Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   92 / 136
(#) waterbear válasza pcroland hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Itt egy feledhető próbálkozás.... kicsi a sugárzási szöge a superflux ledeknek, min. 120°-os kell, mert különben foltok lesznek, ahol nem világít le.... smd ledeket javaslok scanner-be építeni, éppen olyat tervezek, majd közzéteszem amint kész.
(#) waterbear válasza pluto hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Ja, így értelek.... én úgy tíz éve víz alatti búvárlámpákat építettem, így tisztában voltam a neve hallatán is a kvarcüveg árával....
(#) kaqkk válasza waterbear hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
neklem 24 szuperflux leddel tökéletesvolt a levilágítóm csak sajnos nyomtató váltás miatt eladtam .
(#) llaci56 válasza mekkmesterke hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Kvarcüveggel televannak a szemétbányák. Minden eldobott szkennerben van egy A4 -esnél nagyobb méretű kvarcüvegtábla.
A levilágítóba amúgy felesleges. A négy UV csöves szkennerbe épített levilágítómba fényelosztási szándékkal beraktam a csövekre 2db(!) 3-as katedrálüveget, (aki nem tudná, az a rücskös üveg, amit elsősorban ajtókba szoktak építeni,) és a levilágításnál az expozíciós idő ettől semmit sem változott.
Ha mindenáron szeretnél kvarcüveget, szívesen adok egyet.
(#) lucky hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
kaqkk kollégával egyetértek. 120-140 fokos superflux led 50x50 mm-es mártixban 60-80 mm-ről tökéletes. 10mm-es ablaküvegnél, dryfólia használatával 6 perc bőven elég.
Ami ellene szól a led speciális volta, mert eddig csak pár helyen tudtam beszerezni.
(#) kaqkk válasza lucky hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
A 6 PERC bőven elég , én a gyári lakkos panelt világítottam 8 percig . A dry jóval érzékenyebb .
(#) nagy hoho hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Valamikor régen nem volt levilágítónk két üveg közé tettük a nyákot és a filmet, kis asztalos szorítóval rögzítettük és 3 perc a napon. minden nyák tökéletes volt. Tudom most ritkán süt a nap. De lesz talán nyár is.
(#) mekkmesterke válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Hát ha tényleg csak időbeli különbség van a normál és a kvarcüveg használata között akkor sztem elmegyek valahol Pesten 1 üvegeshez és szépen méretre vágatok 1 darabka üveget úgysem tudom hogy oldottam volna meg az üvegvágást eszközhiányában. Emiatt meg nem igazán akarok venni üvegvágót. De egyébként nagyon köszönöm a felajánlást.
(#) satlokk válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Ezt a megoldást még nem is hallotam."De a jó Pap is holtig tanul és még is tudatlan hal meg..."
(#) llaci56 válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Valamikor én is készítettem így nyákot, de aztán szerencsére a nővérem kapott egy kvarclámpát.
Így a nyákkészítés ideje 1 hétről 1 órára csökkent. A napfény mindig kiszámíthatatlan volt. Volt, amikor 5 perc sok volt, aztán meg a 10 perc is kevés. Ha sütött...
A kvarclámpa meg kiszámítható volt, mert tudtam, hogy a nővétrm mikor nincs otthon.
(#) havranarpi hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Most készültem el levilágítómmal UV csöves.
Az lenne a kérdésem ,hogy meddig kell
egy átlagos panelt levilágítani?
(#) kaqkk válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Az attól függ milyen fényérzékeny bevonatot használsz : 1 a gyári lakkos panel 5-8 perc , P20 szintén ,DRY fólia 1-3 perc
(#) havranarpi válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ha túl sokáig világítom lesz baja?
(#) kaqkk válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ha jó a filmed akkor nem lehet baj
(#) havranarpi válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Okés köszi
(#) kokozo válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Gyári lakkosra egyszer ráfelejtettem és kb fél óra múlva jutott eszembe, azt hittem kuka de semmi baja nem lett.. Ha jó a maszk (eléggé sötét) akkor nem lesz semmi baja.
(#) Flambi hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok !

Végig olvastam a témát és sokan említitek a scannert, mint dobozt. Mi lenne ha a scanner mozgó részére szerelnénk fel egy sor szuperflux LED-et egysorba?
A léptető motorthoz pedig készítenénk egy elektronikát ami, mint a lamináló motorját mozgatná előre-hátra, változtatható sebességgel.
Vélemény?
(#) lucky válasza Flambi hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Mintha már lett volna ilyen ötlet. Úgy emlékszem csíkos lett a nyák.
(#) vicsys válasza lucky hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Stimmel. Én követtem el.Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
És mi lenne ha mondjuk a ledsort nagy fordulatszámon forgatnánk ??
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szerintem a nagyobbik gond a ledek közelsége volt. Ha a szán elé tudod rakni (egészen alulra) a ledsort, akkor okés lesz.
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Én inkább a ledek és a panel távolságát kevesellem a scannernél ,ha ez legalább 5-7cm akkor a 2,5cm re elhelyezett szuperflux ledek fénykévéje átfedi egymást tehát ha egyenes úton mozgatom vagy ha forgatom teljesen egyenletes levilágítást kell elérnem
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Ezt mondom, izé írom. Túl közel voltak a ledek a filmhez és nyákhoz. Mellesleg jópofa, hogy megy ide-oda, de minek? Néhány csővel, egyszerűbb, jobb.
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Mire leírtam már láttam hogy "egy malomban őrlünk "
de tulajdonképpen lehet létjogosultsága a dolognak
mivel egy szuperflux led 200-250ft és egy rendes A/4 es levilágítóhoz kell minimum 24 , egy 8-10w os fénycső ára
legalább 1500-2000ft és ha közel van a nyákhoz akkor kell 5-6db , egy forgós vagy előre hátra mozgatott fényforráshoz
egy fénycső vagy mondjuk 10 led elég , akkor .... Ámbár tudok mutatni ellenpéldát is
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Nem jó a cső sem közelről. Min. 80 cm -vel kellett távolabb tennem a szkennertől a panelt, pedig - mint fentebb már említettem, - 2 db katedrálüveget is betettem a csövekre. (4 db csőnél a szkennerbe építve...
(#) kaqkk válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Ezt azért nem állítanám!Nézd meg légyszives a képeket az előző hsz -em ben . Kb 1éve használom és nincs 20cm magas
1 csővel 20*30 cm nyákot simán ....
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Én az enyémről beszéltem.
A képeden viszont tisztán látszik, hogy nem homogén a felület. Látszik a cső helye. Viágíts meg vele egy A4 -es panelt, és meglátod, hogy a széleken hiányzik a fény. A közepe pedig éget...
(#) kaqkk válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Egy A/4 es nyákot 1-2 perc alatt tökéletesen levilágít ! (Egyébként láttál már gyári levilágítót ? ) Egy 5 cm magas dobozban 6db fénycső !" Nem jó a cső sem közelről."
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Egyébként 80cm ről homogénebb a "fényeloszlás" Ebben tökéletesen igazad van . Viszont nálam a15cm es távolság elégnek bizonyult a "tükröző felület" kialakítása miatt
(#) hotib válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Sok próbálkozás történt már, különböző technikákkal. Én is túl akartam bonyolítani a kérdést, de a végén topictársaink tanácsait (tapasztalatait) mérlegelve készül a tuti

Félre értés ne legyen, ez is pont annyira tuti, mint bármelyik más, kinek hogyan alakulnak a dolgok.
Én a scanner ház mellett döntöttem, az egyszerűsége miatt. Vettem egy ezresért egy használt arcszoláriumot az egyik ismert aukciós oldalon. Ez gyakorlatilag minden szükséges dolgot tartalmaz: 4x15W UVA cső, fojtók, gyújtók, foglalatok.
De tuningoltam is, még az ősszel az egyik nagyobb barkácsáruházban vettem 15W kompakt fénycsöveket, darabját 300-ért. Ezekből kiszedtem az elektronikát, a hét végén tervezek nyákot gyártani, amire mind a négyet ráültetem, hogy valami formája is legyen a dolognak.

Az egyetlen, amiben ez kicsit más, hogy használom a gyárilag formára hajtott tükröt a szoláriumból, úgy gondolom, ez növeli a közeli megvilágításból adódó homogenitás hiányt.

A másik, ami még ellenpontozza ezt a hiányt, a jó minőségű maszk, eredményét lásd pl. itt. A következő hozzászólásban a képek.
Így lehet világítani ítéletnapig (na jó, addig nem, de néhány percig) és kellően beég pl. dry fólia, anélkül, hogy a védett területet káros mértékben megvilágítaná.

Lassan készülődik a holmi, kevés időm van foglalkozni vele, de azért előbb-utóbb kész lesz. Akkor teszek fel képeket is.
Mint az elején említettem, több topictársunk ötlete és tapasztalata alapján készül ez a változat, köszönet nekik.
Következő: »»   92 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem