Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keltető hőfokszabályozó
 
Témaindító: Bfg10k, idő: Máj 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 41
(#) bodgabo válasza mazsy hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
A link nem igazán működik, tehát a kapcsolást nem látom, de valószínűleg megoldható az 1k-s potival a finomhangolás.
Mellesleg létezik rendes, nagy méretű helipoti (általában 10 fordulatú) is.Basszus, ez nem olcsó...
(#) mazsy válasza bodgabo hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Itt a rajz, valamiért nem lett jó az előbbinél.
(#) bodgabo válasza mazsy hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Igen, megoldható az 1K-s poti sorbakapcsolásával történő finomhangolás.
(#) mazsy válasza bodgabo hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ
(#) djgabi_8 hozzászólása Máj 29, 2011 /
 
helló
Ventilátoros hőfokszabályzó egységgel hány fokon kell keltetni a tyúktojást a keltetőgépben?
(#) pete válasza djgabi_8 hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
:integet2: 37.8 :integet2:
(#) djgabi_8 hozzászólása Máj 31, 2011 /
 
Helló
Tudna valaki küldeni egy hőfokszabályzó egység kapcsolási rajzát ami jó hűtőgépméretű keltetőhöz.
(#) vicsys válasza djgabi_8 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
(#) djgabi_8 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Én olyanra gondoltam ami betudom alítani a hőfokot és mindig azon ki-be kapcsol és kijelzi a hőfokot.
(#) mazsy válasza djgabi_8 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Hali!

Korábbi hozzászólásomban ott van egy kapcsolás. Én is azt építettem meg. KTY-10 helyett KTY82-220-at raktam be és a relével párhuzamosan kellett kötnöm egy 1000µF-os kondit. Hibátlanul működik.
(#) djgabi_8 válasza mazsy hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Relével menyi fokot ingadozik ki-be kapcsolóskor? Mert én csak triakkosat építetem eddig.
(#) Szpidi válasza djgabi_8 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Szia,

Szerintem annak nincs túl nagy jelentősége az ingadozást tekintve, hogy relés, vagy triakos. Hőterjedés sebessége, mérési- szabályozási algoritmus, alak, szigetelés mértéke, légkeverés foka, (a fizikai paraméterek) mind-mind jobban meghatározzák az ingadozást, mint a fűtőszál kapcsolási módja.

Ha a tiéd jól működik triakkal, akkor örülj, hogy olyat építettél, várhatóan tovább életképes marad, mint egy relés változat. Bár egy szilárdtest relé is relé...
(#) djgabi_8 válasza Szpidi hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Neked relés hőfokszabályzód van keltetőhöz? Menyi csirke szokott kikelni? Hány fokra van beállítva?
(#) Szpidi válasza djgabi_8 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Nem, már nekem is egy triak kapcsolgatja az áramot a fűtőszálon.
De mivel a teljes keltető hőtehetetlensége relative óriási, a relés fűtés is lehet pont olyan pontos, mint a triakos.

De egy mechanikus kontaktussal ellátott eszköz élettartama általában jóval alacsonyabb, mint a tisztán elektromos eszközöké.

Az első kapcsolás, amit egy ismerősömtől kaptam még kb. 1997-ben, az relés volt, az érzékelője meg egy tranzisztor. Saját tojásokból nekünk 55-80% közötti kelés volt.
Sajnos a tranyó is gyakran fogyott, és a relét is triakra kellett alakítani. Most a 3. generációs továbbfejlesztett kialakítás rokonoknál üzemel, és tavasszal a törpe tyúkoknál 100%-os eredményt értek el. Na az már triakos, de egyébként 3 műveleti erősítő az egész. Első kettő fokozat jelerősítés, a 3. meg komparátor. Szabályozás on-off.

Most viszont egy digitális, több-hőmérős, PI jellegű, PWM szabályozós, légkeverős, páraszabályozós, motoros forgatós... keltetőn töröm a fejem. Ha kész leszek (úgy számolom, hogy kb tél elején), akkor majd felteszem ide is.
(#) Szpidi válasza djgabi_8 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Ja és a hőfok:
1-19 napokban javasolt 37,8-38
19-21 napokban 37-37,5
Egy többfordulatos potival lehetett állítani
(#) fongab válasza djgabi_8 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
szia
Tisztelt djgabi_8
Érdeklődnék a egy évvel ezelőtti kérdéseidnek lett eredménye:
Bővebben: Link

Sikerült a keltetés, vagy csak érdeklődsz, ismét.
üdv.
(#) mazsy válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Nekem eddig tökéletesen megy relével, de ajánlották a szilárdtest relét. A hőingadozás 2-3 tized fok de ha még tennék be légkeverő ventilátort akkor talán még kisebb is lehet. A sima relénél fent áll a veszélye annak, hogy beég és nem kapcsol ki a fűtés de velem még nem történt meg. Ajánlották nekem azt is, hogy építsek még egy hőfokszabályzót és állítsam kicsivel magasabb hőfokra az elsőnél és ha az első megadja magát szabályozza a másik tovább.
(#) Szpidi válasza mazsy hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Nem javaslom a két relét. Minimum 3 relé lenne biztonságos, de inkább legyen triakos. Kb 300 Ft-ból átalakítható a relé triakra.
Egyébként nem az a nagyobb gond, ha nem kapcsol be a fűtés, hanem ha nem kapcsol ki. 2-3 C hőfokemelkedés megsüti a tojásokat, tehát oda kell egy bontórelé, alulra meg egy záró ha nem tudna behúzni.

Én javaslom az átalakítást szilárdtest relére.
(#) djgabi_8 válasza Szpidi hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Köszönöm szépen az információkat.
fongab: sikerült, de 50%-a nem kelt ki.
Amit legutóbb keltettem abból nem kelt ki egy sem, nem tudom, hogy mi lehet az oka. Azok a hőfokok, amiket írtatok, hol méritek? A tojás tetején vagy alján?
(#) Iszkakof István válasza mazsy hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Én ezt a relébeégés gondot úgy oldottam meg, hogy még két hőszabályzót tettem a gépre. az egyiket kicsit alacsonyabbra a másikat, kicsit nagyobbra állítottam az üzem hőmérséklettől. Azonban e kettő közül egyik sem a melegítőt kapcsolja ki-be, hanem a vészcsengőt. Valaki csak meghallja a családból. Ilyen esetben kimegyek a géphez és helyre hozom a hibát.
(#) dörmi hozzászólása Jún 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Én nagyon sok segítséget kaptam itt az oldalon kérdés nélkül is ,csak olvasnom kellett. Ezért megosztom az én termosztátom rajzát amit használok már több gépben is,hátha segítek vele valakinek. Én inkább a túlfűtésre vigyáztam amikor kombináltam a két termosztátot.
(#) fongab válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Szia
Teljesen mindegy mert a keltető térbe azonos a hőfok. Nagy tévedés lehet, a nem fias, illetve a nem friss tojás. Egy hét tárolás után, a kelési esélyek nagyon romlanak. A tárolás nem hűtőbe. jól szellőző ( nem huzatos ) hűvös helyen. Nem fias ezt nem akarom kirészletezni, de ha a kakas leszáll a tyúkról elvileg 5-7napig fias tojások lesznek. És egy kakasra 6….9 tyúknak kell lenni. Ha a feltételek adottak, és első lámpázásnál, sok a üres tojás, akkor kakast pörköltet javaslóm.
Ha a keltetőbe első lámpázásnál még jó tojásoknak a ~90% kikell akkor a hőfok páratartalom szellőzések forgatások rendbe vannak. De ha nagyon jó akarsz lenni akkor is csak 97..98% éred el. De itt márt „minden” tökéletes.
Esetleg a hőmérséklet ellenőrzésére tegyél be egy alkoholos hőmérőt.
üdv.
(#) Iszkakof István válasza dörmi hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Tudna- e valamelyikőtök segíteni nekem, hogy megnézhessem a lay formátumban feltett mellékleteket?
(#) proli007 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Hello!
Töltsd le a "viewlayout50.exe" ingyenes programot (én is ezt tettem).
üdv! proli007
(#) Iszkakof István válasza proli007 hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Köszönöm szépen a gyors segítséged. Az igazsághoz az is tartozik, hogy csak a másodikra sikerült. Amit először letöltöttem, az valami 4shared Desktop. Még regisztrálást is kért amit E- mailban vissza igazolt. Tudná- e valaki, hogy ez a a telepített valami mire jó?
(#) proli007 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Hello!
Ennek a lapnak alján, ott van a letölthető exe..
üdv! proli007
(#) Iszkakof István válasza proli007 hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Igen, letöltöttem az exe fájlt, futtattam és meg is néztem dörminek a képét. Most egy kicsit szórakozok a programmal. Kár, hogy olyan keveset enged meg, de azért köszönöm.
(#) djgabi_8 válasza fongab hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
A tojások 95%-ba szemesek, mikor lámpázom a 10. napon, akkor 4-5 db tojást szoktam kidobni, ami nem szemes. Keléskor 50%-a belefullad.
Nekem nincs benne ventilátor, gyárilag.

Mellékelem a digitális hőmérőt, kapcsolási rajzot és a keltetőt fájlként.
Keltető paraméterei: Ovo-lux 100 kézi forgatású keltetőgép. 100db tyúktojás fér bele, fogyasztása 35W.
(#) proli007 válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Hello!
Elég béna kapcsolási rajz, ráadásul hibás is. A BC557 emitterét össze kellene kötni, a Triac A1 pontjával.
üdv! proli007
(#) Szpidi válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Ha a fele befullad, akkor az utolsó 2-3 napon lehet a baj. Ilyenkor pár tizeddel alacsonyabb hőfok kell, és magas ~80% pára.
Következő: »»   18 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem