Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   181 / 181
(#) mecsei laszlo válasza mecsei laszlo hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
sajnos kapcsolási rajz nincs. a magno javitás az nem az én területem,rádiot át hangolok erösitöket meg javítom de a magno az ki maradt
(#) Massawa válasza mecsei laszlo hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Nincs kitörve a kazettán a felvételgátlo ablak?
(#) mecsei laszlo válasza Massawa hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
gyári üres kazetta
(#) Massawa válasza mecsei laszlo hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Ha valoban ilyen ( érdekes uj kazettát már alig kapni) akkor nezd meg annak a pöcöknek a mechanizmusát meg a kontaktusát ami benyul a kazettába és a feladata blokkolni a felvételt.
(#) veroka válasza Massawa hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Ez a törlésgátló kapcsoló, amit négy-öt hozzászólással feljebb már említett.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2024
(#) veroka válasza mecsei laszlo hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Az az elektromágnes mit csinál? Csak a fejet emeli be, vagy a felvétel-lejátszás átkapcsolást is végzi? Bár ha a lejátszás megy, akkor a fejmozgatással nem kellene gond legyen, hacsak a törlőfej nem külön mozog, és az intézi az átkapcsolást.
Én első körben leszakadt vezetékeket néznék, talán ezt már meg is csináltad. Ezek után hibás forrasztásokat, egy 35-40 éves magnóban minden előfordulhat és elsőre mechanikai hibára gondolnék. Ha az nincs, és a tekercs még így sem húz be akkor nincs más, végig kell mérni miért nem kap áramot - lehet egy relé is, vagy egy hibás tranzisztor.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
(#) mecsei laszlo válasza veroka hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Sikerült elinditanom a felvevést (rec).Csináltam két felvételt egyik teljesen üres kazáttára,amásikon meg felvet müsor volt.Elsö felvétel pattogás zene ütemére csak baloldalro,jobboldal sugás,msodik meglévö müsort nem törölte le de a pattogás halatszik.A dekben két behúzó tekercs van az egyik a fej mehanikát emeli egyben a kettö fejet, másik meg a felvétel-lejátszás kapcsolot
(#) CHZ válasza mecsei laszlo hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Ha felvesz, de nem torol, akkor a torlo oszci.nem mukodik.
Rajz nelkul nem hiszem, hogy meg tudod javitani.
(#) mecsei laszlo válasza CHZ hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Van valaki a forumon aki rá ér és foglalkozna a javitásal Tata környékén,vagy tud valaki szerelőt a környékemen aki el válalná a deck javítását.Condor c-5500 vagy EGRO (TOKAIDO) D-8080 ugyanaz a három készülék.eröl van szó
(#) Csupasz hozzászólása Jan 10, 2024 /
 
Szisztok! Meg tudná valaki írni, hogy a Grundig CN830-ba milyen méretű szíj kell?
Nem deck, de a Vidi sztereo rádiómagnóba?
Köszönöm a segítséget!
(#) zolika60 válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 10, 2024 / 1
 
Mérd meg egy darab cérnával.
(#) Csupasz válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Ismert a módszer, de sajnos nincs helyem, ahol tarolhatom a szetbontott készülékeket. Kettő éppen fogaskerekre vár, szetboritva.
Gondoltam, hátha valaki tud segíteni....
(#) Tylla1 válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Szia!

Esetleg néz szét itt, hátha megtalálod...molyolós, de egy próbát megér

https://www.smcelectronics.com/vcrbltflt.htm
(#) LExplorer hozzászólása Feb 26, 2024 /
 
Sziasztok, Lenne egy Yamaha KX-670-es deck, ami teker oda-vissza, viszont a lejátszásnál kb. fél fordulás után megáll ... Ez a szíj miatt lehet ? Hol érdemes hozzá venni szíjat ?

Köszi előre is !
(#) maszatomyhu hozzászólása Feb 26, 2024 /
 
Üdv, Kenwood KX-w4080 (és testvérei) Deckhez keresek csévélő görgőt (a rugó utáni rész), és hozzá való, rögzítő pöcköt
2 darabra lenne szükségem.
(#) pucuka válasza LExplorer hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Lehet az is, de inkább kuplung.
(#) LExplorer válasza pucuka hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Köszi ! Honnan érdemes venni szíjakat ? Ha kuplung, akkor abba nem vágok bele magamtól, van valaki, akit tudsz ajánlani, aki szervizeléssel foglalkozik Budapest, vagy környékén ?
(#) pucuka válasza LExplorer hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Sajnos nem tudok segíteni, de ha visszaolvasol, találhatsz segítséget.
(#) Hantos Ferenc hozzászólása Feb 28, 2024 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!
AIWA F220 deckem ajtaja csak félig nyílik ki. A kazettát nem tudom kivenni. Mi történhetett? Van ismerője ennek a típusnak?
(#) WWalter hozzászólása Feb 28, 2024 /
 
Sziasztok!

Denon DR-210-es kazettás deckhez keresek műszaki infókat. (Kapcs rajz, mechanika stb.)
A hifiengin-ről sajnos nem tudok letölteni, máshol meg nem találtam (csak manualt).

Tudnátok segíteni? Köszi!
(#) veroka válasza Hantos Ferenc hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Valószínűleg betekerte a szalagot a tengelyre, és a feszülő szalag nem engedi kinyílni az ajtót. Óvatos feszegetéssel lehet próbálkozni, ha nem segít akkor vedd le a tetejét, hogy hozzáférj a mechanikához. Ezek után visszafelé tekerve a lendkereket lazítsd le a szalagot.
(#) elektrorudi válasza LExplorer hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Szia!
Egy Technics-el jártam hasonlóan. A szagtovábbító motor (capstan) tengelyén, a tengelyre szoruló szíjtárcsa megrepedt, ezért nem továbbította a szalagot. Ezt érzékelte egy opto érzékelő, és leállította az egész lejátszást.
(#) Tomi94 válasza Hantos Ferenc hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Szia!

A bent ragadt kazettát játssza tovább, vagy azzal sem reagál a nyomógombokra? Utóbbi esetben valószínűleg a kinyúlt szíj miatt nem fordul át a holtponton a fejmozgató mechanika, hanem félúton elakadt -> le kell venni a tetőt, kézzel átforgatni a lendkereket, kazetta kivesz, majd lapszíj csere.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2024
Következő: »»   181 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem