Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bemenetválasztó
 
Témaindító: Cs.Janika, idő: Nov 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 28
(#) aulac hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Sziasztok.
Az alábbi bemenet választót építettem meg.
Sajnos nem működik megfelelően.
Úgy kéne működnie, hogy ha bármelyik bemenet aktív, a hozzátartozó led is világít. Ha megnyomom a "Monitor" gombot, akkor a visszajelző led is világít. Eddig rendben működik. Ha megnyomom bármelyik másik bemenetválasztó gombot a "Monitor" -nak deaktíválódnia kell és a visszajelző lednek el kell aludnia. Addig minden rendben van amíg a "Radio", "CD/Aux" "Phono" bemenetre kapcsolok. Rendesen deaktiválja a "Monitor" gombot.
De ez a hatás nem érvényesül egyik "Tape1/Tape2" feliratú gomb megnyomása esetén sem.
Mi lehet a probléma?
Valakinek valami ötlete?
(#) Sebi válasza aulac hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Adatlapod van? Mert lehet, hogy nem is így van kitalálva, csak Te ezt szeretnéd, hogy így működjön. A 861 és a 862 közt a 16-os lábakon át mehet a jel, ami kaszkádolja a két IC-t, de ha a tape 1 és 2 kiüti a cd, aux, vagy radio bemeneteket (mint egy egymást kiváltó nyomógombsor), akkor az is működik.

Lehet, hogy a - rendszer filozófiája szerint - monitorozni csak a tape 1, 2-t lehet...
(#) aulac válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Pedig a blokkdiagram szerint így kell(ene) működnie.
(#) mrobi hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Sziasztok. Bemenet választóra lenne szükségem. Igen ám de nem erősítőhöz hanem pic-hez. Vagyis egy pickit2 és 2-3db pic közé. Egy kapcsolóval szeretném váltogatni hogy melyik pic-et programozzam. Összesen 4 lábat kellene kapcsolgatni. Szerintetek mivel lehetne a legegyszerűbben megoldani? Gondoltam itt relékre is de azok nagyok és 3 db pic-nél már elég sok relé kellene. Na meg hangosak is.
(#) Gabó hozzászólása Szept 18, 2012 /
 
Egy bemenetválasztó és egy ill 2 IC összekötésébe kérnék segítséget.
Az ICk típusa: TC4052BP a másik TC4066BP. Ezek voltak egy régi erősítőbe (legalábbis szerintem a bemenet átkapcsoló IC-k. A bemenetválasztó ez lenne: Link.
Na ezt a kettőt, hogy tudnám összekötni, hogy menjen? Ill ha nem lehet akkor mit ajánlanátok az IC-k helyett?
(#) aulac válasza Gabó hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Nézd meg ezeket:
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2012
(#) Gabó hozzászólása Nov 12, 2012 /
 
Olyan kérdésem lenne, hogy relés bemenetválasztót építenék avrel, és a bemeneteknél láttam, hogy 1megás ellenállással testre van húzva a bemenet, ill 680nFos kondi van sorba. Ezek fontos alkatrészek, vagy elhanyagolhatóak?
(#) nzozz hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy 4-6 csatornás bemenetválasztót. A sima yaxley -s nem túl szimpatikus. Az IC -sek mennyire rontják a hangminőséget? Bár igazából a relésnél kötöttem ki, az nem kopik, nem rontja a hangminőséget, stb. Mit ajánlotok (konkrétan)?
Köszi
(#) Sebi válasza nzozz hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Egyszerű, olcsó relékkel nem fogsz megbízhatót építeni. (A régi időkben M14 magnót sztereósítottam, a REC/PLAY csúszókapcsoló beszerezhetetlensége miatt OMRON aranyozott érintkezős relékkel. Valami mindig hiányzott a korrekciós tagokból, kopogtatásra jó lett... Ugyanilyen bajok voltak a TV-Miniscope-ban a reed-relékkel. Sajnos pA nagyságrendű áramokra nehéz a csúszka-jellegű kapcsolónál jobbat találni.)
Ajánlom az analóg kapcsolós/multiplexeres megoldást, nem fogod hallani a különbséget a beiktatásukkal.
(#) nzozz válasza Sebi hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Értem! Volna valami konkrét javaslatod, ami tuti jól működik, a hangminőséget se nagyon rontja? Semmi extra elvárás, 1 nyomógombosra gondoltam, csatornánként 1 ledes visszajelzéssel. De ha nem ilyen, az se nagy probléma.
Köszi
(#) nzozz hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Ezzel a kapcsolással van valakinek tapasztalata? Működik rendesen, hiba és hangminőségromlás nélkül? Esetleg valaki közzétenne egy jó NYÁK -ot hozzá?

Köszönöm
(#) Sebi válasza nzozz hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Igen, ez is jó, de ezt egy CD4052 egymaga tudja (a sok 4066 helyett). Ha egy nyomógombbal akarod, akkor diódákkal is megoldható az A,B bemenetek vezérlése (vagy BCD kimenetű számláló alkalmazásával), de lehet még (talán) kapni (szenzoros, vagy nyomógombos) bemenet-kiválasztó IC-t, pl: SAS560,570,5600,5700 - ezekkel véletlenszerűen is választhatsz bemenetet, nem léptetéssel.
(#) nzozz válasza Sebi hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Annyi lenne a lényeg, hogy 4-6db bemenet közt lehessen sorban, 1db nyomógombbal léptetni. Ehhez van valami konkrét javaslatod?
Köszi
(#) Sebi válasza nzozz hozzászólására (») Feb 18, 2013 / 1
 
Ha 4 elég, akkor a 4052 - ez 2x 4 bemenethez alkalmas, ha 6 kell, akkor már lehet 8 is - ahhoz meg a CD4051-ből kell kettő (mert ez 8 bemenetű).
A léptetést egy bináris kimenetű számláló - pl: CD4024 - adhatja. A nyomógomb pergésmentesítéséhez és a számláló 6-nál vagy 8-nál történő reseteléséhez kell még egy tok - így 4 IC-vel megoldható a feladat. + - 5...7V körüli táp szükséges (minden analóg kapcsolóhoz).
(#) szamóca hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Srácok! Kellene nekem valami egyszerűbb, kapcsolású áramkör, ami 14sztereó bemenet közül egy sztereó kimenet kiválasztását teszi lehetővé közvetlen elérésű nyomógombokkal. Funkcionálisan olyan, mint hajdanán az Isostat kapcsolósor, csak most reléket kellene kapcsoltatni.
A 40174-et nem lehet sorolni?
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
PIC-es is jó?
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Mivel én a PIC-ekhez picit sem értek...
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Szia! Remélem elég egyszerű:

A PNG-t lecseréltem JPG képre.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013

bem.jpg
    
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Hogy ez milyen ötletes megoldás! Köszi!
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Ezt csak úgy találtam "audio input selector" keresésre, remélem a gyakorlatban is működő képes. Szemre annak látszik
(#) Sebi válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Kellhet az elkókkal párhuzamosan egy-egy ellenállás, hogy ki tudjanak sülni rendesen. (Ha túl jó minőségűek...)
(#) kérdező hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy egyszerű bemenetválasztót szeretnék 4 bemenetre. A képen látható Isostat-al meg lehet oldani? Természetesen sztereó kell. Egyébként hol lehet rá gombot venni?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2013
(#) kérdező válasza kérdező hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
A képet elfelejtettem beilleszteni.

DSCF1886.JPG
    
(#) CHZ válasza kérdező hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Szia!
Megoldható, de nem javasolnám.
Egyszerűbb megoldás, forgókapcsolóval reléket vezérelni, relék közvetlenül a bemeneti csatiknál. Vezetékezése is egyszerűbb, hosszabb távon is megbízhatóbb.
(#) kérdező válasza CHZ hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
A forgókapcsoló is megoldható, valóban egyszerűbb.
Az Isostat-tal mi a baj?
(#) szamóca válasza kérdező hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Bizonytalan a kontakt. Könnyen oxidálódik, kopik.
(#) kérdező válasza szamóca hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
A forgó kapcsolóval meg lehet oldani relé nélkül? Ha már mindenképp relé, akkor csinálnék egy érintőkapcsolót, olyat, mint amit néhány TV-be is tettek.
(#) szamóca válasza kérdező hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Ha jó minőséget választasz igen. Az SAS vezérlőket nem tudom árulják-e még?
(#) CHZ válasza kérdező hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Isostat minőségétől eltekintve is csak hátrány közvetlenül bemenetek kapcsolására.
Mivel minden bemenetet külön kell hozzá vezetékezni.
Forgókapcsolóval, de akár Isostat kapcsolóval is jobb megoldás, ha relét alkalmazol, közvetlenül a bemeneti csatlakozóknál. Így csak jobb/bal csatorna jelét kell csak a potihoz huzaloznod, nem kell minden bemenetet a kapcsolóhoz vezetni és innen a hangerő potméterre. Sok problémát elkerülhetsz, kevesebb zaj, recsegés elkerülhető, szebb kivitelezés...
(#) CHZ válasza kérdező hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Meglehet, de ebben az esetben is sok vezeték kell, ami csak zavarforrás lesz...
Viszont ha a kapcsolót el tudod helyezni közvetlenül a bemenetek mellet, akkor jó megoldás lehet.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2013
Következő: »»   9 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem