Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK készítés CNC-vel
 
Témaindító: Tomee, idő: Dec 20, 2009
Lapozás: OK   14 / 14
(#) Geri86 hozzászólása Jan 3, 2024 /
 
Sziasztok. Van aki gyári cnc marót használ? Ha igen ki milyen típust? Köszi.
(#) Geri86 válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Például ilyen? :

3018
(#) kaqkk válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Lehet de semmi értelme , gombokért kapsz kínából 5db gyári forrmaszkos nyákot , kár befektetni azért hogy havonta egyszer csinálj egy nyákot . Ehhez még keményfém fúrókat marókat is venned kell (nameg tapintót amivel a nyák egyenetlenségét görbeségét méred-kompenzálod)
(#) jefflynn válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Nekem ennek a nagyobb testvére van, még régebbi kivitel, printer portos vezérlővel. Meg vagyok vele elégedve, de nyák készítésére nem használom.
(#) KoblogPerGyok hozzászólása Márc 27, 2024 /
 
Sziasztok!

Tuti volt már kérdés de nem találtam pontos leírást. A mai nap sikeres volt, gondoltam leírom ide előzményként:

Pár éve vettem egy kínai mini cnc-t, (ehhez hasonlót) amit majdnem tönkre is tettem, mert mint kiderült nem működött rendesen. A Candle program utasításait nem minden esetben fogadta el. Ma a kolléga átjött, megnéztük miért nem megy. USB driver csere, az jó. Candle újabb verziója, azzal sem jó. Fejvakarás majd ötlet: Az Atmega328p-re töltött kód nem passzol teljesen a Candle-hez. Lecseréltük és megy.

Ezért felbuzdultam, hogy végre megtanulhatok PCB-t marni. Korábban már nézegettem ehhez kapcsolódó fórumokat, de a pár év alatt elfelejtettem ezeket az infókat.

A kérdéseim, hátha valaki fejből tudja a válaszokat és a linkeket

- Olyan marószár kellene, amivel rögtön fúrni is lehet. Ha jól emlékszem van ilyen. Ha van akkor PCB maráshoz melyik lenne jó?
- Ha nincs ilyen szár, akkor milyen kialakítású maró a legjobb a PCB maráshoz? Olvastam, hogy a fej szöge is fontos, hogy tutira marjon ne legyen hátrahagyott vezetés a PCB-n, de ne is kelljen mélyre marni annyira.
- Elszívást csinált valaki ami jól is működik? Hogyan? Csak mert tüdőbe jutva ez igen veszélyes lehet.

Köszönöm!
(#) KoblogPerGyok válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Márc 27, 2024 /
 
Szuper!

4 éve épp itt tettem fel a kérdéseimet...
Kukorica maró 0.8mm beválhat.

Az elszívás még gond. Ezt meg kell oldani valahogy.
(#) KoblogPerGyok válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Márc 27, 2024 /
 
Ilyen esetleg jó marni is és fúrni is?

Bővebben: Link
(#) zamatőr válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Márc 28, 2024 / 1
 
Az alakos kivágásra nagy furatokhoz és körbevágásra való. Gravírozásra csak puha könnyen megmunkálható anyagokhoz. Fúrásra sem alkalmas mert nem olyan az élkiképzése.
Gravírozáshoz hasonlókat keress.
Bővebben: Link
Fúráshoz:
Bővebben: Link
(#) KoblogPerGyok válasza zamatőr hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Köszi minden infót!

Találtam egy igen jó videót, nekem a kezdéshez sokat segít szerintem, mert a felület letapogatása és az interpoláció is benne van, de mintha azt külsős programmal végezné el, de még nem néztem alaposan át a videót. (Excel VBA-ban megírom, ha kelleni fog)

Videó

Kis lépésekkel haladok, mert a végállás kapcsolókat fel kell tennem, illetve mindenhol látom, hogy egy lapot szerelnek pluszban fel, azt is meg kell még oldanom, illetve az elszívásra már van ötletem. Addig meg beszerzem gravitűket és a fúráshoz a dolgokat.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2024
(#) tursaba válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Márc 29, 2024 / 1
 
Gravírhoz 30 fok, 0,2mm-t használok.
(#) Pali79 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Márc 29, 2024 / 1
 
Candle-val csinálja a letapogatást, csak utána belenyúl és ott adja meg, hogy 0,1mm mélyen marjon, ami egyébként rengeteg. Ennél a példánál és hasonló egyszerű rajzolatoknál elmegy de ettől sokkal kevesebbnek is elégnek kellene lennie. Itt szokott előjönni a mechanika gyengesége.
(#) KoblogPerGyok válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 29, 2024 /
 
Igen, remélem a motor nem rezeg nagyon, (főorsó) de véletlenül vettem még egyet, ha gond van esetleg azt is kipróbálhatom.
Pár végállást már betettem, még kell pár dolog mire kipróbálom PCB-n.

Lehet csinálok egy Excelt gyorsan, ami az adott szög és ismert réz vastagság és a kívánt szélességből saccol egy mélységet, de lehet ez felesleges lesz.

Elszívás még nincs megoldva, elképzelésem van, de jó lenne, ha valakinek lenne megoldása erre és egy kis videón bemutatná itt. Az elképzelésemben porszívó, tartályban víz is szerepel. Még nem valósítottam meg, ezért kérdezem.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2024
(#) KKobra válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Szia Ezzel már sokat mojoltam de tökéletes nem lett már mint a nyák. Most egy hibrid nyák készítéssel értem el olyan minőséget ami közel van a nagyon jó hoz. Matt fekete festékkel lefújom a nyáklemezt a mintát lézerrel hozom létre. Ha megvan a minta lecserélem a lézer fejet motorra 0,6 fúró és mindjárt ki is fúrom. Persze az X-Y pozíciót nem mozdítom el a csere közben. És a régi jó peroxidos maratással készre maratom. Mutatom az eredményt.
(#) wbt válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Szia, azt meg lehet kérdezni, melyik program csinál ilyen normális kontúr kijáratot? Az enyém nem tudja, Gerber/kontúr programok meg mind elvéreztek (eddig).
(#) KKobra válasza wbt hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
A képen látható nyák mintázata eredetileg pdf doksiból van. A photoshop programmal át-konvertáltam JPG formátumra. A maráshoz a G kódot a JPG képből az Aspire programmal készítettem. Ugyan ezzel a progi val el lehet készíteni a fúráshoz is a G kódot. A program mindent tud ami a maráshoz be kell állítani, a fúró milyen mélyre fúrjon vagy ha maró szerszámmal készítem a nyákot milyen legyen a marás mélysége.
(#) wbt válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Köszönöm! (már csak az a majd 1.000.000.-Ft hiányzik hozzá)
(#) KKobra válasza wbt hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Mihez kell a pénz? Nincs cnc? Mi hiányzik?
(#) wbt válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Ha jól láttam, 1800 dollárok a program
(#) KKobra válasza wbt hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Most komolyan? Gondolod hogy én megvásároltam ezeket a programokat.
Adope photoshop cs4 konvertálni a PDF képet
d
De a
Sprint layout ból mentei leleh képként is a nyáktervet a kép
LsarGRBL beolvassa és már lehet is égetni az
Aspire programot A G kód készítéshez ha marni vagy fúrni akarom a nyákot
aspire beolvassa a képet konvertálja vektoros képpé
szépen felbontom a csoportokat majd kiválogatom mi kell mi nem ami nem kell törlöm
leválogatom úgy hogy a furatok és a minta külön csoport legyen
a csoporthoz brállítom a marási illetve a fúrási paramétereket és mentés
Candel program pedig szépen a G kódbol megcsinálja a nyákot
(#) DomiG válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Ápr 11, 2024 /
 
Nem, pont a téma szigorúan, de a Fixo -val jó vigyázni, mert az árai a csillagos égben járnak. Nem egy terméket találtam ami az Ali kínálatából való, pl ez:

https://fixo.hu/termek/unkas-eu-szabvanyos-1-2-3-banda-tuya-smart-l...zetek/

Itt 29.065.- Ft ért adják, én 1.292.- Ft -ért vettem
Következő: »»   14 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem