Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   99 / 99
(#) antiktelefon válasza gyuszo hozzászólására (») Csü, 21:02 /

Azért ezzel nem értek teljesen egyet, a 741-es eredetileg túl van terhelve, azért melegszik el.
Amúgy még a kevésbé ismert RT6300-S és a Cleopatra 100%-os torony elődje, az RA 6360 is ezzel volt szerelve. (Meg ugye RA6380- Cleo, RA6350- Aida) 8 ohmos torony szinten meg az említett RT6303, a tuner, és az RA6363, az erősítős változata. Szóval az összes 63-es Videotonnál számítani lehet rá.
szerk.: kivéve az RA 6386-S-t
A hozzászólás módosítva: Csü, 21:11
(#) gyuszo válasza antiktelefon hozzászólására (») Csü, 21:09 /

Az RA 6386S-ben már jók a kondik és más a panel is. Ez már a laposabb kivitel.
Az utolsó analóg.
(#) antiktelefon válasza gyuszo hozzászólására (») Csü, 21:10 /

Igazad van. Nincs olyanom, így elfelejtettem, hogy létezik.
(#) elektroncso hozzászólása Csü, 21:54 /

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, amint lehet átnézem amit mondtatok illetve kipróbálom a tanácsokat is. Ez viszont most váratni fog magára egy kicsit, ugyanis következőnek két hét múlva leszek a rádió közelében. A készülék az iskola tanműhelyében van, nekem meg két hetente van négy nap gyakorlatom ami ma járt le, most 6 hétköznapon elméleti oktatás következik.
(#) doktor válasza gyuszo hozzászólására (») Pé, 7:28 /

A felhasznált alkatrészek típusa, és minősége a meghatározó.

Megjegyzem, nagyon sok olyan készülékkel találkoztam, ami javításmentes volt, gyári Meo viaszpecsét ép, és a tuner tökéletesen tartja az állomásokat.

A javítást minden esetben a tápegységtől érdemes kezdeni.
Akinek, nincs kellő műszerezettsége,tapasztalata, és nem utolsósorban ideje, az Elektrotanyán talál fórumtársakat, akik elvégzik a tuner modul szakszerű javítását, beállítását, igény esetén a sávnyújtást is, 108 MHz-ig.
(#) gyuszo válasza doktor hozzászólására (») Pé, 8:36 /

Jó reggelt ! Bővebben: Link
(#) djhans válasza antiktelefon hozzászólására (») Pé, 18:43 /

Az RA6363S és RT6303S készülékben már nagyobb értékű ellenállások terhelik a 741 kimenetét.
(#) bekeipeter válasza elektroncso hozzászólására (») Szo, 11:46 /

Szia!

Olvasd el a régebbi hozzászólásaimat, ott leírtam a javítás menetét. A hibát nem a KF tápja okozza, hanem a tuner IC túlmelegedése. Ha megcsinálod az összes átalakítást, amit eszközöltem úgy télen-nyáron AFC nélkül is stabil lesz a modul!Az átalakítás után érdemes újrahangolni a mudult!
Következő: »»   99 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 21. Kedd
22:17:58
Jelenleg 356 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu