárga lámpát.A traktoron 12V-ról a kapunál 24V-ról működik minden változtatás nélkül.A BD136 tranzisztort és a két ellenállást elhagytam,nekem nem kellett.
(#) denagy hozzászólása Csü, 23:03 /

Sziasztok!
Segítséget kérnék, hogy valamilyen módon lehetséges-e pcre kötni technics sa dx-940 erősítőt. Kelleni fog hozzá 5.1 pc hangártya? A kezelési útmutató szerint rátudtam kötni az "egycsatornás magno" phono bemenetre rca jack átalakítóval próbaképpen de olvastam hogy potenciál különbség lehet a kettő között így nem erőltettem. Köszi előre is a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Csü, 23:04
(#) RoliNyh hozzászólása Csü, 23:07 /

Szükségem lenne egy KYX-4402AS típusú zöld színű négydigites hétszegmenses közös katódos LED kijelzőre.

KYX-4402AS...

Vagy ezzel megeggyezőre. Én átnéztem az ebayt és az aliexpresst is, de nem igazán találok zöldet.
Amit linkeltem, az mint írja már nem elérhető, és igazából egy/két darab is elég lenne, nem kell húsz.
Sajnos amit én találtam, olcsó pénzért az ebayon, az mind piros...

eBay keresés...

Legvégső esetben, ha nincs helyettesítő ami olcsón hozzáférhető és esetleg valakinek lenne kedve átvenni párat, innen meg tudnám rendelni:

Helyettesítő...
(#) kadarist válasza denagy hozzászólására (») Csü, 23:08 /

Szia!
Kösd a CD vagy a tape bemenetre. A phono semmiképpen sem lesz jó, mert az a lemezjátszó bemenet., amely nagyérzékenységű és korrekciót tartalmaz.
(#) RoliNyh válasza denagy hozzászólására (») Csü, 23:11 /

Kösd rá az optikai bemenetre, ha mindenképp 5.1 hangzást akarsz.
Manapság a leggagyibb alaplapon is van optikai kimenet. Ha neked pont nincs, és ragaszkodsz az 5.1 -hez, akkor bizony 5.1 hangkártya kell, de manapság már ez is rajtavan minden alaplapon...
Viszont az optikai csatlakozás jobb átvitelt biztosít (és nem is kell hozzá annyi "kanóc")...
A hozzászólás módosítva: Csü, 23:13
Következő: »»   3019 / 3019
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 26. Pé
0:05:50
Jelenleg 192 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu