Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 312
(#) Squall hozzászólása Aug 14, 2007 /
 
Hali!
Van egy plexivison márkájú 17"-os LCD monitorom az a problémája, hogy nem kapcsol be rá van írva, hogy 12 volt és 4 amper kell neki rákötöm a tápot megmértem fel is veszi a 4 ampert de nem kapcsol be hiába nyomom a gombot.
Van valakinek valami ötlete mit nézzek át benne mi lehet a probléma?
Lehet ezeket egyáltalán javítani?
A belselyébe egy IC sincs megégve meg minden épnek tűnik az inverterek is.
(#) tatabike válasza Squall hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Szia Squall,

lehet, hogy ki kell cserélni a kondikat benne. Főnököm monitorja is ettől javult meg tavaly...

TaTa
(#) Thomas10100 válasza Squall hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Helló!

Nézd meg benne a belső tápját, ami az 5V-ot meg a többit csinálja. Kell benne lennie vagy stabilizátor IC-nek vagy pedig valami kapcsolóüzemű tápnak.


A kondizás nem árt, de nem feltétlen attól nem kapcsol be.

Lehet őket javítani, de nem olyan könnyen mint mondjuk egy CRT monitort---> smd alkatrészek miatt.

Ha fejlemény van akkor irj!
(#) midisJocó válasza Squall hozzászólására (») Aug 14, 2007 / 4
 
Üdv!
Én ezeket javítom,de özön hiba lehet.Ezeknél ha már égés látszik vmelyik proccon vagy IC-n az már öreg hiba!Mi volt az utolsó működés utáni hibajelenség? azaz hogy purcant ki?Nézd meg a következőt:Ha minden igaz van benne egy un.:Sciller procc,meg egy képjavító DNI ic. Ha bekapcsolás után ezek langyosak,vagy melegek,akkor nincs nagy baj,akkor csak egy mainflash ic feltöltés vagy csere megoldhatja a problémát.Ha viszont hidegek,akkor a feni lehetőség melett özön más is lehet.Innen kéne megindulni
Üdv
(#) midisJocó válasza midisJocó hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Bocs még annyi:
Aki nem jártas az SMD technológiában az azért ne ugorjon bele egy forrasztgatásba! 3-10 rétegű lapok ezek,a PED-eket gyosan meg lehet sütni! Max 400C-fok!Én a helyedben szakira bíznám!
Hali
(#) PCB válasza Squall hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„megmértem fel is veszi a 4 ampert de nem kapcsol be hiába nyomom a gombot.”


Kicsit fura nem ? Mitől vesz fel 4A -t ha se háttérvilágítás, se semmi ?

Üdv!
(#) PCB válasza midisJocó hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Szia !



Idézet:
„forrasztgatásba! 3-10 rétegű lapok”


Kis túlzásokba esel

Üdv!
(#) Squall hozzászólása Aug 15, 2007 /
 
Hát sajna ez 220-at kapott
Valaki ráűberkedett egy 220-as kábelt de rosszul a lényeg, hogy jutott bele 220 volt így is lehet még vele valamit kezdeni? Van benne valami védelem vagy ami a táprészbe elszálhatott?
(#) Thomas10100 válasza Squall hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Helló!

Hát biztos hogy meghalt benne a táp! De nem kizárt hogy a többi elektronika is!
(#) mazsipapa hozzászólása Szept 9, 2007 /
 
Sziasztok!
Kérdezni szeretném Tőletek: van egy PROVIEW 780-as kijelzőm és néha a kép különböző szinekkel viilog: rózsaszin, kék stb. egyébként meg működik. Mit javasoltok? kontakt (amikor villog nincs mozgatva) vagy kondikat nézzem meg? a kábelezése rendben, stabilan be van kötve.
(#) mazsipapa hozzászólása Okt 24, 2007 /
 
Hali! meghalt ez a topic?? Létezik, hogy szept. 9 óta senki??
(#) PCB válasza mazsipapa hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„PROVIEW 780-as kijelzőm és néha a kép különböző szinekkel viilog: rózsaszin, kék stb”


Csinálja még ?

Akkor valszeg kontaktos a kijelzőpanel szalagkábele.

Üdv!
(#) bbalazs_ válasza PCB hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Igy van, de mivel valszeg 17-es kijelzorol van szo, azok mar (szerencsere) altalaban sima sodrottal keszulnek, igy valamelyik erintkezovegnel lesz a kontakthiba. Valszeg a kepernyooldalon, mert az a hulyebbik konstrukcio. Hosszu erintkezosor, kis leszorito ero. En anno az enyemet beforrasztottam.
(#) mazsipapa válasza PCB hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Szia!
Igen változatlanul csinálja. Mi lehet a folytatás, ill. hogy tudok biztos diagnózist a szalagkábelről?
(#) PCB válasza mazsipapa hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„tudok biztos diagnózist a szalagkábelről?”


Ránézésre sehogy.

Szedd szét, és bekapcsolt álapotban nyomkodd meg a kábelt. Nem a kábel lesz rossz, hanem annak csatlakozója valszeg a kijelző felöli vége.

Üdv!
(#) nyulbul hozzászólása Nov 3, 2007 /
 
Sziasztok.
Meg tudná nekem mondani valaki így ránézésből hogy ez a név nélküli monitor mekkora tápfesszel működik. Sajnos a kábel az hiányzik.
A bal felső a csatlakozója. A piros keretben az eggyetlen infó

LCD.jpg
    
(#) nandras válasza nyulbul hozzászólására (») Nov 3, 2007 /
 
a felirat szerint 100 és 240 V között működik.
bár, a csatija eléggé furcsa, legalábbis én még nem láttam ilyen csatit 220-ra...
(#) Master_of_the_web válasza nyulbul hozzászólására (») Nov 3, 2007 /
 
Ezekhez szokott lenni egy külön kis kapcsolóüzemű táp, mint a laptopokhoz amit rá kell csatlakoztatni arra a kis csatira, valószínűleg arra értették a 240V ot.

üdv
(#) Master_of_the_web válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 3, 2007 /
 
5-12V szokott lenni a fesz, de a többsgében 12V, 3-5A (persze ez típusonként változó úgyhogy garanciát nem vállalok rá hogy tényleg 12Vról megy)
(#) nyulbul válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 3, 2007 /
 
Idézet:
„kapcsolóüzemű táp, mint a laptopokhoz”

Erre én is gondoltam,csakhogy a laptopra az van írva ami be megy feszültség,nem pedig a táp működési feszültsége.
Az sem tiszta hogy ha 220-as ákkor miért adnak meg ekkora toleranciát.
(#) bbalazs_ válasza nyulbul hozzászólására (») Nov 3, 2007 /
 
Meg kell nezni a kondik erteket. Mar a meretukbol latszik, hogy ezek torpefesszel mennek. Amit belinkeltel, azon egy 5V-os kapcsitap latszik a klasszikus IC-Fettel, Schottky, tekercs, kondi felallasban.
Probald ki a 12V-ot, az elsore jo, ha rezeg a kep vagy nagyon ciripel, akkor a 15 a kovetkezo lepes, aztan meg a 19.
A pontos fesz annyira nem lenyeges, ugyis a fontos helyeken maga allitja elo belsoleg, a hattervilinek meg az a par volt nem szamit.
(#) Master_of_the_web válasza nyulbul hozzászólására (») Nov 3, 2007 /
 
Hát laptop tápok többsége 20V (+/- pár volt) körüli feszt ad le, ez már lehet túl sok lenne a monitornak. (az enyém 12V on megy) A tolerancia sztem amiatt van, hogy nyugodtan lehessen mind 110 mind 230V os hálózatban használni bármi módosítás nélkül a tápot.
Ezekszerint a monitorhoz nincs meg a saját tápja. Meg lehetne esetleg labortáppal próbálni 12Von megtáplálni... ha bír akár 4-5A-t is.

üdv
(#) Master_of_the_web válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 3, 2007 /
 
egyébként igen, a C11 elkóból szetm is viszonylag pontosan ki lehet következtetni a bemenő feszt...

üdv
(#) nyulbul válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
Köszi.
12volt de még most is az
(#) Müszi hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung SyncMaster 720N-es monitrorom és a tegnap a következőt cwsinálta: úgy tett mintha nyomnám egyfolytába a fölfele gombot, és erre kijött egy BRIGHTNESS feliratú ablak, és sehogy nemtudtam eltüntetni, még kikapcvsolni se lehetett a monitort.
A monitort nem szedhetem szét mert még garanciális.
Szerintetek mi lehet a baja? A mikrokapcsoló kattanását érezni, tehát úgy gondolom, hogy az kapcsol rendesen.

Előre ios kössz
(#) patexati válasza Müszi hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Valamelyik gomb lehet,hogy beragadt,kosz ment alá,esetleg tisztításkor vizet kapott!Nyomkodd meg mindet többször hátha jó lesz!Ha nem garancia!
(#) Müszi válasza patexati hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Vizet nem kaphatott mert még úgy nem volt tisztítva, hiszen még fél éves sincs.
Most megnyomkodtam, helyreállt, kérdés meddig???
Egyébként 3év gari van rá.
(#) The Sir hozzászólása Jan 28, 2008 /
 
Sziasztok! Nemrégiben beújítottam egy használt NEC LCD1810 tip. 18"-os monitort. Az eredeti tápegysége sajnos nincs meg. A monitor leírása szerint 24V 2,4A tápfesz kell neki. Vettem egy 15-24V 3,5A laptop univerzális tápegységet, amelyik 24V-on 3A-t tud. Polaritás helyesen bekötöttem a monitor spec., háromlábas tápfesz csatlakozójába, ahogy a monitor hátuljába besajtolt ábrán látható. A + és - láb ok., de az NC feliratú láb mi az ördög? Bekapcsoláskor a NO SIGNAL üzenet egy pillanatra látható, majd eltűnik. A power led zölden világít. Ha VGA jelet kap, akkor is csak egy pillanatra villan fel az egyébként teljesen jó kép, aztán semmi, csak a zöld led. Tudna valaki tanácsot adni? Mit tudnék értelmesen tenni? Az NC tápcsatlakozó láb funkciója is nagyon érdekelne. Please SOS!
(#) aflmor válasza The Sir hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
NotConnect
(#) The Sir válasza aflmor hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Erre gondoltam én is elsőre, másodikra meg a NickelCadmiumra...
Következő: »»   1 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem