Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortáp javítás

Témaindító: very, idő: Ápr 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 27
(#) Ge Lee válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 4, 2018 /

Ha a szekunder oldalon nincs zárlat vagy ahhoz közeli állapot akkor vagy a lágyindító hibás, vagy menetzárlatos lett a toroid. De inkább utóbbi, mert működés közben a lágyindító olyan mintha ott sem lenne, persze nem tudjuk hogy épül fel az egész, hol van a primer biztosíték stb.
(#) Thomas10100 válasza Sebi hozzászólására (») Jan 4, 2018 /

Rendben, köszi a segítséget!

Lehet hogy a hálózaton volt valami, mert nem csináltam vele semmit, egyszer csak durrant.
(#) Thomas10100 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 6, 2018 /

Hát valószínű a toroid lett menetzárlatos, mert mindent levettem a szekunder oldalon és így is kimegy a primer biztosíték.
(#) Ge Lee válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /

Amennyiben így van, és ismert a gyártója, akkor én személyesen köszönném meg neki hogy a munkadíjat ugyan elkérte érte, viszont az annak fejében elvégzett munka az pont annyit ér mint az a tönkrement trafó. Mert ugye ha az úgy lett volna elkészítve ahogy kell (illetve ahogy illene), akkor tervezett használat mellett minimum 40-50 év az élettartam, vagy több.
Láttam régebben egy videót egy kis kínai toroid tekerő manufaktúráról, érdekes módon még ők is tudták hogyan kell elkészíteni...
(#) Thomas10100 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 6, 2018 /

Sajnos fogalmam sincs a trafó készítőjéről és hogy mikor is került hozzá. Annyit tudok hogy a szekunder tekercsből kellett letekernem pár menetet, mert magas volt a feszültsége.
Lehet ennek köze ahhoz hogy tönkrement? 10 évet használtam így kb.
(#) Ge Lee válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /

Nem valószínű. Többféle hiba is lehet, de a leggyakoribb a primer menetzárlat, ennek semmi köze ahhoz hogy piszkáltad a szekundert. Hacsak nem ejtetted le, és mozdultak meg a vasmag menetei egymáson, de azt gondolom észrevetted volna.
A 10 év azt jelenti hogy a készítő remekül "ért" ahhoz amit csinál, mert ugyan nem bírt ki 40 évet, de nem is ment tönkre 1-1,5 év után, mert én több ilyennel is találkoztam már.
(#) obero hozzászólása Feb 8, 2018 /

A rajzon szereplő tápegységem van. Tökéletesen működik. Szükségem van a trafójára. A trafó helyett -
1, 2 pont - beköthetek-e 24V egyent, és ha igen, hová? Az egyen teljesítménye megegyezik a trafó teljesítményével.
(#) proli007 válasza obero hozzászólására (») Feb 8, 2018 /

Hello! Sajnos nem jó, mert a váltó feszültségből nem csak a pozitív főtáp, hanem -5V feszültség is elő van állítva a D5-D6 segítségével.

Semmiképpen nem oldható meg?

Csak akkor, ha a 24V-ból valami kapcsolóüzemű átalakítóval előállítod a -5V feszültséget. Vagy a -5V előállításához, egy kis külön trafót használsz.

A kis trafónak milyennek kell lennie? Feszre, teljesítményre. És fel tudnál rakni egy rajzot, mindezt hogyan kell bekötni?

A D1-D2-D3-D4-D5-R2-C2 alkatrészeket el lehet hagyni.
A D1 és D4 dióda helyét rövidre zárni.
A trafó szekunderét a D5 helyére bekötni.
230V/9V-os 1..2VA-es trafó megfelelő.

Táp-mod.png

(#) obero hozzászólása Feb 9, 2018 /

Köszönöm, megpróbálom!
(#) obero hozzászólása Feb 9, 2018 /

12 V-os trafóm van egy pár darab, telefon töltők, nem jó helyette, túl sok a fesz? De van 6V is. Melyik a jobb?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018
(#) proli007 válasza obero hozzászólására (») Feb 9, 2018 /

Inkább a 12V, mert egyutas itt az egyenirányító, a kondi sem nagy, így előfordulna hogy 6V esetén szűretlen lesz a -5V. (Azért rajzoltam így le, mert így kell az eredeti áramkörben a legkisebb változtatás.) Telefon töltőnél van 12V-os is? Emlékeim szerint azok 5V-osak.
(#) obero válasza proli007 hozzászólására (») Feb 9, 2018 /

Köszi, a telefonokhoz is több fajta volt, de a 12v-os cordless telefon tápja volt.
(#) Scoud hozzászólása Sze, 17:24 /

Sziasztok!
Matrix MPS-3003L-3 -as labortápegyságem transzformátora zárlatos lett, tudja valaki hogy hol lehetne másikat venni bele? Drága lenne újratekertetni.
(#) Ge Lee válasza Scoud hozzászólására (») Sze, 17:37 /

Nagyjából ugyanannyi lenne újratekertetni mint újat venni bele. Illetve azt sem tudjuk milyen van benne. Használt bontott trafót rengeteg helyen hirdetnek. Gondolom toroid lehet, mert más típusnak nem jellemzője a menetzárlat. Annak sem lenne, ha úgy készítenék el ahogy illik.
Következő: »»   27 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu