Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései

Témaindító: dZsordeN, idő: Szept 26, 2005
Témakörök:
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3053 / 3053
(#) bitmixer válasza Melphi hozzászólására (») Kedd, 17:20 /

Túláramvédelem a célja. Kb. 8-9 A áramnál a tranyó kinyit, kisüti a kondit, a motor hajtása leáll. Majd a kondi lassan elkezd újra töltődni, és annak arányában szelídítve újraindul a hajtás is.
(#) Melphi válasza bitmixer hozzászólására (») Kedd, 17:32 /

Akkor ha például rövidrezárom a motor kapcsait avval nem tudom tönkretenni az áramkört, ugye?
(#) Kovidivi válasza Melphi hozzászólására (») Kedd, 18:16 /

Nem jelenthető ki teljesen biztosan!
(#) Melphi válasza Kovidivi hozzászólására (») Kedd, 18:24 /

Értem, majd megépítem és kiderül, az áramkör 6A-os határát nem lehetne kitolni mondjuk 8-10A ig, gyanítom a teljesítmény ellenállások értékét kell átszámolni úgy hogy nagyobb áram mellet nyissák a tranzisztort, de én sajnos nem tudom hogy kell?
Köszönöm.
(#) enree hozzászólása Kedd, 19:13 /

Sziasztok!
Egy pic-nek szeretném jelezni optóval, hogy van e 230V-os hálózat, vagy nincs. A lényeg, hogy minél gyorsabb legyen, ha elmegy a hálózat, a lehető legrövidebb időn belül földre kellene húznia egy bemenetet az optónak. Mi lenne a legjobb megoldás?
(#) Bakman válasza enree hozzászólására (») Kedd, 19:26 / 1

Ez jó lehet: Bővebben: Link. Elméletileg fél másodperc alatt jelez igaz, fordítva, mint ahogy írtad. Nullára húzza a bemenetet és áramszünet esetén megy fel 5 V-ra a kollektor.
(#) enree válasza Bakman hozzászólására (») Kedd, 19:46 /

Ó, köszi, nagyon jó! Butaságot írtam a működéssel kapcsolatban! Persze, ha elmegy a nafta, akkor enged ki! Köszi!
(#) csucsi84 hozzászólása Kedd, 20:24 /

Sziasztok!
Pici segitségre lenne szükségem!.
Megépiítettem Anderka feszültség szabájlyzóját
link
Ez nagyon jól müűködik 25_W-osw os villany körtével ._Evvel* szimulálom az akváriumban a napfelkeltét iívni készülöő halaknál.
A kérdésem az lenne, hogy a vilany körte hejlyére egy 60w _W-os akvárium melegiítőt köthetek-e?
Elöőre is köszönöm.

*Helyette alkalmazzuk inkább a szebben hangzó "Ezzel"-t!
A hozzászólás csapnivaló helyesírása miatt moderálva!
A hozzászólás módosítva: 6:27
Moderált hozzászólás
(#) Bakman válasza csucsi84 hozzászólására (») Kedd, 20:40 /

Igen, nyugodtan. A Triak (BTA 16) elbír 16 A-t elvileg, ez 3680 W-nak felel meg. Igaz, már nagyon határeset, a triakot is hűteni kell bőven. A 60 W-os terhelést csuklóból elviszi.
(#) csucsi84 hozzászólása Kedd, 20:46 /

Nagyon szépen köszönöm
Ezel több 100 sziámi harcoshal porontyot mentetél meg.
Mégegyszer nagyon köszönöm a gyors választ
(#) kriszrap hozzászólása Kedd, 21:08 /

Én egy nagyon alap kérdésem lenne pergés nyomogomboknál lenyomáskor vagy felengedéskor jelentkezik??
(#) Secret válasza kriszrap hozzászólására (») Kedd, 21:21 /

(#) vargham válasza kriszrap hozzászólására (») 6:33 /

Is. A pergést az okozza, hogy nem egyetlen időpillanatban jön létre a tökéletes kontaktus, illetve a tökéletes szakadás.
Következő: »»   3053 / 3053
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 20. Sze
7:29:46
Jelenleg 189 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu