Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép kompresszor
 
Témaindító: niedziela, idő: Ápr 25, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 39
(#) robi811003 hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Porral oltó csavarját hegesztett már valaki?
Lehet ezt hegeszteni vagy elcseppen mint a henco idomok?
Erre szeretnék egy T elosztót hegeszteni oxigénnel.
Vagy lehet kapni ilyen átmérőbe szűkítőt?
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2016
(#) zoly15 válasza robi811003 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Hegeszteni semmiképp, mert sárgarézből van, esetleg kemény forrasztani.
A Henco idomok is szintén sárgarézből vannak.
Oké hogy alkotunk, de azt azért nézzük már meg hogy milyen anyagokkal dolgozunk, azt tudni kéne hogy mit mivel lehet hegeszteni, pl a sárgarezet "vas" elektródával kizárt dolog.
Létezik sárgaréz elektróda is. A vasat lehet ugye "vas" elektródával és rozsdamentes, vagy saválló elektródával is.
(#) witi válasza robi811003 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Vidd el egy esztergályoshoz, vágass bele menetet, és egy ahhoz passzoló acél, menetes csonkot.Arra ráhegesztesz mindent amit szeretnél, utána belecsavarod (tömítve persze) és megvagy.
(#) robi811003 válasza witi hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
zoly15: akkor kemény forrasztani. Nem elektródával gondoltam...

witi:erre gondoltam én is na majd holnap utánajárok.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2016
(#) robi811003 hozzászólása Jún 20, 2016 / 1
 
na probléma megoldva!
Vágattam bele esztergályossal egy 1/4 menetet(,) abba megy a T elosztó egyik ágára a lefújószelep, a másik ágára meg a tömlő.
Így nem kell forrasztani meg bármikor cserélhetem szétszedhetem.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2016
(#) tgiran válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Szia!

Én a következő válaszokat kaptam a hasonló kérdéseimre.
Olaj
Olaj
Visszavezetés
(#) elektroncso válasza tgiran hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Köszönöm.
Pedig visszaolvastam a témában, de sokkal régebbre. Megpróbálok hidraulika olajat szerezni. De hogy honnan... A visszavezetett vizes olajban van valami, bár énnekem a bemenő ágon lesz a vízleválasztó. Ennek ellenére megfontolom a tanácsot. Most egyenlőre félreteszem a hűtőgép kompresszoros munkát, kicsit nagyobb kompresszorba kezdek bele, van egy héthengeres légsűrítőm, abból szeretnék egy komolyabb kompresszort készíteni. Ebben a kicsiben az lesz a lényeg, hogy könnyen hordozható legyen.
(#) tgiran válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
Én az Obi-ban vettem a hidraulika olajat. Szerintem bármelyik nagyobb barkácsboltban kapható.
(#) micimacko válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
Szia! A szívóoldalon nem fogod tudni a vizet egyszerüen kiszedni. Kifagyasztani, vagy valami komolyabb szárítószer kell, Ami drága, és aránylag kevés vizet tudsz csak megkötni vele. Egyszerüb, jobb a nagynyomású oldalon leválasztani...
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2016
(#) dave500 hozzászólása Jún 27, 2016 /
 
Sziasztok!
Van 2db régi hűtőből bontott kompresszorom, az lenne a kérdés hogy átalakítható-e úgy, hogy vizet keringessen (medence)?
Előre is köszönöm!
(#) elektroncso válasza dave500 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Semmi képen sem. Belül a motor és a hálózati kapcsok a szívótérben vannak elhelyezve, zárlat/halálos áramütés volna a vége!
(#) zolika60 válasza dave500 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Nem.
(#) elektroncso válasza tgiran hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Rendben, utánanézek, hol tudok hidraulika olajat szerezni. Esetleg trafó olaj nem lehet jó?

Micimacko:
Kár. Majd még utánanézek a lehetőségeknek.

Köszönöm a tanácsot mindkettőtöknek!
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2016
(#) dave500 hozzászólása Jún 27, 2016 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek!
(#) robi811003 hozzászólása Júl 4, 2016 /
 
5 Bart tud annyira van beállítva a biztonsági szelep.nyomás alatt is elindul a motor.kb2perc alatt termeli fel a levegőt 5 barra de cserébe semmi hangja
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2016
(#) robi811003 hozzászólása Szept 16, 2016 /
 
Sziasztok
Valaki nem tudna segiteni,hogy ez milyen hűtőből való motor?
A lényeg az lenne csinálni szeretnék egy másik kompresszort és ez a motor el bír indulni akkor is ha nyomás van a tartályban.
Vagy milyen hűtőből szedjem ki ami tutira jó?
(#) BarnaPili válasza robi811003 hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Ebből a két képből csak az derül ki,hogy fekete.
Mindegy,milyen hűtő a donor,csak ne kompresszorhibás legyen. A mai gépeket R600-zal töltik,ami izobután,ha elengeded,jól szellőző helyen tedd! A régebbi gépek R12-vel töltöttek,ezt le kell szívatni szakemberrel,mert nyírja az ózonréteget.
István
(#) robi811003 válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
De bármelyik elindul nyomás alatt?
Nekem az lenne a fontos mert van hozzá egy régi porral oltó lefújó szeleppel.és nem szeretném mindig kiengedni inditás előtt a nyomást 0-ra.
És eggyel már próbáltam de az nem indul el csak ha teljesen kiengedem a nyomást.
Visszacsapó szelepet nem szeretnék plusszba beépiteni.
(#) zoly15 válasza robi811003 hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Egyik sem bír nyomás alatt elindulni!
(#) BarnaPili válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Ha az indítórelét áthidalod egy üzemi kondival,lehet,hogy elindul.
(#) Tomi111 válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Üdv! Az enyém elindul akár 8 bar nyomáson is. Igaz ez nem hűtőszekrényből való, hanem szódagépből. Teljesítményre nem lehet nagyobb, mint egy hűtőé, legalábbis külsőre nem nagyobb méretű. Igaz ezen az indítórelé egy kondenzátort kapcsol rá a segédfázis tekercsére mint a villanymotoroknál. (gyárilag ilyen)
(#) robi811003 válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
cáfolnám mert ami pl.most van nekem az is elindul 8Bar nyomásnál is és szeretnék egy ugyanilyen vagy hasonlo kompresszort épiteni.
De kaptam egy hűtő kompresszort és az csak 0Bar-nal képes elindulni.
Tehát szerezni akarok egy erőssebbet ami el bír indulni csak sajnos az enyémről a cimke leszakadt és nem tudom milyen hűtőből lett kiszedve.
(#) robi811003 hozzászólása Okt 18, 2016 / 1
 
Elkészültem végra a kompresszor bővitéssel
(#) Zole hozzászólása Nov 20, 2016 /
 
Sziasztok! Van megbizható kompresszor ami hosszú távon jól müködne? Hütöszekrénybe kellene, nem fújtatni. Aki tudja kérem irja meg köszi!
(#) ponye76 hozzászólása Nov 30, 2016 /
 
Sziasztok.Nekem van egy Danfoss NLY10K hűtő kompresszorom.Kerékpár,és autó pumpaként használom,és jól működik.Egy probléma van csak vele,hogy +5C° alatt nem hajlandó elindulni.Van rá valami megoldás arra,hogy ezt kiküszöböljem?
(#) csavarkulcs válasza ponye76 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Valószinűleg az olaj dermedhet meg benne. Szerintem érdemes lehet előmelegíteni, vagy olajatcserélni.
(#) csavarkulcs válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Gondolom garanciát is vállalsz a repeszekre, amik a kollégát szabdalják majd szét.
Arról nem is beszélve hogy mi történik ha zárt térben, nyomás alatt elenged a hegesztés.Azaz felrobban egy 8 barra töltött tartály.
Inkább forrasszátok meg rézzel. sokkal biztonságosabb.

Aki pedig mindenáron hegeszteni akar, annak elmondom hogy nem a hegesztés, hanem a hegesztés melletti anyagban keletkezik feszültség,oly módon hogy az eggyik rész fel van melegedve, a másik pedig még nem, és a kettő összehegesztődik. Namármost, ha a mind a kettő 21fokra hűlik, akkor a lemez egyik pontja, a másikhoz képest bejjebb akar kerülni (a hőtágulás miatt).Folyamatosan. Viszont a hegesztés meggátolja ebben. ha még kap egy ütést, nyomás alatt akkor képes szétrepedni, és bumm.
(#) gulyi88 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Ha tovább olvasol láthatod hogy Robi811003 kikerülte ezt a hegesztéses a problémát...
A többin kár lenne vitatkozni, én meghegesztettem volna magamnak, ha másképp nem megy (pl nincs a nyakán menet).
Aztán meg fel lehet fújni egyszer dupla nyomásra (elővigyázatosan!), ha akkor nem reped szét, nem szelel, akkor fele nyomáson sem fog.
(#) Janszi válasza csavarkulcs hozzászólására (») Nov 30, 2016 / 1
 
Gondolom tisztelt csavarkulcs kolléga hegesztő vagy,de ha nem,akkor én is elmondom neked,hogy az acél hegesztésnél nagyjából 60kg/mm2-el lehet kalkulálni a szakítószilárdságot,ennél azért a réz forrasztás lényegesen soványabb.Továbbá hegesztéskor az anyag több mint négyezer celsius fokon olvad össze,tehát a hideg kötés amire szeretnél hivatkozni,az nem gáztömör varrat,tehát ereszteni fog a hegesztésnél,és jól látható hiba. Továbbá az elméleti magyarázat is sántít,mivel a hegesztési varrat mellett azért inkább ott szokott eltörni az anyag,mert kiedződik belőle a szén,így rideggé válik az anyag,de ez esetünkben nem áll,mivel nincs akkora terhelésnek kitéve a légtartály,mint mondjuk egy vasúti kocsi tengelye.A többi stimmel.
Következő: »»   22 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem