Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő
Lapozás: OK   30 / 74
(#) Ge Lee válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Azért mert itt éppen külső tápról ment.
(#) soos csaba válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Van még egy integrált áramkör a jobb felső sarokban, az is hiányzik a panelodról, az miért nincs rajta?. Be kereteztem pirossal!.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012

Panel.JPG
    
(#) Ge Lee válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Ki emlékszik már arra? De gondolom az valamelyik osztó. Ebből én is kihagytam, mert ez nekem is a függvénygenerátorhoz készült, oda meg elég az 1MHz.
(#) soos csaba válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Úgy nézem hogy ha nekem csak 100Khz-ig kell mérjen a freki mérő, akkor az 1MHz-es részt kell használjam, és ebben az esetben nem kell hogy be ültessem az IC1, IC2-es IC-et?. Ha jól szűrtem le a hozászolásodból, hogy a T2-ö helyére kerül a T3-as az ellenállásaival együtt, a C4-essel is, vagy marad a C3-as(10uF)?. A BF 961-es source ellenállását pedig le cserélem 330-470ohm-ra.
(#) soos csaba válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Van a kapcsolásban egy quarc kristály kondenzátor is, elégé ritka értékkel rendelkezik, azt te honnan szerezted be?.
(#) proli007 válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Hello!
A 32768 nem véletlen, mert a kettő hatványa, így nem ritka jószág. Ha a kvarcórádat földhöz vágod, abból is ez fog kihullani..
üdv! proli007
(#) soos csaba válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Hali!, akkor megyek és földhöz vágom!, meg lásuk mi potyog ki belőle.
(#) Ge Lee válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Így van, ilyet szinte bárhol kapsz, nem is drágán. Viszont a CD4060-asra kényes, nem mindegyikkel hajlandó normálisan berezegni. Illetve berezeg némi eltéréssel, aztán amikor a forgókondival próbálod pontosan behúzni, akkor meg leáll.
(#) laza hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Sziasztok! Én meg ezt építettem meg: Bővebben: Link
Bár van gyári frekimérőm is, ez annyira magával ragadott, és lehetőséget látok benne a további elképzeléseimnek, hogy én is megcsináltam. Érdemes az előzményeket is végigolvasni. Többféle bemeneti egységet írt le hozzá a szerző(amik még finomíthatóak, de jól működnek), de a tényleges számlálómű az fantasztikus. Túlzás nélkül állíthatom, hogy ennél jobbat és egyszerűbbet, nehéz lenne elképzelni! A zsenialitása abban áll, hogy a számlálósor első tagjai, a PIC-en kívüli külső TTL elemek. Ezért nekem pl. 74lvc109-el DC-420MHz-ig 0.3-0.8V-os érzékenységgel működik!!! Azaz előosztó nélkül, 1sec-os mérési idővel 420MHz-ig kapok 1Hz felbontású eredményt valóban 1sec-onként, miközben jelszint indikálást is tud! A stabilitás és pontosság elérése érdekében egy 20MHz-es gyári TCXO-t használtam, mivel a PIC órajeléből képződik a kapuidő is.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2012
(#) stelok hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy a 74S196-ot mivel lehetne helyettesíteni,
ugyanis már nem nagyon lehet kapni.

Üdv

FREKI_21.jpg
    
(#) peterpan válasza stelok hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 

Szia!Itt van: 74S196 SN74S196N (TID) program decade counter DIP16 Bruttó kiskereskedelmi eladási ár: 146.05
Bővebben: Link
Üdv: PP
(#) stelok válasza peterpan hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Köszönöm
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Idézet:
„Márcsak két kérdés maradt, a számlálóm a főprogramban fut, tehát minden elhúzhatja, vagy nem mérek amíg lekezelem az lcd kijelzőt. Hogyan lehetne tehermentesíteni a főprogramtól?
Másik, mit csináljak ezzel az 1Hz-es jellel?”

A CCP modul capture módja pont arra szolgál, hogy egy felfutó / lefutó élre tárolja a TMR1 vagy TMR3 timer regisztereinek értékét...
Ha az kapujel képzését és a mérési eredmény tárolását is a hardware végzi, mi az amit nem tud megcsinálni a kontroller közben. (Nem tilthatja a megszakítást.). Egy megszakításos soros vonal kezelése sem okoz gontot. A mérés megszakításait kiszolgáló rutinokat a magas, a soros vonalét az alacsony szintűre tettem..
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2012
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Szia!
Én assembly -ben követtem el... De attól még mehetek...
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2012
(#) soos csaba hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Sziasztok, a lenti kapcsoláshoz egyszerűen nem tudom el dönteni melyik LCD kijelző felelne meg, nem tudna nekem segíteni valaki hogy melyik lenne jó nekem ehhez a kapcsoláshoz?. EZEN AZ OLDALON

SCH1.png
    
(#) vicsys válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Az RC1602 nevűek szerintem jók.
(#) soos csaba válasza vicsys hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Szia!, ERRE gondoltál?.
(#) soos csaba válasza vicsys hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Ha meg építeném EZT a kapcsolást a freki mérő bemenetelét hová javaslod hogy kössem, a jelgenerátor vég erősítőnek a bemenetelére, vagy köthetem a kimenetelére is?.
(#) (Felhasználó 5823) válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Szia!

A válasz egyszerű és bonyolult egyszerre! A végfokra lenne logikusabb, mert ott nem ront a jelalakon, de mivel azt megelőzi egy potencióméter amit ha leveszel nullára eltünne a kijelzés, így mehet a bemenetre! Mivel a frekimérő nagyon érzékeny egy több megás ellenálláson keresztül is rá lehet akasztani, és így nem cseszi el a jelalakot! Bár az XR-nek nincs is olyan gyönyörű! Megjegyezném a MAX038 3000Ft-be jön ki az ebay-ről és az egy más világ!

Leiszt Jani
(#) soos csaba válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Szevasz!, akkor te melyik kapcsolást ajánlod ami MAX038-al van?. Nem adnál nekem egy kapcsolási rajzot, ami szerinted megfelelő volna?. Köszönöm!.
(#) (Felhasználó 5823) válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
A Deguss féle (ott van a kapcsolások között) igen jó, de van egy hiba a kapcsolási rajzon és nincs fent nyákterv! De mivel Dani segítőkész kérd meg tud-e segíteni!

Leiszt Jani

(#) soos csaba válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Oké köszi, meg próbálom fel venni vele a kapcsolatot akkor.
(#) Laslie hozzászólása Dec 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Megépíteném a Vicsys féle frekvenciamérőt 16f628a PIC-el (ilyet tudtam szerezni). Az eredeti kapcsolási rajzon kell valamilyen alkatrészt módosítani vagy azok változtatás nélkül jók ehhez a PIC-hez is?

Üdv
Laslie
(#) Rumcájsz válasza Laslie hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Nem kell semmit változtatni! A PIC-be viszont a 628.hex fájlt kell tenned! Azzal kiválóan
működik!
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2012
(#) compaqamplifier hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Üdv, valakai tud-e valami egyszerű rajzot 1Mhz ig?
(#) granpa válasza compaqamplifier hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Itt a rajzok között van régi RT-s, elég egyszerű.
(#) deak francis hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Helo.Azt szeretném megkérdezni,hogy van egy PIC 16C54C.Lehetne-e frekimérőt késziteni vele?Köszi.
(#) Gafly válasza deak francis hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Lehet vele...
(#) deak francis válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Szerinted kapok hozzá kapcs.rajzot?és hol?kösz.
(#) bakker11 hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Üdv! Tudna valaki segíteni ( ötlet szintjén ) digitális kvarcóra frekvenciáját szeretném megmérni házi eszközökkel, ( 32.768 kHz ). Elképzelésem: frekimérő és valami elő fokozat.
Úgy szereném hogy az órába ne keljen becsatlakozni a méréshez hanem csak mellé tenni és kész. Lehetetlen lenne az elképzelésem? Bármilyen ötletet szivesen fogadok, akár privátban is. E-mail: ********* Köszi. Kellemes Ünnepeket ! Üdv! ha7juq Laci
Ui: HOROMETER-t nem akarok venni.
Soha ne írj ki e-mail címet. Arra ott van az adatlapod. --moderátor
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
Következő: »»   30 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem