Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sziréna
 
Témaindító: vanzerr, idő: Jan 5, 2006
Lapozás: OK   45 / 51
(#) Lambador válasza kadarist hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Köszi a válaszod, előtte én is erre gondoltam,szét is szedtem a központi egységet, de először is 4,5V-tal működik, a szirénát amit vásároltam 12V-os, az áramfelvétele is magas, ezért nem akarom hogy tönkre tegye a központi egységet. Úgy látom hogy a hangkapcsolós dolog fog bejönni, utána néztem és bármilyen hangra reagál. Igaz hogy kutyuljuk a kutyulni valót, de sajnos jobb dolgot nem látok. Még egyszer köszi a segítségedet.
Üdv:Lambador
(#) kadarist válasza Lambador hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Kiveszed a saját hangszóróját és kiteszed oda, ahová akarod.
(#) havranarpi hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan sziréna kapcsolási
rajzot ami a légvédelmit utánozza?
(#) digivili válasza amex hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
itt a rajz
(#) Frankye válasza digivili hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
6 és fél éves hozzászólásra reagáltál...
(#) zenebolond hozzászólása Máj 28, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítsetek miért nem működik.
*

usnavy.jpg
    
(#) sany válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Szia!

Esetleg feltudnád rakni az elkészült szirénát. Így első ránézésre működnie kellene. Egyáltalán nem csinál semmit?
(#) sany válasza digivili hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Nekem tetszik ez a sziréna kapcsolási rajz. Kösz , hogy feltetted. Szerintem megépítem
(#) sany válasza digivili hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
A kapcsolással kapcsolatban két kérdésem lenne:
1. A D3 és D4 diódákat nem kell megfordítani?
2. Az NE556 - os IC 5. lába (OUT1) az első időzítő kimenete nincs bekötve. Ez így helyes?
(#) jucsaba válasza mrgrassy hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Idézet:
„egy rendes Magyarországon használatos sziréna kapcsolás után érdeklődnék”

Valamikor egy cd4060 ból és valamilyen darlington tranyóból csináltam szirénát , amit ha jól emléxem ezermester újságból csináltam.
Már nincs meg , de úgy emléxem jól műküdött, esetleg ha valaki találkozott a rajzzal feltehetné...
(#) még1MbR válasza sany hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
A hangokat úgy tudod kapcsolni, hogy az adott hang (Hi-Lo/Wail/Yelp) tüskéjét testre kötöd.
De erősítő nélkül ez a kapcsolás csak egy pici fejhallgatót tud csak meghajtani.
(#) sany válasza még1MbR hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Én is így gondoltam . Egy tda2003 IC -vel rendelkező erősítő fokozatot szeretnék hozzákötni.
(#) zenebolond válasza sany hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
A mellékelt kép alapján megfordítottam a diódát és voálá működik.
Ha túl mélyen szól a sziréna az 56k (R5) ellenállást ki lehet cserélni kisebb értékűre. Én speciel 22k raktam bele.
A gyorsaságán is állítottam a 47k (R3) kicserélem szintén 22k-ra.

K1295.jpg
    
(#) sany válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Legalább ebből az esetből más is tanul , ha meg szeretné építeni a kapcsolást. Valóban a kapcsolási rajzon rossz bekötéssel szerepel a D1 dióda. Jó szórakozást a használatához!
(#) sany hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az Eriston 150 sziréna panelét kiegészítve , egy TDA2003 erősítő IC -vel. Ha lesz időm , akkor rakok fel képet a panelről. De van egy kis probléma. A sziréna jól működik, de nagyon halk. Akkor erősödik fel a hangja, ha a CD4093 - as IC 8 - as lábát egy csavarhúzóval megérintem , és ott tartom. Arra gondoltam , hogy hibás az IC foglalat, amelybe belehelyeztem.A foglalat kicserélése után is ez a jelenség mutatkozott. Ilyen jelenséget okozhat az IC hibája vagy más probléma is lehet?Kézzel rajzolt a panel, már többször átnéztem.Nincs zárlat vagy szakadás. Sajnos csak ezt az egy darab IC -t találtam a fiókban, így nem tudom kicserélni az IC -t egy másikra.
(#) watt válasza sany hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Rajzold le, hogyan kötötted össze az IC kimenetét a végerősítővel!
(#) sany válasza watt hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Pontosan így. Rögtönzött rajz. Gondolod , hogy valamilyen gerjedés okozza? Vagy kellene még egy leválasztó kondenzátor a trimmer és az IC 14. lába közé?

kép.png
    
(#) watt válasza sany hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Elvileg ennek működnie kéne. A 4027 tápján van hidegítés (100nF kerámia)? Esetleg a kimenetére is tegyél egy 1µF-ot, ami nem elkó, a poti elé. A TDA bemeneti ellenállása 70kohm, nem okozhatna terhelést. Nézz át mindent, hogy a test is eljut e mindenhová, ahová kell!
(#) sany válasza watt hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Rendben ki fogom egészíteni az áramkört. Az erősítő része biztosan jó azzal nem lehet gond. Egy külső hangforrással kipróbáltam. Nekem az a furcsa , hogy nem is a 4027 - es IC lábánál van a hiba , hanem közvetlenül az oszcillátoroknál. Még egy tapasztalt jelenség , hogyha CD4093 - as IC 8. és 9. lábát összeérintem , akkor teljes hangerővel szól. Lehet valami elkötés van a dologban , holnap átnézem még egyszer.
(#) watt válasza sany hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Az IC4B 12. lábát hová kötötted? A rajz szerint nincs bekötve szerintem, de elég béna a rajz, egy csomó jelyen nem nagyon lehet kivenni a bekötést. pl a 11. lábon miért van pötty? Ha van, akkor a 12.-en miért nincs?
(#) sany válasza watt hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Én úgy vettem ki a rajzból , hogy a 12. , 9. , 4., 7 - es lábak közösön a földre mennek. A 10. , 11. , 6., 5. pedig a pozitív tápfeszültségre .
(#) watt válasza sany hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Igen, ez logikus. Biztosan valami elkötés, vagy panelszakadás lesz...
(#) sany válasza watt hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Remélem sikerül megtalálni a hibát...
(#) sany válasza watt hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Szerintem a CD4093 -as IC lesz a ludas. Ha a 4027 -es 13. lábát közvetlen bekötöttem a 4093 -as 8 . lábára akkor szépen szól "Hi-Lo" funkciónál.
(#) watt válasza sany hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A diódák jó felé állnak és jók?
(#) sany válasza watt hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Sikerült szereznem egyik ismerősömtől egy új 4093 -at. Így mostmár tökéletesen működik a kapcsolás. Holnap teszek fel képet róla. Köszönöm az eddigi segítséged!
Először én is azt hittem , hogy rosszul állnak a diódák a megadott kapcsolási rajzon , de nem így kell állniuk.
(#) watt válasza sany hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Ez jó hír, örülök, hogy működik! A rajzon jól állnak a diódák, csak a valóságban könnyű megfordítani...
(#) még1MbR hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Na, örülök, hogy működik, már kezdtem aggódni, hogy valamit rosszul rajzoltam le az Eriston szirénapanelen. Még én csináltam a rajzot anno.
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Jé, Te még élsz?
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Igen, csak csendben figyelek!
Következő: »»   45 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem