Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései

Témaindító: dZsordeN, idő: Szept 26, 2005
Témakörök:
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3003 / 3003
(#) tbarath válasza Josi777 hozzászólására (») Hé, 23:23 /

Elméletileg így van, gyakorlatilag viszont az adatlapokban szerepel az input offset voltage is.
És elméletileg áram sem folyik a bemenetükön mert végtelen a bemenetek ellenállása, gyakorlatilag viszont...
(#) Josi777 válasza tbarath hozzászólására (») Hé, 23:33 /

Így van. Lehet rosszul fogalmaztam, a bemenetükre felírt Kirchoff első, csomóponti törvényével kell számolni, de az meg kezdőknek még nehezebb lenne elmagyarázni, ezért nem írtam így ki. De ha már felhoztad, akkor a lúd legyen kövér
A végén eljutunk a négypólusokhoz ebben a topikban.
Csak azért jegyeztem meg (és nem kijavítani akarlak!), nehogy így rögzüljön a kezdőkben, hogy bementek közötti feszültség különbség, még a végén ránk fogják, hogy itt tanulták
(#) vargham válasza teszti hozzászólására (») 6:27 /

A feszültségből ítélve Li-ion akkuról van szó, az pedig nem játék. A nem megfelelő használattól könnyen tönkremegy, ez a jobb eset, rosszabb esetben meggyullad, felrobban. Használj inkább olyan cél IC-t, ami töltéskor és kisütéskor is véd. Léteznek 1-2-3-n db sorba, illetve párhuzamosan kapcsolt cellához is.

Leírás például itt.

TI 3-6 cellás védelem
(#) nedudgi válasza tbarath hozzászólására (») 7:15 /

A TO92 láb mérete 0,5 mm körül van. A 0,64mm-re tervezett ND csatlakozó nem fogja meg rendesen. Az XH csatlakozó érintkezőjének kialakítása olyan, hogy biztonsággal meg tudja fognai a vékonyabb lábat.
(#) rettung hozzászólása 10:26 /

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy honnan tudom, hogy a vásárolt dugvillás 12v-os kb.1-2-3A es tápegységem hány wattos?
Köszönöm!
(#) vargaf válasza rettung hozzászólására (») 10:32 /

1 A esetén 12 W, 2 A esetén 24 W, 3 A esetén 36 W. Csak össze kell szorozni a feszültséget az árammal. P=U*I a képlet.
(#) rettung hozzászólása 10:37 /

Így?????
P=UxI
P=12V x 2A=24W
ennyi az egész?

És amugy mi történik, akkor, ha én veszek egy 36W, azaz 3A-es tapegységet, az egy méter ledszalagomhoz, amihez elvben elég lenne az 1A táp. Gondolom a ledszalag akkor is csak kb. 800mA fogyaszt, és nagyon biztonságos a tápegységem(nincs túlterhelve). De van más következménye? Pl. több energiát vesz ki a konnektorból?( júj ezt nagyon csúnyán írtam, ....tudom)
Köszönöm!
(#) rettung hozzászólása 10:39 /

Esetleg valami, valahol jobban fog melegedni?
(#) vargaf válasza rettung hozzászólására (») 11:13 /

Ennyi az egész, igen. A tápegységből annyi áramot vesz fel amennyire szüksége van. A hálózatból felvett áram arányos a kimeneten folyó árammal. Nem fog jobban melegedni.
(#) rettung hozzászólása 11:24 /

Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!
(#) Pafi válasza Josi777 hozzászólására (») 13:35 /

Márpedig igenis értelmezhető feszültségkülönbség. Ideális műveleti erősítőre ez éppen nulla, de minden más esetben eltérhet nullától. Én pedig még sosem vettem ideális műveleti erősítőt. Te igen?
(#) Pafi válasza Josi777 hozzászólására (») 13:43 /

Vagy egyik sem. Akár még jól is működhet az OPA sebességétől és a kialakítástól függően, akár lineáris akár kapcsoló üzemmódban. Persze oszcilláció esetén sokféle probléma adódhat.
Következő: »»   3003 / 3003
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 25. Kedd
14:26:08
Jelenleg 394 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu