Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   98 / 150
(#) reloop válasza griff hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Üdv! Elég a LED-et korszerűbb, jobb hatásfokúra cserélni.
(#) vipera1997 hozzászólása Jún 21, 2012 /
 
Hello van nekem egy kis nyáktervem amit most csináltam 10 ledes mono kivezérlésmérő lm 3915-el.Remélem segíteni fog egy pár embernek!
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Köszi! Nekem kissé szokatlan megoldás.
(#) Alkotó válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Nekem egészen más jelzők jutottak eszembe, amik jellemeznék a tervedet, de talán nem sorolnám most ide őket.
Javaslom, olvass bele az SL-ről írt kis leírásomba, mert abban a program lehetőségei mellett, igyekeztem egy számomra követendőnek tűnő utat is felvázolni a nyáktervezés vonatkozásában.
Pl. itt megtalálod
(#) vipera1997 hozzászólása Jún 22, 2012 /
 
Egészében megcsináltam a 10 Ledes kivezérlésmérőt mono-ban.

lm3915.lay
    
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Szia! Ezt még csiszolgatni kell. Nézd meg Alkotó kolléga tervét. Ne mond, hogy bonyolult, mert még ehhez is jön pluszban két ellenállás
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Jún 22, 2012 / 3
 
Értem a célzást, valóban adós vagyok a módosított paneltervvel.
Ehhez a kapcsoláshoz, illeszkedő paneltervet mellékeltem.
Minden szempontból célszerűbb ezt megépíteni, mert méretileg azonos az előzővel, de a melegedést óriási mértékben képes csökkenteni a két soros ellenállás.
A terv duplájára van nagyítva (mert így jobban látszik), a panel, és a felirat pedig vasaláshoz alkalmas nézetben látható.
FONTOS!
A rajzon lévő 10µF nekem túl lomha jelzést eredményezett, ezért 1µF-ot használtam helyette, ami sokkal "virgoncabb".
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Köszönet a szíves közreadásért!
(#) jokerking hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
sziasztok ehez szeretnék kapcsolási rajzot kérni ha lehet.:

http://www.youtube.com/watch?v=07s3-1nJe6M&feature=related
(#) voodoo hozzászólása Júl 19, 2012 /
 
Hali!

Vásároltam egy 10-led es logaritmikus kivezérlésjelzőt. Az lenne vele a gondom, hogy amikor ráadom a benetére a hangot akkor kb felvillan 7-8 led-ig max, de aztán 10 másodperc mulva kb felére csökken és a kitérések maximum odáig villannak fel.
Másik: 3.3Vp-t ír a bemenetére én pedig még egyenlőre csak a laptopom kimenetére kötöttem rá. Valószínű, hogy kevés lenne neki a hangkártyáról érkező jel?

Üdv.
(#) voodoo válasza voodoo hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Végülis még az se tiszta, hiába olvasgatom hogy mi a lineáris és a logaritmikus közt a különbség? Érkéketlennek találom
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
A lineárist gondolom el tudod képzeni. Itt egy logaritmikus kivezérlésjelző mérése Alkotó jóvoltából. Bővebben: Link
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Megvan Most egész jól működik. Elé raktam egy kis walkman rádiónak az erősítőjét az már feltuningolja 1-3W kimenő teljesítménye lehet kb. De még így is a max kitérés 8-as majd egy idő után szépen csak a fele látszik aztán eltelik 1 óra már csak az első 1-2 led villan fel nagy hangerőnél is a potit meg hiába tekergetem.
Próbából rákötöttem egy 4ohmos kb 5 Wattos próbahangszórót rögtön felvillant a 10-es LED ig és nagyon szépen parázslik fel-le. Tetszős. Az lenne a kérdésem, hogy mivel tudnám helyettesíteni hány ohmos ellenállást rakjak be a kis erősítő kimenetére (kivezérlésjelző bemenete) ??
Köszi!
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Mit lehet tudni erről a kivezérlésjelzőről, van-e rajz róla?
Ha semmi információ, akkor próbáld sorba: 1k, 10k, 100k. Ahol hatásos, ott finomíts az értéken.
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Itt vásároltam hétfőn
webáruház

Minden adat le van írva. de amúgy köszi, elkezdem végig próbálgatni a bemenetére sorba rakni valami ellenállást ami kiváltja a kishangszórót. Érdekes.
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Nincs túl-cifrázva
Ott a trimmer, azzal állítsd be az érzékenységet.
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Igen de hiába állítom max-ra akkor is csak szép lassan időről időre kb 1 perc alatt már csak 8 ledig villan fel kakaó bevezérelt jelnél is, 10 perc szólaltatás után már csak 3-4 ig villan fel... eltellik fél óra és jó ha két led villog max hangerőnél. Érdekes jelenség volt. No mindegy megoldottam volt egy másik kitből megmaradt 2k-s ellenállás a kis előfok kimenetére ráakasztottam így már rövidre zárja picit a testhez képest.
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Hány voltról járatod a kapcsolást? 5V körül lenne tökéletes.
(#) simson2010 hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Sziasztok.

Valaki tudna segíteni, ennek a kivezérlésjelzőnek a rajzát keresem. előre is köszi. Bővebben: Link
(#) reloop válasza simson2010 hozzászólására (») Júl 26, 2012 / 1
 
Szia! Az egyik képen látható: a dióda és a LED-ek sorba vannak kötve. Minden LED-del van egy ellenállás párhuzamosan. Értéküket le lehet olvasni. Logaritmikus skálán követik egymást, már amennyire ezt az építő ellenállás készlete engedte
(#) simson2010 hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
szia!

pont ezért szeretnék egy rajzot hátha van valakinek, hogy a pontos értékeket tudjam egy kondi is van ott
(#) reloop válasza simson2010 hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
A kondit a dióda egy ellenálláson keresztül egyutasan tölti, hogy a kijelzés ne vibráljon. Ha nem kerül elő a rajz, neki kell ülni és számolgatni. Most látom nem logaritmikus a kijelzés. Az adott teljesítmény csúcsfeszültségéből kell kimatekozni az értékeket. Nem lőnek vele nyulat!
(#) simson2010 válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
csak az a baj, hogy viszonylag kezdő vagyok a matek meg nem az erősségem
(#) reloop válasza simson2010 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Ha nem lesz rajz pár napon belül, megkérem "Tina" barátnőmet, hogy segítsen
(#) Alkotó válasza simson2010 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Inkább azt javaslom vedd meg. 1200 alatt Te sem tudod kihozni ilyen szépen bedobozolva (már ha egyáltalán doboz, nem pedig csak előlap).
(#) kadarist válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia!
Kondenzátoros kicsatolásúhoz minek clip? Ott a kondi megoldja azt, hogy ne kerüljön egyenfeszültség a hangszóróra. Legfeljebb a hangszórót érdemes arra az időre leválasztani, ameddig a kicsatoló kondi feltöltődik egy ellenálláson keresztül (koppanásgátlás).
(#) Orbán József válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Opps, közben töröltem, köszönöm az észrevételt.
Nem a hangszóróvédelem a gondom, hanem a jelcsúcsok kifutása a tápfeszültségből.
Nem a durva határolásra szeretnék figyelemmel lenni, hanem már a legkisebb túlfutásra.
(#) reloop válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia! Találtam Neked valamit. Bővebben: Link
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Köszönöm!
Nemrég eszméltem a téves gondolatmenetemre, mert a bemenő jelnél már szerettem volna a torz jelet érzékelni, ami egyébként érdekes lehet...
Azzal igazán nincs is mit kezdeni, ha túlvezérelt a felvétel a CD-n, egyéb műsorforráson, de igazán a saját erősítő határait feszegető kimenő jelnél lényeges a clip.
Mégegyszer köszönöm, kielégítőnek gondolom és nagyon egyszerűnek a kapcsolást.
Amúgy megint talunltam valamit a linkelt hsz-ből.
Egyfázisú erősítő, nekem is ilyen van.
[OFF] Ha nem büntetnék, üldöznék a HE-n az emberi jókedvet és meglenne még jópár fogam, teli szájjal kacagnék, de oly annyira...
(#) vicsys válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Idézet:
„Ha nem büntetnék, üldöznék a HE-n az emberi jókedvet....”
Most egy kicsit megsértődtem. Vagy mégsem, mert viccnek veszem.
Következő: »»   98 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem