Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1435 / 2208
(#) Hakkee válasza pucuka hozzászólására (») Szept 30, 2012
Mitől ciripelhet? Ez az első csöves ill. bármilyen erősítőm. Így nulla a tapasztalat!
(#) Hakkee válasza djhans hozzászólására (») Szept 30, 2012
Köszönöm, de nekem konkrét kapcsolás kellene!
(#) heinrik endre válasza mayky hozzászólására (») Szept 30, 2012
Sziasztok én jó trafót vettem jó kapcsoláshoz DE....csak kiváncsiságért vettem Én 6h13c -hez vettem INDEL tgl15/001 -es csak azért vettem a másikat hátha rászánom magam egy másik erősitőre A légrés kérdés is kiváncsiság
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2012
(#) frecsko válasza Hakkee hozzászólására (») Szept 30, 2012
Ilyenre gondolt szerintem.

image005.jpg
    
(#) Hakkee válasza frecsko hozzászólására (») Szept 30, 2012
Igen! Ilyesmire! Ezt csak a zenerek módosításával beállíthatom 230-ra?
(#) frecsko válasza Hakkee hozzászólására (») Szept 30, 2012
A zenerek módosításával olyanra állítod amilyenre akarod.
(#) Hakkee válasza frecsko hozzászólására (») Szept 30, 2012
Nagyon köszönöm! Megfogom próbálni!
(#) zozoli hozzászólása Szept 30, 2012
Sziasztok.
Örököltem nagyapámtól több mint egy tucat elektroncsövet. Sajnos nem értek az erősítőkhöz, sőt alapvetően az elektronikához alig. Még csak most kapiskálom, hogy is működik egy tranzisztor. Viszont értékelném ha lenne belőlünk egy gitár-erősítőm, ami állítható erősségű.
Van két varázsszemem, egy EM4-es és egy EM80-as. Az lenne a legjobb ha az EM80-as így működne: http://www.youtube.com/watch?v=Tajp-EPhRIg
Az EM4-el arra gondoltam, hogy talán mutathatná az erősítés nagyságát, bár nem tudom hogy ez megvalósítható-e.
A többi elektroncső: 1db EF40; 1db EZ81; 2db EL84; 2db ECC83; 2db EBF89; 3db EZ80; 3db PL84.
Ha valaki egy megvalósítható tervet ad, és működik akkor hajlandó lennék oda adni a visszamaradt csövek egy részét (vagy az egészet akár).
Köszönöm a figyelmeteket és a válaszokat, remélem sikerülhet.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2012
(#) zozoli válasza zozoli hozzászólására (») Szept 30, 2012
Ja, és jó lenne ha bele férne egy hátizsákba.
(#) niedziela válasza zozoli hozzászólására (») Szept 30, 2012
Apám tele a net csöves cuccok rajzával, nézz körül
google -- > tube amplifier el84 (kereséskor csak a cső tipusát változtasd)
és annyi rajzot fogsz találni mint a .....

Üdv !
(#) Sebi válasza zozoli hozzászólására (») Szept 30, 2012
Az első ellenütemű erősítőm...
(#) mc-4 hozzászólása Okt 2, 2012
Sziasztok!

Van értelme NVCS-t szabályozhatóra megcsinálni?
NVCS-t

A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2012
(#) CIROKL válasza mc-4 hozzászólására (») Okt 2, 2012
Nem sok értelme van , esetleg kapcsolhatóra.
(#) pucuka válasza mc-4 hozzászólására (») Okt 2, 2012
Inkább csak beállíthatóra. Egyszer mérés közben beállítod, és kész passz. Ha működés közben is szabályozni akarod, akkor már úgy hívják, hogy hangszín szabályzó.
(#) mc-4 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2012
A most a kapcsolási rajz szerint 39kohm van rajta.
Kapcsolhatónál ezt kapcsolom rá vagy semmit, vagy lenni kell rajta ellenállásnak?
Mondjuk 39kohm egyik állásban a másikban 1,5kohm.
(#) pucuka válasza mc-4 hozzászólására (») Okt 2, 2012
Alapvetően a negatív visszacsatolással az erősítő teljes erősítését állítod be. Ha nem csatolsz vissza semmit, akkor az erősítőnem nyílthurkú erősítése lesz, amit az nvcs -vel csökkentesz, a megfelelő értékre. Az nvcs alkalmazásával a frekvencia menet egyenletesebb, a torzítás kisebb lesz. Ha nem alkalmazod, akkor erről mondasz le. A megfelelő érték azt jelenti, hogy optimumot tudsz beállítani az erősítés, és a frekvencia menet, és torzítás között. Ezt én így kapcsolási rajz alapján csak rengeteg számítással, vagy szimulátorral tudnám megmondani. Úgyhogy, ha megépítetted a kapcsolást, akkor a visszacsatoló ellenállás (a rajzon a trimmer) értékét kísérleti úton tudod beállítani, mérve az erősítést (bemeneti, és a terhelésen megjelenő feszültség viszonyát) különböző frekvenciákon, és a hozzájuk tartozó torzítást. (a legegyszerűb esetben harmonikus torzítást)
(#) küzmös Gergely hozzászólása Okt 3, 2012
Sziasztok! Készítek egy most már szépen "összeszedett",bedobozolt PCL86SE-t. A Müszi-féle Videoton (TA5201) TV-ből adoptált kapcsolást raktam össze,új alkatrészekkel. Olyan módosítással hogy a csatoló kondi az 100n,valamint a rácslevezető ellenállás nem 3,3M,hanem 1M. Illetve 1-1 katódelkót tettem bele 100µF/25V. Ezt a kapcsolást már összeraktam és akkor nagyon szépen szólt. De így most új alkatrészekkel összerakva kicsit keveslem a mélyeit.. (esetleg annyi van még hogy a 22p helyett 15p-t találtam,nem tudom hogy ez csinálhat e ilyet?)
(#) Action2K válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 3, 2012
Szia! A fizika törvénye miatt, bármilyen módosítás hatással van a rendszerre.
(#) küzmös Gergely válasza Action2K hozzászólására (») Okt 3, 2012
értem.. Nos találtam egy 33p-t és mindjárt kiderül,hogy mennyivel lesz "dögösebb" a hangzás..
(#) Szpisti válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 3, 2012
Az én "olvasatomban" az a 22pF egy magasfrekis ellencsatolást végez(gerjedés gátló) . Ezt minél nagyobb értékűre emeled, annál lejjebb megy a felső sávhatár - emiatt lehet hogy majd "dögösebbnek" fogod hallani.
Ha tévednék, javítsatok ki.
(#) bakos13gab válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 3, 2012
Vedd ki belőle szerintem a katód kondikat és próbáld úgy. A 22pF nem gondolom, hogy hallható frekvenciákon beleszólna a képbe. Az első fél rácslevezetője lehet akár nyugodtan 470K is.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2012
(#) pucuka válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 3, 2012
Jól gondolod.
Csak ne lenne a végén az ominózus mondat. Ettől kiráz a hideg. Vagy direkt szívatsz?
(#) belaradio hozzászólása Okt 3, 2012
Egy kis segítséget szeretnék kérni a tisztelt hozzá értőktől. Az elektroncső.hu oldalon találtam ezt a kapcs rajzot. ECC83 és EL84 se erősítő . Szeretném megépíteni , de szerintem a csövek lábait rosszul számozták . Valóban rosszul van számozva vagy én nézem rosszul a rajzot. Valaki megépítette már ezt az erősítőt ? Előre is köszönöm a segítő szándékú választ .
(#) belaradio válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 3, 2012
Szia! Kimenőnek a kép jobb oldalán látható tv kimenőt használtad ? Üdv.
(#) mofesa válasza belaradio hozzászólására (») Okt 3, 2012
(#) küzmös Gergely válasza belaradio hozzászólására (») Okt 3, 2012
Nem.. a kép jobb oldalán lévő trafó,az egy képkimenő trafó,amely 230/12,6V.. ezzel fütöm a PCL86-ot. A kimenő egy Orion tv kimenő,de átcseréltem egy VT/TV kimenőre,hiszen a kapcsolás is VT-s kapcsolásból adoptált. (A képkimenőt hangkimenőnek használva,nem jó,mert szinte egyáltalán nincsen magas hang.. )
(#) pucuka válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 3, 2012
Akkor itt van a kutya eltemetve. A TV -k eredeti kimenője kissé "mélyhiányos" a kis méretük miatt. Ez egy jobb hangsugárzóval fel is tűnik. TV -kben nincs nagyon szükség 70 - 100 Hz alatti átvitelre, mert a beépített hangszórók amúgy sem sugározzák le. Ettől még lehet növelni a katód ellenállás hidegítő kondiját is.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2012
(#) küzmös Gergely válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 3, 2012
Úgy van ahogy mondtad.. a 33p-tól jobb lett,legalább is jobbnak hallom..
bakos13gab: Kicseréltem 470k-ra,de vissza is tettem az 1M-át,mert sípolt rendesen,amikor a jack nem csatlakozott rendesen..
(#) küzmös Gergely válasza pucuka hozzászólására (») Okt 3, 2012
Azaz a 10n-t tornásszam felfelé.. és füleljek?
(#) pucuka válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 4, 2012
Igen, mindkét csatoló kondi 10 nF helyére tegyél 47 - 100 nF ot.
Következő: »»   1435 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem