Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   331 / 607
(#) reloop válasza demonherceg hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szia! Ennek a kapcsolásnak az alapvető problémája a visszacsatolás helytelen kialakítása.
A visszacsatolásnak nem az IC kimenetéről, hanem a tranzisztoros fokozatról kell indulnia. Ez az a jel, melyet az IC differenciál erősítőjének össze kell hasonlítania a bejövővel. Ez a hiba a híd minkét oldalába bekerült, így a legtermészetesebb, hogy ez a kapcsolás nem működik. Nagy bemenő jelnél azért, ha torzan is, de kicsit meg kéne így is szólalnia.
Lehet ezt a kapcsolást tökéletesíteni, de gyenge hangminőséget és gerjedékenységet prognosztizálok.
(#) 1984white válasza demonherceg hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
A védelem kérdésben csak részben van igazad.
Ha az általad mutatott kapcsolást nézzük, akkor ha rövidrezárod az erősítőt akkor a végtranzisztorokat ugyanúgy cserélheted, mert azok valószínűleg elszállnak és az ic rövidzárvédelme a tranzisztorokra nem vonatkozik. Annyit nyersz vele hogy elvileg hővédelmed és koppanásvédelmed lenne, de azért még egy ilyen ic-s cucchoz is ajánlanék hangszóróvédelmet, a tranzisztoros bővítés esetén pedig kötelezően ajánlott.
(#) Davidd válasza demonherceg hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Udv.Ahogy keresgeltem a neten talaltam egy nyakot.Sima tda7294+2sc5200+2sc1943-al.. sajnos csak pcb van,azert mellekelem,hatha tudtam valamit segiteni.
(#) sanca2 válasza Davidd hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Szia

Szerintem erről van szó, csak ebben több tranyó van
(#) sanca2 válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Szia

Ezt nézzétek meg, én nem építettem meg, de lehet benne jó ötlet valakink


http://www.uploadmb.com/dw.php?id=1329475768
(#) Szabi1 hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Hello!
Lenne egy kérdésem.
Meglett a TDA7294 híd erősítőmhöz a trafó csak kell tekercseljek, ha lesz időm. Az a kérdés hogy ha +-36v 4A-t kap egy híd mennyi lehet a kivehető teljesítmény RMS-ben 8 ohmos terheléssel. Bővebben: Link Én egy ilyet gondoltam woofernek. Egyébént sokan mondták, hogy ez a ALIEN széria nagyon jó.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Egyébként az adatai: (nem tudtam módosítani a hsz-t)
Papírmembrán
Vászonperem
Mágnes: 60Oz
Tekercs: 3inch ASV
Impedencia: 8ohm
SPL: 98dB/W/M
Teljesítmény: 350W
(#) reloop hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Csiszolgatom az egytápos hídkapcsolás nyomtatott áramkörét. A próbákat az egytápos sztereó panel híddá alakításával végeztem. 50V-ot (hagyományos értelemben +/-25V) kap 10.000µF szűréssel. A táp felezésére a Quad606 osztóját vetettem be. A nyákra feltettem a clip indikátort is.
A leadott teljesítmény tisztességes. A 4 ohm-os terhelés sem hozza zavarba
A fenti képen látható 8x10cm-es borda ventillátorral hűtve még 4 ohm -on is kielégítő hőelvezetést biztosít. Úgy néz ki, elmegy hűtőtönk nélkül is, csillám szigeteléssel.
A végfok alapzaja hangszóróra tapasztott füllel sem hallható.
A mellékelt nyákterv még maratás előtt áll, ha van észrevételetek és megosztjátok velem azt hálásan megköszönném
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia!
Te nem akarod hasznáni a stby/mute funkciót?
Gratulálok hogy sikerült, a leírásban a sztereo változat eredményeit írtad ugye?
Nem akarok okoskodni, de annyit vettem észre a nyákodon hogy az úgymond "cseléd" IC bemente direktbe van kötve a gnd-vel, nem kellene közzé egy kondi mint a fő IC bemenet és a bemenet lába közzé?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia! Az 50V-ot nem merem DC védelem nélkül a hangszóróra kötni, így okafogyottá vált a stby/mute kiépítése, mert a koppanásgátló elvégzi ezt a feladatot.
A kérdéses ellenállást azért vettem ki, mert - erről írtam korábban - a kimeneti DC 1mV-ot csökken ezáltal. Eltérően az adatlapi rajztól, a híd mindkét visszacsatolásában kondenzátort helyzetem el az egyenfeszültségű stabilitás érdekében.
A gratulációt köszönöm
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Ne haragudj de én kondenzátorról írtam.
(#) CosmicAntagonist válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Mit csinál a 2 tranyó a baloldalon? Fázist fordít?
(#) reloop válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
A mesterséges hidegpontot- testet - azonos feszültségre állítja a pozitív és a negatív táptól, felezi a tápfeszültséget.
(#) demonherceg válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Íme a két rajz összehasonlításképpen. A tranzisztorok nélküli a gyári kapcsolás és ugyanaz a felépítése,mint a tranzisztorosnak. És a visszacsatolás ott is kimenetről van megoldva. A rajz ugyan az csak a tranzisztorok és a 47 ohmos ellenállások vannak beépítve.
(#) reloop válasza demonherceg hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
A tranzisztorok mindaddig zárva vannak (nem vezetnek), míg a 47 ohm ellenálláson eső feszültség el nem éri a nyitásukhoz szükséges kb. 0,6V bázis-emitter feszültséget. Ebben a tartományban a hangszóró csak elenyésző meghajtást kap. Az innen csatolt 22k a híd másik felét alig tudja vezérelni.
Amikor a kimenő jel pillanatnyi értéke meghaladja a 0,6V-ot lavinaszerűen megindul az áram a tranzisztorokon. Ez a fülnek nem valami kellemes élmény lesz.
(#) Zsoltipapa hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Sziasztok! most készült el a kis reaktorom a 7294-es hidas kapcsolás,csak az a problémám hogy kellene valami ojan kiegészitő kapcsolás ami a hőmérséklet növekedésével arányosan inditana el egy ventit.Már a legnagyobb bordámat használom,de kevésnek tűnik.Ha tudna valaki ijen kapcsolási rajzot,vagy esetleg nyáktervet föltenni,az isten álgya meg tegye már föl.Előre is köszönöm: Üdv:Zsolt.
(#) reloop válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia! Bassmester tett fel lay-t ide a témába. Ha nem találod jelezd.
(#) reloop válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
(#) demonherceg válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Na jó akkor marad a TDA7294S. Köszi
(#) reloop válasza demonherceg hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Jó döntés, gondoltam átrajzolom neked azt a tranzisztoros kapcsolást, de csak kínlódás lenne. A gerjedékenységről nem is beszélve.
(#) Zsoltipapa válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
köszönöm szépen
(#) Zsoltipapa válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
A bc 327 előtt az trimmer? és hány óhmos? a venti az X1 és az X2-re csatlakozik?a trimmer az érzékenység szabájzója?
(#) demonherceg válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Amúgy a TDA7294S-t ha hídba kötöm ahogy e rajzban szerepe,úgy csak a hangszórónak az egyik lába megy a kimenetre és a másik a testre. De ha még 4 IC-t használok úgymond kettőt hídba és a másik kettőt is hídba akkor a hangszórónak mindkét lába a kimenetre menne,az egyik lába az egyik hídra és a másik lába a másik hídra. Úgy lenn 400W nemde? Ha így van akkor azt szeretném tudni,hogy működne-e. Mert ha igen akkor meg kell építsek 2x400W-t egy zenésznek,és így is meg vagyok késve vele. Kérlek segíts! Előre is kösz.

TDA7294S.pdf
    
(#) lacek29 válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Ezlenne az.
(#) skero válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
[OFF] Szia jómagam is megépítettem. Működik a szerkezet! Elküldöm a sprintet ,de lehet ,hogy neked nem lesz jó a nyákterv mert sokféle méret van potmétereben. Nem volt sokfordulatos trimer potim ,de ezzel is be bírtam álligatni.[OFF]
(#) probert987 hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy 4 csatornás, csatornán ként 200W-os erősítőt szeretnék építeni. A TDA 7294 híd kapcsolására gondoltam.
A kérdéseim a következők:
- Mekkora tápfeszt bír ki hosszú távon, természetesen megfelelő hűtés mellett.
- Hol találok hozzá elfogadható áron trafót. (10.000Ft-ig) Vagy csak álmodozok...?
- Végül pedig: Egyáltalán le tud e ez a híd kapcsolás adni 200W-ot, vagy csináljam inkább TDA 7293-as IC-k ből. Ezzel a típussal nem találkoztam még, de erősen gondolkodok rajta, hogy ez talán jobb lehet, hogy biztosan meg legyen a 200W?
(#) Jáger László válasza probert987 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia! Szerintem van már ilyen téma. Talán TDA7296-on, de az ugyan ez.
(#) reloop válasza demonherceg hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Amit szeretnél az TDA7293-mal valósítható meg. (A TDA7294S-is tudja, de mint nehezen beszerezhető és igen drága alkatrészt ismerem, mely gyengébb is a TDA7293-nál.)
Legalább kettőt-kettőt kell párhuzamosan kapcsolni, és hidalni őket. Pont ezen dolgozom: Bővebben: Link A két erősítő fél ellentétes fázisban kap jelet az előerősítőből. Megépítve így néz ki.
Egy 2x400W-os erősítő nagy falat, amatőrként megépítve többe fog kerülni mint egy gyári készülék.
(#) reloop válasza probert987 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Üdv! Először építs egy TDA-s hidat, hogy ismerkedj vele. A TDA7293-at ajánlom, bár teljesítményben azonos a TDA7294-gyel de több szolgáltatást nyújt (nagyobb tápfeszültségről hajtható, párhuzamosan is köthető, clip kimenettel rendelkezik).
A trafó áráról jobb nem beszélni
(#) Zsoltipapa válasza skero hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Köszönöm szépen
Következő: »»   331 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem