Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   96 / 96
(#) danesz79 hozzászólása Jan 20, 2017 /

Ezeket az ellenállásokat cserélem 1% 0,6watt-osra. UC111 és UC22 marad mert úgy jó, hogy nem pontos a kapacitásuk. Jól értem, vagy még van valami amit cseréli kell? Ha kicserélem ezt mind, egyből menni fog a rádió vagy be kell hangolnom valamit az új alkatrészek végett?
UR25 33 Kohm
UR97 33 Kohm
UR107 ?
UC15 22n
UR68 2,7 Kohm
UR57 2,7 Kohm
UR74 1,5 Kohm
UR59 100 Kohm
UR55 1,5 Kohm
UR61 1,8 Kohm
UR64 470 ohm
UR69 2,2 Kohm
UR70 300 ohm
UR96 4,7 Kohm
UR93 12 Kohm
UR82 33 Kohm
Ha be van építve"nincs áthidalva"ezeket is cserélni kell
UR05 56 Kohm
UR06 56 Kohm
UR11 56 Kohm
(#) bekeipeter válasza danesz79 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /

Nekem is a fórumról kell "összeollózni", mivel azóta 3x költöztem. Valamelyik este összeszedem.
Megpróbálok egy egyszerőbb leírást összerakni, mivel szerintem nem szeretnéd újra hangolni a tunert.
(#) danesz79 hozzászólása Jan 20, 2017 /

Tényleg nem szeretném újra hangolni, ha nem muszáj. Pár barátomnak is van videoton rádiója és szinte mindenkinek elhangolódik. Mindenkit zavar, de senki nem áll neki megcsinálni mert annyira mélyen bele kel piszkálni amihez nincs tudása se felszereltsége a hétköznapi embernek. Nem akarok beton stabilt csak egy kicsit legyen jobb és ne másszon el minden 2 percben. Gondolom a tervezők úgy gondolták majd az AFC megtartja, de hát sajnos nem képes rá. Ezért már előre is megköszönöm ha egy egyszerűbb leírást kaphatnék és nem kell újraépíteni az egész panelt csak a szükséges alkatrészeket cserélni.
(#) Dióda hozzászólása Feb 18, 2017 /

Sziasztok egy ea6383 végfokát kellene feltámasztanom de sajnos egyik dióda benne megadta magát.
N125 -ös dióda helyére mit lehet tenni?
1n4148 esetleg?
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Feb 18, 2017 /

Szia! Megfelelő helyettes.
(#) bekeipeter válasza Dióda hozzászólására (») Feb 19, 2017 /

1N914, 1N4148, 1N4150 stb...
(#) Dióda hozzászólása Márc 18, 2017 /

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Rendberaktam a végfokot és szól is meg minden de a tuner bemenet csatlakozóját eltávolították. Nosza dobok bele egy 6,3-as jack ajzatot és csóközön. Viszont előlről a kapcsolósortól jön két vezeték amit nemtudom hová mehetett. Valaki esetleg tudna segíteni?
(#) bekeipeter válasza Dióda hozzászólására (») Márc 18, 2017 /

Valószínüleg a némító áramkör vezetékei lehetnet, mivel a tuner tuchel aljzatán keresztül volt átvezetve, így a tuner gombjaihoz érve némít a szabályzó modul.
(#) Szendy hozzászólása Hé, 10:49 /

Sziasztok, van egy 6363S ketyerém, hosszú idő után előszedtem, de nem szól jól. Recsegve szól. A jobb oldal használhatatlan. A bal kicsit zavaró. Van valami ami valószínűsíthető hiba, vagy végig kellene méregetni mindent? Valamicskét konyítok az elektronikához, de nem vagyok műszerész. Vagy vállal valaki javítást (Bp-en) reális áron?
(#) rozsdas111 válasza Szendy hozzászólására (») Hé, 15:26 /

Én sem vagyok szakember, de első körben kis kontaktspray a potmétereknek megoldhatja a problémát.
(#) Szendy hozzászólása Kedd, 11:28 /

Sziasztok meg tudja valaki mondani hogy a VR47 ellenállásnak jó a 2w-os?
(#) kadarist válasza Szendy hozzászólására (») Kedd, 11:38 /

Szia!
Jó bizony.
(#) Szendy hozzászólása Kedd, 13:32 /

Kicsit sérült volt a jobb oldali VR47. Kicseréltem mindkettőt, de nem ez volt a baja. Olyan a hang mintha folyamatosan fújna szél a mikrofonba. Potikat befújtam. Van valami ötlete valakinek? Köszönöm.
(#) Szendy hozzászólása Kedd, 13:35 /

Bekapcsolás után kb 20mp-ig jól szól a jobb oldali is, aztán kezd torzulni. Hátha ez fontos...
(#) Szendy hozzászólása Sze, 14:00 /

Megcseréltem a végfokokat és a hiba is vándorolt, így gondolom a végfok hibás. Nincs valakinek alkatrészlitsája hozzá a ma is kapható alkatrészekkel?
(#) Szendy hozzászólása Sze, 14:18 /

Mintha egyre erősödne a sustorgó zaj a működő oldalon is. Bekapcsolás után kb 10 percig jó, utána kezd erősödni. Ez mitől lehet?
(#) bekeipeter válasza Szendy hozzászólására (») Sze, 18:06 /

Nem melegszik egyik végtranyó sem? Ha melegszik, akkor vagy nagyon magas a nyugalmi áram, vagyx gerjed. A végtranyókat ne a beültetési rajz szerint kösd be, hanem a kapcsolási rajz alapján! Felülről lefelé: BD244: E C B BD243: B C E
(#) mugab válasza Szendy hozzászólására (») Sze, 19:14 /

Ha nem potméter, akkor az egyik előerősítő tranyó zajosodik be. Cserével javítható.
(#) djhans válasza Szendy hozzászólására (») Sze, 20:34 /

Végfok bemenetén a BF244 FET lehet hibás.
(#) Szendy hozzászólása Csü, 13:42 /

FET kivéve, hiba marad. Összes tranzisztort cserélem. VC48 kondenzátornak jó a 63V-os?
(#) djhans válasza Szendy hozzászólására (») Csü, 15:56 /

Eredetileg ott 100V-os van.
(#) Szendy hozzászólása Csü, 17:37 /

Tudom, de az nincs. 63 vagy 250 van.
(#) bekeipeter válasza Szendy hozzászólására (») Csü, 21:32 /

gerjedés, vagy ellenállás... Testeld le visszafelé haladva a jel útját és megleled a hibás kört.
Balansz npoti közepe, hangerő poti közepe.
(#) Szendy válasza bekeipeter hozzászólására (») Pé, 8:13 /

Szia, ezt nem értem pontosan hogyan kellene és mit figyeljek közben. Egyébként kicseréltem a tranzisztorokat (kivéve végsőket 809-810). Ha teljesen letekerem a mély hangot akkor eltűnik a hiba, amint tekerem fel akkor kezd recsegni és eltűnni a hang. Olyan mintha elfogyna a szusz belőle, de pufferkondi nem lehet mert mikor megcseréltem a végfokokat akkor a hiba is ment vele.
(#) bekeipeter válasza Szendy hozzászólására (») Pé, 15:46 /

Nézd meg a szabályzó modul csatlakozóját, izopropil alkohollal szépen lejön a felete oxid róla, az etil-alkohol nem igazán jó. Ha ez sem segít, akkor lehet, hogy szakadz a mély poti, bár ennek kicsi az esélye. A csatoló kondenzátorokat sem árt átnézni a modulon! Ellenőrizd, hogy a szabályzó modul 6,7,11,12 valamint a 2,3,4,5 lábain van-e jelen egyenfeszültség. Ha van, az kondenzátor hiba!
Következő: »»   96 / 96
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Márc, 26. Vas
9:16:53
Jelenleg 388 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu