Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   72 / 312
(#) halasiakos hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Sziasztok! Tudom, hogy igazából nem ebbe a témába tartozik, de végül is az lcd tv-ben is lcd monitor van, ezért mertem ide is írni, mert az "lcd tv problémák" topicban nem igazán kaptam használható segítséget. Adott egy Toshiba 32av603pg típusú lcd tv. Az a problémája, hogy a menüben a feliratok/betűk helyett csal x-eket jelenít meg, a beállított csatornákon pedig pöttyös a kép, meg pattog a hang, de lehet ez csak azért van mert nincsenek beállítva tökéletesen, de így nem is lehet beállítani sem, mert nem látom milyen menüpontban vagyok. Egyébként látszólag működik a tv, pc-re kötve is tökéletes képet ad, csak a menüvel van gond. Mi lehet a gondja, hol keresgéljek? Esetleg szoftvert hogyan tudnék rajta frissíteni, valamint honnan szerezhető be hozzá? Van rajta egy usb port, oda az van írva, hogy "only service". Gondolom itt lehet frissíteni, találtam is valami leírást hozzá, de a legnagyobb gondom az, hogy firmware-t sehol sem találtam a neten. Esetleg valami alkatrész hiba? Tápot újrakondiztam, de nem segített.
(#) Tomsa válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szétszedtem kíváncsiságból hátha találok valami feliratozást ,de semmi előre lépés.viszont furcsa csatlakozást vettem észre,legalább is szerintem nem biztos,hogy jól volt bedugva két két csatlakozó!ezeket le is fotóztam külön!nem egyformán voltak bedugva!esetleg ez is hátráltathat vagy mindegy hogy van?

Kép0040.jpg
    
(#) ColT válasza Squall hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Samsung bajom van...

Van egy 913V monitorom, ami "Check Signal Cable" hibát produkált, és a gombokra sem reagált. Kapott ellenállást a Novatek proci 5-6 -os lába közé (20,33,47, és 67ohm- mal is próbáltam). Semmi javulás, bár már a kezelőpanelre reagál, de képet nem hajlandó adni (csak a Check Signal Cable-t, ha nem kap jelet).
Az 5-ös, 6-os lábekon nekem 0,86V van, ami nagyon kevés, de mást nem tudok vele kezdeni, zárjam rövidre?

Van valakinek erre ötlete? Én csak az ellenállsos mókát ismerem, ami párszor már bejött.
(#) bbalazs_ válasza Tomsa hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Ezek a hattervili csatakozoi, ha nincs jol bedugva, nem megy a hatterfeny.
De igen nehez forditva bedugni, jo erosnek kell lenni hozza.
Ott a potty rajta, hogy hogyan volt.
(#) ColT válasza halasiakos hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szerintem is masszívan szoftver... De fw-t én sem tudok
(#) Tomsa válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
ha felcserém nem okoz problémát?2 van alul 2 fent!össze vissza kerestem de nem találni semmi leírást sem rajzot,persze az elektrotanyán lenne valami de meghívos lehet a reg! esetleg ha valami eszedbe jut írj létszi.eddig is kösza segítséget!!!
(#) ColT válasza Tomsa hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Elvileg nem gáz, ha felcseréled, nincsenek összekötve a csövek.
(#) soos csaba hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
Sziasztok, tegnap élőt kaptam egy BENQ 17 colos monitort, a problémám az vele hogy a képernyő közepén be jön egy ablak ezel a fel irattal- AUTO ADJUSTING, próbálja középre állítani a képet, de e helyet hol jobra hol balra húzza el a képet es elég sűrűen, nagyon idegesítő tud leni netezes közben, es e közben nem tudok be meni a menüjébe sem. Ha alaki tudja mi a megoldás erre a problémára az kérem jelezze. Előre is köszönöm.
(#) soos csaba hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
Nem tud segíteni nekem senki?.
(#) Tomsa válasza ColT hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Teszek még fel képeket hátha valaki így többet tud mondani merre induljak el!
(#) bbalazs_ válasza Tomsa hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Mar irtam egyszer: foldeket osszekotni, a harom egyforma ott van a jobb oldalan a csatinak, azok a szinek.
Innentol mar csak a ket szinkront kell megtalalni. A lehetseges permutaciok szama nem tul nagy...
Nem tudom, a chip tipusat probaltad-e mar beirni a keresobe, hatha dob rola valami datasheetet.

Van multimetered?
(#) Tomsa válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
A vga csatlakozó 13-14 lába elvileg a szinkron végig érintgettem a vékonyabb szálakat minden verzióban ,de nem törtét sajna semmi,persze a színeket és a földeket előtte összekötöttem!lehet amúgy is van gondja a monitornak?
(#) halasiakos hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Sziasztok! Egy Belinea 17" LCD monitorhoz keresek inverter trafót, mert az egyik fele szakadt. Egy trafó hajtja mind a 2 csövet. Akinek esetleg van ilyen trafója, ami működőképes írjon, mert megvenném! Itt egy kép róla:


Kép: Hivatkozás
(#) bbalazs_ válasza Tomsa hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Lehetseges, de a szinkronokat en nem csak erintgetnem.
Kell neki egy kis ido, amig eszreveszi es az alatt tobbszor lehetett oda-visszaerintes. Pillanatpakaval odaforrasztanam inkabb valami lengocsatinal.
A kombinaciokat meg feljegyeznem.

Akkor adatlapot nem tudtal keriteni?
(#) 1984white válasza halasiakos hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Szia nekem van ilyen trafóm (2db). Tesztelt működik. Próbáltam írni a címedre, de nem sikerült. Ha érdekel kérlek írj pm-et és megbeszéljük. Üdv!
(#) Tomsa válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Sajna nem sikerült bár rá kerestem a datasheetre de minden angol,és nem nagyon jutottam előbbre vele!jogos a forrasztás,megpróbálom lassabban a színek azok akkor fixek meg a földek és végigzongorázom megint a színeket a 13-14 es lábakon!
(#) poci261 válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
lehet hogy be van ragadva a gomb?!
(#) soos csaba válasza poci261 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Szevasz, az nincs be ragadva egy sem, mert csak időközönként csinálja ezt a figurát, mert mikor éppen nem csinálja akkor működik minden gomb és lehet állítani a kívánt beállításokat, de mikor rájön akkor viszont nem. A skaler részben lehet a hiba gondolom, félek hogy a fő icé programjában lesz?, de ezt gondolom meg mondják majd a nálamnál okosabbak.
(#) Tomsa válasza Tomsa hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Hatalmas ugrás,de sajna még nincs kész!DE van kép!KÖSZI BALÁZS!!!kép a lényegről csak el kezd venyhén vibrálni a kép és kb 3-4 mp után elmegy a kép de a led zöld marad!ezek szerint a szinkron két vezeték megvan!Esetleg hogyan tovább értelmesen vagy mit kell ezután megtalálnom?

Kép0042.jpg
    
(#) bbalazs_ válasza Tomsa hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
A kep mindig elmegy? Modvaltaskor visszajon es ujbol elmegy 3 sec mulva (csak szoftverbol allitva)? Mert akkor a hattervilagitas is ludas, valoszinuleg a cso a hunyo.

A remegest szerintem az arnyekolas hianya okozza.

Orulok, hogy van kep, eppen talaltam neked datasheetet
http://www.docin.com/p-52214825.html#

OK, hogy angol, de a szamokat ismered, a hsync, vsync szavakat pedig beazonositod.
(#) Tomsa válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
van hogy visszajön de nem mindig.
ezzel a linkel sajna nem jutottam elöbre,nemtom kicsit kínai.sajna mŕtól nem leszek de szerda csütörtök felé már igen.köszi mégegyszer az eddigi segítsčget!
(#) zsa hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
Sziasztok
Lenne egy Fujitsu simens 17-es monitorom (A17-2 tipus) . A hibája a tápegység és valószínűleg nagy a gond vele. A Primer oldalon van egy azt hiszem 6 lábú IC és ez teljesen elvan olvadva . Sajnos az ic száma nem látszik rajta és kapcsolási rajzott sem találtam hozzá. Ha tudna segíteni valaki az jó lenne . Eddig ilyen dúrva károsodással nem találkoztam , vajon érdemes javítani ?
(#) bbalazs_ válasza zsa hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Talan, ha egy DIP tokos, nyolclabu az, akkor esely van ra, hogy csupan annak a cserejevel megoldodik.
Abban ugyanis integralva van a nagyfesz kapcsoloFET.
De akkor is erdemes megvizsgalni, mi okozhatta a gondot, pl a biztositek miert nem olvadt ki mar korabban?
(#) zsa válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Fekete műanyag tokozás . De a száma akkor sincs meg , kellene egy kapcsolási rajz hozzá. Egyébként diódák , kondik , nincsenek kimenve .
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Kiszedtem a tápot , 6 lábú ic . Esetleg a tápegységre ez van írva FSP043-2P101 ha esgít valamit a beazonosításra .
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Leltem kapcsolást igaz nem pont f-simens de a táp szinte megegyezik és a primer oldali ic számozása is megegyezik U101 -es . Vajon miért éget szét ?
(#) perköbüki válasza 1984white hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Hogyha az amit linkeltél meg tud hajtani külön egy csövet akkor tényleg jó megoldás.
Viszont ha már szóba került, hogy az invertereket különböző feszültségekkel teszteled. Kíváncsi lennék a kivitelezésére a gyakorlatban. Ehhez van külön összerakva egy áramkör?
(#) perköbüki válasza zsa hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Talán anyag elfáradás, de lehet túl lett hajtva.
(#) 1984white válasza zsa hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Szia!

A hatlábú ic egy integrált kapcsolóüzemű táp ic. Nézd meg hogy a thr termisztor és a graetz is jó e? Ha jók akkor cserélheted az ic-t.

Ha a trafó nem menetzárlatos akkor jó lesz az ic cserével a monitor.

Amúgy csatlakozok az előttem szólóhoz, mert anyagfáradás miatt is elszállhatott. Dvd lejátszókban láttam már ilyet a viper22a (dip8) ickkel.
(#) kotec válasza ColT hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Fujitsu Siemens L7ZA 17 monitor.

Ugyanazok a jelenségek mit amit 1984white a (#1210360) hozzászólásban leírt.

Akkor nálam is ua lehet a gond.

Jó lenne ehhez a monitorhoz is egy olyan "service manual" mint a Samsungokhoz van. :no:
Következő: »»   72 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem