Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok

Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   776 / 776
(#) wbt válasza alita hozzászólására (») Jún 2, 2017 /

Ha jól emlékszem, a RESET láb a PCL is egyben, tehát a programozás órajel; no, ha azon lóg
egy RESET IC vagy kondi, akkor nehezen megy be az órajel. Ha nagyon nem akar menni, akkor már csak a szkóp segít, hogy mi történik
ott. Esetleg másik darab uC-vel próbálkozni, lehet, hogy ez kihalt már valamitől.
(#) Istvanpisti válasza alita hozzászólására (») Jún 2, 2017 /

Szia!
Fénykép a bekötésről és kapcsolási rajz jó lenne, különben olyan az eset, mintha azt mondanád: fáj a lábam, segítsetek vajon mitől?
(#) wilson hozzászólása Jún 13, 2017 /

Sziasztok!

Bocs, hogy ide írok, de nem nagyon találtam Adesto-s topikot. Azért ide írok, mert az Adesto vette meg pár éve az Atmel soros flash termékkategóriáit. De irányítsatok át nyugodtan, ha van erre jobb hely!

Szóval az lenne a kérdés, hogy az Adesto AT45DB641E (vagy csak simán 45DB641E) nevű kis kontrollerhez tudtok-e esetleg alap drivereket, példaprogramokat? Üzleti felhasználásra kéne a fejlesztő cégünkhöz, nem otthoni barkács kategória, szóval akár fizetős megoldás is szóba jöhet, hogy tényleg ne az abszolút nulláról kelljen kezdeni az ismerkedést ezzel a (számunkra) új vezérlővel.

Köszi előre is!
(#) kapu48 válasza wilson hozzászólására (») Jún 13, 2017 /

Szerintem hasonló a többi Atmel SPI Flash Memory-hoz.
Atmel SPI Flash Memory

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2017
(#) fifadani hozzászólása Vas, 11:55 /

Sziasztok!

Tudnátok egy picit segíteni?
Egy mega128 ADC0-ás lábát használom egy LM35DZ hőmérővel. Azonban a panelon nincs kialakítva műveleti erősítő. A mega adatlapján látom, hogy képes 10x-es erősítésre.

Hogyan tudom bekapcsolni őt? Ha a MUX3-at 1be billentem és úgy végzem a mérést. 0 az eredmény, ha nem használom a MUX3-at, működik az átalakítás.

Köszi!
(#) tursaba válasza fifadani hozzászólására (») Vas, 17:26 /

ADC mux 4-0-ig 01000 bin, A0 = 10x
Következő: »»   776 / 776
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jún, 28. Sze
12:27:31
Jelenleg 239 fő olvassa az oldalt
Online tagok: