Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   209 / 580
(#) frázis válasza chromemisi hozzászólására (») Márc 10, 2013 /
 
Megrendeled, fizetsz, elküldik, bepakolod, moshatsz. Bővebben: Link
de azért nézd át alaposan az egész rendszert, mert az is meg kellene állapítani, hogy mi okozta az elfüstölést.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2013
(#) kepid válasza joco19 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Üdv
Sajnos csak most jutok gépközelbe
Balról az első zöld led villog ami az óra felett van és a piros most egy darabig megint működött a gép.
(#) lukovicsek válasza kepid hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Üdv.

Mindig ugyanott áll meg a gép? Pontosabban öblités előtt vagy után?

Üdv.Laci!
(#) kepid válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
igen mindig öblítésnél amikor elindul a szivattyú megy egy darabig és utána villog.
(#) lukovicsek válasza kepid hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Meg kellene próbálni másik fűtőszállal, Vagy ha nincs kéznél ugy lehetne ellenőrizni, hogy mielőtt arra a pontra érne ahol megáll akkor kihúzni a gépet és lehúzni a fűtőszál egyik vezetékét, csak vigyázz nehogy valahova hozzáérjen aztán vissza bedugni a gépet had menjen tovább, ha igy végigmegy a program akkor cserélni kell.
(#) haraposjoe hozzászólása Márc 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Idősödő Bosch WOL1650 felültöltős mosógépet szedtem ma szét és a fórumban talált információk alapján sikeresen újra működésre is bírtam, habár pontosan nem tudom mi segített
A probléma már "csak" az, hogy a mosógép alja tiszta vízkő, ahogy a motor is eléggé vízköves: szivárog a víz... Nem tudtam biztosan rájönni honnan szivárog. A motornak is forgás közben beteg a hangja már, gondolom nem szereti a vízkövet. Ötlet a szivárgásra? Felül a gumi harang szélső része 1 saroknál nem éri a műanyag burkolatot. Ez lehet? Ha a szivárgásra fény derül szerintetek érdemes a motort kiszedni és felújíttatni, hogy újra csendesen forogjon el?
Előre is köszi!
Üdv
(#) mario1 hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy whirpool AWG650-es mosógépem. Az lenne a probléma vele, hogy abban a programban ahol használtam eddig, ott már nem tölti be a vizet, és nem is centrifugázik. Egy másik programban pedig ereszti a vizet, és centrizett is, igaz az gyengébb centrifugás volt, de centrizett. Viszont most már azt sem akar. Mit és hogy ellenőrizzek le, hogy kizárjam a programkapcsolót? A programkapcsolót kiszereltem, és átfújtam alkohollal, de szétszedni nem tudom, mert szegecselt.

A segítséget előre is köszönöm!
(#) botesz válasza mario1 hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Valószínűleg elfáradt benne a motor kondenzátora.Cserés.Egyébként elkezdi a programot csak víz nélkül?Vagy el sem indul a gép?
(#) Teaway válasza mario1 hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Azt nézd meg, hogy van-e benne víz, amikor nem akar centrizni.
(#) mario1 válasza botesz hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Szia!

Elkezdi a programot végig is csinálja, csak nem enged vizet, és a végén nem is centrizik.

Várom válaszod!

Köszi
(#) mario1 válasza Teaway hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Szia!

A szivattyúzás működik, tehát nincs benne víz, de ha kiveszem belőle a ruhát csavarható belőle a víz.

Várom válaszod!

Köszi
(#) botesz válasza mario1 hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Ez nekem nem egyértelmű.Vizet nem enged be vagy le?Mert amíg nem engedi le addig centrizni sem fog.De ha leengedi akkor lehet hogy elvan dugulva a szintszabályzó légsűrítője és azt érzékeli hogy víz van benne.
(#) fogó hozzászólása Márc 13, 2013 /
 
Sziasztok!
Ismerősömnek a mosógépével van probléma. Amikor kiengedi a vizet, előfordul, hogy a kifolyó víz gyengén ráz. Nem mindig csinálja. Földelt konnektorba van dugva. Multiméteres szakadásvizsgálattal a hálózati kábel földelése és a mosógép házát rögzítő csavarok között folytonosság van. Valamelyik belső alkatrészéről lehet lerázódva esetleg egy földelő vezeték?
Köszönöm.
(#) zolika60 válasza fogó hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Az is lehet, de az is, hogy a konnektorban nincs korrekt föld. Először azt kellene ellenőrizni.
(#) VIM válasza fogó hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Szia!
Idézet:
„a kifolyó víz gyengén ráz”
és a
Idézet:
„Nem mindig csinálja”
-ezt, tipikus Nulla és Földelés közösítés valahol a lakásban. Ebből kifolyólag úgy kerül feszültség a nem kívánt részre, hogy az egyik éppen akkor működő fogyasztó Nullája fogja odavezetni, mert NEM jól van kötve a védővezető, vagy nincs is kialakítva a földelés és FI relé sincs. Ha volna FI relé szerelve a lakáselosztónál, akkor talán addig nem is tudnál mosni amíg ez az állapot fennáll.
(#) fogó válasza VIM hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Szia!
Nem tudom, van-e Fi-relé. Egy idős néni gépéről van szó, nem nagyon tudok tőle ilyen technikai dolgokat kérdezni. Én magam nem vagyok villanyszerelő, a témához csak korlátozottan értek.
Ha valahonnan a nulla rákerülne a rosszul kötött földelésre, akkor minden földelt készüléknek kéne ráznia? Az az érdekes, hogy állítólag semmi se ráz, a mosógép háza sem. Csak a kifolyó víz "csíp". Műanyag csövön folyik ki a gépből. A víz a fém mosogatóba folyik a gépből, állítólag az sem ráz, csak a víz - ezt nem nagyon értem...
A földelés meglétét vagy jól bekötött állapotát hogyan lehet megállapítani? Ugyan abban a konnektorban van a mosógép és a hűtőszekrény is. Lehet, hogy csak ennek az egy konnektornak rossz a földelése?
Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2013
(#) xx hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!

Engedjétek meg, hogy leírjam az Indesit WS84TX mosógépem javításának tapasztalatát.

Mosógépet még sosem javítottam. Nyolc év után mosás közben megállt, vége. Nem figyeltem, mi világított eddig az elején. Működött, és kész.
Most pedig csak a lakat jelzés világított.

Elolvastam e fórum első ötven, és az utolsó száz oldalát. Több esetben is találkoztam olyan beírással, amelyik azt a kérdést tette fel, miért dobja le az ÉVÉ relét a mosógép?
Hátha valakinek szüksége lesz a válaszra az egyik feltételezhető okot most megnevezem.
Nálam nem ez volt a hiba oka, de amikor a motort kiszereltem, hogy megvizsgáljam, a motor "kefetartóján" nagy mennyiségű kefeport láttam lerakódva. Szinte csoda volt, hogy nem csinált eddig zárlatot. Letakarítás után jöttem rá, a motor fém testje, és a szénkefe között meg kellett volna mérni az ellenállást.
Ha most nem takarítottam volna le, előbb utóbb áthúzott volna.

Megjegyzem, a szétborítás előtt a youtube.com-on nagyon jó szerelési ötleteket találtam. Pld a dob kitámasztása.

Minden alkatrészt egyenként kiszereltem, átnéztem. Az ajtó nyitón egy napot kotlottam, míg rájöttem, az hogy működik.
Legutoljára maradt a vezérlő kártya. Természetesen azon volt a hiba. A vezérlő 220V-os Nulláját fogadó "tüske" fóliája égett ki középen, amit vékony fóliával átforrasztottam, majd lereszeltem.

Magam is csodálkozom, hogy azóta a második mosáson is túl van a gép.
(#) xx válasza fogó hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Tisztelt Urak!

Mosógép ráz, e vagy nem?
Ha a tulaj azt mondja, hogy ráz, komolyan kell venni!
Szinte mindenütt össze van kötve a nulla vezető a védő vezetővel a villany óránál.
Vagyis a védővezető és a nulla vezető között 0,5 ohm alatti értéket kell mérni.
Hogy ne csináljunk bajt, minden automatát lehúzni, magyarul mindent feszmentesíteni, és ohm mérővel ellenőrizni a nulla és a védő vezető kapcsolatát.
Majd a mosógép fémtestje és a védő vezető kapcsolatát. Majd a mosógép ház és egy másik konnektorban lévő védő érintkező kapcsolatát.
A baj ott van, hogy már szakemberek sincsenek.

Mai időkben nagy probléma, hogy minden fajta szemetet beengednek az országba. Nagy mennyiségű olyan konnektor került a forgalomba, hogy egy fél év alatt az állandóan bedugva tartott állapot miatt a konnektor védőérintkezője elfárad, és csak látszólag ér hozzá a dugó érintkezőjéhez. Valóságban nem érintkezik.
Ember halál lehet belőle!
(#) VIM válasza fogó hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Nem akarok itt mélyebben belemenni a magyarázkodásba, mert ez már érintésvédelem és annak nem itt a helye ha magyarázatra szorul, de a lúgos víz az sokkal jobban vezeti az áramot mint a szinterezett fémházú berendezés. Ha jó volna a földelés, akkor ezeket a szivárgó áramokat le tudná vezetni a csillagpont felé és nem éreznél semmit ebből a hibából. Ezért kellene beszerelni egy FI relét ami az ilyen hibákra azonnal megszólal és javításra ösztönözne, a földelésről nem is beszélve, mert azzal kellene kezdeni a javítást.
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Sziasztok!

Szivárgó feszültség mindenhonnan jöhet, ahogy bemegy a hidegvíz a gépbe az lehül, és a helyiségben lévő pára rögtön rácsapódik, én tapasztaltam, hogy még a puszta gumicső is tud olyankor rázni, tehát nagyon sok mindentől keletkezhet. Én nálam van egy aranyszabály: Áram alatt lévő gépbe nem nyulkálunk!! Mért kell a kifolyó vizbe nyulkálni? ezt nem tudom megérteni, és a földelés ha van akkor igen ezt a szivárgó áramot elvezeti, ugyhogy mindenképpen meg kell vizsgálni, de érdemes lenne átnézni a gépet is belülről valakinek, hogy nem e folyik valahol, vizrázáskor többnyire a kinyomó szivattyu szokott lenni a ludas, de sok más is lehet.

Üdv. Laci!
(#) geza86 hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Szevasztok!
Egy Zanussi ZWG 1100M mosógép elektronikában lakó alkatrészek beazonosításában és helyettesítőjében kérnék segítséget!
Dióda: 1F4G
Tekercs: BMEE16
Kondenzátor: 471K, 104K
Ellenállás: elméletileg 3,9Ohm, de mérve 4,5Ohm, hány Wattos?
Segítséget előre is köszönöm!
(#) Teaway válasza geza86 hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Kondenzátor: 0,47nF és 100nF
(#) mosoka hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Szép napot Kívánok!
ismét problémám van az Indesit witl125 mosógéppel mos és mindent csinál csak NEM CENTRIFUGÁL(nagyon lassan forog)
Szét lett szedve a szénkefe jó és nem csapágyas.
Valaki meg tudná mondani mi lehet a baj?????
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) palko0125 hozzászólása Márc 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene, egy indesit vezérlővel kapcsolatban.
A képen bekarikáztam 3 alkatrészt, amit nem tudok azonosítani. Ha valakinek esetleg van egy ilyen panelja legyen szíves segíteni, hogy melyik alkatrész milyen típus.
Előre is köszönöm.
Üdv, Palkó.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2013

panel 2.jpg
    
(#) Epeti hozzászólása Márc 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék tőletek, hátha találkozott már valaki hasonló hibával: adott egy candy c2 125 tip. mosógép, bekapcs és a program kiválasztása után (konkrétan a centrizésről lenne szó), pár másodperccel a visszajelző ledek elhalványodnak... a gép ugyan elkezdi a centrizést, de a fordulat felfuttatása közben kikapcsol, és újra indul... A hálózati fesz megvan, mert más bekapcsolt fogyasztó mellett is megvan a 225-228V., de általában akkor megy csak végig a program az 5.-6. újra indulás után, ha nincs más nagyobb fogyasztó bekapcsolva, se vill.tűzhely, se mikró, és a bojler sem fűt, máskülönben csak az újraindulásokat produkálja. A panelt átnéztem, de se kontakt, se forrasztási hibát nem találtam rajt.
Valakinek lenne ötlete hogy mi lehet a baj?
Előre is Köszönöm!
(#) palko0125 válasza Epeti hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Szia!
Ez több gépnél is szokott jelentkezni. Általában valamiféle táphiba okozza. Az szokott lenni, hogy a tápegység kondenzátora(i) meg vannak puffadva. Ezt lehet látni a kondenzátor tetején. Ha nem látni puffadást, még attól lehet rossz.
Szóval első nekifutásra szerintem ki kellene cserélni a tápegység pufferkondijait.

Üdv, Palkó.
(#) lukovicsek válasza Epeti hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Üdv,

Csak centrinél csinálja?
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2013
(#) botesz hozzászólása Márc 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Miele mosógép csapágyazásához kellene segítség.Az alap gondja az volt hogy kotyogott a dob.Nem nagyon de azért kotyogott és centrinél is volt hangja.Na most meg lett csapágyazva de a kotyogás megmaradt.Szerintetek ez miért lehet?A dobcsillag nem törött vagy görbe minden a helyén van.
Előre is köszönöm!
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Kézzel lehet mozgatni vagy csak hangja van forgás közben?
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Ha kézzel fel le mozgatom kotyog egyébként csendesen jár.
Következő: »»   209 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem