Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   179 / 580
(#) frank tibor válasza VIM hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Szia
Először a tápegységet, a 12 és 5Voltot. Ha az rendben, akkor kontroller reset áramkörét.
(#) botesz válasza PPetya hozzászólására (») Okt 24, 2012 / 1
 
Szerintem azt a trafó az nem jó.
(#) kissi válasza PPetya hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Szia!
Idézet:
„Megmértem megint és annyi 1675V”


750V-os méréshatárban nem mérhetsz 1675 V-ot ! Szerintem nem megy a tizedespontod és 167,5 V lenne a valódi érték ( hogy miként lehetséges ez, ill. hogy került oda, azt ne kérdezd tőlem, mert nem javítottam még ilyen eszközöket, de elektronikával foglalkozom ) !

Steve
(#) botesz válasza briki hozzászólására (») Okt 25, 2012 / 1
 
Az ajtózárat ellenőrizd valószínűleg nem zár le ezért nem indul.
(#) botesz válasza franky710 hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Nézd meg a motor reléjét lehet hogy nem húz meg ezért nem indul.Ill. ellenőrizd a vizszintszabályzót ha a motorról megy rá kábel akkor ellenőrizd a bekötését!
(#) sipy323 hozzászólása Okt 25, 2012 /
 
Üdv! nekem egy régi fajta energoluxom lenne és olyan problémája van hogy 40 fokos programon nem melegíti fel a v izet de 60 és 90 fokon igen! ötlete van vkinek?
(#) botesz válasza sipy323 hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Ez attól függ milyen energo luxod van.Ha hideg vizes akkor az üst oldalán van egy 40/60C s egybeépített klixon ezt ellenőrizd , hogy melyik oldalán van azt most nem tudom de észreveszed mert több kábel megy rá.Ha hideg-meleg vizes akkor az NTC t és az elektronikát kell megnézni.
(#) sipy323 válasza botesz hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
hideg vizes! oké köszönöm a segítséget, megnézem! gondolom ha kiveszem és berakom melegedni egy edénybe akkor kb 40foknál történi kéne valaminek mint a kocsitermosztátnál nem? vagy hogyan próbáljam le hogy az e a baj?
(#) sipy323 hozzászólása Okt 25, 2012 /
 
lenne még egy kérdés az öblítőt miért szívja be egyből???(energolux)
(#) botesz válasza sipy323 hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Egyszerűbb ha öngyújtóval vagy gyertyával melegíted.És 40C nál kattania kéne ill mérhető lenne hogy már nem ad át.Az öblítő leszívását okozhatja az hogy a sugártörő vízköves és nem oda megy a víz ahova kéne vagy pedig ahol beöntöd az öblítőt annak fedélnek a tömítése rossz és egy idő után feltelik vízzel és lemegy.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2012
(#) panzi hozzászólása Okt 25, 2012 /
 
Sziasztok!
A mosógép : Whirlpool AWT 2284, felültöltős

Probléma: Elfelejtettem becsukni a dobot indítás előtt, és úgy ment fél percig, mire rájöttem. Lekapcsoltam, újraprogramoztam és indítottam.

Eredmény: Nem centrifugázott ki rendesen, majd a következő mosásnál furcsa hangok, és szintén vizes ruhák.

Egyéb adatok: az egyik zoknimnak hiányzik a párja.

Következmény: felborítottuk, alulról leszedtem a harmonikacsövet, a szivattyúnál nem észleltem szöveti eredetet. Sikerült leszedni az oldalát, a következő dolgot állapítottuk meg, leszakadt az ékszíj.

Vélt hiba: Szerintem egy zokni felcsavarodott a tengelyre és az okoz ellenállást, és amiatt szakadt el az ékszíj.

Egyelőre ügyintézés alatt van a szükséges TORX csavarhúzó beszerzése, hogy leszedhessük a "dob borítását?" Hátha ott találunk zoknit, ha egyáltalán elérjük a vélt tengelyt, vagy a tengely megfelelő oldalait?

Szerintetek is arról lehet szó, hogy felcsavarodott valami a tengelyre?
Legyetek szívesek segítsetek, tanácsokkal, bármivel.

köszönettel, panzi
(#) palko0125 válasza panzi hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Szia!
A dobot ha megforgatod üresen szíj nélkül, akkor az forog rendesen (ellenállás nélkül)? A zoknit megnézted e a harmónika csőben is? szivattyú működik e rendesen?
A zokni nem feltétlenül okozta a szíj elszakadását!
Meg kell keresni a zoknit és ellenőrizni, amiket írtam.
Bye
Palkó
(#) sipy323 válasza botesz hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
a gépnek annyi baja volt hogy az aljáról le volt esve a klixon! visszatettem a helyére és tökéletes! az öblítő problémát nem tudtam elhárítani nem láttom hogy nagyon vizköves lenne a dolog de azért majd ecettel kitakarítani! köszönöm a segítséget!
(#) franky710 hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Szevasztok!!

Tudtok-e nekem ajánlani valahol egy EDW 500-as elektronikát működőképesen bontva olcsón, ami egy Zanussi zdf211 mosogatógépet vezérel. Vagy az elektronikáról egy rajzot ha lenne valakinek azt megköszönném.!

A mellékelt képen látható az elektronika.

Kösönettel:Feri
(#) joepapa hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Sziasztok. Fagor FE-207 nem forgatja a dobot. Nem vagyok a mosogep mellett az asszony mondta hogy ko. Azt megnezettem vele kezzel el tudja forgatni. Szerinte a motor is forog a dob nem. Csak villog. Most esett le a villogasok hibakodok lehetnek. Azt hittem ekszij de majd ha latom a videon belinkelem.
(#) t1szabcsi hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Sziasztok itt olvasgatva láttam hogy sok profi mosógépszerelő van itt.
Érdeklődnék, hogy nincs valakinek egy eladó Electrolux EWT 1012 es mosogép fedele.
(#) HERC hozzászólása Okt 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung WF-F862-esem(nem replülő és nem is tv ez egy mosógép )
Feltölti aztán H2 es hibával megáll. Itt olvasgattam azért megnéztem a fütőszál
szakadt. Megnéztem kb 9K ért már kapok ilyet.A kérdésem az hogy nehéz ezt kicserélni?
Nem szedtem még szét csak alulról benyúlva néztem meg. De onnan nem látni hogy csavarozva van vagy esetleg ragasztva? Az újat képeken nézve van ott valami szigetelés. Új beszerelésénél szoktak használni valamilyen ragasztó/tömítő anyagot?
Mi a munkafolyamat cserénél?
Előre is köszönöm a választ.

A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2012
(#) zoly15 hozzászólása Okt 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy kb 4 éves Whirlpool mosógépünk, már számtalan hiba volt vele, amit sikerült orvosolni, de most olyat csinált, amit eddig még nem csinált. Hol centrifugázik, hol nem (ez a gyakoribb eset) egyszerűen nem pörög fel a dob, a többi funkcióban tökéletesen működik, motor hibára nem gondolok, mert mikor felpörög akkor megy szépen, mi lehet a gond? Mit érdemes megnézni?
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
A szintérzékelőt és a szivattyút. Ha víz marad benne, vagy csak úgy "érzi" nem pörög fel a centrifuga.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2012
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Megnéztem, de továbbra is fennáll a hiba, esetleg valami más ötlet?
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Légsűrítő csövet is? Egyébként azt nézted centrifugálás előtt marad-e benne víz?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2012
(#) VIM válasza frank tibor hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Szia! Köszönöm, hogy segíteni próbálsz de ezeknél a paneleknél nem ismerem ki magam igazán, max. annyira, hogy a főbb egységeket talán be tudom azonosítani. (a gép az unokatesóéké és szeretnék neki segíteni, de nekünk is ilyen van, csak 7516-os A+A) A panelt eléggé le kell "vetkőztetni" ahhoz, hogy az esetleges mérőpontokat meg lehessen közelíteni. Vagy van más megoldás is? Találtam két igen gyanús ellenállást a feltehetően tápegység résznél de gondot okoz a színjelölések szerinti beazonosítása. A kontroller "reset" áramkörről is több infóra volna szükségem ahhoz, hogy lépni tudjak ebbe az irányba. Hol található és mi a teendő ilyen esetben? Ha képi infóra volna még szükség a segítség előbbre jutásához az megoldható.
(#) botesz válasza HERC hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
A fűtőszálakat egy csavarral rögzítik a fűtőszál közepén.Ezt kicsavarod és egyszerűen kihúzod.Én hőálló szilót szoktam a gumi tömítésre kenni azt kész és soha nem is szokott ereszteni.
(#) frank tibor válasza VIM hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Az R020 22Ohm 1W biztosíték ellenállás, az L003 470uH induktivítás. A táp kapcsolási rajzát itt a topikban láttam, a teljes rajz az elektrotanyán található. Az induktivítás elégése nagy zárlatra utal. Az LNK ic biztosan zárlatos. külső kettős DC tápról kellene megpróbálni elindítani a kontrollert.
(#) HERC válasza botesz hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Oké köszönöm akkor mondjuk az autókhoz való hőálló síktömítő jó lesz hozzá?
(#) marcell05 hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Sziasztok ! Érdeklődnék, hogy valaki javít-e MINISEL 1600-as vezérlőpanelt? Egy ELIN WM 26AAA mosógépbe való. Hibakód E-3 .
Ha valaki ért hozzá és javít vagy javított ilyet kérem vegye fel velem a kapcsolatot. Köszönöm.











(#) botesz válasza HERC hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Foggalmam sincs.Az autószerelő szakmában nem vagyok járatos.De ha hőálló és olyan szilikonszerű akkor biztos jó elontani szerintem nem lehet.
(#) zolika60 válasza HERC hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Jó lesz.
(#) VIM válasza frank tibor hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Szia! Nagyon köszönöm az infót, talán meg is találtam az LNK304PN alkatrészhez tartozó rajzokat de az induktivitásra vonatkozólag nem egyértelmű az érték. Minden esetre ha beszerezzük az alkatrészt mindenképpen kicserélem és a járulékos alkatrészeket is. Mi szokott ilyen mértékű meghibásodást okozni a 12V-os oldalban? Relé tekercs, vagy szabadonfutó dióda zárlat, vagy csak indulási áramlökés okozta gyári hibás alkatrész?
(#) frank tibor válasza VIM hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Ez nem a táp rajza. Annyira nem ismerem e tápok működését, de a meghibásodásuk katasztrofális hibákat okoz a táplált áramkörben. (Élettartam tervezés.)
Kutass zárlatos alkatrészek után a panelon.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2012

LNK_TÁP.PDF
    
Következő: »»   179 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem