Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Led/Lámpa ütemre villogása! Hogyan a legegyszerűbb?
Lapozás: OK   5 / 6
(#) urh hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sziasztok nekem nemtudna valaki építeni egyet? mondjuk egy általa használt biztosan működő álllítható hangérzékenységű áramkört?


Íme az enyém nekem ilyenem volt csak ez sajnos meghalt:/
(#) David.zsombor válasza butter hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Nekem sajna nincs rajztervező progim de ha elolvasod topi tranzisztoros cikkét utána már te is össze fogod tudni rakni egy tranyó meg néhány ellenállás kell hozzá.
(#) Vajas Gergő hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Sziasztok megépítettem az alábbi kapcsolást amihez terveztem egy nyákot és nem nagyon akar működni. Elméletileg ütemre villogna a led de e helyett elfüstölt a mikrofon ha jól láttam. Kondenzátor mikrofont tettem bele nem tudom ilyen kell e egyáltalán. Nagyon megköszönném ha valaki segítene
(#) Vajas Gergő hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Most figyeltem meg hogy nem is a mikrofon hanem a stab ic füstölt:S
(#) proba válasza Vajas Gergő hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Hát ebben olyan nem sok van.Mondhatnám egy sem.
(#) Vajas Gergő válasza proba hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
De a nyákot amit terveztem hozzá abba már beletettem. Igaz a kapcsoláson nem szerepel.
(#) proba válasza Vajas Gergő hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Igazából ez sok mindentől füstölhetett.Vagy túl nagy a bemenő meg a kimenő feszültség különbség ,vagy kis teljesítményűt raktál rá ,esetleg túl sok ledet tettél utána...
Vagy egyszerűen elkötöttél valamit.Ha a 47 ohm is melegedett/barnult/elszakadt akkor valamit biztosan elkötöttél az erősítő részben.Ha semmi nem melegedett a stab icn kívül akkor meg azt raktad bele rosszul.
(#) ifjuhorgasz hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
Hello!...az a kérdésem lenne, hogy tudna e nekem valaki szóban segíteni...a téma az lenne, hogy van egy régebbi hangfalunk ami meg lett javítva, tehát rendesen működik, de szeretnék bele villogót tenni, tehát ütemre villognának a membrán mögött elhelyezett led-ek, vagy diódák...dehogy ehhez esetleg valaki kapcsolást tudna e nekem linkelni, vagy bármi segítséget adni, azt megköszönném...
(#) szucsip válasza ifjuhorgasz hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Üdv!

Lehet ilyesmit csinálni, nem túl bonyolult. Csak azt azért elmondhatnád, hogy a villogás energiaigényét a hangfalat tápláló erősítőből akarod-e fedezni, vagy hajlandó vagy-e külön tápforrást használni a dologhoz.
(#) David.zsombor hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
sziasztok van egy irf 540-es mosfetem meg tudnátok rajzolni hogy hogy kössem a jack kimenetet a ledet meg a trimmert rá hogy a zenére villogjon?

névtelen.jpg
    
(#) ifjuhorgasz válasza szucsip hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
hát külön tápról szeretném megoldani...
(#) TRoy 345 válasza ifjuhorgasz hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Hello.
Itt egy egyszerű kapcsolás.
Az R1-es potméterrel tudod szabályozni a bemeneti jelszintet.
(#) ifjuhorgasz válasza TRoy 345 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
köszi ez talán jó lesz...
(#) David.zsombor válasza TRoy 345 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Nekem is valami ilyesmi kéne be tudod rajzolni hogy hogy kössem a fetet?
(#) TRoy 345 válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Tessék.
Ha nagy teljesítményű a végfokotok, akkor az 1k-ohmos poti helyett tehettek be nagyobbat, vagy a fejhallgató kimenetre is köthetitek.

névtelen.JPG
    
(#) David.zsombor válasza TRoy 345 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Köszi de a fetnek hogyy vannak a kivezetései ?
(#) TRoy 345 válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A képen látható módon.

fig71A.png
    
(#) _JANI_ válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
(#) _JANI_ válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
S az adatlap és a kapcsolási raj alapján én így kötném be az IRF540-et, hogy zenére villogjon. Lásd mellék. De a MOSFET-nek nagyobb feszültség kell mint a bipoláris tranzisztornak. Így valószínűleg nagyobb jelszint kell majd. ( A kapcsolás nincs tesztelve. )
(#) TRoy 345 válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ja bocsi most látom, hogy te egy másik fetről érdeklődtél.
Amit én berajzoltam az a BC337-es tranzisztornak a lábkivezetései.
Jani rajza szerint kösd be, úgy valószínűleg működni fog.
(#) David.zsombor válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Jó Köszi már rájöttem azóta
(#) Electricboy hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
Üdv!
A mellékelt kapcsolásba (AN6884) szeretnék egy kis módosítást végrehajtani, ami az lenne, hogy az egyik led helyére egy tranzisztort,FET-et kötnék, és az kapcsolgatna több ledet, ezt hogyan tudnám meg oldani egyszerűen. Mert én elakadtam ott hogy az AN.. a ledek 'negatív lábát vezérli'. Remélem értehtő
(#) proba válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Hát PNP tranzisztort teszel (vagy P-fetet használsz) a ledeket meg a negatív táphoz teszed.
Néni gond esetleg az áramgenerátoros kimenettel lehet.
(#) Electricboy válasza proba hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Így gondol-od/játok ?
De így a ledek is ugyan azt a tápot kapják majd mind az AN... ez elég lesz 10 db lednek?
Hogyha rossz így akkor javítsatok ki légy szíves.
(#) proba válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Igazából így gondoltam.

an.JPG
    
(#) b.laca89 hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Két kérdésem lenne.
1) Az alábbi kapcsolás működőképes lehet-e egy autóban, ha a jel +- -ra a mélyláda kábelét kötöm. Magyarán a mély ütemére fog villogni? Ha nem akkor hogy lehetne elérni?

2) ha nem egy hanem mondjuk sok (20-30 db) ledet szeretnék hasonló képen hajtani akkor hogy kéne átalakítani a kapcsolást?

Előre is köszönöm.
Bakos

asd.gif
    
(#) Electricboy válasza proba hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Köszönöm holnap kipróbálom!
(#) urh hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy, hogy tudnék egy nagyon de nagyon egyszerű kapcsolást összerakni vagy valaki aki rá érne össze rakná nekem aminek a célja hogy a mélly hangokra villog csak egy ilyenről beszélek
Képek az áramkörről
Ez egyébként egy PC-be való 12V-os cucc ja és NEONhoz volt csak a neonokat és az invertert kidobtam mert elromlottak és ennek a kimenetére voltak kötve a ledek de most ez is megadta magát már másodszorra de nemtudom most mi baja van mert nem a tranzisztor az is nagyon jó lenne ha valaki nekem megtudna építeni egy ugyanilyet! Ez egyébként Microfonnal érzékelte a hangokat ez a legjobb! Előre is NAGYON köszönöm! :bummafejbe:
(#) sztankovics bruno hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Üdv olyan kérésem lenne a mesterekhez.Zenélek és 1 egyszerü metronomra lenne szükségem a min lenne 1 poti ami az ütemét szabályozza kis helyen elfér és 1 fülhalgatóra adja a kattogó ütem jelet amit tudnék változtatni. És a hangerö változtatható legyen.Elöre is köszönöm Feri
(#) Atka15 hozzászólása Dec 11, 2012 /
 
Hello.
Olyan tervem van, hogy villogtatnám ütemre a karácsonyi izzósorokat.Az izzósorok biztonsági okokból 24V-osak. A lényeg az volna hogy többé-kevésbé a mély hangokra villogjon,de ne relés megoldás legyen, mert az nem olyan szép, mint az amikor csak kis basszus jön, és éppencsak "pislákol" az izzó. (NEM LED-es az izzósor a félreértések elkerülése végett). Olyasmire gondolok, mint a BD243C tranzisztorra épülő villogó, ahol egyszerűen a 0,65V-ra kinyitó tranzisztor a rákapcsolt 12V-ból átenged annyit, hogy 5db LED villogjon. Namost valami hasonlóra gondoltam, de mivel nem csak 5db LED-re kell, így FET-re gondoltam. Kisebb feszültségnél "kapcsol" és nagyobb áramot/feszültséget is elbír. Megoldható ez valahogyan? Tehát hogy a FET kinyitott állapotában engedje át mind a 24V-ot, egyébként.(Tehát a vonalkimenettel vezérelném a FET-et.) Előre is köszönöm a segítséget.
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem