Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Thomson TV javítás
 
Témaindító: robi1962, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 22
(#) Dudus válasza kerisanyi hozzászólására (») Dec 28, 2017 / 1
 
(#) kerisanyi válasza Dudus hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Még egy hibás alkatrész : P6NA60FI
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2017
(#) Dudus válasza kerisanyi hozzászólására (») Dec 29, 2017 / 1
 
Ha a kapcsoló tranzisztor rossz akkor egyik tápfesz sincs a helyén, de neked csak az 5v hiányzik ha jól olvastam.
(#) kerisanyi válasza Dudus hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Igen, csak addig jutottam a méricskéléssel. Gondoltam első hiba játszik, oszt uccu neki Kicseréltem a P6NA60 FI-t, nem vettem figyelembe, hogy a cseredarab hűtése nem szigetelt.....a hűtőborda összezárt egy másik tranyával....... jövőre újrakezdem a hibakeresést. Addig is köszönöm a segitséget Dudus szakinak! B.Ú.É.K. !
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2017
(#) McDeath hozzászólása Márc 31, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy Thomson 22E92NH22 lapos TV-m. A tápja hibás volt, kondik púposak voltak, csere után életre kelt. De csak részben... az infrája nem akarja az igazat... hol lehet baj? mi a jellemző ami tönkremegy? Egy multiméterrel vagyok felszerelve. Van kéznél UPC távirányító semmire nem reagál, és thompson távra sem.
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv McDeath
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2018
(#) FAZ1 hozzászólása Jan 25, 2019 /
 
Üdv!

Lehet, hogy itt valahol már felemlítettem egyszer - van egy thaiföldi gyártású Thomson 436/TX807C EU tipusú (14MK10E) hordozható szines TV készülékem. Kissé megjavítottam, ám a készülék a bekapcsolása után mélykék háttér előtt narancsszínű számhelyekkel egyből valami PIN kódot kér tőlem.
Azt meg hogyan gondolta?
Így aztán persze se TV csatornára programozni, se rajta más semmifélét beállítani nem tudok.
Hogyan lehetne ettől a kódkéréstől valahogyan megszabadítani, avagy - hogyan (és mivel) lehetne azt néki egyáltalán beadni?
A gyárilag hozzá adott távszabályzó sajnos nincs meg, így jelenleg egy Somogyi Elektronic féle programozható távszabályzóval próbálgat-nám. Egyenlőre tök süket - ehhez a bekapcsolási kérdéshez.
Most akkor mit csináljak vele? Helyben kidobható? ....
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Szia!
Egy kis segítség: Bővebben: Link.
(#) belfi2 válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Szia!
Talán megpróbálhatod még a főkapcsolót kikapcsolni, majd a PRG+ Hangerő+ gombot egyszerre nyomva tartva bekapcsolni.
(#) lele hozzászólása Okt 4, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!
Mi lehet a hiba Thomson 21DK24E eddig jól működött, ki kapcsoltam STANDBY -ba a piros led folyamatosan világít, de újból már nem lehet bekapcsolni. A led világításán kívül semmi nem történik, ill. többszöri próbálgatáskor a led néha pislant egyet, de nem kapcsol be.
Köszönöm a segítséget.
(#) baloghvl hozzászólása Jan 7, 2021 /
 
Sziasztok!

Adott egy Thomson 40FD5406 TV, ami lekapcsolja a háttér világítást ha bármit néznék rajta. A menü működik. Reset és szoftver újratelepítés megtörtént, de nem segített. Mit lehetne vele tenni még?

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Lucifer válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Ez csöves/LED-es?
(#) uniman válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Belenézni a belsejébe...?
(#) baloghvl válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
Ez már LED-es.
(#) baloghvl válasza uniman hozzászólására (») Jan 7, 2021 /
 
A belsejében egyetlen panelen van minden. A táp elkóit végigméregettem, azok mind jók. Az első gyanúm az volt hogy terhelés hatására fekszik le a LED tápja, de így ezt elvetettem.
(#) Spiritsystem válasza baloghvl hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Szia!
Tudom, hogy ez már majdnem négy éve történt, de esetleg emlékszel még rá, hogy mi lett a Thomson 40FD5406 TV sorsa? Van nálam egy ugyanilyen készülék, hasonló problémával.
Köszönöm!
(#) Kun Imre hozzászólása Jan 7, 2024 /
 
Thomson Tv 45-ös hibakóddal kapcsolatban....
Nekem is bevillogja, de bekapcsolás után, 1- 1.5 óráig hibátlan.
Utána 3-4x újraindul és utána villogja a 45-ös hibát. Gyanakodjak
másfelé is, mint a leírt javítási ehetőségek??

Válaszokat előre is köszönöm!
Kun Imre
(#) Sponge72 hozzászólása Jan 8, 2024 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni van egy Thomson 40fs3246c típusú tv valami megadta magát benne nem világit a készenléti led meg néztem a tápot és 2db 2r7 smd rossz volt rajta kicseréltem de továbbra sem működik. A nagy fesz rész az látszólag rendben de sajnos nem találtam semmit a tápról így nem tudom hogy mit kéne mérnem pontosan nincs valakinek egy bontott ábrája az sokat segítene. a táp típusa 40-l182co- pwd1xg
Választ előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2024
(#) rhenrik válasza Sponge72 hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Helló,

ez talán segíthet:
MT62F sasszi
(#) Sponge72 válasza rhenrik hozzászólására (») Jan 9, 2024 /
 
Köszi meg nézem.
Következő: »»   22 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem