Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása

Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   117 / 117
(#) Numi1976 hozzászólása Ápr 23, 2018 /

Sziasztok!
Egy Technics RS-TR 474 M2 magnódeck tulajdonosa vagyok. A következő lenne a problémám. Mindkét oldala balról jobbra játszva egy idő után fátyolosan szól időnként nyávog. Jobbról balra játszva tisztán szól. A nagyobb gond hogy nem vesz fel. Sem a sincro start sem az az oldal nem működik amiről a felvétel készülne, egyszerűen nem indul el. Normál esetben lejátszik de felvételkor nem indítja el a lejátszó oldalt. Nem működik a gyorsmásolás se. Mi lehet a hiba? Érdemes-e javítani? Kb 6 éve nem volt használva, de szobában állványban tartottam. A segítséget előre is köszi
(#) papacica válasza Numi1976 hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /

Első sorban szíj és ha kell görgőcsere,de görgö az biztos,mert a technics egy hitvány görgőket gyártott,utána lehet hogy jó lesz
(#) bunga 155 hozzászólása Máj 2, 2018 /

Sziasztok! Van esetleg valakinek Aiwa r450 vagy F640 /660/7... stb mechanikahoz alkatrésze?
(#) pisti0967 hozzászólása Máj 10, 2018 /

Technics rs-tr474m2 2db nyomógörgő van e és mennyibe kerül
(#) papacica válasza pisti0967 hozzászólására (») Máj 10, 2018 /

Ha ez nekem szol akkor sajna már elviték mindet,mert nem kapható, csak az elme bayen,
(#) RockFonok hozzászólása Máj 11, 2018 /

Sziasztok!

Millenium MN 9644 mini hifihez lehet még kapni 2db ilyen görgőt?
Ha vannak még ilyen görgők, mennyibe kerülne szervizbe meg csináltatni?

Nyúzzák a szalagot, és meg vannak repedezve a görgők.

Képekbe nagyítsatok bele.
Képek: Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Előre is köszönöm!
(#) papacica válasza RockFonok hozzászólására (») Máj 12, 2018 /

ha tudnánk a méretett akkor egyszerűbb,átmerő,szélesség,tengely,et ki lehet cserélni otthon is
(#) RockFonok válasza papacica hozzászólására (») Máj 12, 2018 /

Én se tudom a méretét.

Kép alapján azt mondták az apróbb fajta görgő, vannak itthon a másik magnókba görgők, de azok a nagyobb fajták.
(#) papacica válasza RockFonok hozzászólására (») Máj 12, 2018 /

Kb 10 es nek nézem
(#) papacica hozzászólása Máj 12, 2018 /

Szed szét a magnót és a csillag csavart ved ki,és mérd meg nem nehéz
(#) boje hozzászólása Szo, 10:49 /

Sziasztok! Nemrég vettem egy 80-as években gyártott kétkazettás Fisher decket, és az a kérdésem, hogy mi lehet a hibája, ha egyes kazettákat normálisan lejátszik, de vannak olyan kazetták, ahol nagyon nyávog, és belassul.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) Massawa válasza boje hozzászólására (») Szo, 10:55 /

Sok minden, meg sokféle kazetta is volt, jobbak, rosszabbak meg csapnivalok. Hányszor káromkodtam amikor a nagy nehezen beszerzett kazettát (akkoriban nem voltak tele velük a polcok ) a magno az elsö felvétel alatt kinyirta..mert olyan rossz volt a mechanikai minösége.
(#) boje válasza Massawa hozzászólására (») Szo, 11:01 /

Akkor tehát ne vigyem el egy szakival megnézetni, mert azok a kazetták, amik nyávognak benne, azok pocsék minőségűek?
(#) Massawa válasza boje hozzászólására (») Szo, 11:13 /

Azt én honnan tudjam?
Azt neked kellene látnod ( hogyan tekeri fel a szalagot,milyen a márkája, milyen öreg stb).
(#) boje hozzászólása Szo, 11:18 /

A kazettát nem olyan régen vettem, egy jugoton kiadású 1982-es punk kazettáról van szó, ránézésre szép állapotban van, sőt az első szám még le is megy normálisan, de a második dal vége felé már állandósul a nyávogás, más kazettáimat is kipróbáltam a Fisher decken, azokat végig tökéletesen lejátssza, azok is jugoszláv kazetták.
(#) Tomi94 válasza boje hozzászólására (») Szo, 11:21 / 2

Ha csak egy db rossz, akkor egyértelműen nem a magnó baja. Egyébként meg a lassulás, nyávogás szíjnyúlásra, görgő- vagy motorhibára szokott utalni leginkább.
(#) Massawa válasza boje hozzászólására (») Szo, 19:14 / 1

Sajnos azok a zenekazetták a legrosszabbak szoktak lenni, s ha valoban csak az az egy raplizik, akkor ott a kazetta beteg ( meggörbült, vetelemedett, hiányoznak belöle a foliák stb. ) Probáld gyorstekeréseel átpörgetni párszor, hátha segit. Esetleg szedd szét és nézd meg benne-e van minden, aminek benne kell lennie. Esetleg rakd át a szalagot egy másik kazettába.
Következő: »»   117 / 117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu