Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép kompresszor

Témaindító: niedziela, idő: Ápr 25, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 23
(#) Plero hozzászólása Dec 27, 2016 / 1

Milyen olajat ajánlotok utántöltésre a hűtőkompresszorba ami levegő kompresszorként működik? És Mennyit??
(#) szikorapéter hozzászólása Márc 2, 2017 /

Sziasztok. Olyan kérdésem volna hogy hűtőgép kompresszor mekkora vákuum előállítására alkalmas?
(#) gulyi88 válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 2, 2017 /

Maga a kompresszor dugattyús mechanikája szerintem maximum a légköri nyomás 1/5 éig lehet képes vákumban lemenni.
De a konstrukció sajnos nem alkalmas (átalakítás nélkül) hosszútávon vákuum üzemre, mivel a motor hűtését a szívóoldali közeg adja... túlmelegszik a hűtés elégtelensége miatt.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) szikorapéter válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /

Köszönöm a gyors választ,nem tartós üzemre tervezem (szakaszos,megy 5 percet ,utána áll 15 percet).

Szerintem nem bírná sokáig. Meg kell skalpolni és a szívó oldalt kivezetni a dobozán kívülre.
(#) szikorapéter válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /

Értem,köszönöm,akkor megpróbálom úgy.

wAzért annyit kibír, hogy a vákuum képességét ellenőrizd mielőtt szétszeded.
jobb ha elsőnek kipróbálod úgy ahogy van, hogy egyáltalán érdemes-e foglalkozni vele.
(#) szikorapéter hozzászólása Márc 3, 2017 /

Ismét témánál. Magyar Lehel hűtő kompresszor. Be van kötve,hűtőből kiszedve, van benne egy hőbimetál (vékonyabb) és az elindulás után (kompresszor fúj,jár szépen) pár másodperc alatt felizzik és kikapcsolja a kompresszort. Mit tudok vele kezdeni hogy használni tudjam?
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 3, 2017 /

Nézegettem hogy nem-e kötöttem félre valamit,de nem,és sajnos még mindig felizzik az egyik bimetál (mivel a vékonyabb így gondolom az indító tekercsé). Fotót mellékeljek?
(#) gulyi88 válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 4, 2017 /

Nem tudom hogy milyen körülmények között próbáltad, de hidegben az olaj besűrűsödik benne. Próbáld ki, hogy akkor működik-e, ha felmelegíted (egy estét pihen bent, vagy felteszed a gáztűzhelyre kis lángon egy kicsit, annyira csak, hogy kézzel érezhetően langyos legyen az oldala, nem kell kisütni az olajban a motort ...)
A sűrű olajban nehezebben forog a motor és megnő az áramfelvétele, ettől leold a védelem.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2017
(#) szikorapéter válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 4, 2017 /

Az olaj viszonylag viszkózus (kiszereléskor véletlenül megdőtöttem,és a szívó nyíláson egy nagyon kevés olaj távozott). Most bent állt egy estét,megpróbálok ráindítani,ha nem működne rendesen akkor teszek fel róla fotót hogyan kötöttem be.
(#) szikorapéter válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 4, 2017 /

Itt van pár fotó. Az egész indító relés képen jobb alul jön be a fázis és a nulla (védőt nem kötöttem be ,először arra gyanakodtam). Onnét az egyik ugye a közös nullába fut a másik az indító relés részbe,amibe benne van az indító tekercs védelmi bimetálja is. Ez nekem a kompresszor normális elindulása után,elkezd felizzani és kikapcsolja a kompresszort. Van egy nagyobb bimetál,gondolom az az üzemi tekercs védelmére szolgál. (azzal semmi gond nem volt még eddig) A relészerűséget viszont egyáltalán nem hallom kattanni amikor elindul a kompresszor (nemtudom kéne-e neki). Remélem ez már több mint amit eddig tudtam segíteni. A jobb fent kimenő kábel (4 szálas) az a kompresszor felé menő darab. A kompresszor jelenlegi hőmérséklete 25C.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 4, 2017 /

Megoldódott a gond. Miközben leírtam a sorokat hogy nem kattan a relé,jutott eszemben hogy ebben a relé előtti érintkező nyelv szabadon leng. Ami azt jelenti hogy fektetett állásban nincs szabadon,hanem ott marad a relétől távol. Gyorsan összeraktam,felállítottam a kompresszor tetejére ,és láss csodát kiválóan fut a kompresszor. Tanulság: először mindig nézd meg szemléletesen amit szerelsz,aztán szereld.
(#) Jack Spicer hozzászólása Márc 24, 2017 /

Sziasztok

Hűtőgép kompresszor mennyire volna alkalmas olaj/motorolaj keringetésére olyan 4-5 bar nyomáson?
Dugattyús kompresszor olajozási köréhez akarnám felhasználni.
(#) kaqkk válasza Jack Spicer hozzászólására (») Márc 24, 2017 /

Semennyire ahogy folyadék kerül bele összetöri a szelepeit vagy egyszerűen beáll a dugattyú és leég a motor .
(#) Jack Spicer válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 24, 2017 /

értem, köszönöm a gyors választ
(#) Gyupi hozzászólása Ápr 4, 2017 /

Sziasztok ma tettem szert egy ilyenre de nem vagyok biztos hogy mit hova kell bekötni amúgy levegő kompresszorra szeretném használni ,kerék fújás és ilyenek ,tegnap lett "kiszerelve" egy hűtőládából, a dolgok nagy része megvan, tartály meg nyomás szabályzó,kapcsoló,stb.Csak a bekötés kéne hogy ne csesszem el. Köszi a válaszokat előre is .
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017
(#) robi811003 válasza Gyupi hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /

Helló
ez be van kötve mit akarsz ezen bekötni?
a relét rakd vissza ami kábel megy rá 3 eres van egy kék egy barna egy zöld/sárga
dugvíllát rá és megy is.
(#) ricsi779 hozzászólása Máj 25, 2017 /

Hello
Segítségre lenne szükségem egy be kötésnél._Nagyobb teljesítményű agregátot kellene úgy üzembe helyezni,_h? a termosztát kapcsolja a kompresszort és a ventilátorokat amelyek elvezetik az elpárologtatóról a hűt,_de beállítható időrelével meg lehessen leolvasztást bekapcsolni._Úgy értem,_h? közben míg tart a 30 perces leolvasztás ne induljon el a kompresszor._Három fázisú a rendszer,_tartalmaz egy fő kapcsolót, 3 fázis jelző lámpát, egy biztositékot, két kisebb mágnes kapcsolót és egy nagyon 3 fázisú mágnes kapcsolót.
Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2017
(#) Tomi111 válasza ricsi779 hozzászólására (») Máj 26, 2017 /

Üdv! Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Nagy teljesítményűeknél nyomáskapcsolók is szoktak lenni. Pl. a külső ventilátorokat (amik hűtik a kondenzátort) nyomáskapcsoló szokta indítani. A belső venti (elpárologtatón) folyamatosan megy, míg a termosztát kéri a hűtést. A kompresszor változó, mehet folyamatosan, de vezérelheti egy másik nyomáskapcsoló is. Az elpárologtatón ill. előtte egy mágnesszelep szokott lenni, ami a hűtőközeget nyitja/zárja. Ezt kapcsolja a termosztát. Leolvasztáskor a venti működése is változó. Van, hogy tiltott, de van, hogy közben is működik. Ez mind adott típus, teljesítmény, stb. függő. De biztosan írnak majd nálam jobban hozzáértő szakik.
A kondenzátor ventilátorait sokszor direkt a nyomáskapcsoló kapcsolja(ha 230V-osak). A leolvasztás fűtése, a kompresszor biztosan mágneskapcsolóról működik, a belső ventilátor is általában. Illene egy fáziskimaradás védőrelé is, illetve a kompresszonak hőkioldó.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2017
(#) zed911 hozzászólása Hé, 13:37 /

Sziasztok!
Működő hűtőgép kompresszorban hogyan tudok olajat cserélni?
Levegőkompresszorként használnám.
Valamint milyen olajat javasoltok és mennyit?
Hogyan tudom kinyomatni belőle a benne lévőt?
(#) Stewe válasza zed911 hozzászólására (») Kedd, 7:19 /

Ha a "működő"-t úgy érted, hogy működőképes, akkor lehetséges.
Egyébként sajnos ki kell csomagolni a lehegesztett házból. Jó lenne, hogyha lenne egy azonos típus tájékozódni.... nincs mindegyikre használható ökölszabály.
(#) zed911 válasza Stewe hozzászólására (») Kedd, 7:34 /

Egy videót láttam, hogy kell belenyomatni az olajat, de kifolyatni hogy kell?
(#) zed911 válasza zed911 hozzászólására (») Kedd, 8:18 /

Itt is van.
Olaj feltöltés

De leereszteni hogy kell?
(#) Ge Lee válasza zed911 hozzászólására (») Kedd, 8:23 /

Miért akarod cserélni? Az olaj ami gyárilag benne van, évtizedekig megfelel neki. Van már vagy 15 éve hogy kompresszort szedtem szét, így nem emlékszem nagyon a dologra, de ki lehet önteni belőle. Kompresszor olaj kell bele, hűtőgép szerelő megmondja hogy pontosan milyen.
Egy elég részletes olvasnivaló.
(#) zed911 válasza Ge Lee hozzászólására (») Kedd, 9:22 /

Csakmert bontóból szereztem franc tudja mennyit állt. Vagy hagyjam a francba? Megy ameddig megy?
Következő: »»   23 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Júl, 23. Vas
8:31:07
Jelenleg 204 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu