Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortáp javítás

Témaindító: very, idő: Ápr 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   35 / 35
(#) Tambi hozzászólása Jan 25, 2022 /

Köszönöm Ferci és Skori!

Most már a gerjedésig el sem jut, hanem a teljes U_FŐTÁP-ot átengedi Q3 a kimenetre. Valamilyen szinten működik, mert ha Q1 E-B-t rövidre zárom, akkor Q2 és Q3 is teljesen lezár, U_KI persze 0V lesz.

Próbaképpen R1-et kicseréltem 100kOhmra, Q1_U-EB lement 630mV-ra, U_KI nagyjából 5%-ot csökkent. A valóságban U_FŐTÁP közel 19V, RT 100 Ohm.

Ha megvan a megoldás jelentkezem.

Jó éjt, és köszönöm szépen!
(#) ferci válasza Tambi hozzászólására (») Jan 26, 2022 /

Remélem, azt a kis diódát nem fordítva raktad be..- ha van, tegyél oda egy kis schottkyt, a katódja ( a gyűrű ) a P_U_Ki poti felé nézzen.
Valahogy ez az érzésem az utolsó beírásod után.... mintha ott se lenne ( TUTI! ).
"... R1-et kicseréltem 100kOhmra, Q1_U-EB lement 630mV-ra" - kevesebb bázisáram, kisebb Ube és nem dolgozik ellene a diódás kör.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2022
(#) Monster02 hozzászólása Jan 26, 2022 / 3

Sziasztok!
Egy Mátrix 3005L-3 labortápnak a rajzát felteszem ide is. 4 hibásból 1 jó lett ennek a rajznak a segítségével. Mindenki használja egészséggel. Többire még idő nem volt!
(#) vision61 válasza Monster02 hozzászólására (») Jan 26, 2022 /

Köszönjük!
(#) Monster02 válasza vision61 hozzászólására (») Jan 26, 2022 /

Igazán nincs mit!
Egy-két dolgot még megemlítek:
- a biztosítékot tartalmazó panel ki került a készülékből ami igen nagy hiba!
Amivel javítás során találkoztam és szomorúan tapasztaltam hogy 2n3055 zárlatba ment és vitte magával a 4db diódából álló egyenirányító hidat. Mivel nem volt benne biztosíték így a legvékonyabb fólia égett el a dióda hídtól nem mesze. +15V a -15V meg volt. Hibajelenség hogy a táp nem szabályoz se feszültségre se áramerőségre.
-a relék huzamosabb idő után megoldanak.
-A ICL7107 helyett találtam más hasonló lábkiosztással ic-t beforrasztva, vagy deprez műszer volt a helyén.
-valamelyik pozíció szám megegyezik a panelen lévővel, valamelyik változott a 30 év távlatából.
Értékre viszont rendben volt.
Egyenlőre ennyi, ha valami eszembe jut akkor írok.
(#) Imi65 válasza Monster02 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /

Idézet:
„-a relék huzamosabb idő után megoldanak.”

Ez mit is jelent pontosan?
(#) Monster02 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 28, 2022 /

A relé minősége igen gyatra vagy alul van méretezve.
Találkoztam 5A típussal,igen alul méretezett.
Én csere esetén kaptam 10A típust.
(#) Hutty válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 28, 2022 /

Megolvadnak.

A megnövekvő átmeneti ellenállás miatt az érintkezők kivezetése a műanyag házat megolvasztja.
(#) Monster02 válasza Hutty hozzászólására (») Jan 28, 2022 /

Igen ez egy pontosabb definíció.
Következő: »»   35 / 35
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem