Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Led/Lámpa ütemre villogása! Hogyan a legegyszerűbb?
Lapozás: OK   6 / 6
(#) bence11111 hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok valaki tudna nekem segíteni kéne nekem 12 voltos transzformátorhoz és egy hangfalhoz való ütemre vilogó led terv mert kipróbáltam othon a ledet hogy, vilogjon és vilogot csak az a baj hogy,nem tudok irni tervet mert nem nagyon értek még a hangtechnikához létszives irjon nekem valaki egy tervet. Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) Tomy1432 hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Szeretném ha valaki megnézné a mellékelt kapcsolást és megtudná-e mondani, hogy vajon a tényleg a mély hangokra fognak-e villogni a ledek? Nagyon szépen megköszönném. És netán ha vannak hibák akkor ötleteket szívesen fogadok. Ja és a BC337 helyett BD241C lenne beépítve.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013

villogo.JPG
    
(#) Gafly válasza Tomy1432 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Hát:
- Én nem így kötném sorba és párhuzamosan a LED-eket. Inkább három külön ellenállással és azokkal sorba három-három LED-et (alkatrész szórások és hasonlók)...

- BD241C eseteében a 680K trimmer helyett jóval kevesebb kellene, viszont vele sorba egy védő ellenállás (mert ha túltekered, akkor meghal a tranzisztor). Számolás nélkül, ránézésre 47K trimmer plusz 470 Ohm?

- Ránézésre inkább mély hangokra fog villogni, mint magasakra

Próba szerncse: Trimmerrel úgy állítsd be, hogy éppen elkezdjen pislákolni/vagy még pont ne. Majd jöhet a hang
(#) Tomy1432 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Nagyon szépen köszi a gyors választ leszimulálom aztán meglátjuk.
(#) Gafly válasza Tomy1432 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Egyébként tekercset honnan akarsz hozzá szerezni?

Csak R/C alkatrészekben esetleg nem gondolkoztál?
(#) Tomy1432 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Hát igazából nem vagyok túl jártas a dolgokban, de minden megoldás jól jön.
(#) side1111 hozzászólása Feb 20, 2013 /
 
sziasztok valaki segítene nekem ledet szeretnénk villogtatni ütemre de annyira nem értem egy egyszerű kapcsolási rajzot valaki tudna adni és még annyi hogy a jack hova dugja a PC-be??
(#) tothmartonemil válasza proba hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Szia- illetve Sziasztok!

A következőben szeretném a segítségeteket kérni. Van három led lámpám(12v AC/DC), amiket először 25villanás/másodperc sebességgel szeretnék villogtatni, amit szép lassan le tudok tekerni 1 villanás/másodpercre. Hogy álljak neki ennek a dolognak?

Előre is köszönöm.
Marci
(#) proba válasza tothmartonemil hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Elolvasol néhány NE555 topicot ...
(#) hüblerattila hozzászólása Márc 3, 2015 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy a linkelt videón látható kapcsolásnál hogy lehetne beiktatni valami aluláteresztő szűrőt, hogy csak is a mély, dobhangokra villanjon fel a led, és a közép-magas hangokra már ne? Mit kellene rajta módosítanom?

Bővebben: Link
(#) ferci válasza hüblerattila hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
A 100 kohm negatív visszacsatoló ellenállást átkötöd egy 33-100 nF közötti kondival. Próbálgasd.
(#) pplaci hozzászólása Nov 23, 2017 /
 
Sziasztok, kezdőként szeretnék egy kis segítséget kérni egy kapcsolási rajzhoz.
Adott egy 5m es 12v-os RGB ledszalagom.
Az lenne az elképzelés hogy jack dugón jön a zene, annak az ütemére villogna a led, a lednek külön 12v-os tápot szeretnék, illetve hogy a Red Green Blue színeket lehessen potival állítani külön külön. És egy jack dugó bemenettel, ahol rátudok dugni egy 2.1es hangfalszettet. Lehetséges egy ilyen elkészítése?
Köszi szépen előre is.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2017
(#) kaqkk válasza pplaci hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Fényorgona néven keresd a kapcsolást ...
(#) kaqkk válasza pplaci hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
(#) pplaci hozzászólása Nov 24, 2017 /
 
Sajnos nem talalok olyat, amit en szeretnek. Egyikse rgb ledszalaghoz van es kulon a szint lehet allitani, magas mely kozepre, 12v al.
(#) usane válasza pplaci hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Feltételezve, hogy van némi angol tudásod, vagy legalábbis tudod használni a google fordítót.
Tessék.
(#) pplaci hozzászólása Nov 24, 2017 /
 
Koszi, talaltam is.
Egy nyaktervet tudna valaki csinalni nekem?

Igy nezne ki: https://m.youtube.com/watch?v=pmCLFYc9J1I
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2017
(#) Inhouse hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
Hátha még nem volt, itt egy Arduino-s megoldás.
(#) proli007 válasza pplaci hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Hello! Én megrajzoltam, ha így megfelel. De a működését ne rajtam kérd majd számon ha lehet..
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Miért?
Pislogni biztosan fog.
Hogy tetszik-e a megrendelőnek, az pedig ízlés kérdése.
(#) Moderátor hozzászólása xxxrobixxx hozzászólására (») Nov 26, 2019
 
A fórum felülete azért van, hogy a segítséget is ide kérjük, nem pedig privátban.
Ezen az oldalon igen nagy hangsúlyt fektetünk a magyar helyesírás szabályainak betartására, így különösen a nagybetűk szükség szerinti használatára.
A fórum felülete nyilvános, ezért e-mail címet soha nem írunk ki! Az adatlap - szükség esetére - tartalmazza azt, viszont az ilyen nyilvánosan kiírt címek vonzzák a spammer botokat, amelyek ezekre vadásznak.

A fenti három ok miatt a hozzászólás eltávolításra került.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem