Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keltető hőfokszabályozó
 
Témaindító: Bfg10k, idő: Máj 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 41
(#) fongab válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Szia
Rajzot proli007 márt minősítette. A hőmérő sok mindenre jó, de inkább, tizedes alkoholos (1°C még 10 felé fel van osztva) Anno 70 környékén volt 70, 120, 190 tojást befogadó keltető. Most apám újra nekilátott keltetni. hasonló hungarocelles keltetőbe 15 tojásos. (neki két keltetés, és évi csirke/tyúk szükséglete megvan (25…27 pihés jószág) ) 2….4 óránként, rá szokott nézni. Állit a hőfokon, mert mászkál. Ő neki megfelel, hogy az ő szavait idézzem, „figyelni kell rá”.
Amit linkeltél, hőmérőt, az a lakás hőmérsékletét biztos kitűnően méri, de ide a tizedes pont után legalább két digitnek kellene lennie. Álltalába a digit kijelzős eszközöknél két szám eltérés az márt jó ( 5-öt kellene mutatni ha 3…7 ig mutat az márt jó. És ez csak a kijelzés pontatlansága. A mérés pontatlansága megint 1…2% teljes tartományra. Ha csak a beltérit nézem (-10 …..+60°C ) azaz 70°C annak a 1% az 0,7°C hogy akarsz te 0,5°C fokot tartani, ami a keltetéshez kell? Esetleg hozzánézted valamilyen hőmérőhöz?
üdv.
(#) fongab válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
szia
Mire jó? Hogy tudja „4shared” hogy te is létezel. Ez se utolsó.
üdv.
(#) Iszkakof István válasza fongab hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
És mi benne neki a jó, hogy nekem tetszik az elektronika?
(#) djgabi_8 válasza fongab hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
proli007: látom a hibát, rossz rajzot töltöttem fel.

Ezzel a hőmérővel már mértem, amikor pulykatjásokat keltettem. 5 tojásból 4db kikelt 38.0-38.5 C-fokon.
De azért megpróbálok beszerezni egy alkoholos hőmérőt, hátha az a gond. Sokszor szoktam én is nézni a hőfokot, mert amint mondtad "mászkál".
Lehet, hogy ugyanazon a hőfokon kellene keltetni a tyúktojást, mint a pulykát?

keltető2.JPG
    
(#) Iszkakof István válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Bocs a közbeszólásért, de nekem jól esik, ha közbeszólnak.
(#) fongab válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Tisztelt djgabi_8
Pulykáról, márt beszéltünk. Igaz 2009 be, de ott leírtam. És a tudomány, annyit nem fejlődött. A pulykák se változtak azóta annyit, hogy az ott, ne legyen igaz. Mi lenne, ha beszerezné egy jegyzetfüzetet, és jegyzetelné. Akkor talán minden meglenne.
Bővebben: Link

üdv.
(#) djgabi_8 válasza fongab hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Igen beszéltük az nagyon jó kel ezzel a keltetővel csak a tyúktojás nem kel valami jól.
(#) fongab válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Tisztelt djgabi_8
A jegyzetfüzetet, továbbra is javasolnám. Mindent leírni. Mikor mennyit forgattad milyen volt a gépen kívül a hő stb..stb.. Ha valami sikerül, akkor hasonlóan kell, legközelebb is csinálni. Ha nem sikerül, tudod, hogy nem kell csinálni.
üdv.
(#) djgabi_8 válasza fongab hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Jegyzet füzetet használok. Csak ezért kérdeztem a hőfokot mert ismerősömnek is vannak keltetőgépei gyári és ő 37-38C fokon kelteti a Tyúktojásokat de őneki légkeverős.
(#) fongab válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Szia
Te is gyári dobozt, vettél. Akkor neked, mért nem megy.
Én arra gondoltam, ha van 5…..10 tojásod, kezd el keltetni, írd le mit csináltál. Ha kikelt, és elégedett vagy, akkor azt kell továbbra is csinálni.
Amikor minden jó akkor lehet akár 100 tojást is keltetni. De amíg nem megy, addig inkább rántotta, az legalább látszik az emberen.
Másik, ezek a adatokat úgy szedte valaki, aki ott ült a tyúk mellet, és mért. Ha a tyúk téved, akkor kipusztult volna. Neked, csak a tyúkot kell másolni, és azokat a feltételeket megteremteni, ami a tyúkba alapból benne van.
üdv
(#) Iszkakof István válasza fongab hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
A természet úgy alkotta meg a kotlós tyúkot, hogy a földre tojjon és ott is költse ki. Az aki a kotlótól akarja lekoppintani a technológiát nehéz dolga van. A kotlós teste 40 fok felett van, ami érintkezik a tojással. A tojás másik oldalát a pucér föld hűti. Amennyiben 40 fok a hőmérséklet a gépben, akkor ott csibe nem lesz. A tyúk nem téved, csak mi a technológia lopással.
(#) fongab válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Szia
Nem akarok vitázni, de a fészek, az arról szól, hogy nem teljesen, a földre teszi a tojást.
Sőt a kotlós kiszedi a tollait hogy jobban melegítse a tojást. Ezeket ők érzik tudják. Mi csak másolunk.
És ha jól csináljuk, akkor sok apró jószág, a jutalom.
djgabi_8 elején, még jól csinálhatja, mert lesznek erek. Utána következik be, valami. Ezt kellene kideríteni.
És erre szerintem elég 5….10 tojás nem kell mindjárt 100.
De ez csak ötlet, javaslat.
üdv.
(#) Iszkakof István válasza fongab hozzászólására (») Jún 6, 2011 / 1
 
Arra is figyelni kell, hogy a kotló naponta egyszer elhagyja a fészket, elmegy enni. Addig a tojások lehűlnek 35 fokra, megszívják magukat oxigénnel és kibocsájtják a szén-dioxidot. Vajon djgabi_8 naponta hűti a tojást? Szellőzik- e rendesen a gépje, nehogy a szén-dioxid nagyon felgyűljön és megmérgezze a tojásokat? Ha mindezeket tiszteletben tartja, és van elegendő nedvesség a gépben, akkor a hőszabályzója lehet a hibás. Építsen még kettőt, az egyik akkor kapcsoljon, ha a hő felmegy 39 fokra, a másik, ha lemegy 37-re. Ez a két termosztát, valamilyen akusztikus dolgot kapcsoljon be, így észre veszi, ha a hőmérséklet elállítódik. A csibekeltetésnek van 5 - 6 egyszerű szabálya, ha azt betartja, ott eredménynek kell lenni.
(#) fongab válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Szia
Teljesen igazad van. A kotlós, otthagyja a tojásokat.
És a szellőzéssel is, csak egyett tudok érteni.
Sőt, ha megszomjazik, a csőrébe hoz vizet a tojásokra is.
üdv.
(#) djgabi_8 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
A tojásokat szelőztetem, forgatom és hűtöm 4-19. napig, minden nap ugyanakkor.
(#) Iszkakof István válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
A nedvességet méred hygrométerrel? Nagyom ügyes az én mércém szerint az, aki nélkülözni tudja, és az eredmény elfogadható.
(#) djgabi_8 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Eleibe mértem a páratartalmát de van a keltető alján víz és az párolog 50%-60%-os páratartalom van bene. Mikor forgatom akkor meg szoktam spriccelni vízzel és akkor 70%-80% között van a páratartalom.
(#) julio81 hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e valakinek ötlete arra, hogy lehetne átverni egy digitális szobatermosztátot 5 C fokkal?
Most szereztem egy Computherm Q7 termosztátot, melynek 0,2 C fok a kapcsolása.
(#) vicsys válasza julio81 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Állítsd a kapcsolási hőmérsékletet alá vagy fölé 5°C-szal.
(#) julio81 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
szia Vicsys!

A termosztátot keltetőhöz akarom használni, de a állítási tartománya 7-35 C fok. A 35-öt akarom 40-re növelni!
(#) vicsys válasza julio81 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szerintem nehéz lesz átalakítani...
(#) Bantan Hi hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Hello!

Szeretném tudni mennyibe kerülne egy üzemszerű (10 000-100 000-ig) keltető ? Ha valaki tud, kérem segítsen. Szükségem lenne egy ilyenre Afrikában.


Köszönöm
(#) frázis válasza fegyverzoltan hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Kedves fegyverzoltan!
Meg van még a géped? Megtennéd, hogy feltennél egy pár képet?
(#) frázis válasza vicsys hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Ez most nem volt szép Tőled. Gondolom julio81 azt akarta megtudni, hogy miképpen lehetne a 30 C° kapcsolási határt megemelni 5C°-kal, ami egyébként kevés, mert +9C°kellene ahhoz, hogy keltetéshez lehessen használni. Na, ez engem is érdekelne. Azt hiszem, hogy egy hozzáértő (szerintem Te az vagy ) ránézésre (a panelra gondoltam) meg tudja mondani, hogy mivel kellene turbózni.
(#) vicsys válasza frázis hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Szerinted miképpen lehetne egy olyan termosztátot átállítani amiben van egy cél IC és még ráadásul ki sem tudod szedni, mert a panelra van integrálva? Ez nem egy kontroller amiben átírod a programot és kész. Azt is jó lenne tudni, hogy milyen a mérőszenzor, hátha be lehetne avatkozni. De egy valami biztos: ez egy szobatermosztát és nem keltető szabályzó. Persze meg lehet próbálni fából vaskarikát készíteni... Tudom, jól, hogy a pénz az pénz és muszáj alternatív költségcsökkentő megoldásokat keresni. Ebben az esetbe viszont senki nem garantálja a kompatibilitást és 100%-os kelési sikert. Az a tapasztalatom, hogy a szobai termosztátok (amire 0,1...0,2C hiszterézis van írva), koránt sem tudják ezt. Általában (és a legjobb esetben) 0,5C-t produkáltak. Ráadásul amiket vizsgáltam, NTC-vel mértek és nagyon nem voltak lineárisak. A szélső hőmérsékleti pontokon akár 2C-t is tévedtek.
Ezután is érdekelne az átalakítás?
(#) frázis válasza vicsys hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Hát, így ahogy írod, elállnék. Meg aztán szétkaptam most én is egy 091 típusút, szóval tényleg bicskatörésű. Van a Vaterán olcsóbb, mint ez a szoba termi. Bocs, hogy háborgattalak.
(#) vicsys válasza frázis hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Semmi gond!
(#) kari30000 hozzászólása Aug 12, 2011 /
 
Hali!
Ez a panel egy 100 db-os keltetőben volt.Az egyik tranyó elpukkant sajnos a számából csak annyit lehet leolvasni, hogy (ST ###08).
Ha valaki tud segíteni megköszönném.
(#) vgyula válasza kari30000 hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Szia!
Arra gondolsz ami az optocsatoló és tőle balra lévő elkó között van?
Üdv.: Gyula
(#) kari30000 válasza vgyula hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Egyik képen még egy nyíllal is mutatok rá és nincs oda írva semmi.(jobb alsó sarok fellet)
Következő: »»   19 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem