Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései

Témaindító: dZsordeN, idő: Szept 26, 2005
Témakörök:
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3244 / 3244
(#) Tubeamp válasza Maximo hozzászólására (») 12:29 /

Talán OA1160, OA1161.
Ez egy germánium dióda.
A zenerekhez semmi köze.
Nem hiszem el hogy nem megy egy adatlap letöltés,és értelmezés önerőből....
(#) Bell válasza tbarath hozzászólására (») 12:29 / 1

Ez egy jól működő kapcsolás, de érdemes egy trimmert, vagy beállítás után fix ellenállást tenni a két diódával párhuzamosan.
Minél kisebbre veszed, annál kisebb lesz a nyugalmi áram.
(#) tbarath válasza Bell hozzászólására (») 12:38 /

Köszi!
Bár nem nagyon érdekel a nyugalmi áram, de úgy tervezem meg akkor hogy legyen helye.
(#) Gafly válasza Bell hozzászólására (») 12:46 /

3V-os táplálásnál szerintem nincsen sok jelentősége....
(#) pucuka válasza tbarath hozzászólására (») 12:50 /

Azt azért írhattad volna, hogy csak egy dudát szeretnél hallgatni. Az nagyban egyszerűsíti a feladatot. (ha a torzítás nem számít)
(#) tbarath válasza pucuka hozzászólására (») 12:56 /

Szerintem leírtam, ezt írtam: "Semmilyen "hifi" igény nincs ezekkel szemben, csak hogy legyen hangosabb, az se baj ha csak 500-5000 Hz tartományban van vállalható karakterisztikája."

Bár azt nem írtam le, de beszédhang erősítése lenne a feladata a cuccnak, szóval nem nagyon számít semmi, csak hogy az jól hallható legyen. Szóval nem szempont a hangminőség, de ha kb. ugyanannyi pénz/erőfeszíŧés árán meg lehet csinálni jobb minőségűre, akkor inkább azt választom.
(#) Bell válasza tbarath hozzászólására (») 13:07 /

Egy próbát talán megérne, hogy az előbb említett modulnak csak az egyik kimenetét csatolnád ki egy elkón keresztül.
A kimenetek asszimetrikusak, csak a kivehető teljesítmény lenne kevesebb.
(#) tbarath válasza Bell hozzászólására (») 13:12 /

Nem rossz ötlet, de építhetnékem van
Aztán majd meglátom mi marad ebből...
(#) Kovidivi válasza tbarath hozzászólására (») 13:21 / 1

Ha a -ve helyett a GND-t használod, tehát a hidalt erősítőnek csak az egyik felét, akkor használható az IC. Fele akkora teljesítményt fog leadni. Tehát neked a két +VE kell, és egy GND.
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») 13:27 /

Jó tudni, köszi!
(#) pucuka válasza tbarath hozzászólására (») 14:15 /

Nem az átviteli sáv lett volna a lényeg, hanem a torzítás. Ha ez nem lényeg, akkor két NPN, meg egy PNP tranzisztorból megoldható, ahogy a FET meghajtóknál is szokás. Komplementer tranzisztorpár, a bázisuk összekötve, és egy földelt emitteres fokozattal meghajtva. A kimenet kondenzátoros leválasztású.
(#) Bell válasza pucuka hozzászólására (») 14:27 /

Kis jelszinteknél, alacsony hurokerősítésnél az összekötött bázisok gyalázatos eredményt produkálnak. 1V körüli bemeneti változásból nem sok minden jelenik meg a kimeneten.
Fülhallgatónál ez rettenetes lenne.
(#) pucuka válasza Bell hozzászólására (») 15:01 /

A meghajtó földelt emitteres fokozat kollektorán féltápfesz mellett nem nagy kunszt 1 Vcc jelnél nagyobbat produkálni. Hogy milyen hangja van, az talán nem érdekes, ha csak jelzőhang "hallgatására" van szükség.
A hozzászólás módosítva: 15:03
(#) Bell válasza pucuka hozzászólására (») 15:27 /

Ez szuper, akkor megmarad a két dióda.
(#) Maximo válasza Tubeamp hozzászólására (») 17:22 /

Oké kösz.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása 18:17 /

Szereztem egy fekete-fehér megfigyelő kamerát! Egy 4,5V adapterrel el is indult, viszont túl kontrasztos a kép és két vastag fehér vízszintes vonal vonul át a képen lassan fentről lefelé!
A kérdés hogyan javíthatnám meg?
(#) dokidoki válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») 18:30 /

Esetleg rendes és megfelelő tápfeszültséggel?!
(#) Udvari Zsombor válasza dokidoki hozzászólására (») 18:45 /

Az előző (ismeretlen) tulaj ráírta a hátuljára a csatlakozók fölé hogy "+ 3.6 -" és ebből arra következtettem hogy nyilván 3.6V kell neki. De nem, kiderült hogy 7.5V az igénye, melynek biztosítása után tűéles képpel kezdett üzemelni! Ma már sajnos ritkulnak az ilyen egyszerű megfigyelőkamerák...
A hozzászólás módosítva: 18:45
Következő: »»   3244 / 3244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu