Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RF távirányító építés

Témaindító: Laki, idő: Ápr 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 9
(#) pucuka válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Nov 18, 2016 /

A frekvenciát legkönnyebben egy spektrum analizátorral deríthetnéd ki. De szerintem ez a kissebbik gond.
A távirányítónak túl sok gombja van, ebből gondolom, hogy a távirányító vezérlőjében levő cél IC programmját kellene szinkronba hoznod, ami maga is valamilyen mikrovezérlő.
(#) kegyetlen19 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 18, 2016 /

Helló, mindenkinek.
Sajnos nincs spektrum analizátorom.
Mivel két darab távirányítóm van, az egyiket szétkaphatom, beáldozhatom a „tudománynak” mert sajna össze van valahogy „forrasztva, melegítve”. Nem tudom kiderülhet-e valami a belsejéből?
Nem értek egyáltalán a RF jelátvitelhez, de valami arduino-s modullal nem lehet beazonosítani a jelalakokat? (ez olcsó kínai termék, nem hiszen hogy nagyon megbonyolították, vagy mégis).
Ui.: (A vevőből nem derül ki valami?)
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2016
(#) pucuka válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Nov 18, 2016 /

Nem ártana tudni mi van a belsejében.
(#) kegyetlen19 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 18, 2016 /

Ma már nem tudom „szétkapni”, de holnap teszek fel képeket.
Esetlek valaki nem próbálkozott ilyen távirányítóval?
(#) kegyetlen19 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 19, 2016 /

Sziasztok.
Itt az ígért fotók a távirányító paneljéről, sajna az IC-n felirat nem található. Nem tudom kideríthető-e ránézésre valami ami segíthet nekem.
(#) pucuka válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /

Pedig abban a nyavalyás kis IC -ben van a lényeg.
A frekvenciára a D1 felirat alatti hurok antenna méreteiből lehet következtetni.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2016
(#) Ferkógyerek válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /

A rezonátoron lévő feliratból szerintem 433,92MHz-es lesz.
Veszel egy olcsó AM OOK vevőt, a vevő kimenetén egy logikai analizátorral már visszafejthető a kód.
(#) kegyetlen19 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Nov 19, 2016 /

Szia. Az olcsó alatt ilyent értesz, mert épp van otthon egy ilyenem.
Sajnos logikai analizátorom sincs, de ha rákötöm egy Arduino-ra, csak a megfelelő programot (kódot) kell megtalálnom a neten és talán használható is lesz?
(#) Ferkógyerek válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /

Ez a vevő is jó. Ha van soros port a számítógépeden az is használható logikai analizátorként.
Nem ismerem az Arduinot, de ha olyan csodaszer mint a vietnámi balzsam és az eddig létező összes programot megírták már rá és fellelhető illetve letölthető a netről, akkor még használható is lehet.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2016
(#) kegyetlen19 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Nov 19, 2016 /

Sziasztok. Ezt most leltem.
Aki hasonló gondokkal küzd, vagy ezután akar küzdeni, lehet ez a megoldás.
Sajnos most nincs időm kipróbálni, de ha letesztelem, jelenkezem.
(#) kegyetlen19 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /

Sziasztok.
Eltelt egy kis idő, de csak meg írom, hogy az innen letölthető, rc-switch library tökéletesen kiolvasható a kód, ahogy a videóban is látható.
Viszont akadt egy problémám a MX-05V vevővel. Mindössze kb, 1 méterről működik.
Tudnátok ajánlani egy érzékenyebb típust?
Esetleg: RXB6, RXB8, RXB12 , vagy mást.
(#) jdani hozzászólása Ápr 12, 2017 /

Üdv. Belsejéről képem nincs, de ilyen kínai távirányítórol van szó.
Bővebben: Link
Hogyan lehetne összehozni, hogy még egy távirányítóval tudjam irányítani?
(#) janitoth hozzászólása Okt 9, 2017 /

Sziasztok!
egy 868 MHz-es RF vevőt épitenék -ami egy rf szobatermosztát jelét fogva kapcsolná a gázkazánt- relé meghajtással. Van hozzá arduino nano-m plusz egy SI4432 868MHz-es modulom. Tudnátok mutatni kapcsolási rajzot, arduino kódot?
Köszi előre is, Jani.
(#) ktibor69 hozzászólása Nov 21, 2017 /

Esetleg tudja valaki, hogy a key code1 (Roger kapuvezérlőhöz való) távirányító milyen chipes?
Aliexpress-ről szeretnék venni egy univerzális tanítható távirányítót, csak nem tudom, hogy melyik jó hozzá.
Így néz ki a távirányító.
(#) pucuka válasza ktibor69 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /

A "chip" egy 12F509 PIC. A lényeg a benne levő szoftver. Gyanítom, egy általános célú vezérlő nem lesz jó hozzá.
(#) uniman válasza ktibor69 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /

Ez szerintem nem eredeti ROGER távirányító...csak a Rogerhez.
Hiba lenne felelőséggel azt írni, hogy ez tuti jó hozzá, mert küldhetnek olyan "kamu" távirányítót, ami semmihez sem használható...nekem is van olyan fajtám!
De a lényeg, hogy fix kódos kell hozzá...de inkább a RF vevőt mutasd meg, az a tuti.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2017
(#) lacik2 hozzászólása Nov 21, 2017 /

Sziasztok.
433Mhz-es RF modulokkal szeretném egy infra távirányítónak a jelét a földszintről a tetőtérbe irányítani.
Egyáltalán megoldható vagy sem?
Ha tudnátok kapcsolási rajzot megköszönném.
(#) ktibor69 válasza uniman hozzászólására (») Nov 21, 2017 /

Jól mondod, a 2 gombos Roger távírányító helyett ezt a 4 gombosat (Key code1 fantázianeve volt) kértem és fix kódos. Vettem hozzá még a kültéri lámpákhoz KEY 900RXI-42 vevőt, amihez fel tudtam programozni ezt a távirányítót. A vevőben találhatok chipet, amire rá van írva a kód?
A kinti kapunyitó vevőt most nem tudom megnézni, a lámpavevőt viszont igen, ha az is jó.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2017

Elégséges a "kinti kapunyitó"-ról "mondanod" típust...ha pár éves Roger, akkor olyan az RF vevő benne, mint amit linkeltem .
(#) ktibor69 válasza uniman hozzászólására (») Nov 21, 2017 /

A lampavevot megneztem. 3 chip van benne. A tokos chipen ATMEL136 van irva, a forrasztottakra TDA5200, valamint PIC16F716. A kapunyito vevot csak hetvegen tudom megnezni vilagosban.

(#) ktibor69 válasza uniman hozzászólására (») Nov 28, 2017 /

Az 1. fotó a Roger kapumozgató vevője (2010-ben vettem).
A 2. fotó a kültéri világítás vevője.

Az aliexpressen ilyen kódolásokat tudó távvezérlők rendelhetők, melyik a jó számomra?
earning code. AX5326-3.PT2262.PT2260.EV1527.FP527.PT2242.HT600.HT680.HT6207.HT6010.HT6012.HT6014.AX5326-4.SMC918.PT2240.HT6013.HT6013.HT12D,etc
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
(#) uniman válasza ktibor69 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /

Hello! Ajánlom figyelmedbe ezt a hozzászólásomat...
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu