Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 94
(#) merciabc válasza klimás56 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Szia! LG Inverteres neo plasma
Tipusa: S09AW
ASNW096E1G0
Seriasz.:702KAQJ02060
Fesz. alá helyezve a kültéri panelján van egy led,na az nem világit. A táp megvan,a reléket leellenöriztem,azok is jók,biztik(PTC) is jó. A beltérin nincs kijelzö,csak a power led világit,semmi sem villog,vagy ég.
Mit kellene megnéznem?
(#) zolika60 hozzászólása Júl 18, 2013 /
 
Tudja valamelyikőtök, hogy egy autó klímakompresszorba körülbelül mennyi olaj kell?
(#) kaqkk válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 18, 2013 1 /
 
És te tudod hogy hány éves a kapitány? Valószínű hogy valaki tud mondani egy értéket ha mondasz egy típust !
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2013
(#) LiGa hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Helo Mindenki!
A kovetkezoben szeretnek seggitseget kerni.
van 1 vinchi 18-3 -as klimam es e4 es hibat ir hutes kozben
es a gaz cso hideg de a filyadek oldal az nem
mi lehet a gond?
(#) bsagi23 válasza szosa hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Szia Szosa!

Nekem is ugyan ez a gondom. Ugyan ennél a típusnál. Mi volt a hiba oka? Gondolom időközben megoldódott.
Várom gyors válaszod. Üdv. bsagi23
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2013
(#) klimás56 válasza LiGa hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Nagy valószinüséggel hűtőközeg hiány!
(#) merciabc hozzászólása Júl 27, 2013 /
 
Üdv! Idöközben fel lett töltve az LG inverteres klima. De a külsö egység csak akkor indul el,ha lehuzom a kompresszorrol a csatit,akkor pörög a ventillátor,villog a kommunikációs led,menne minden.
Ha rádugom a kompresszor csatiját is-áram alá helyezve a rendszert,kigyullad a led,elindul a ventillátor,és a kompresszor egy pillanatra,majd elalszik-a PTC felforrósodik(azaz letilt mindent).
Most melyik a sz..r?
A vezérlés lehet zárlatos,vagy a kompresszor?
A kompresszort külsöleg lehetne valahogy betápozni egy proba elejéig?
(#) blackdog válasza merciabc hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Idézet:
„Idöközben fel lett töltve az LG inverteres klima.”

Aki feltöltötte miért nem ellenőrizte utána a klímát?
Idézet:
„Most melyik a sz..r?”

Ha a kompresszor hővédelme leold akkor nyilvánvalóan a kompresszor a hibás.
Persze ez csak feltételezés lehet a hővédelem is rossz. Jó lenne, ha a kérdésed megtámogatnád mérési eredményekkel is!
Szívócsonk nyomása és szívócső hőmérséklete. Forrógáz vezeték hőmérséklete. Folyadék vezeték hőmérséklete. Áramfelvétel.
A kompresszor azonnal felmelegszik? (forrógáz oldalon)
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
(#) klimás56 válasza merciabc hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Az inverteres kompresszor 3 fázisú motorral van szerelve, elméletileg egyforma ellenállást kellene mérni a tekercsek között, néhány Ohm-t. Külső betápja eléggé nehézkes lenne különösen ha DC inverteres. Ha régebbi akkor is 3 x 230V-t kellene biztosítani.
Valamilyen hibajelzés a beltérin? Kontroll fények villogása valamilyen ütemben?
(#) klimás56 válasza blackdog hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Ha nem megy a kompi...?
Amúgy a kérdés teljesen jogos! Miféle szerelő(?) követte el a feltöltést?
Vagy csak úgy rábuggyantunk egy kis lét, oszt jónapot??
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
(#) merciabc hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
A kompresszor nem indul el,csak ha rádugom,de csak akkor is kb. 3mp.-re és tiltja a kültérit.Ezen pipi idö alatt is a csövet fogva hütene,ha nem tiltana le. A ptc-bizti kiold(felmelegszik). A klimaszerelö feltöltötte gázzal,bekapcsolta a rendszert,majd azt mondta hogy ez biztos hogy (sz) panelhibás, és elment. Én meg nézem a feltöltött,de hibás klimámat...
(#) blackdog válasza klimás56 hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Idézet:
„Ha nem megy a kompi...?”

Ha nem "megy" a kompresszor mitől melegszik majd old a hővédelem? Lehet, hogy menne csak szorul és azonnal felmelegszik.

merciabc

Mérhetnél legalább áramfelvételt és megnézhetnéd, hogy a forrógáz vezeték menyire melegszik fel. A kompresszor vékonyabbik csöve. Vigyázz!!! Forró lehet és megégethet!
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2013
(#) merciabc hozzászólása Júl 29, 2013 /
 
Naaa, meg van!
Amikor elindul, a PTC-t áthidalja egy relével. Ha inditáskor összezárom folyamatosan a relé kapcsoló-lábait,addig megy a kompresszor,hüt is! Ha elveszem a rövidzárat,egyböl leáll a kompresszor,melegszik a PTC. Rámértem, a relé nem kapja meg a 12volt behuzo feszültséget!
Most lehet vadászni a trafoját,vagy a jelet amit nem kap meg?
(#) merciabc hozzászólása Júl 29, 2013 /
 
Egy kis smd ic vezérli a 12volt-ot, na ott már nem jön ki a relékhez a fesz. Nem olvashato az ic azonositoja. Nem tudna benne valaki segiteni mi is az?
(#) kokaix hozzászólása Aug 3, 2013 /
 
Egy Vestel Aircon D-9 típusú klímám van. A baj az, hogy amikor bekapcsolom kb. 2 óra múlva vizesedik a fal a vízkivezető cső alatt. A csövek egy tokban vannak és úgy vezetnek ki a házból, a külső egységig. Ezt idén nyáron kezdte el produkálni és már nagyon csúnya a fal. Hogyan lehetne megoldani ezt? Előre is köszönöm!
(#) tibibalogh520 válasza kokaix hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Szia!
A kérdésedre roppant egyszerű a válasz. Kibontod, és megnézed honnan, és miért folyik a víz.
Vagy dugulás van a kivezetőcsőben, vagy nem megfelelő valahol a csőcsatlakozás.
Van-e kellő lejtés adva a kivezetőcsőnek? stb...
(#) kokaix válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Megnéztem. Az a baj hogy amikor átmegy egy másik falon a cső ott jön a víz és én azt nem látom, mert benne van a falban. A csőnek a végén (kint) szépen csöpög a víz. Lecsapódik mindig oda a pára?
(#) tibibalogh520 válasza kokaix hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
A páralecsapódás is okozhatja, ha a rézcsövön megsérült a hőszigetelésért felelős csőhéj.
(#) sorcsap hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Adott a coolstar fantázianevű klima, még 2007-ben szereltettem be 3.5kw-os ha jól emlékszem. Pár napja kiáll bekapcsolás után hibára, a timmer led villog folyamatosan. Felhivtam a forgalmazót gari az már rég nincs, de legalább szervizelje le. De még azt is letatagta hogy forgalmaztak ilyet.... nagy nehezen kihúztam egy szerelő számát tőlük, de az meg rögtön 30-40k-ról beszélt látattlanban. Hülye azért én sem vagyok az egész klima 60k volt...Szóval a lényeg szerviz meg szerinte alkatrész sincs.

Azt kideritettem, hogy a beltéri jó, ha lekötöm a kültérit akkor akármeddig megy. A kültéri többször próbál bekapcsolni, a ventillátor fel is pörög, de a kompresszor csak búg mintha nem tudna indulni és pár másodperc után leáll. Ezután a beltéri még 2x 3x próbálja inditani majd kiáll hibára.

Ez inditó kondenzátor hiba lenne?
(#) tibibalogh520 válasza sorcsap hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Szia!
Idézet:
„Ez inditó kondenzátor hiba lenne?”

Ha szerencséd van, az is okozhatja. Volt már rá példa nem egyszer.
Mérd ki, aztán kiderül. Ha kondi hiba lesz, akkor feltétlenül állandó üzemű típust vegyél bele, mert itt a kompresszoron állandóan rajta van, nem csak az indítás idejére!
(#) dejodio válasza sorcsap hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
A Coolstar gépeket egy fehérvári cég hozta be nagy tömegben. Midea klónok.
R407C hűtőközeg Midea gyártású Roshiba kompresszor van. Elektronika is az tehát a régi szervízkönyvek amik onoffosak jók hozzá.
Valószínűleg kondenzátor hiba.
(#) dejodio válasza sorcsap hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
2,5 kw hűtőteljesítményű géáphez 25mF 3,5 kw 30-35mF-os kondenzátor kell. Sok esetben e kom ndi kombinált a kültéri ventilátormotor 1.4 mF-os kondija is ugyanabban a házban van.
(#) kokaix válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Köszönöm válaszodat. Sikerült megcsinálnom úgy, hogy a burkolat megbontása után nem tettem vissza rendesen, kicsit szellőzik. Így nem vizesedik a fal, nem csapódik ki a pára.
(#) sorcsap válasza dejodio hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
a próféta szóljon belőled .
(#) sorcsap válasza dejodio hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
esetleg elérhető a szervizkönyv pdf vagy egyéb elektronikus formában?
(#) sorcsap válasza sorcsap hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Reggel vettem egy 35µF-os kondit 800ft-ért, kicseréltem és megy. Akkor a következő 5 évre le van tudva szervizelés.

A poén az, hogy az eladó kezembe adja kondit és a coolstar felirat van rajta és egy teljesen más, noname kinai gyárból való. Ha ez nem sorsszerű akkor semmi. Megyek veszek lottót is.
(#) kokaix hozzászólása Aug 6, 2013 /
 
Egy klíma karbantartásánál milyen műveleteket kell elvégezni? Mit kell megnézni, ellenőrizni?
(#) dejodio válasza sorcsap hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
khmmm.... nem vagyok próféta. de a lottó nyereményből juttathatsz



http://www.iklimplus.com.tr/pdf/ariza-kodlari/midea-klima-ariza-kodlari.pdf

ez a szervízkönyve.
(#) dejodio válasza kokaix hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Milyen klíma?
Onoffnál minden hőcserélőt beltéri ventit aranytisztára pucolni, hőmérséklethez tartozó nyomásértéket célszerű ellenőrizni, figyelembe véve a kültéri és szobahőmérsékletet. Alap minden nyomásmérés nállkül, hogy a kapillár fijtású gépek nem fagyhatnak egyik kültéri csonkon sem 5-10C között kell lennie minden csonknak kis beltéri venti fordulat és legalacsonyabb hőm esetén..

Inverteres gép esetén a tisztítás értelemszerű, töltetellenőrzés nehézkes üzem alatt a változó hűtőközegáram miatt, sokféle megoldás lehetséges de az inkább szakemberes dolog.
Ott célszerű a rajta szereplő töltetet mérleggel hűtőköri munkát követően beletenni ha valamoi hiba van(és azt előbb elhárítani)

Hirtelen ennyi
(#) menyus hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Szisztok,

Kérdezni szeretném hogy csinálhat e olyat egy klíma (egy beltéris Samsung split) hogy kikapcsolt állapotban a kültéri egysége "magától" elindul? És le sem áll, legalábbis vártunk 20 percet és még ment. Végül elvettük tőle a hálózati feszt, aztán vissza és utána nem indult újra csak pár óra múlva. A villanyórát ilyenkor úgy pörgeti mint az állat, tehát hűtene ha menne a beltéri is de az meg áll mert egyébként elvileg ki van kapcsolva. Régebben volt klímánk, azt néha tapasztaltam hogy a kikapcsolás után még kb 5 percig ment a kompresszor, de hogy véletlenszerűen elindulgat magától...hhmmm ez azért gyanús. Mi lehet ez a jelenség..?

Köszi
Következő: »»   10 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem