Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő

Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   64 / 64
(#) reloop válasza Pafi hozzászólására (») Szept 3, 2017 /

Ezt a szekunder köri (nem tápági) biztosítékot egyrészt szolgaian másolom Slavkovic tervéről.
Másrészt van egy saját elgondolású áramköröm, ahol 36 VAC szekunderrel táplálva, direkt rövidrzárat adtam a hangsugárzó kábel végére, így szimulálva az aljzatból félig kicsúszó jack csatlakozót és megelégedéssel nyugtáztam, hogy a 3 A-es biztosíték kiolvadását követően az IC ép maradt. Korábban,biztosíték nélkül, pár másodperc után látható fizikai sérüléssel semmisült meg a TDA7294.
Az áramkorlát karakterisztikáját ahány tervező, annyi féleképpen hangolja, a saját megfontolása alapján. Ennél az IC családnál a nullátmenet közeli áramlimitet 2-3 A-re taksálom.
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2017 /

Ezt nem sikerult elsore megugranom. Hogy szallt el a 7294?
(#) Naszrai válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 3, 2017 /

Megvan, jack csatlakozo a hangszoro kimeneti csatlakozo az erositon?
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 3, 2017 /

Nem szívesen vállalom a Fórum közönsége előtt, hogy minden erősítőmet és hangsugárzómat egységesen 6,3-as mono jackra applikáltam, sok kritikát kapok érte. Számtalan fogyatékosságával szemben elnéző vagyok a kényelem érdekében
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2017 /

Ha a rovidzarvedelem jo...
(#) mxy21 válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2017 /

Ok reloop engem meggyőztél maradok a 3 biztinél
(#) reloop válasza mxy21 hozzászólására (») Szept 3, 2017 /

A fórum arra is való, hogy nézetek és ismeretek ütközzenek egymással. Az alapképzettségem fényévekre van az elektronikától, csak hobbi szinten űzöm, benne van a pakliban, hogy a felszedett információkból téves következtetést vonok le. Legrosszabb esetben átkötést teszel a biztosíték helyére.
(#) firstman hozzászólása Szept 4, 2017 /

Kezdek bajban lenni ezzel a tápkérdéssel. Rájöttem hogy a hazánkban gyártott toroidok cseppet sem olcsóbbak az előre megvehető új daraboknál. Dilemmázok még picit hogy mi is legyen,marad a 2x24 Volt és 500 Wattól felfelé folytatom a keresgélést. Mivel itt egy páran már építettetek nagyobb teljesítményű erősítőket,ha valakinek van valami ötlete a beszerzéssel kapcsolatban azt kíváncsian várom és megköszönöm. Ha nem lesz semmi érdemleges akkor szerintem marad a 2x24V/600W Indel gyártmány.
(#) DJ.Jana hozzászólása Okt 30, 2017 /

Sziasztok!

Egésznap itt bújtam az erősítős topic-okat. Végül is hidalt td7293 mellett döntöttem 200W 8ohm-ra.
Van esetleg valakinek bevált pcb terve hozzá? (még nem keresgéltem)
Esetleg érdemes e a parallel kapcsolást megépíteni és azt hidalni, azzal milyen tapasztalataitok vannak?
(#) Naszrai válasza DJ.Jana hozzászólására (») Okt 30, 2017 / 1

Meg kene nezni hogy a 7293 milyen aramkorlattal rendelkezik.
(#) at22 hozzászólása Nov 13, 2017 /

Sziasztok van egy ilyen gyári kit tda7293 2x100W-os végfokom. Az lenne a kérdésem hogy, 2x25VAC-ról hajtom és 8ohm-al terhelem, de eléggé melegszik a borda peddig nem csutkán halgattom A képen látható a borda nagysága. Ahova felfogoattam az IC-ket az 4mm vastag. Ahogy néztem a gyárija se nagyobb sőt még kisebb. Szerintettek kell aggódnom. Egyébként jó a hangja tetszik és van is benne kakaó
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Nov 13, 2017 / 1

Szia! A borda lamelláinak kevés a felülete és öreg hiba, hogy azok nem függőlegesen állnak.
(#) Kovidivi válasza at22 hozzászólására (») Nov 14, 2017 / 1

A keletkező hő nem a maximális kivezérlés környékén a legnagyobb, hanem valahol középhangerőnél, vagy a kettő között. Ventilátort igényelne a borda.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2017 /

Majd ha lesz rá lehetőség cserélem a hűtőbordát.
(#) at22 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 14, 2017 /

Köszi, a tanácsot A venitit azt most nem akarom alkalmazni. Majd cserélem a bordákat.
(#) Naszrai válasza at22 hozzászólására (») Nov 14, 2017 / 1

A 7294-ben szerintem van hovedelem. Azert egy 60-70 fok kornyeke még nem olyan gáz.
(#) Cannon hozzászólása Pé, 17:07 /

Sziasztok!
Valakinek van esetleg 7293 hídhoz bevált nyákterv és kapcsolás?
A hozzászólás módosítva: Pé, 17:08
Következő: »»   64 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 21. Kedd
23:48:38
Jelenleg 198 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu