Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   896 / 1672
(#) bbalazs_ válasza Mengyán hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Csak tavkapcsolo. A csillarkapcsoloval lehet az egeszet aramtalanitani. A taviranyito valami Pinnacle, ez volt itthon felesleges eppen.

Taki33:
A ledek azert kellenek bele, mert maskulonben nem vilagit, a csillar alapveto funkciojaval szoges ellentetben. Rendes izzo vagy fenycso nincs benne. CSAK led.
(#) dudassandor1 hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
Sziasztok! Átépítettem az aktív hangváltómat, mert az első verzió áramköri paneljának vasalásos technikájába hiba csúszott és nem sikerült túl jól.
A másik pedig 1 pár passzív hangváltó, mivel lecseréltem a hangsugárzóimban a piezzó magasokat driverre, ezért kapott a hangsugárzó egy-egy másik hangváltót.
(#) skero válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Gyönyörű munka mindkettő! Látszik a passzív hangváltón az átgondolt tervezés az alkatrészek elhelyezését illetően. Így nem szórják meg egymást a tekercsek sem. Gratulálok ! Jó ilyen munkákat látni.
(#) emersys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Gratulálok, nagyon jók lettek a projektek ismét.
(#) elektrorudi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Ez nagyon jól néz ki, gratulálok!
Egy kérdés: Nem félsz, hogy túlmelegszik?
Azt látom, hogy valami alu lemezre szerelted a LED-eket, de ha jól számolom, itt több, mint 60 Watt-ról van szó. Egy 10-20 Wattos LED-nek is sokkkkal nagyobb hűtőfelülettet kell adni! Ráadásul a hűtőfelület zárt térben van, természetes, vagy kényszerhűtésre nincs is mód...
(#) bbalazs_ válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Nagyon jo kerdes. Azert tettem bele a ket homerot is, az egyik a kor-alun van, ahol a kis es nagy ledek vannak, a masik a 20W hutolemezen. Ez utobbit azert is hajtom 1A-val a 1.5csucs helyett, de lehet, hogy meg ez is sok.
Ez par ora mulva 70 fokos. Ezert ezt csak ideiglenesen hasznalom, ha eros feny kell.
Korben nem veszelyes, ott olyan max 50 fok van tartosan egy nap utan. Az ugyanis jo hokontaktusban van a csillar femlemezevel, ami egy ureges, nagy feluletu lemez.

Igazabol tesztelem még a dolgot, a kenyszerhutes helye megvan, de nem szivesen tennem be, ha nem muszaj - valljuk be, nem egy elmeny egy zugo csillar
(#) dudassandor1 válasza skero hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Köszönöm neked és emersys kollégának is!
A passzív váltón a mélyhez való tekercs nem lett a legszebb, de ha jól mértem akkor az induktivitása megfelelő lett. Sajna csak bontott transzformátorból való huzalom van/volt és azt nehéz szépen tekerni (erősen sorjás a lakktól)! Viszont a füllel végzett hangsugárzó tesztek azt mutatják (saját véleményem), hogy szépen szól így a rendszer.
(#) vicsys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Gratulálok, ez a szerelés iskolapéldája!
Mivel készítetted az előlapi feliratokat?
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia! Szavaid megtisztelőek!
Eléggé pepecs munka, de ha aprólékos az ember és türelmes, akkor megéri vele a fáradtság. Feketére festem a feliratozni kívánt anyagot, majd tussal - régen ezzel rajzolták a műszaki rajzokat - és fehér tintával írom fel a szöveget sablon segítségével. Az iromány másodpercek alatt szárad, majd minden elkészültével lelakkozom az egész felületet.
Pár kép: - tudom az erősítő nem "A class"
(#) blackdog válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Nagyon pöpec.
A feliratozáshoz mivel készítetted a sablont?
(#) norbika78 válasza 06smici hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Üdv
Nagyon jó lett gratula.Nagyon tetszenek a nyomógombok.Kicsit ismerősek!
Üdv Norbi
(#) dudassandor1 válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Köszönöm! A sablon az bolti betűsablon csőtollhoz. Ez esetben 0,35mm-es tollhoz való, de van minden méretben.
(#) vicsys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Az ötlet nagyon jó! Anno rengeteg műszaki rajzot készítettem csőtollal, sablonnal. Köszi!
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Igazán nincs mit, szívesen!
Nekem is régről ered a dolog, nem volt még kiforrt dolog a ****CAD stb. Kézi rajz, de szép is volt.
(#) varttina válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia!
Valóban szép munka. Ezt a feliratozási technikát szívesen elsajátítanám. Sajnos az eddigi életemből kimaradt a csőtoll, ill. a komolyabb műszaki rajzolás.
(#) 06smici válasza norbika78 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Jók is azok a nyomógombok :yes: Köszönet érte
A mágneskapcsoló sajnos nem fért bele (a képen kisebbnek tűnt...) de csak találok annak is valami feladatot.
(#) JZoli válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Azt a fehér "tintát" hol veszed? Nem igen láttam még átlagos helyen fehér tustintát.
(#) emersys hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Idézet:
„Sziasztok.
-Ezen a szép napon kicsit foglalkoztam a hibriddel is. (haladjak azzal is már valamit mert közel 1hete csak áll a főállás miatt.)
Lakatos melókat , festéseket , furkálásokat már befejeztem úgy 90%ban.
-Mivel ez eredetileg egy Pa végfok doboz, ezért tipikusan a 2x-es poti alkalmazás és a már jól megszokott felette elhelyezkedett led soros visszajelző köszönt vissza az előlapjáról, a nagy piros bekapcsoló gombbal együtt..
Viszont én akárhogy is szemezek vele, -sehogy sem találom megfelelőnek a 2potis alkalmazást. és magát a "maradi" elrendezést. Ma este megtervezem a méreteiben megegyező de elhelyezkedésileg nekem megfelelőbb előlapot, -ami azért remélem jobban illik majd hozzá.
A "gerincét" már összeépítettem, a héten elkészül hozzá a traffancs is , és jöhet a bekábelezgetése, -majd a hangolása.”
(#) dudassandor1 válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia Zoli! Én is ilyet vettem, de ha emlékezetem nem csal akkor valamelyik TECSKO-ban
(#) dudassandor1 válasza emersys hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Én már látom is lelki szemeimben, hogy milyen is lesz! Na jó, hogy szerintem milyen lehetne! A trafó azért kap egy kis szellőzést, nem? (a doboz alja és teteje perforálásával) - ez csak kérdés!
Lelkesen várom a remekműved folytatását!
(#) emersys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia.
Természetesen az alsó-felső fedő lemez az U bemarásos átszellőzést kap.
De nem a trafó melegedése fogja itt majd a "hőt" termelni, -hanem sokkal inkább a csövek.
De ez sem lesz különösebben kritikus. A folytatást én is várom, ahogy időm engedi..
(#) blackdog válasza dudassandor1 hozzászólására (») Máj 1, 2012 1 /
 
Sopron-Győr viszonylatban hol kapok ilyen betűsablont?
Egyáltalán ez hogyan néz ki? Elnézést, de ehhez lehet fiatal vagyok, hogy nem ismerem. Anno szakrajzon nem használhattunk sablont. Utáltam is.
(#) vicsys válasza blackdog hozzászólására (») Máj 1, 2012 / 1
 
(#) biji válasza blackdog hozzászólására (») Máj 1, 2012 / 1
 
(#) dudassandor1 válasza blackdog hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Megelőztek... neten rendeltem a csőtollal együtt onnan amit vicsys kolléga elsőnek linkelt! Sok sikert!
(#) (Felhasználó 46585) válasza dudassandor1 hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Jó az a csőtoll, meg graphos. Hozzá egy kis Holló tus és mehet is a nyákgyártás...
Ezt a rádiót kb 30 éve csináltam. A nyákok csőtollal, az előlapon a felirat Letraset, meg Alphaset betűkkel készült. Kissé aprólékos, de még mindig nagyon szép. Most már termoszublimációval csinálnám a feliratokat. ( terv, kép, szines lézernyomtató, speciális lakkbevonat a felirat (kép ) hordozóra, vasaló és örök darab.)
(#) accaboj válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
30 éve? Nagyon szép darab!
(#) dudassandor1 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Ez nagyon komoly..... még most is! Tényleg volt benne munka, ez tisztán látszik! A rávasalós előlapgyártás is érdekes téma... illetve számomra érdekes.
(#) krisztianAMG válasza kokozo hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Én a BPM számlálóról szóló cikknek is nagyon örülnék! :worship:
(#) vicsys válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
SAS560 IC az érintőgomboknak...? Szép lett!
Következő: »»   896 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem