Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   120 / 188
(#) molnarf hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Végre én is megépítettem az LCM3 műszert.A napokban nagyon ereztem hiányát egy erősítő javításánál ahol a tápban kicseréltem az összes kondít és az utolsó volt a hibás!
MFeri

LCM3.JPG
    
(#) vicsys válasza erdgab hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
A megérzésed jó. A forrasztások nagyrésze az enyém. Sajnos már egy csomó dolgot újra kellett forrasztanom, mert valahogy még mindig nem akar jó lenni. Köszi mindenkinek a segítséget, folytatom a keresést.
(#) Antennaman válasza vicsys hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Igen, a forrasztások, volt nálam is hasonló ónfürdős nyák, amin inkább gurult az ón mint futott volna, valamint mostanában vadi új csatlakozók kapcsolók kontakt hibásak és szinte csak gondos kapargatás után forraszthatók könnyen. Sok sikert!
(#) Leadtek válasza l48 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Köszönöm a választ, igaz okosabb nem lettem. Az érintkezés megfelelő.
(#) p_istvan válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szervusz!
Neked lehet, hogy megfelelő az érinkezés, de az LCM3-nak biztos nem...

Mivel nem látjuk:
- A csipeszek és a banándugó forrasztott kötésüek? (nem csavaros vagy préselt)
- A mérővezeték megfelelő minőségű, a forrasztásnál nincs eltöredezve?
- A banándugó stabil? (ha könyen elfordul az probléma lehet)
- Belül a forrasztások jók, nincs véletlen valahol hidegforrasztás? (elsősorban a kapcsoló az induktivitás a 33 nF és a banánhüvelyre menő vezetékek)
- Az LC kapcsoló kontaktusai rendben vanak? A korábbi visszajelzések alapján sok probléma adódik az olcsó tömegárúból.
- Esetleg nem extrém alacsony az Uesr0?
- Próbáltad mérővezetékek nélkűl, közvetlen a banánhüvelyeken mérni az elkót?

-Főnök, mindenhol kerestük, de nem találjuk sehol!
-Ha nem találjátok, akkor mégsem kerestétek mindenhol...
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) Leadtek válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szia!
Csipesz forrasztva, csavaros banándugó jó kontaktussal stabilan, mérővezeték jó és nem töredezett, forrasztások jók, LC kapcsoló rendben van, Uesr0: 86mV, mérővezeték nélkül ugyanúgy megvan a kb 100m ohm-os ingadozás. Észrevettem, hogy kalibrálás után mikor rövidre van zárva az ESR méréshez is használt 2 banánhüvely (amikor ic-ESR -t mutat a kijelző) akkor -90 és 40m ohm között ingadozik pedig ilyenkor tudtommal nullát kéne mutatnia.
(#) p_istvan válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Kénytelenek vagyunk elhinni amit leírsz, mert képeket, azt nem látuk, DE valahol mindenképp hibás kontaktusod van, amit így neked kell megtalálnod!
Formális logikával, a szoftver és a hardver elvi felépítése biztos jó, mivel már nagyon sok példányban üzemel kifogástalanul -ezért azokról itt nincs is visszajelzés-, tehát csak a Te fizikai megvalósítáodban lehet az átlagostól eltérés, azaz a hiba.
Normálisan néhány milliohm lehet az ingadozás, ha nagybb mint 5-10 mV az csakis hibás alkatrész vagy kontaktus következménye lehet, viszont Te mindenre kapásból azt mondod hogy nálad az tökéletes...

- Az L/C kapcsoló kontaktusának átmeneti ellenállásának esetleges bizonytalanságát hogy és mivel ellenőrizted?
-
Idézet:
„Észrevettem, hogy kalibrálás után mikor rövidre van zárva az ESR méréshez is használt 2 banánhüvely (amikor ic-ESR -t mutat a kijelző)”
ez hogy értsük, mikor is jelenik meg nálad az "Ic-ESR"?
- Az Uesr0 = 86 mV nagyon kicsi, az induktivitás és/vagy a 33nF nem az igazi...
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) Leadtek válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Nem mondtam kapásból hanem megbizonyosodtam róla és utána írtam. L/C kapcsolót első lépésben megmozgattam egyik és másik állásban is figyelve, hogy lesz-e változás. Nem volt, majd multiméterrel is mértem a kontaktust miközben mozgattam és kapcsolgattam a kapcsolót de nem volt érintkezési hiba.
-Az ic-ESR felirat a képen látható módban jelenik meg és ingadozik.
-Nem én raktam össze, nem tudok nyilatkozni evvel kapcsolatban. Hogyan lehetne az igazi?

DSC00502.JPG
    
(#) p_istvan válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ez nagyon nem jó! Ez így csak a külön In Circuit mérővezetékkel jelenhetne meg!
Jelen esetben "Rx =" kellene megjelennie.

Valami nagyon nem jó a bemeneten, mégiscsak kellene látni a nyákot és az alkatrészoldalt...
Elkó kapacitását nagyjából jól méri?

És aki összerakta annál már reklamáltál?
(#) Leadtek válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Ha a két banánhüvelyt közvetlen egy rövid vezetékkel érintem össze csak akkor mutatja az Rx-et, de így is ingadozik nagyon. Csak forrasztás felőli képpel tudok egyenlőre szolgálni mivel ennél jobban nem szeretném szétbontani ha nem muszáj (nehogy közben elrontsak valamit). Elkó kapacitást pontosan mér.

Ma elvittem a műszert oda ahol vettem. Aki összerakta nem tudja mi lehet a baja, de a héten felveszi a kapcsolatot az áramkör kitalálójával ez ügyben úgyhogy várok.
(#) vargaf válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Szia!

Az áramkör "kitalálója" Pudics István ( p_istván ), aki az előző hozzászólást is írta. Aki elkészítette ezt az áramkört az valami hibát vétett, mert ez a kijelzés csak az ESR mérő feltéttel jöhetne elő.

Üdv.: Feri
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2013
(#) p_istvan válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Idézet:
„Ha a két banánhüvelyt közvetlen egy rövid vezetékkel érintem össze csak akkor mutatja az Rx-et”
Tehát ez egyértelműen azt jelenti hogy a mérővezeték forrasztása vagy kontaktja hibás!
Nyákról is le kellene takarítani azt a szutykot, mintha mostanában épp szó lett volna róla, ahogy találóan meg is jegyezte valaki: a gyanta nem tervezett része az áramkörnek! Zárlat vagy kisebb nagyobb átvezetések lehetnek.
A forrasztások túl hideg pákával készültek, a kapcsolók beforasztásán látszik az egyértelmű hidegforrasztás. Az elkó bemenet vezetékét félig a gyanta és nem az ón rögzíti. A mérővezeték forrasztása is hasonló lehet.
Ezeket rendesem át kellene újra forrasztani! Nem kell félni a melegebb pákától, mivel jóval rövidebb ideig kell vele forrasztani így végűl is kisebb lesz az alkatrészek hősokkja és bizosabb a forrasztás.
Többek közt, ezekre kérdeztem rá az előbbiekben!


(#) Router hozzászólása Jan 22, 2013 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék 1nF kondi ügyben. Csatolok egy képet az általam szerzett 1%-os Siemens darabról.

Beépíthetem-e ezt a tipust vagy mindenképpen stiroflex kellene?

Köszönöm!

P1060894.jpg
    
(#) vargaf válasza Router hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szia!

Ez a kondenzátor nem lesz jó! A Farnellnél lehet kapni 1 nF 1 %-os kondenzátort, sokan azt használtuk fel.

Üdv.: Feri
(#) Router válasza vargaf hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Értem, akkor mindenképpen rendelnem kell vidékre sajnos.

Azért köszönöm a választ!
(#) vargaf válasza Router hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szia!

Ha van budapesti ismerősöd akkor rendelj az ő címére az FDH Kft-től. Ingyen házhoz szállítják és a budapesti ismerős már levélként olcsón eljuttathatja hozzád. De keresheted Leiszt János ( "lhanzi" ) fórumtársat is, lehet, hogy van neki készleten. Ő az LCM3 alkatrészeit is forgalmazza.

Üdv.: Feri
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) Router válasza vargaf hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szia!

Igen erre gondoltam én is, legalább bevásárlok másból is akkor

Még egyszer köszönöm a segítséget!
(#) vottokar hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Sziasztok.
Ha bokros teendőim majd megengedik, szeretnék nekiállni egy LCM3-as műszer megépítésének. Érdeklődnék, hogy ezek a kondenzátorok megfelelőek lennének a műszerhez?
A 33nF 1000V-os Siemensről mást nem találtam, mint hogy polipropilén.
Az 1nF-os REMIX-ről meg hogy ónfóliás polisztirol. (bár nem hivatalos oldalról.) A kézi feliratozás miatt gondolom, hogy elég pontos lehet az 1n, multiméterbe épített kapacitás mérővel 1,02x nF volt mindegyik példány értéke.
(#) vottokar válasza vottokar hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Én **** a képet meg nem csatoltam

kondik.jpg
    
(#) _vl_ válasza vottokar hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Az MKP 33nF-nak megfelel, a C220-as pedig polisztirol, az valószínűleg szintén jó lesz. De ugye kettő kell belőle... Mivel kézzel van rápingálva az 1nF, szerintem azt bemérték anno, úgyhogy a multimétered ennyire pontatlan...
(#) vottokar válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szerencsére a 33nF-osból van pár darab és az 1nF-osból is találtam 4 "új" példányt. Az 1nF-os kondinál mért érték meg számomra inkább a multi pontosságát dicséri. (bent van a megadott +-1,5% 20digiten. Amúgy értékbecslésre használhatónak tartom Uni-T UT71)
(#) jano36 válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
A C220 stiroflex, , az ón fóliát csak stiroflexnél alkalmazták a TÁKI megrendelésére.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) Leadtek válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Akármilyen hihetetlen nem a mérővezetékkel van a baj. Sorozatos tesztnek vetettem alá a konstrukciót és arra jutottam, hogy teljesen véletlenszerű, hogy ic-ESR vagy Rx jelenik meg. Sikerült mérővezetékkel is Rx-et produkálni ugyanakkor közvetlen összezárt hüvelynél is ic-ESR -t. Tegyük fel, hogy tényleg a kábellel van a baj, de akkor miért véletlenszerű a kijelzés illetve miért ugrál össze vissza kábel nélkül 100%-kos érintkezésnél? Miért alacsony az Uesr0?

Ami a forrasztásokat illeti, nem a legszebbek de megfelelő a kontaktus minden esetben. Az elkó bemenetnél csak a képen látszik úgy mintha félig a gyanta tartaná. Tanácsod megfogadva alaposan letakarítottam az összes gyantát/maradékot a nyákról. Sajnos nem változott semmi. Tudom, hogy így távlatokból, látatlanul, 1 fotó alapján nehéz segíteni egy ilyen rejtélyes probléma megoldásában éppen ezért köszönöm, hogy eddig is ennyit segítettél (és a többieknek is)! A héten visszamegyek a boltba ahol vettem és megpróbálunk utánajárni a miérteknek.
(#) vottokar válasza jano36 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Bocsánat a tudatlanságomért, de tudnál valami forrást arra, hogy ezeket az infókat honnan lehet megszerezni. Van még jó pár szerintem REMIX kondim olyan cca 8*8 és 15*15mm-es fekete négyszögek egzotikus kapacitásértékekkel. De semmi mást nem tudok róluk. Gondolom a tűrésük is elég jó lehet, de azok között 1nF-os sajnos nincs.
És hogy ideillő is legyek. Ez az ónfóliás stiroflex akkor ide mennyire megfelelő?
(#) _vl_ válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Idézet:
„de megfelelő a kontaktus minden esetben.”

Az ezzel a gond, hogy Te azt hiszed, hogy a kontaktus megfelelő, én meg nem tudom elképzelni, hogy 20-200mohm nagyságrendű eltérést mivel tudnál odahaza kimérni - mert erről beszélünk most. Mind a kettő kb. rövidzárnak látszik egy multiméterrel.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) p_istvan válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Talán egy jól működő LCM3-mal...
(#) _vl_ válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Hehe, pont erre gondoltam én is, hogy azzal meg lehetne mérni... Bár akinek van már egy, az ritkán épít passzióból még egyet - kivéve ha LCM3-fejlesztő
(#) jano36 válasza vottokar hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Ha már ennyire érdekel az ónfóliás stiroflex. Pár évvel ezelőtt, már írtam róla, de megismétlem.
A REMIX-nél 1954-ben kezdődött a stiroflex kondenzátorok gyártása a Távközlési Kutató Intézet (TÁKI) megrendelésére és közreműködésével. Az ónfóliát a TÁKI biztosította. Miért éppen ónfólia?
Köztudott, hogy a réz és az alumínium egymás halálos ellensége (megeszik egymást). Eközben galvánáramként zajt is termelnek. Noha a rézkivezetés ónozva van, de porozitás miatt érintkezhetnek. Ezen probléma elkerülésére született az ónfóliás kondenzátor.
Ami a fekete kocka kondenzátorokat illeti, jellemzően 1%-os tűrésűek. Egzotikus értéküket a legoptimálisabb L/C viszony indokolta.
Röviden ennyi. Kérdésedre a válasz a legmegfelelőbb.
(#) Temela hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
Üdv!

Javításban kérek segítséget!
Az LCM3-as kijelnzőn a felső sorban négy karakternyi valami jelenik meg időközönként. A kijelző az időközben megjavult teszterrel jól működik. A kijelzőn látható, hogy időnként halvány villanás alapján, mintha újra írná azt. A kristályt nem tudom mivel ellenőrizni, de multiméterrel egyik lába cca. 2,5v a másik 0,5v. A pic égetésével g540-nel próbálkozom. Tápfesz jó 4,9...V. Mérve még nem volt vele- onnan sokkot nem kaphatott.
Lehet-e hibás a pic, rosszul programozom (beállítások), nem mehet az oszcillátora? Most már gány lenni a nyák, ha meg is lesz a megoldás mindenképpen újat kell készítenem.
Tanácsok, ötletek: Köszi!
(#) vargaf válasza Temela hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Szia!

Ha a kvarc működik rendesen, akkor a két lábán azonos feszültség, a tápfeszültség fele mérhető. A Te mérésed alapján a kvarc nem rezeg, a PIC nem működik, ezért a kijelzési hiba. Keress szakadást vagy zárlatot a kvarc környékén.
Üdv.: Feri
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2013
Következő: »»   120 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem