Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   284 / 778
(#) (Felhasználó 46585) válasza white_ful hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Biztosan jó mindkét fele az SB diódának?
(#) neocska hozzászólása Máj 29, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Ezekkel az adatokkal épithetö egy kapcsoloüzemü táp?
Ha kell változtatni valamin mit ajánlotok?

Szamolas.jpg
    
(#) white_ful válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Az egyik tranyó melegedése és zümmögése a szekunderek aszimmetriájából eredet. (Pedig a menetszám, hossz egyforma volt, de az egyikből ettől függetlenül mégis 1 menttel kevesebbet kellett tekerni)
Így már tökéletes lett, a végét lezártam 4,4pF és egy vele sorba kötött 10ohm 2W ellenállással így stabilabb lett, kapott a 230V greatz egy 400V 33µF-os elkót ami igen jótékony hatással volt a stabilitásra és kimeneti terhelhetőségre. Valamint a beneő fázis egy 5ohmos NTC-t. (egymás után gyorsan kapcsolgatva terheléssel több percen keresztül sem ment tönkre)

A következő javításra váró eszköz egy Power line lesz (ez alkalmas arra hogy LAN kapcsolatot létesítsen a 230V-os hálózaton keresztül akár 2km-re is) Ennek is a kapcs. üzemű tápjával történt valami, de ez már komolyabb, optocsatoló ic stb van benne.

Amint letudom a vizsgákat ennek is nekilátok Nagyon köszönöm mindenki segítségét!
(#) (Felhasználó 46585) válasza white_ful hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Az egyik szekunder 1 menettel kevesebb? Biztosan jól számoltad a meneteket?
gondolom, 4,4 nF -ot akartál írni piko helyett...
Az 5 ohm-os NTC annyit ér, mint halottnak a puszi. Vagy melegen ennyi az ellenállása?
Hát, ha működik, akkor használd egészséggel!
(#) Kefeúr válasza neocska hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Érdekes progival számoltál.!
Megkaphatnám , honnan szerezted ?

Üdv : Kefeur
(#) _vl_ válasza Kefeúr hozzászólására (») Máj 30, 2012 / 1
 
Szerintem innen: Bővebben: Link
Ha nincs kedved regisztrálni a letöltésért (nekem sem volt), akkor ezt írd be a gugliba:
"Download ExcellentIT-En(4000).zip"
(#) Kefeúr válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Köszönet érte !
(#) neocska válasza Kefeúr hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Már sajnos nem tudom honnét töltöttem.
De csatolom. Amugy reális adatok?
(#) Kefeúr válasza neocska hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Megfelelő adatbevitel mellett igen.
Rated transformer power sor adja a valós max kivehető teljesítményt, a menetszámokat tekintve nem ellenőriztem.
(#) Zupp87 válasza Kefeúr hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Kérdés, hogy mindezt a megadott huzalvastagságokkal, megfelelő szigeteléssel, megfelelő kúszóutakkal ki tudod-e vitelezni egy EI33 magra. Meg hogy mekkorára sikerül a szórt induktivitás, mert az meg kitöltési tényező-veszteséget okoz. Ha viszont céggel csináltatod, ők általában jól dolgoznak (szerintem).
(#) Zupp87 válasza neocska hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Programból nézted ki a magot? Ilyen magod lesz? Mert úgy látom, ennek 240mm2 körül van az effektív keresztmetszete. De ha PC táp magot készülsz használni, annak 119mm2. Ráadásul az anyaga is szerintem messze van a PC40-től.
(#) neocska válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Négy darab EI33-ból a E részt használom, én csak a méreteket beirtam, a gép számolta ki.
Anyagot ha nem választasz ö automatikusan egyet berak, de nekem igyis Elég ha 2x60V 3A fog tudni, mert csak erösitök élesztéséhez kell (lessz szabályozva is)
(#) Zupp87 válasza neocska hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Erősítő élesztéshez elég szerintem 0,5...1A is bőven. Tesztelni meg ha minden oké, lehet már majd a saját tápjáról, ami több kakaót bír. Én legalábbis így csinálnám.
(#) neocska válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Nem csak erösitök teszteléséhez/élesztéséhez fog kelleni.
Amugy igazad van, 1A is böven elég, de ha már csinálok egy szabályozhato tápegységet akkor már lehessen több mindenre is használni ne csak 1-2 dologra.
Tehát Primer 24menet, 5párhuzamos 0,6os lakkozott huzalból (ahogy a program is megadta, csak plusz 2 menet).
A szekunder még nincs feltekerve, de 2szer 10menet kerül majd fel.
Az lenne a kérdésem, hogy mennyire baj hogy odavissza tekertem (mint a rendes 50Hz trafokat)?
(#) Zupp87 válasza neocska hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Én is úgy szoktam, csak a rétegek közé is teszek mylar szalagot 1-2 rétegben, csökkentve ezzel is a szórt kapacitásokat.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
És növelve a szórt induktivitást...
(#) Zupp87 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Az odavissza tekerés növeli a szórást vagy a rétegek közötti ragasztószalag?
(#) Zupp87 válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Gondolom az utóbbi.. Én ebbe még bele se nagyon gondoltam. Csak a menetek közti viszonylag nagy feszültségkülönbség miatt, meg hogy gyári megoldásokban is így láttam, azért tettem a rétegek közé is vékony mylar ragasztószalagot.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ha nő a méret, nő a szórás. Egyébként, ha nagy a menetfeszültség, akkor kell bele tenni sorszigetelést. Én is mylart használok.
(#) neocska válasza Zupp87 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Hát én lakkoztam, feltekertem egy sort, jol lekentem lakkal, mikor megszáradt, még egy sort, megint lakk, igy nem is tud bemozogni a tekercs (bár mikor szétkelszedni csak a vágás segit)
(#) frecsko hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Jó pár éve bontottam egy 175V-os kapcs.üzemű tápot. A trafót kimentettem belőle és most fel szeretném használni.
Szeretnék egy 270V-os tápot csinálni belőle. A majdnem 100V feszültség különbség miatt újra kell tekernem a szekunder részt?
A válaszokat köszönöm.
(#) oibacsi válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Létezik az, hogy ez a telisárga mag még a 20khz-et is alig akarja átvinni? Már csak azért mert a primer oldalon a szkóp szerint felmegy a kitöltési tényezőm szépen. Csak kísérletezgetek egyelőre.
(#) cooper85 hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Lenne pár kérdésem a tápokkal kapcsolatban.
Szeretnék majd egy állítható feszültségű és áramú tápot csinálni, ami azért tud +-80-90V-ot, az áram nem kell túl nagy. Erősítők élesztéséhez kellene, de azért ne csak a minimumon lehessen járatni.
Szemezgettem Ge Lee féle 2kW-os táppal, TL494 számomra szimpatikus, tudtommal szekunder oldali visszacsatolással tudom szabályozni, mint a PC tápokban.
Aztán ugyanezzel a topológiával építenék véglegeset az adott erősítőhöz, ami már nem szabályozható és megfelelően túl van méretezve.

Amit nem tudok eldönteni, hogy:
-toroid vagy ETD maggal csináljam? A toroid azt hiszem olcsóbb, de még nem néztem az árakat.
-mekkora huzalból? 0,5mm-re gondoltam, az talán mindenhova jó.
-milyen tekercseléssel? Mert erre nem találtam utalást, csak a menetszámokra.

Meg még egy külön kérdés. Tinában szerettem volna próbálkozni a kapcsolással, de nem találtam meg benne a TL494-es IC-t. Elvileg valami csomagokban benne van, de ilyet hol lehet szerezni?
(#) Ge Lee válasza oibacsi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Ha a PC tápból bontott fojtó magjára gondolsz az porvas, nem jó trafónak. A zavarszűrő részében van néha gyűrű (általában E mag), azok ferritek, lehet velük kísérletezni.
(#) oibacsi válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Mindenképpen toroid kellene a magasság miatt. Van olyan színkód, ami jó lehet nekem? Esetlegesen ha teljesen fekete, az tuti ferrit lesz?
(#) granpa válasza oibacsi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Előkerestem a porvas Al táblicskut: vörös- sárga 30, szürke-sárga 33, zöld-sárga 60, fehér sárga 75 (Al). Teli sárgát nem találtam. A szürke-fekete, és a teli fkete; 80 és 100. A F-S már használható meghajtónak (inv.heg. topic).
(#) Ge Lee válasza cooper85 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Hogy gyűrű vagy ETD teljesen mindegy, a gyűrűre több huzal fér, nagyobb áramot vihetsz át rajta. Ha pwm-et akarsz oda szoros csatolás kell. A huzalt sodratból kell csinálni, én 0,4-esből szoktam mert éppen ez van és 6-8A/mm2-el számolhatsz (nekem 8A/mm2 DC-vel tesztelve 40-45 Co alatt maradt a huzal). A tinában alapból nincs benne a 494.
Nekem a végleges verzió (ami végfokot hajt) rezonáns, 10uH körüli szórással. Ez egy elég jó megoldás lett, de az optós rövidzár védelem nem tökéletes hozzá, az opto lassúsága miatt. Három esetből két rövidzárat kibírt, a harmadiknál elpukkant egy fetem. Kiegészítettem még egy egy tranyós időzítővel, ami kb. 5-6s zárlat után végleg leállítja és csak egy újbóli ki-bekapcsolás után indul újra.
(#) Ge Lee válasza oibacsi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Főtrafónak kell vagy gate trafónak? A teli szürke vagy zöld szinte biztos jó, feketéből az 1200-1500Al feletti.
(#) oibacsi válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Egy kísérleti áramkörbe főtrafónak, de nem is lesz benne másik. Ha az 50khz-et átvinné, az már jó lenne.

Egy egyszerű forward táppal kísérletezgettem, a szíbályzás jó, csak egyszerűen nem bírja átvinni a magas frekvenciát. A 20khz-et is éppenhogy.

Egy webshopban ahol néztem, ott is csak annyit látok, hogy Ni-Zn, de se anyagkód, se Al, semmi.
(#) oibacsi válasza granpa hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Köszönöm szépen, vadászgatok.
Következő: »»   284 / 778
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem