Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   802 / 1152
(#) Doky586 válasza rammeradrian hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Már miért ne lehetne? csak kitartás kérdése...

Persze nem magas szintű programnyelven, de gépi kódban simán programozhatod. Minden IC típusa leolvasható, EPROM-ok típusa ott a cetli alatt, proci típus gondolom szintén ott a hűtés alatt, kapcs rajz lenézhető a PCB-ről, adatlapok előkereshetők. Persze kitartó munka és nagy elszántság kell hozzá..
(#) martin66789 hozzászólása Jún 12, 2017 /
 
Sziasztok

Az alábbi képen látható kis analóg műszerrő keresek információt, mire lehet használni.
(#) nedudgi válasza martin66789 hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Ha másik skálát kap, szinte bármire. Az analóg műszerek egy kaptafára működnek, az átfolyó árammal arányos a kitérés.
(#) Doky586 válasza martin66789 hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Mire lehet egy feszültség (áram) mérő műszert használni....?
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2017
(#) kameleon2 válasza martin66789 hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Kell egy tápegység és korlátozóellenállás. Azzal kiderítheted a végállását. VU meternek tökéletes, van is ilyen téma például Kivezérlésjelző, de nem LED-ekkel
(#) csabagalcsaba hozzászólása Jún 12, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy pegelsender W2006 / D2006 típusú műszerem. Az érdekelne, hogy pontosan mire és hogyan lehet használni. Azt tudom, hogy a W2006 típusú egy jelgenerátor, a D2006 pedig egy jelszint mérő. A jelgenerátort be is üzemeltem, elő is állítja a MHz skálán beállított frekvenciát, de KHz állásba nem tudom átkapcsolni. A zöld színű lock-in kapcsoló mire való? Ha ezt átkapcsolom a KHz skála melletti lámpa elkezd világítani és semmilyen jelet nem ad ki magából a készülék.
Ki kell kapcsolni és újra be, hogy ismét működjön. Itt a készülékről egy link: Bővebben: Link

Köszönöm!
(#) pucuka válasza csabagalcsaba hozzászólására (») Jún 12, 2017 / 1
 
A vezetékes átviteltechnika mérőműszerei. Ezzel mérik a sokerű kábelek érnégyes vezetékek átviteltechnikai paramétereit.
A szintadó lezárja a tápvonalat a megfelelő hullámimpedanciájával (érnégyes egyik érpárját), és ráadja a méréshez használt frekvencián a megfelelő adási szintet (feszültséget) amit dB -ben állíthatsz. Régebbi műszerekben Néper -ben.
A szintvevővel pedig az érpár másik végén szintén lezárva szelektíven méred a vételi szintet (feszültséget) dB -ben ami megadja a kábel csillapítását. Másik érpáron mérheted a közelvégi, távolvégi áthallási csillapítást. Segédeszközzel az ütközési csillapítást.
Ezek a leg alapvetőbb mérések. Általában a mérések megkönnyítésére szokott lenni szinkronizálási lehetőség is.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2017
(#) csabagalcsaba válasza pucuka hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Üdv!

Köszönöm szépen a segítséget.
(#) webinas hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy mi lehet az FB6-al jelölt alkatrész?
Mindegyik alatt a nyákon egy nyolcas van. (Vagy végtelen jel esetleg?)
Köszönöm előre is a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2017

miez1.jpg
    
(#) ktamas66 válasza webinas hozzászólására (») Jún 13, 2017 / 1
 
Ferrit gyöngy, kis értékű induktivitás, zavarszűrésre.
(#) webinas válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) sonajkniz hozzászólása Jún 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy kosárnyi mindenféle panelt. Ezek között van egy csomó originált csomagolású, amit jó lenne valamire használni, ha tudnám, mi az. A rajtuk lévő IC-re nem ad találatot a Google.
Ha valaki netán tudja mi ez, megköszönöm, ha megírja.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) Sebi válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Rajzold vissza az áramkört, abból kiderül.
Amit a képből következtetek: van - nyilván - feszültség bemenete és kimenete. A vezetékek vastagságából és a hűtés mértékéből ítélve pár amper folyhat. Arra tippelnék, hogy valami PWM feszszabályzó vagy LED áramgenerátor.
(#) uniman válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Az IC felirata eléggé rosszul olvasható..akár le is írhattad volna, hogy te minek látod!
Tíz éves cucc...hol volt akkor még a LED...meg a PWM.
Kis DC motor fordulatszám stabilizátora pl. magnóba...esetleg PC ventilátor vezérlő lehetne.
Persze a TO92 alkatrészek feliratai is lényegesek lehetnek.
Nekem is van több tucatnyi olyan panelom, melynek ismeretlen a rendeltetése.
De nem teszem ide, mert akkor a HE szervere kapacitásbővítésre szorulna...
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) sonajkniz válasza uniman hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Az IC felirata
SI2002C
9740

A tranzisztorok:FNV 10 LP; 2N 4401; 2N4403
A nagy tranzisztor:
SEC 747
B1151-Y
(#) uniman válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Köszi...
A 2SB1151 tranzisztor ismert...az "FNV 10 LP" az ismeretlen. Az IC típusszámát akkor jól sejtettem...
A piros(+) és fekete drótra rákötsz DC 6-12V-ot, a másik két drótra meg egy kis motort, vagy 12V-os izzót...aztán "meglátjuk" mit tud.
(#) Doky586 válasza uniman hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Idézet:
„aztán "meglátjuk" mit tud”

Csak legyen rajta védőszemüveg, és a közelben egy vödör víz is -csak a biztonság kedvéért- főleg ha az asztala közelében függöny is van..

(ha nem akarja leolvasni a kapcs rajzot)
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) uniman válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
A bátraké a szerencse...mondá valaki régen! Bővebben: Link
(#) Gergo4 hozzászólása Jún 14, 2017 /
 
Ez milyen alkatrész lehet?? Illetve miben található ilyen, mert láthatóan cserére szorul?
(#) uniman válasza Gergo4 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Biztosíték...
(#) balog hozzászólása Jún 14, 2017 /
 
Üdv!
A csatolt kép közepén látható 3db barna alkatrész milyen alkatrész és hogyan lehet az értékét leolvasni?
(#) kadarist válasza balog hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Szia!
22uF, 40V-os elektrolitkondenzátorok.
(#) Gergo4 válasza uniman hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Hát nem az volt...
(#) uniman válasza Gergo4 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Mini "rizsszem" izzó?
(#) kameleon2 válasza Gergo4 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Pedig a szimbóluma alapján az...
(#) Gergo4 hozzászólása Jún 14, 2017 /
 
Elküldtem a fél áramkört egy másik, szétdurrant bolygóra.. Viszont most már tényleg érdekelne mi is lehetett az.
(#) uniman válasza Gergo4 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Tévedsz...de nagyon !!! Bővebben: Link
(#) Gergo4 válasza uniman hozzászólására (») Jún 14, 2017 1 /
 
Akkor viszont valamit nagyon elb****am.. :| Szerencse hogy van másik táp a kameráknak. :X
(#) uniman válasza Gergo4 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Hello! Bocsánatkérésed elfogadva!
(#) Gergo4 válasza uniman hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Ne haragudj nem rossznak szántam, sry ha úgy tűnt.. Szimplán eldurrantottam az egészet, amit nem annyira akartam.. :/ Nyilván én voltam a hülye, kétségkívül.
Következő: »»   802 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem