Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép kompresszor

Témaindító: niedziela, idő: Ápr 25, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 24
(#) Firefighter1 hozzászólása Aug 8, 2017 /

Gázpalack nem jo?? 3 kilós kemping 7,2 literes És az 10 bárig tuti tartja a nyomást!! Az én csoro 5-6 bárom meg se kottyan neki!?!?! Elvileg !?!?
(#) elektroncso válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /

Elvileg jónak kéne lennie. Azért nem használják, mert szinte lehetetlen belőle kipucolni a gáz szagosításához használt anyagot.
(#) Firefighter1 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 8, 2017 /

Ez mondjuk nyomos indok lehet, mert a merkaptánnak aztan van szaga....
Akkor lehet jobb valami mást keresni.... azért van itthon 2 üres... az egyikről leszedem a fejet és áztatom... hátha
(#) VIM válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /

Szia! A képek között találsz sokféle megoldást, az enyém az ilyenre sikeredett. A hulladékvas feldolgozóknál kilóra lehet venni a feladatra alkalmas tartályokat és más egyéb hozzávalókat. Az eladási ár 100Ft/kg körüli szokott lenni.
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /

A hűtőkomp kb 16 bar nyomást tud viszont keveset szállít ...
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 8, 2017 /

Szia kaqkk!

Hát nekem a 16 böven sok 6-al is megelékszem! most egy 4 literes tartályal szemezgetek... csak kicsit sok a rozsda .. aztán félek ha a lakásba 6 barral elcsattan....
(#) Joci77 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /

hidrofor tartályt tegyél neki,azt 8bár ra méretezték.
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /

Akkor nyomáskapcsolóra is szükséged lesz a visszacsapó és lefúvó szelep mellett
(#) Firefighter1 válasza Joci77 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /

Jaj de pofás! Csak az a baj hogy nekem az nagyon nagy! Hely szűkébe vagyok.... igy kisméretű tartályt kell keresek! Meg nem is gumifujasra fogom használni! Barkácsolács pici fujás... reduktorral kis airbrush stb
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 8, 2017 /

Bizony!
De mivel tudod néha megbonyolítom a dolgokat ezért teszek bele egy digitális nyomásmérőt ami egy PIC-be küldi az infot! Az pedig egy LCD-re irja ki.
Mert ugy van tervezve hogy a kompresszor az asztal alatt a sarokba lessz, és hogy lássam mi a helyzet nyomás terén!

De magát a vezérlést azt az analog rendszer fogja végezni

Nyomás próbázd le használat előtt a várt üzemi nyomás kétszeresével. Fölöntöd vízzel, majd biciklipumpával (vagy mással) felnyomod 12-15bár-ig. Ha nem fakad el akkor biztosan jó. Tanácsos belülről is lefesteni a tartályt, hogy ne rozsdásodjon tovább. Ha rozsdás belülről akkor le kell csiszolni a rozsdát, a legegyszerűbb ha homokot teszel bele (egy kis vízzel) és jó sokáig rázod, az levakarja belülről is. Utána valami jó festékkel lefested.
(#) Firefighter1 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 8, 2017 /

Mint a Simson tankot finomsoderral!!
Ez nagyon jo lenne csak nem küld Europába...amelyik meg küld az kb 30-40 ezer

Esetleg megpróbálhatsz szerezni ilyen Chirana fogászati kompresszort kicsi, csendes (a hűtőgép kompresszornál kicsit azért hangosabb) és a hűtőgép kompresszornál nagyobb a légszállítása. Erre neked csak egy víz- és olajleválasztó és egy reduktor kell. Én végül ezért hagytam abba a hűtőgép kompresszorral való játszadozást, mert lett egy ilyenünk. A saját tartályát kb. fél perc alatt nyomja 5,5bár-ra.
És én kifejezetten olcsón jutottam hozzá, tavasszal találtam a lomtalanításon. A szemem jött ki mire biciklivel hazatoltam, mert amilyen kicsi olyan nehéz, ráadásul szerencsétlen teljesen fekete volt a mocsoktól, de kitakarítottam, kapott új olajat meg egy gyorscsatlakozót és tökéletes lett.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2017
(#) Joci77 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /

Köszönöm
az igény szerint ISE40,80 szerelek bele ami a kompresszort is kapcsolja meg a lepufogó szelepet is

sds.png

Következő: »»   24 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 25. Hé
2:54:16
Jelenleg 47 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu