Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   186 / 1670
(#) zoly15 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
hogy érted hogy könnyítés?
(#) zoly15 válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
honnan látod hogy hamisak a tranyók?
nincs rajta gyártó embléma?
(#) szabi83 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
jogos, nekem is adtál 5letet amúgy
(#) szabi83 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Bővebben: Link

"ui:...." nézd meg, alldatasheet -en rákeresel ott csak 3 gyártó szerepel, akkor más nem gyárt nagy valószínűséggel.

Üdv
(#) takigab válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Igazad van! Én is kerestem és nem találtam Philips BD249C tranzisztort. Igazából két gyártót találtam: Semiconductor,Power Innovations. De felteszek egy másik képet. Ez a tranyó Öt éve megy az erőlködőbe. A lényeg a felirat. Tehát ez is hamis.

Tranyó.jpg
    
(#) takigab hozzászólása Feb 1, 2008 /
 
Elkészült egy kis mérőmüszer mely szerintem mindenkinek jól jön aki erősítőkkel foglakozik és nincs pénze drága műszerekre a beállításukhoz. Most csak képeket teszek fel róla,de hamarosan jön a dokumet is csak össze kell szednem. "Audio millivolt mérő"
(#) szabi83 válasza takigab hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Helló!

No látod ez egy eredeti tranyó! ami eredeti az ilyen tokban van! egyrészt, másrészt, ezt Power Innovations termék ala Bourns.com gyártja. ilyet vegyél legközelebb! Nekem is ilyen van! :yes:

Üdv
(#) Attila86 válasza takigab hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Mekkora frekvencia-tartományban működik?
Azonos amplitúdót feltételezve mekkora frekvencia felett kezd kitérni a mutató a helyes értéktől?
(#) takigab válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Rendben! És bocsi a tudatlanságomért.
(#) szabi83 válasza takigab hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Ez nagyon jó kis cucc :yes: Szép lett

(#) takigab válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
A leírás szerint 20Hz-20KHz-között.
(#) takigab válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Ebből talán többet ki tudsz nyomozni.
(#) takigab hozzászólása Feb 1, 2008 /
 
Megtaláltam a nyákrajzot is. Íme.
(#) Attila86 válasza takigab hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Tehát gondolom nem mérted. Kíváncs lennék rá nagyon!
Rajzot tudsz mutatni?
Én is próbálkoztam millivoltmérővel, de úgy emlékszem 40kHz-es határfrekvencia fölé nem sikerült menni, pedig abban az áramkörben jobban odafigyeltem a dolgora mint ahogyan a te képeiden látszik. A kompenzált osztó közvetlen a kapcsoló kivezetésein volt, a panel pedig közvetlen a kapcsolóra volt szerelve, a minnél rövidebb vezetékek miatt.
Ilyesmiket nem látok a fényképeden, ezért gondolom hogy valószínüleg nem működik 20kHz-ig.
(#) Attila86 válasza takigab hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Ezt én "Precision"-nak biztos nem nevezném.
(#) takigab válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
De igen megy 20KHz-ig. van a gépen jelgenerátor ami 22KHz-ig megy és azt szépen lehet mérni. Nem én neveztem el,így kaptam a dokot.
(#) takigab válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
De hogy mennyit csal azt tényleg nem tudom. Ebben igazad lehet.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Ja igen; továbbá +-15V tápfesz, válogatott aranytűs germánium diódás graetz a visszacsatolásban, válogatott 1%-os ellenállások+trimmerek is voltak benne.
Kb. 2 éve építettem, de még a 100kHz-et sem sikerült elérnem, ezért bukott projektnek minősítettem a dolgot.
Pár kép:
Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
(#) Attila86 válasza takigab hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Tudom hogy nem te nevezted el, éppen ezért tettem idéző jelbe az angol "Precision" szót, ami a .doc fájlnevében és tartalmában szerepel.

Az tuti hogy 22kHz-en is mutat valamit, nem az a gond. Egy profi jelgenerátorról adjál rá szinuszt. Azért kell 'profi' generátor, hogy a jel amplitúdója ne függjön véletlen se a frekvenciától.
Ez után a jelgenerátor frekvenciáját kezd el növelni. Addig jó, amíg a műszered mutatója nem mozdul meg. Ha már megmozdul és eltér az addig mutatott értéktől, akkor az a max freki amin még hiteles.

Találtam egy ilyet:
Táblázat
Erről beszélek.
(#) takigab válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Én nem tudom igazán itthon leellenőrizni mennyit csal,nincs műszerem hozzá. A beállítását hálózati transzformátorokkal végeztem. 0-50v között mér. A trafókat szépen méri ott nem csal,igaz ez csak 50Hz.Több különbözőt mértem vele.
(#) takigab válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Rendben ki fogom próbálni és leírom amit tapasztalok.
(#) takigab válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Megnézetm a képeket. Nem lehet hogy a müveleti erősítőddel volt a baj. Más müv-errel nekem se ment.
(#) valve válasza takigab hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Probáljuk meg Nem messenger hsz -eket írni! Pár percig módosítható a hozzászólás,.. Köszi!
(#) WooHoo válasza Dióda hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Sziasztok!

Nos én momentán egy PIC-es frekvenciaváltón dolgozom.
(1 fázisból 3-at csinál)
(#) JZoli válasza brato hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Te ez akár 12V-ot akár 5V-ot tud adni a motorkimenetre, a 74LS122-őtől függöen. Ráadásul ugye nem egyenfesszel vezérli a motort, így multiméterrel csak alacsony feszt tudsz mérni. Milyen értékűek a soros "R" ellenállások? Azokon is esik fesz az áram nagyságától függően.Nem egy korrekt megoldás a 12V-5V váltása az áramkörnek.
(#) iamrob válasza brato hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Hello brato!

Sajnos ez a rajz elvileg is rossz. A tranzisztorok emittere soha nem lesz magasabb feszültségű, mint a bázisa, sőt...
Az LS122 csak a tranzisztorok disszipációját növeli meg, a motorra eső feszültséget nem. A bázison lévő 1k is elég nagy, de a lényegen nem sokat változtat.
Szóval alapból rossz a rajz, kár (volt?) megépíteni.
(Befejezem, mert kicsit off is...)
(#) brato válasza iamrob hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Köszi a válaszokat, szerencsére mindent tokba szereltem és igy csak a panel megy kárba meg néhány ellenállás.
A rajzot a neten találtam, máskor óvatosabb leszek.
(#) levii hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Sziasztok ma végre sikerült befejeznem az oshon pic programozómat. A forrasztás nem lett túl szép. Még mindig nem tudok rendesen forrsztani
A nyákot eagleben terveztem, majd fotóeljárással csináltam meg.
(#) Norberto válasza levii hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
A fotózásos technika úgy látom, már megy. Ellentétben a forrasztással, azt még gyakorold pár hétig! Annyi a hidegforrasztás, mint égen a csillag. Ez így nem egészen megbízható működési szempontból

Ja, és ajánlom neked EZT a hozzászólást!
(#) levii válasza Norberto hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Köszönöm a linket én csak úgy forrasztottam ahogy jött mert fogalmam sem volt hogy kéne. Egyébként mekkora az optimális hőmérséklet kb.? Na a fotózás se ment ám elsőre ez a harmadik nyák.
Következő: »»   186 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem