Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED TV

Témaindító: Jman, idő: Nov 8, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) fassenkugel válasza karpi hozzászólására (») Nov 10, 2009 /

a plazmán a fekete fekete a fehér meg fehér, akkor is ha két pixel egymás mellett van. a tft jo esetben is sotétszurke vagy világosszürke. mert a tft-nél a kontraszt arány 2000:1-hez egy gagyi plazmánal meg 40.000:1-hez.
ez a hátrányt tft-kél megpóbálják ordenáré túlszinezéssel kompenzálni, de ha normál szinerősséget állitasz be akkor már ott a fakó, élettelen kép.

a beégés talán 5 éve volt probléma azóta nem.

a projektor játéknak jó, a ledes meg pláne. ha nincs legalább felhomály, nincs kontraszt, ha nincs profi vásznad gagyi a kép. a lámpa kinyiffan 1..2év alatt csere helyett olcsóbb új projit venni. zug, stb. az lcd-s projektornak rácsos a képe, a dlp-nek szivárványos. a 3 dpl-s meg milla körül van.
(#) fassenkugel válasza slave557 hozzászólására (») Nov 10, 2009 /

még a 106-osban sincs értemle full hd-sat venni. hacsak nem 50cm-ről nézed..
(#) fassenkugel válasza 52a52a hozzászólására (») Nov 10, 2009 /

de ettől még mindig filipsz marad. gyakorlatilag gagyitron.
(#) lgyk válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Nov 10, 2009 /

Létezik LED kijelző színes pontmátrixos kivitelben, de nem igazán elterjedt technológia, többnyire csak nagy kivetítőknél használják. Ha kicsit lazábbra vesszük a LED fogalmát, és a szerves LEDeket is ide vesszük, akkor az OLED kijelzők is pont így működnek.

Idézet:
„Az én logikám szerint azt a tévét lehetne LED-tvnek hívni ahol minden pixelt mondjuk egy RGB-LED állít elő. De ez csak az én véleményem és lehet megköveztek érte, de nem szeretem ha egy készüléket a benne lévő valamelyik technológia nevével szeretnének eladhatóbbá tenni.”

Pedig milyen jól el lehetne adni egy Junoszt TV-t a "miniatűr lineáris részecskegyorsítóval megvalósított pásztázó leképezési technológiával működő termék" szöveggel.
(#) norbiv8 hozzászólása Nov 10, 2009 /

Már hogy ne létezne igazi LED TV ( nem LED háttérvilágításos), a sony már 2008-ban árulta, keressetek rá a google-ban. Volt hozzá szerencsém kiállításon, hihetetlen szép képe van, az lcd monitorom hozzá képest maszat. Vannak kicsi OLED kijelzők is, ahogy a kolléga is említi, azoknak sem rossz a képük, csak öregedésre hajlamosak, amivel visszatértünk a katódsugárcső problémájához...
(#) 52a52a válasza fassenkugel hozzászólására (») Nov 11, 2009 /

Tudod, hogy mérik a kontrasztarányt?
Fekete kép teljesen levett fényerőnél, majd fehér képnél teljesen feltolt fényerő. Woah 40000:1-hez kontrasztarány

Milyen tv-d volt ami filipsz írd le

Mpeg-2 és Mpeg-4-es adásnál meg igen
(#) Flatlander hozzászólása Nov 14, 2009 /

Mennyi hsz. egy tv miatt
Én még mindig maradok a crt-nél.Nálam ami fekete azt feketén is mutatja nem sötétszürkén meg mittudoménmég hogyan.... Plasmán meg nézze az sima sd adást aki bírja..... egyszerűen hányadék.Hamár nagy tv akkor én maradok a crt projektornál,legalább időtálló
(#) 52a52a válasza Flatlander hozzászólására (») Nov 14, 2009 /

Sajna eladtam én is a 100Hz-es 16:9-es CRT-met. Viszont a legújabb LCD-k felveszik a verseny a régi CRT-kel hidd el, nem a 100000 Ftosak
(#) Flatlander válasza 52a52a hozzászólására (») Nov 14, 2009 /

Azt nemmondtam hogy nemlehet leverni a crt-ket.......De cseppet nagy árkülönbség van a kettő között.....Tegyük fel ugye amit teis mondtál 16:9-es crt tv pl 80ezer.Szép a kép meg jó is.Nah ugyanilyen minőséget lcd-vel csak párszázezer felett érsz el talán...(az árak csak példa)
Én most akarok kipróbálni egy 125-ös crt projektoros tv-t milyen.... elég olcsón megtudom venni egy próbát megér.... minőségtől tudom nemkell seggreesni de hátha nézhető.Projektoros tv-k közül szerintem a crt a legjobb..... igaz a projektoros tv sem egy mostani dolog már,crt-be pedig nemigazán van tényleg nagyképernyős... a többi tv meg nem az én pénztárcámnak van kitalálva......
(#) attis_ hozzászólása Márc 17, 2013 /

Sziasztok!
A segítségeteket kérném egy LG M2252-es TV/monitor kapcsán. A problémám a következő:
Filmnézéskor (és csak ekkor), monitor/RGB üzemmódban (tv-zésre nem használom) a képernyő közepére eső szegmensben vízszintes csíkban elmosódás, remegést tapasztalok.
Nagyon fontos meghegyezni, hogy - még1x* - a csík vízszinten irányban, horizontálisan helyezkedik el a képernyő közepe felé.
A probléma azért nem egyértelmű, mivel desktop környezetben, vagy akár játéknál a probléma nem látható, csak filmek nézésekor, akkor is dinamikus és főleg részletgazdag jeleneteknél (ekkor nagyon szembetűnő és zavaró).
Videókártyát többet is kipróbáltam, mindnél előfordult. Codec frissítés szintén megvolt.
Régebben CRT monitort használtam és a probléma sosem jelentkezett.
Elhiszem, hogy első hallásra mindez hihetetlennek tűnik, még sosem találkoztam hasonlóval, de tényleg ez a helyzet és főképp azért zavaró, mert rengeteg filmet nézek.

A monitornak egyébiránt semmi szembetűnő hibája nincs (se pixelhiba, se villódzás - egy videokártyával azért az is volt, de a többinél nem, tehát az szerintem a videókártya hibája volt).
Lehet esetleg köze mindehhez a tápnak vagy pl. a monitorvezérlő kábelnek?
Teljesen tanácstalan vagyok.

*mégegyszer.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2013
(#) bbalazs_ válasza attis_ hozzászólására (») Márc 17, 2013 /

Nem tunik hihetetlennek.
A monitor sajat menujeben milyen lehetosegek vannak a beallitasoknal (eltekintve a megszokott fenyero, hangero, kontraszt, stb kombotol) Tehat pl. van-e frekvenciaallitas?

A szamitogepen probaltal-e frekvenciat valtani?
Masik kabellel probaltad-e? (esetleg masik fajtaju bemenettel?)
Masik szamitogeppel probaltad-e?
Masik lejatszoval probaltad-e? (pl a Media Player Classicban van egy csomo allitasi lehetoseg)
Tudod-e befolyasolni, hogy pl. rosszabb legyen vagy jobb?

Szoval ezekkel probalj meg valamitkezdeni, aztan ha valtozik, akkor latni fogod, hogy hova kell nyulni, melyik parameter ezek kozul a ludas.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2013
(#) attis_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 17, 2013 /

Szia,
köszönöm a gyors reakciót.
Nos, a frekvencia rögzített ennél a típusnál (60 Hz) tehát itt nincs sok választás.
Nem próbáltam más kábellel, de meg fogom.
Más számítógéppel még nem, csupán videókártyákkal.
A Media Player Classic-kal rengeteget szórakoztam, sajnos a problémán nem javított.
(#) zuzoda hozzászólása Nov 2, 2014 /

Üdv.
Szeretnék egy kis segítséget kérni .
Tavaly év végén vettem egy használt pixelhibás samsung tv-t ,azóta a hiba nem terjed .
Szeretném itthon ha lehet megjavítani .

A hibáról annyit tudok mondani , hogy függőlegesen van egy egy pixelnyi sárga csík teljesen a képernyőn , és egy alig észrevehető vízszintesen ami kb a feléig ér be ( de ez épphogy látható ) .

Egy videót is készítettem róla hátha ezáltal jobban tudtok tanácsokat adni :

Videó

Nem vagyok tv-szerelő de mozogtam már hasonlókba ....

Modell :Samsung 3d smart led tv 102cm ue40es7005u

Remélem van itt olyan aki tud okosságokat írni
(#) Norbert123 hozzászólása Nov 2, 2014 /

Üdv!
Ha pixelhibás azt nem lehet javítani szerintem.
Szedd szét, mozgasd át a kábeleket. Szallagkábelt ha van. Lehet attól jobb lesz...
De szerintem ez már ilyen marad.
(#) watt válasza zuzoda hozzászólására (») Nov 2, 2014 /

Reménytelen! Nézz utána, hogyan van felépítve egy ilyen panel...
(#) Andr3wJ válasza zuzoda hozzászólására (») Nov 2, 2014 /

Ha magában az lcd-ben van a hiba akkor javíthatatlan, ha az üveglapon lévő COF hibás az javítható, bár nem tudom itthon valaki foglalkozik e ilyennel.
(#) zuzoda válasza Andr3wJ hozzászólására (») Nov 2, 2014 /

Köszi a infókat , kicsit elkeseredtem ... Tehát nagy Valószínűséggel nem javítható ...
A a COF a hibás azt hogyan lehet kideríteni ?
(#) regler19 hozzászólása Júl 4, 2015 /

Sziasztok
következő a problémám.Adott egy ledes Panasonic Tv.a képernyő közepén egy csík van függőleges irányba.Ez még oké is volna csak a helyzetet az bonyolítsa hogy kék színű és csak a képernyő háromnegyedéig tart...
Bővebben: Link
ilyesmit kell elképzelni csak nincs végig.
Kérdésem az hogy ez képernyő hiba illetve elektronika?ha elektronika akkor a készülék mely részén keresendő a hiba?gondolom érintkezési hiba kizárva
valakinek ötlete?
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) q765 válasza regler19 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /

Kijelző hiba.. Nemtudod, nem egyszerű javítani.
(#) regler19 válasza q765 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /

Átlagos TV szervizbe tudják e orvosolni?vagy speciális szervizt kell keresnem?
egyáltalán megéri javítatni?
Nem akarom megkérdőjelezni a szaktudásod csak egyik fórumon olvastam szintén ledes Panasonic TV volt nagyon hasonló hibával annyival tért el hogy zöld volt a pixel színe és leért az aljáig.Ő a "logic bordot" buzerálta és megszűnt neki a hiba.hogy konkrétan mit csinált nem tudom.
Amúgy kíváncsiságból kérdem hogyan javítják ezt a hibát?dióhéjban leírnád?
(#) Jani 2013 hozzászólása Szept 7, 2015 / 1

Üdv!
Van egy ilyen típusú tévém Toshiba 40TL838 de nem reagál semmire bedugom és zölden világít a készenlét minta már menne, de amikkor működöt akkor kikapcsolva pirosan világított és bekapcsolva zölden olyan mintha már be lenne kapcsolva de se kép se hang és nem reagál a gombokra?
(#) kereszke hozzászólása Jan 20, 2017 /

Sziasztok.ASUS VS248 led monitorom pár napja vízszintese csíkozni kezdett.Aztán van mikor kikapcsol.
Tudna valaki segíteni melyik alkatrész adta meg magát.Köszönöm.
(#) csucsudj hozzászólása Ápr 13, 2018 /

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni vagy ötletett! Adott egy lg full Hd led tv.. bekapcsoláskor logó előjön egy pillanatra majd semmi kép.. hang van de a kijelző nem megy.. táp szerintetek vagy led problem? Köszönöm a válaszotokat!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu