Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   52 / 91
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Az áramkorlátos indításnak nem látom jelentőségét. A táp legyen tűrésen belül és polaritás helyes.
(#) poros válasza Ameron24 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
A félre értések elkerülése végett lerajzoltam hogyan kell összekötni az előerősítő tápját és az erősítőjét ha az erősítő kettős tápról megy. A 100nf kondenzátorok használata fontos lenne a tápodban.
(#) Death01 hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Olyan kérdésem lenne,hogy mi történik akkor ha én nem 47k potmétereket rakok bele,hanem 1ohm-osokat?
(#) reloop válasza Death01 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szia! Pontosítsd, hogy milyen potit akarsz belerakni, az 1 ohm -ot nem hiszem el
(#) Death01 hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Hát nem tudom pontosan h 1 ohm -e,de az van ráírva felülre h 1 ohm,alulra meg valami 1M ohm A legalább is ennyit látok belőle.
(#) kadarist válasza Death01 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Ó, hát rá van írva, hogy ez így pontosan 1 megaohm-os poti.
(#) kissadam válasza Death01 hozzászólására (») Feb 2, 2012 1 /
 
Potik esetében maradj a 47 vagy 50 kohmnál, azzal fog megfelelően működni.
(#) Death01 hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Rendben,de még 1 kérdés.Potmétert h tudom megmérni h milyen?
(#) kissadam válasza Death01 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Két szélső láb között mérsz ellenállást, az a poti teljes ellenállása, egy középső és egy szélső láb között szabályoz.
(#) Ameron24 válasza kissadam hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
szerintem nem a méretére gondolt hanem arra hogy logaritmus vagy lineáris poti-e
(#) CHZ válasza Death01 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Lineáris a poti, ha középállásban a középső kivezetéseihez mérve egyforma értékeket mérsz a két széléhez viszonyítva. Logaritmikusnál nagy a különbség a két érték között.
(#) kissadam válasza Ameron24 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Pár sorral feljebb az ellenállásértékkel volt probléma, azért írtam...
(#) dani9228 hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Üdv! Az a kérdésem lenne, hogy meg építettem még a mellékelt rajz szerinti kapcsolást, és működése közben búg. A hangszínszabályzó része az szépen működik, de közben igen hallhatóan búg. Attól lehet, hogy a potmétereket vezetékekkel csatlakoztattam rá, mivel a potik már egy doboz falán vannak. Próbáltam a tápot hidegíteni, és szűrőkondikat tenni a ki-és bemenetre, de nem segített a problémámon. Szerintetek mi tévő legyek?
Köszi!!
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szia! A potikra menő vezeték nem szed össze búgást. Az LM1036-osod stabilizátor IC-ről, vagy csak sima kondenzátoros szűrésről kap tápot?
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Üdv! Stabilizátor IC-ről kap, de azt is megszűrtem. A tápját mellékeltem. Először egy egyenirányító hidat tettem oda, egyenirányítónak de észrevettem, hogy a hangszínszabályzóból kijövő jelvezető, ami rá megy az erősítőre elkezdett megolvadni. Ezután rámértem az erősítő 0-ra és a hangszínszabályzó GND-jére és 5V-ot mértem köztük. Azután csak egy sima egyenirányítót tettem a trafó egyik ágára, a másik meg a GND lett. Akkor még közös trafóról működtettem a két eszközt, de te még mondtad, hogy a hangszínszabályzót külön trafóról működtessem, de ezt még nem volt időm kipróbálni. Ha külön trafóról hajtom és egyenirányító hidat használok, akkor is el fog térni a két eszköz GND-je, vagy akkor már azonosak lesznek(0V-ot mérek köztük)? Itt a fórumon olvastam még, hogy tápvezetéknek is érdemes árnyékolt vezetéket használni. Erről mi a véleményed?
Köszi!!

my táp.jpg
    
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Erre gondoltam. A felső része az ne zavarjon meg mert azóta az erősítő tápját is tovább szűrtem.
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Ez lesz a jó!
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Akkor a második rajz alapján?
(#) dani9228 hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Készítettem egy áramköri tervet a mellékelt kapcsolásról. Minden benne van ami csak a rajzban van, kivéve a nagy-szintű jel bemenetei. A stab IC után még tettem egy 1µF-os kondit. Az elektrolit kondenzátorokat fordítva tette be a program, arra ügyelni kell a beültetésnél. Még nagyon nem volt időm átnézni, most készültem el vele. Elvileg a programnak helyesen kellett beletennie. Arra kérnélek benneteket, hogy ti is nézzétek át hátha valami nem stimmel.
Köszi!!
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Bocs, rosszat tettem fel. Ezen jobban ki lehet igazodni.
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Azt elfelejtettem mondani, hogy a hangerőszabályzó negatív részére két diódát is tettem.
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Ezen nem lesz könnyű átrágni magam. Az L7812CV helyett nem 78L05 kellett volna?
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Igazad van. Köszi, hogy szóltál. Kijavítom.
(#) dani9228 hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Üdv! Minap megépítettem az általam tervezett nyákú hangszínszabályzót, és tökéletesen működik.
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia! Gratulálok! (Már nagyon rád fért egy kis sikerélmény )
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Köszi!!
(#) Gránátalma hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Üdv srácok!
Ma elkészült teljesen a panel Blackdog tervei alapján.
Be is ültettem ki is próbáltam.
Amit tapasztaltam, hogy csillapít, erőteljesen.
Kb semmi nem jön ki belőle.
Ha teljesen feltekerek mindent, plusz a Quadon is fentvan a hangerő a plafonon, akkor szól, de még egy alapzaj (búgás) is kíséri a zenét.
Teszek fel képet a konkrét nyákomról, mert kicsit átalakítottam, plusz a beültetésről is.
Hátha együtt megtaláljuk a hiba okát. Esetleg előzetes ötletek?

A szűrés természetesen rajta van, trafó után a kapcs.rajzon tárgyalt szűrőkörrel. Az áramfelvétel 88mA

Egyébként működik funkcionálisan, tehát hangszínt szabályoz, balance működik, de nagyon csillapít.
A laudness kapcsoló helyett egy 0R0 van betéve.
(#) Gránátalma válasza Gránátalma hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Időközben lemértem oszcilloszkóppal is az áramkört.

Szinusz jelet küldtem rá, meglestem az Ne55ös bemenetét, a jel megérkezett.
Rámértem a végére is a jel kijött, erősítette szépen. A maximális bevihető jel 3V körül volt.
Az lm1036-os lábáig elmegy a jel gond nélkül tökéletesen, de abból már csak egy kicsi jel jön ki, erősen négyszögesített a teteje és 6V egyen fesz. is kijön mellette. Csak az egyik csatornát vezéreltem, a másik üresen volt, nem földelve, abból is kijött a 6V egyen feszültség.

Kipróbáltam a 10 000µF os pufferelést is, de semmi. Azóta még az a kicsi hang is elment ami eddig volt, maximális végerősítés mellett. Most csak simán búg.
Az ic foglalatom tűs. A tápot rendben kapja.
(egyébként a panelen levő 5V-os fesz.stabnak a föl és kimeneti lába között hány voltot kell mérni? Mert ott nem 5volt van, hanem több, de ez lehet a dióda miatt...?!)

Egyébként hangsúlyozom az IC nem volt beépítve semmibe, teljesen vadonat új, csak kivettem a csomagolásából és beletettem ebbe és semmi.
Ötletek esetleg így?

Mellékelem a nyáktervemet, ha esetleg én átfutottam valami hiba felett, ti észrevehetitek.

lm1036.JPG
    
(#) reloop válasza Gránátalma hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia! Jó vékony szigetelőt hagytál. A gyantát le kéne mosni, mert bármi lehet alatta. Ellenőrizd az 1, 5, 16 lábakra menő kondikat, a forrasztásuknál van-e átvezetés.
Az IC kimenetén a 6V egyenfesz normális, azért van kondival csatolva.
(#) Gránátalma válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
A gyantát még nem tudtam lemosni, majd ha hazamegyek vasárnap megteszem, de forrasztárkor minden egyes lábat lesípoltattam, hogy nem zár-e rövidre valamivel a forrasztás. Meglestem az általad írt lábakat, mind kapcsolódik az ic foglalattal is meg az ic lábával is.

Egyébként nem cska az ic kimenetén van 6V, a teljes kimeneten is, és elkezd lecsökkenni 4,7 - 4,9 V körül áll meg.
Következő: »»   52 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem