Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   53 / 59
(#) Pulyka válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
.. és itt a vezeték nélküli fáklya is
..ami lényegében ugyanolyan mint ez, csak amperokat lehet vele "küldözgetni", nameg 12V-on.
Én biztos, hogy megcsinálom azt is, ez a gyertyás már megvan.
(#) Mybuster válasza Pulyka hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
:eek2: Nemrossz
(#) fizso0222 válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
helló

szerintetek menyire lehet le kicsinyiteni?
gondolok itt az smd alkatrészekre, és persze az antena méretére.

köszi a választ
(#) Moderátor hozzászólása andru95 hozzászólására (») Márc 4, 2012
 
Itt lesz a hozzászólásod.
Több figyelmet legközelebb, ha kérhetem! Köszönöm.
(#) Moderátor hozzászólása fizso0222 hozzászólására (») Márc 4, 2012
 
Légy szíves, és használd a mondat eleji nagybetűket! Nem olyan nehéz ám, hidd el!
Köszönöm.
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Telefon töltő szeretnék készíteni vezeték nélkül. A propeller clock topicból minden információt kiszedtem, az adó és vevő már letisztázódott bennem. Egy dolgot még nem tudok. Ha nyákból szeretném kialakítani a tekercset, mire kell figyelnem? Vezetékből d=60mm, 7-15 tekercs kellene. Nyákra spirál formában tudom létrehozni, ha adóban is ugyanolyan van, szerintem nem gond. Átónozzam a rezet? Lesz ennek valami pozitív vagy negatív hatása?
A vevő pedig a teló hátulján lenne elrejtve, smd alkatrészekből, nyák antennával. Micro (?) USB-n tudnék feszültséget adni a telefonnak, de azt valahogy meg kell oldani, hogy ne lógjon ki semelyik irányba...
Köszi!
(#) huangho hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Hy!

Nem tudjátok hogy mi lehet ezzel a baj? Sürgős lenne!! Köszi!!!!
(#) huangho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
pedig így van a kapcsolási rajzon ebben a sorrendben, és az ellenállás az 4,7 nF. Az nem jó?
(#) Travolta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Az adóban sincs kis kondi! Ott is elkót használ.
huangho Az elkó helyett 4,7nF stiro kondit használj!
(#) Travolta válasza huangho hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Ez ellenállás! Oda kondenzátor KELL!!!
Ilyet, csak 4,7nF-osat.
(#) huangho válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
oké! De akkor melyik az ellenállás? És melyik a kis kondi?Meg tod mondani a kép alapján?
Bocsi h ilyen akadékoskodó vagyok, de még kezdő vok és ez az első ilyen komolyabb forrasztásom!

DSC06040.JPG
    
(#) vicsys válasza huangho hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Az ellenállásod az a hengeres, amelyik 2 irányban tartalmaz lábakat. A másik három a kondenzátor.
(A tod és vok szlengeket mellőzd itt a fórumon. Köszi!)
(#) Travolta válasza huangho hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Ahogy Vicsys írja. De azokkal a kondenzátorokkal vajnyi kevés az esély, hogy beindulna a gyertyád. Amit a képen linkeltem kondit, olyasmit kéne szerezned.
(#) huangho hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Oké! Bocsánat a szlengért!!
Tehát akkor a vevőnél a kerek feketét vegyem ki? És akkor melyiket rakjam be helyette? A kép alapján!

DSC06043.JPG
    
(#) huangho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
akkor a kerek feketét vegyem ki mindkettőből?
(#) Travolta válasza huangho hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Nem csak a vevőnél, az adónál is ki kell venned! De amit 4,7nF gyanánt adtak kondit, avval szerintem nem fog elindulni.
(#) huangho válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Így jó?

DSC06044.JPG
    
(#) huangho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Zsíír! akkor a vevőnél mit vegyek ki és mit tegyek be?
(#) huangho válasza huangho hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
a led másik oldalára tegyem a diódát?
(#) Travolta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Valami nekem azt súgalja, hogy az a 4.7nF-os kondi, nem 4.7nF-os. Remélem nincs igazam.
(#) Travolta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
De szerintem az se 4.7nF. De kövezzetek meg, ha igen.
(#) huangho válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Most akkor pontosan mit csináljak?
(#) Travolta válasza huangho hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Elso korben, ahogy Kobzoli is tanacsolta, olvasgasd a forumot. Rengeteg hasznos tanacs le van irva az epitessel kapcsolatban. Utana szerezd be a megfelelo alkatreszeket. Ha visszakeresel a kepekre, talalsz mukodo aramkoroket, az azokban levo alkatreszeket probald beszerezni. Ha ezekkel megvagy, tuti sikeresen utan tudod epiteni az aramkort.
(#) huangho válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Csak én még kezdő vagyok és meg van a kapcsolási rajz, de sehol nem volt egy teljes lista ahol fel lett volna írva h mi kell hozzá, a képeken meg csomóan másképp csinálták, mint a kapcsolási rajzon volt! Én ez alapján csináltam a forrasztást!
(#) Travolta válasza huangho hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Nem is kell hozza alkatresz lista. A kapcsolasrol minden kigyujtheto. Igy gyakorolhatod a kapcsolasi rajz alapjan torteno alkatresz vasarlast. Az meg, hogy mindenki maskepp csinalta meg, nem igaz, met a kapcsolas mindenkinel ugyan az, legfeljebb az alkatreszek mereteben, kialakitasaban lehetnek kulombsegek, de mindegyiknek az az erteke, ami a rajzon szerepel. Es meg egyszer hagsulyoznam a forum figyelmes olvasasat, rengeteg, sot minden informacio megtalalhato a sikeres utanepiteshez! A kepeket pedig azert ajanlottam, hogy legyen viszonyitasi alapod, milyen alkatreszt kerjel illetve adjanak a boltban.
(#) huangho válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Oké! Köszi!
(#) huangho válasza huangho hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Amúgy az számít a bekötésnél ha az alkatrészek végét melyik részhez forrasztom?
(#) Travolta válasza huangho hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Vannak alkatreszek amiknel igen, vannak amiknel nem. De ajanlom eloszor olvasd el a kezdok reszere szolo topikokat, illetve az altalanos elektronikai ismeretekrol szolo cikkeket, irasokat. Ezek tudataban radikalisan csokkentheto a kerdeseid szama.
(#) Dodi_ válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Csak csatlakozni *

* Köszi de nem kellett volna .
(#) Kovidivi hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Próbálgatom a nagy teljesítményű energiaátvitelt, aminek az adóját IRF540N hajtja, 10 menetes tekerccsel, 100nF hangoló kondival. A csatolmányban látható a kiindulási alapom. Az energiát át tudom vinni, akár 10W teljesítményt is. A hatásfokot biztosan 50% fölöttire saccolom, pontos mérést nem tudok felmutatni. Éppen ezért írok, ebben kérnék segítséget. Az adó frekvenciája a terhelés függvényében változik. Készítettem egy olyan vevő egységet, amiben egy ZPD5 stabilizál. A kimenetén 5V-nak kell lennie. Én viszont 1.5-3V-ig mindent mérek. Ha változtatom a két tekercs közti távolságot, úgy változik az adó frekvenciája is (10-20kHz). Úgy sejtem, hogy a mért feszültség állandó, viszont a DC feszültségen ülő zaj frekvenciája összezavarja a multit. Az adó bemenő feszültsége 12V. Zener nélkül csúcsban akár 30V-ot is mutat a multiméter. Próbáltam kondival simítani a ZPD előtt és után, 10pF-dal, elvileg terhelés nélkül, és ekkora frekvencián elégnek kellett volna lennie, de a feszültség ugyanúgy változott. A nagyobb kapacitás pedig arányosan elhangolja a vevő rezgőkörét (ott is 100nF a párhuzamos kapacitás, tehát kb. 10nF-ig használhatok kondit, vagy ehhez képest kevesebb párhuzamos kapacitást rakok be). A probléma még mindig az, hogy a multimmal nem tudok se feszültséget, se áramot mérni. Van valami ötletetek?

A másik problémám, hogy a nyákból készített tekercs nem jött be. 10nF-dal volt a nyugalmi áram 300mA, de teljesítmény alig ment át (a nyáktekercs mérete: 4,5x4,5cm, csatolmányban a kinézete). 10 menet (d=5cm) 100nF-dal átvitt legalább 10W-ot. Egyébként amire nekem szükségem van: 3W, stabil 5V-on.
Köszi a választ!
Következő: »»   53 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem