Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 94
(#) sziszi1003 válasza exorcist hozzászólására (») Dec 15, 2012 / 1
 
Helló!
A kompresszoron lévő leforrasztott csövet kell hozzá lebontani , és felszelepezni . A kapillárcső előtti szűrőt kicserélni( keményforrasztás) és utána nitrogénes nyomáspróba következne , majd levákumolni hogy a hütőközeggel fel lehessen tölteni. Ezek után ha fel van töltve az adattáblája szerinti töltettel dolgoznia kell a szerkezetnek. A szűrő kiforrasztása után én nitrogénnel a szelepen keresztül ki szoktam fújni ha dugulás van. Ehhez persze kell pár klímás-hűtős szerszám. Ha szükség van segítségre szívesen segítek.
(#) habazutty hozzászólása Dec 18, 2012 /
 
Helló!

Egy kérdéssel fordulok a szakikhoz, hátha valaki tudna segíteni.
Hogyan lehetne megállapítani, hogy csökkent-e egy kompresszor szállítóteljesítménye?
Én egy viszonylag durva módszert ismerek, amikor elnyomom a nyomócsonkot és szabaddá teszem a szívót. Ha bekapcsolom a kompresszort néhány másodperc alatt cca 30 bar környékére felszalad a nyomóoldal, ha viszont nem a kompresszor tutira rossz.
Valakinek van más ötlete, tapasztalata. Egy rotációs kompresszor kapcsán merült fel bennem kétely ,mert ugyan felmegy 30 Bar-ra, de kell neki vagy 30 másodperc, eddig ilyennel nem találkoztam.
(#) Busz hozzászólása Ápr 12, 2013 /
 
Adott egy split klíma, 2004-es noname. Nemsokra rá megroggyant a ház a belvíztől és a kültéri kb 5 méter magasból leszakadt és lepuffant a földre.
Aztán így állt a gép egy sufniban éveket. A kültérin még a csapok sem lettek lezárva, semmi nem lett ledugózva.
Szerintetek lehet valamit még kezdeni vele? Mert az 5 méteres zuhanást a sárba, majd éveket töltött ledugózás nélkül stb nem hiszem hogy megéri az 50 ezer Ft-os beszereltetést. Én magam akarom beszerelni megy ameddig megy alapon.
Kérdezném hogyha kipróbálom üresben utánna mondjuk hogyan és mivel tudnám feltölteni gázzal?
R407C való lenne bele, de ha pl öngyújtógázt használnék működhetne?
(#) tibibalogh520 válasza Busz hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Szia!
Szavaidból ítélve...inkább ne vágj bele a szerelésbe!

Az öngyújtógázzal való feltöltést meg sürgősen felejtsd el!
Már amennyiben nem akarod a jelenlegi házat is romokban látni.
Egyébként is távol áll a két közeg nyomásviszonyai egymástól.
(#) Busz hozzászólása Ápr 13, 2013 /
 
Mennyi manapság egy klíma felszerelés, bekötés, gáztöltés? Bár gondolom az ennyire bizonytalan klíma abszolút nem éri meg ezt a pénzt.
Kútklímává ha csak simán rákötöm a hideg vizet (17 fok) a beltérire úgy hűtene érdemlegeset?
Tehát nem alakítanák át semmit, csak a kültéri helyett vizet kapna a beltéri. Úgy érdemes egyáltalán?
(#) tibibalogh520 válasza Busz hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Szia!
Szerintem nagyon gyenge lenne. Ami érthető is, hiszen a csövekben, az eredetileg 2-5 fokon párolgó hűtőközeg helyett, egy 17 fokos folyadék áramlana. Ráadásul az is csak a belépési pont környékén lenne annyi. A cső vezetéken végighaladva már emelkedne a hőmérséklete, tehát még kevesebbet hűtene.
Valamint a beltéri csöveinek keresztmetszete is meglehetősen karcsú, a megfelelő mennyiségű víz áramoltatásához.
De mivel rendelkezésedre áll, próbáld ki...hátha megfelel a céljaidnak.
(#) sector99 hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Sziasztok !

Hoztak hozzám egy Kalvert tip. klímát - azt nagyképűség lenne mondani, hogy javításra - nézzem meg mi lehet a hibája. Kiszedtem a vezérlőpanelt és kicsit méricskéltem rajta.
Amit tapasztaltam: a távirányító ledjét (mobil kamerájával nézve) csak a ki-bekapcsoló billentyű lenyomásánál adja folyamatosan a kódsorozatot, a többi gomb lenyomásakor csak egyszer villan. Ez normális, vagy már ez is hiba ?
A vevő rész valami TSOP típus lehet (fém árnyékoló van rajta) egy PNP tranyót hajt meg és úgy megy be a jel a panelba. Viszont úgy néz ki mintha a fogadó áramkör leterhelné, mert ha kiszedem a tranyót akkor a TSOP kimenetén ott van a négyszögjel sorozat. A tranyót megmértem - jó.
A kérdésem, hogy érdemes-e valamit még megnézni, mérni ? A vezérlő nagyrészt SMD, azzal már nem nagyon akarok foglalkozni. Esetleg érdemes lenne-e univerzális panelt beletenni, vagy egyáltalán a ventillátort és a légterelő motorját tudja-e kezelni ? (Mondjuk egy ILYEN

Előre is köszönöm !
Üdv.: sector99
(#) levis4 hozzászólása Máj 1, 2013 /
 
"Van két Vestel Aircon D-9 split klímánk, kb 5-6 éve.
Eddig minden tökéletesen működött, karbantartások évente elvégezve.
Néhány napja az egyik a következő hibát produkálja.
Bekapcsolás után minden frankó, hideget fúj, csndes külső, belső része.
Majd miután először le kellene állni a kültérinek, csak a ventilátor áll le.
A kompresszor tovább megy. Egyre melegedik természetesen, belül meg a kifújt levegő langyossá válik.
Semmilyen hibakódot nem mutat, menne amíg bírna, de a kompresszor zaja miatt (és hogy el ne romoljon végképp) leállítom.
Várok kb. 15-20 percet, majd újraindítom, a helyzet ugyanaz.
Megy olyan 10 percet, majd leáll a venti, a kompresszor megy tovább és melegszik.
Mi lehet a hiba oka?"

Tavaly augusztusban írtam ezt a kérdést, amire azt a választ kaptam, hogy lehet az elektronika hibásodott meg.
Nos átcseréltem az elektronikát, a hiba ugyanaz maradt.
Más ötlet esetleg?
Jó lenne mostmár elrendezni a klíma ügyet mielőtt ideér az afrikai meleg!
(#) blackdog válasza levis4 hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Kültéri egységben milyen elektronika van? És a beltéri egységben? Mit cseréltél pontosan? Érzékelőket is cserélted?
Az ilyen matricázott gépek egyik nagy baja a hiányos dokumentáció. Távolról és látatlanban nehéz segíteni. Főleg, ha még kevés infót is adsz.
(#) miklosmiklos hozzászólása Máj 2, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Valahol szökik a gáz a klímámból, meg kéne állapítani, hogy hol.
Tud valaki segíteni?
(#) kaqkk válasza miklosmiklos hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Szappanhabról hallottál már?? Jobban jársz ha hívsz egy klímást , az fel is tölti újból .
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) Busz hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
Van egy kútklíma beltérim, de nincs benne légszűrő, illetve van de csak egy sima rács hogy pl az óriási szöszöket megfogja és ennyi.
Pollenszűrőt utólag lehetne rá barkácsolni valamilyen módszerrel?
(#) meddu hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
Sziasztok !
keresek rg-9nk típusú klímához kapcsolási rajzot. Tud valaki adni vagy segíteni hogy hol találok?
(#) blackdog válasza meddu hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Lényegében reménytelen. Ha csak ki nem veszed a panelt és meg nem rajzolod magadnak. Nem lehet annyira bonyolult.
Még minőségi gyártók sem teszik közzé a PCB kapcsolási rajzát.
(#) Azione hozzászólása Jún 14, 2013 /
 
Sziasztok,

kapcsolási rajzot vagy valamilyen magyarázatot szeretnék kapni arra, hogy az Orion (Galanz, stb...) klímák beltéri egységében lévő 3 fokozatú ventilátor hogyan működik.
Van egy két eres csatlakozó, melyen megkapja a fázist, s a 0-át.
S van egy 4 eres csatlakozó, melyen megkepja a fázist 3x-or, s a 0-át.
A két eres csati állandóan feszűltség alatt van, s a 4 eres csatiban lévő 3 kábel, melyen ugyan az fázis fut be, kis relék kapcsolják.
Az érdekelne, hogy hogyan tudom úgy könt, hogy maximális sebességgel forogjon a ventilátor.

Előre is köszönöm a segítségeteket. Üdvözlettel, Azione.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2013
(#) blackdog válasza Azione hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Állandóan kell a max. fokozat? Akkor össze kell kötni a relék kimeneteit. De csak a fázist.
(#) Azione válasza blackdog hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Összekötöttem, s nem indul el, vagy ha forog akkor leáll. A relék 3 kimenet közül, az egyik nem indítja el a mozgást, s ha azt is hozzákötöm, akkor megáll az egész. Természetesen itt a fázisokról beszélek. Megnéztem a nyáklapon, hogy melyik fázis, s melyik 0-a. Esetleg a motornak lehet valami baja?
(#) hux80 válasza sector99 hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Szia!

Én is szenvedtem egy Kalverttel egy darabi, mire megtaláltam a hibát. Távirányítóval egyáltalán, vagy csak nagyon ritkán működött,viszont kézzel be lehetett kapcsolni. A tiédnek mi a hibája?
(#) sector99 válasza hux80 hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Szia !

"Csak" az infra ledet kellet kicserélni és tökéletesen működik. Hogy milyen típusú, azt nem tudom, mert semmilyen felirat nem volt rajta. Mellesleg abban sem, amit beépítettem. Egyébként a régi is produkált némi négyszögjelet - a távirányító nyomkodásakor - de ez valószínűleg kevés volt a fogadó elektronikának.

Üdv.: sector99
(#) techgabor hozzászólása Jún 18, 2013 / 1
 
Sziasztok!

Van egy két körös klímám, aminek a kültéri egységében lévő elektronika meghalt.
A vezérlés elég egyszerű volt, mindössze a kinti 230v-os ventilátort kapcsolta hol az egyik fázisra hol a másikra. Attól függően kapcsolt, hogy a beltérik közül az egyes vagy a kettes van-e bekapcsolva.
Én a terhelés elosztása miatt a 2 klímát külön fázisra kötöttem.
Ebből adódott, hogy a relé a 2 fázis között (400v) mindig kattogott, és a relé szétégett.

Arra jutottam, hogy készítek egy késleltető áramkört, ami a következőket tudja:
- ha megy egy fázis, és közben elindul a másik, akkor nem csinál semmit.
- ha megy 2 fázis, majd az egyik leáll, akkor kikapcsol vár 1mp-et, és átkapcsol a még működő fázisra.
Lényegében: minden kapcsolás elött vár 1-1mp-et, és ha 2 fázis van akkor nem enged átkapcsolni.

Ennek a rajzát publikálom, ha valakinek hasonló a gondja, nyugodtan használja.

Üdvözlettel!
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2013
(#) eyess válasza techgabor hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Ez így nem egészen lesz jó .Egy dolog az időzítés az még rendben is lenne, de mi van akkor ha két fázis egyszerre jön meg mondjuk egy áramszünet után.Az áramköröd melyiket fogja választani mivel mind a kettőnek ahogy írod 1 mp - es az időzítése.
A másik dolog ha netalán valamelyik relé megszorul , vagy megint összeég ami a motor áramfelvételéből adódóan bekövetkezhet. Nos akkor a két fázist mindjárt rövidre is zártad szóval még finomítani kellene rajta ,. mert ez így nem lesz jó.
(#) techgabor válasza eyess hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Nem értek egyet.
Ha 2 fázis egyszerre jön meg, akkor a kapcsolás csak az egyik relé fog behúzni.

Ha kételkedsz, épísd meg. A 2 relé sose húz meg együtt!

Ha a relé beég, akkor beég. Nyilván mindenki olyan relét használjon, amilyen szükséges neki.
Ha a motorod 5a-t fogyaszt, akkor ne 4a-es relét használj. Ennyi.
(#) eyess válasza techgabor hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Nem azt írtam , hogy egyszerre húz meg , hanem melyik is .Mert mind a kettőnek 1 mp es késleltetést írtál .És mi van akkor ha pont mind a kettőnek egyszerre telik az ideje , és pont egyszerre fognak húzni , és bumm.A két fázis máris rövidre van zárva.
Ha meg beég ha beég , és nem biztos hogy beég elég ha csak megszorul a mozgó érintkező valamiért , és akkor is bumm lesz.Ilyen esetekre elektronikus reteszelést szoktak alkalmazni , hogy még véletlenül se legyen , vagy az egyik okból , vagy a másik okból rövidzárlat , ami még kábel égést is okozhatna .Gondold el ezt egy 20 emeletes irodaházban szép is lenne nem ?
(#) meddu hozzászólása Jún 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Mi történik akkor hogy ha 1 oldalfali split klimába 407c gáz helyet 410-est töltenek?
akkor is ugyanúgy fog hűteni?
(#) tibibalogh520 válasza meddu hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Szia!
Mondjuk leég a kompresszora.
(#) meddu válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Nem gondolom hogy leégne.
(#) blackdog válasza meddu hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Hasonlítsd össze az R407c és R410a logp-h diagrammját és meglátod.
(#) golem válasza klimás56 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Újra elővettem a készüléket és az adatbáláján ez szerepel 5-35 C

P1070270.JPG
    
(#) ZSS2 hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Sziasztok! VESTEL02-C klíma távval kikapcsolt állapotban változó időközönként ki-be kapcsolgat,indítási dallammal ami igen zavaró, főleg éjszaka,bekapcsolt állapotban semmi gond teszi a dolgát,kivéve ha csak ventilátor üzemmódban üzemel mert akkor is időközönként leáll újraindul, zenél.A vezérlő panelon az 5v stab ic szekunder oldali 100u kondit esr mérővel hibásnak mértem,csere de semmi változás.Ebben szeretnék tanácsot kérni.
(#) madirka hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok! on-offos midea klímával gyűlt meg a bajom. néhány órás működés után leáll. Hibajelzés ha minden igaz a kültéri jegesedés. ahogy a szakemberek hozzászólásait olvasom, lehet nem bírja a lapos tetőn való napozást a kültéri e. Kérdés: hol van benne a hőérzékelő (gondolom egy kis hideg vízzel megbizonyosodhatok a feltételezés helyességéről) Másrészt úgy néztem a 407C szívóoldali túlhevítettségéhez 6-8bar tartozik itt meg 5 fölé nem nagyon megy pedig már 150 gr-ot rátettem de semmi sem változott, továbbra sem éri el 6bar -t a kifújt levegő hőmérséklete, 16°C-ról csak 15°C-ra esett vissza. Hab a tortán: a távirányító ventilátor sebesség szabályzó funkcióját elvesztette Minden választ előre is köszönök
Következő: »»   8 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem