Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   363 / 840
(#) tib12 válasza Ghoost hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Nagy fejtörés árán és a google segítségével rájöttem...
Köszi a segítséget.
(#) tib12 hozzászólása Jún 27, 2011 /
 
Végre megépült ám nem működik csak az R2 melegszik, a kimenetén eleinte DC28V-ot mértem ám ez folyamatosan lassan csökken, most DC25V-nál jár. nem tudom mi lehet a baj, de még átnézem a nyákot nem-e zárlatos. A poti csavargatására se reagál. A szűrőkondit fordítva kötöttem be(már kivettem de 1× adtam rá tápfeszt), az lehet gond?
(#) Alkotó válasza pilotitalia hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Ezzel az a baj, hogy én idő közben javítom a tervet ha valami miatt ez indokolt. Ezért most nem tudom garantálni, hogy amit ide csatolok az pontosan lefedi azt a panelt amit linkeltél.
Ha még nincs meg a panel, akkor inkább küldök újat a tervből is meg a feliratból is, mert azok biztosan összepasszolnak.
Nem tudom neked a szitázáshoz milyen nézet kell. Ez most az alkatrészoldal felőli nézet, de vasaláshoz nem jó, ahhoz tükrözni kell.
(#) proli007 válasza Tonybacsi hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Hello!
Amire kíváncsi vagy, gyakorlatilag pont az a lényeg. Mert a "hagyományos" megoldásnál, a könyökpontban a két szabályzó "egymásnak feszül", minek eredménye a könyökpont görbülete. (Hiszen amikor az áramszabályzó belép, a feszültség szabályzó ezt feszültség csökkenésnek észleli, és próbálja kiegyenlíteni a dolgot.)
Mivel itt vagy a feszültség szabályzó szabályoz, vagy az áramszabályzó, elvileg a könyök tényleg "szögletes" lesz. És ez egyben a kapcsolás előnye is.
Túl nagy ugrás nem lehet, mert ha megfigyeled, a komparátor a két szabályzó kimenetét figyeli, és pont akkor fog váltani, mikor a kettő kimeneti feszültsége azonos lesz. Természetesen a hiszterézist elhanyagolva, ami egyébként z ide-oda kapcsolgatást hivatott megszüntetni.
És ekkor még ott van a bázis ellenállás, és a kimeneti kondi, ami az ugrást csökkenteni fogja. De "idő hazárd" minden szabályozásban van, tehát lengés is. Csak kérdés mekkorát viselünk el.
A hátrányokat, meg majd megírod, amikor megépítetted..
üdv! proli007
(#) Tonybacsi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Köszi proli007!

Pont erre voltam kíváncsi.
Esetleg (pusztán csak elvi síkon) nem lehetne (akár az S1-S2 kapcsolóval, ha már úgyis 3 állású) úgy megoldani a kimenet lekapcsolását (DC/off azaz itt "Ausg.0V_kurzschluß"=rövidzár) hogy az egyik kapcsoló állásában lehessen látni a beállított kimeneti feszültséget?
Hamarosan (nyaralás után) neki feszülök a projekt-nek, persze egyenlőre "csak" deszkamodell szinten....erre a könyök pontra nagyon kíváncsi vagyok
(#) tib12 válasza tib12 hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Megoldva, a Z3 fordítva volt benne, megfordítottam most a T1-el van valami, az melegszik, nemtudom mi lehet a baja, a T2-nek is melegednie kellene kicsit gondolom, de nem csinálja... szval nem kapcsol a T1, vagy folyton kapcsol mert a max feszültséget mértem a kimeneten.
(#) pilotitalia válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Szia.

Még nincs meg a panel most készülök gyártani,előre is köszi akkor az újabb terveket akkor várom a feltöltést.Mert akkor megvárom és majd csak utána gyártatom le a paneleket.
(#) proli007 válasza Tonybacsi hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Hello!
"hogy az egyik kapcsoló állásában lehessen látni a beállított kimeneti feszültséget?"
Ha majd átnézed a feszültség szabályozás módját-mikéntjét, akkor majd rá jössz, hogy ez itt nem lehetséges.
De ugye nem gondoltad komolyan, hogy előbb elmagyarázom, hogy szerintem valaki miért mit és hogyan tervezett, majd áttervezem a szád íze szerint.. Azt majd Te kiagyalod és megoldod..
üdv! proli007
(#) Tonybacsi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Én "labdába se rúgok" a Te tudásodhoz, én csak egy lelkes amatőr vagyok, de azért köszi, így is nagyon sokat segítettél.
(#) DecebaL hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretném megcsinálni a Pioneer féle 2.7.2 –es labortáp –ot az 5A - 50V, a trafóm szekundere 26 V AC 6,3 A. Nekem bőven elég a 30 Volt. Az a kérdésem ha megépítem a kapcsolást így ahogy van akkor fog műkődni az áramkorlát 5A –ig és feszültség meg max: 30-32 V-ig?
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Kezd "dobozolódni" az előválasztós-tápegység.

DSCF1758.JPG
    
(#) Pioneer válasza DecebaL hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Szia!
Építsd meg a 30V 3A -es verziót és csak az R10 értékét változtasd 75k ohm-ra. Máris lesz egy 30V 5A-es labortápod.
(#) DecebaL válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Nagyon köszönöm az infot.
Azt fogom megépíteni.
(#) DecebaL válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Még egy kérdésem lenne.
TIP3055 van 7 darabom (bontásból származnak). Betehetem az összeset?
(#) Pioneer válasza DecebaL hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Elméletileg igen, viszont a gyakorlatban 4-5db-nál többet nem kell bekötni.
(#) DecebaL válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Ok rendben, akkor 5 db-t fogok bekötni.
Köszönöm.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
A magam egyszerű módján "bedobozoltam" a tápegységet. Minden funkció hibátlanul működik.
Még egy előlapi feliratot fogok matricázni rá, bekötöm a hálózati kapcsolót, illetve a fokozatjelző LED-eket is véglegesítem.
Ismét köszönöm Proli007-nek a terveket, és a közreműködést.
(#) pilotitalia válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Szia.

Gratulálok nagyon szép és igényes munka,csak így tovább.

A dobozolás meg nem csak egyszerű de nagyszerű,remélem az enyém is elkészül majd és hasonlóan szép lesz.Munkád jutalma: egészségedre.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Nagyon szép konstrukció! Gratulálok!
(#) Koree válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Először is gratula a szép munkához.
Másodszor egy észrevétel a szóban forgó LT ventilátor szabályozójával kapcsolatban.
Észrevettem,hogy az R56 ellenállat a kapcsolási-rajzhoz képest az R53-as elé lett bekötve.Ez befolyásol-e bármit is a működésébe?
A másik az R59-es, feszosztó alsó tagja az IC 3 lábán hiányzik a panelről.Ez elhagyható?

Venti vez.png
    
(#) Alkotó válasza Koree hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
A minta a rajz alapján készült. A hőszabályzó többször is átalakult, egyre jobban közelítette a szerintem ideális karakterisztikát. A panel viszont készen volt, tehát a két említett változást utólag "foltoztam" rá (fotó mellékelve).
Azóta már a panelt hozzáigazítottam, tehát aki még most fog panelt csinálni/csináltatni, az célszerűen már a módosítottat válassza.

DSCF1773.JPG
    
(#) Alkotó válasza Koree hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Egyébként Proli007 kitalált egy elképesztően leleményes hőfigyelőt. Ez egy LED sorral kijelzi az hőfokot, fokozatosan gyorsítja a ventilátort a hőmérséklet növekedésével arányosan, és a maximumot elérve még egy relét is vezérel (bármilyen biztonsági funkciót kapcsolhatunk vele). Nagyon jól beállítható az alsó és a felső határérték. Én csak egy panelt terveztem hozzá, illetve teszteltem. (A mellékelt fotó szerint néz ki).
"Nyűzgetem" a kitalálót, hogy írjon róla egy cikket, mert kár lenne ha elsikkadna ez a gondolata, de ha jól tudom még nem született meg a mű.

Kép2.JPG
    
(#) Ghoost válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Ez tetszik!
Nyuzzuk akkor mi is kicsit a tervezot, hatha publikalja kapcsolasat, akkar egy cikk formajaban is.
[itt meg nem lattam rajz formajaban sem ]
Ha egyszer a "nagy" paros osszefog

Tudom nem feladatuk moderatorainknak, de egy-egy jo kis kapcsolast ok is "kiemelhetnenek" es a szerzo /otlet ado nevenek feltuntetesevel publikalhatnak.
(#) sznyeg hozzászólása Jún 30, 2011 /
 
Sziasztok!
Sajnos az utóbbi időben nem volt érkezésem olvasni a fórumot, eléggé rendesen másképp alakult az én életem is, mint szerettem volna...

Lassanként szükségem lenne egy meglehetősen izmos labortápra, az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki rajzot - vagy valamilyen segédletet egy kb 2X100-120V 2X8-10A képességű labortáphoz?

Tudom, horror lesz az elkészítése is, de ilyet venni...
Az megfizethetetlen sajnos.

Meglehetős teljesítményű erősítőkbe futok bele néha, és azokat kellene javítás után meghajtanom, a Fok-Gyem táp ehhez kevéske.

Előre is köszönöm mindenkinek!
(#) bazs hozzászólása Jún 30, 2011 /
 
Szisztok elkészítettem ALKOTÓ tápját még pár hónapja de csak most tudtam róla képeket csinálni megosztom veletek
(#) dB_Thunder válasza bazs hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Kirívó furcsaság a félig süllyesztett digiműszer. Emelet kulturált a kivitelezés!
Sokáig váljon a hasznodra a készülék!
(#) proli007 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Hello!
Oké, megígérem megírom (természetesen a közreműködéseddel), csak legyetek kis türelemmel, mert sok a restanciám..
üdv! proli007
(#) Ge Lee válasza sznyeg hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Lehet ilyet csinálni kapcsolóüzemben árammódú vezérlővel csak éppen semmi értelme.
Ahhoz hogy a javítás után elindítsd a végfokot elég párszáz mA. 2x120V -> 2 poti -> 2 fet -> áramkorlát. Ellenőrzöd a nyugalmi áramot meg amit akarsz, meghallgatod a hangját és ha minden oké rá lehet kapcsolni a saját tápját. Én így szoktam, gyors és bevált.
(#) Ghoost válasza proli007 hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Kedves Proli!
Szerintem tobbunk neveben mondhatom: Koszonjuk elore is.
TE es ALKOTO tesztek sziveseget nekunk, igy a legkevesebb, hogy turelemmel vagyunk iranyotokban.
(#) bazs válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
furcsa de olcsóbb egy ilyen kis műszer mint egy sima fesz. mérő, a jobb oldal üres oda várnék ötleteket :T nem tudom mit tegyek oda be ?? újabb tápot? vagy valami jelgenerátort?
Következő: »»   363 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem