Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Hogyan lehet a Winpic 800-as programban az eeprom adat fájlt benyitni vagy bemásolni. 16F628-ra szeretném ráírni szoftver kódokat (ez rendben), és az eeprom adatokat. Azt látom, hogy a winpic800, ennél a pic-nél tudja külön kezelni a kód adatokat, és külön a eeprom adatokat is, de nem értem, hogy miért nem tudom a megfelelő helyre benyitni? Az ICprog nevű programnál egyértelműen látható a "open file" és az "open data file"nevű fűl. Várom válaszotokat. Előre is köszönöm válaszotokat. Üdv.,
Üdvözlet minden fórumtársnak.
Most kezdek ismerkedni a PIC programozás rejtelmeivel és van pár dolog amit nem látok át még teljesen. A WATT féle klónt szeretném megépíteni és az általa közölt cikkben olvastam ,hogy szükség van még egy égetőre ami az én esetemben LPT porton működne mivel nincs a gépemen soros port már.A problémám igazán az lenne ,hogy a klónba milyen programot kell beleégetni és hol találom meg.A másik dolog ami nem tiszta még teljesen az hogy egyszer a kiválasztott PIC programját kell beégetni és utána a megírt programot? Köszönet.
Amit be kell égetni: PICkit 2 Firmware V2.32
Microchip oldalán találod, katt ide... A PICKit2-ben lévő PIC-et először fel kell programozni, ahogy cikkben van írva, utána használható más PIC-ek programozására a PICkit 2 V2.61 Install programmal, vagy az MPLAB-al. A javasolt helyen minden további infó megtalálható.
Megvettem ezt a K 150-es programozót és sikerült is felprogramoznom egy 12F683-ast. Utána szerettem volna felprogramozni egy 18F252-est, de ezt nem ismerte fel. De miért? Utána kipróbáltam ICSP módban. Nem működött úgy sem. Aztán gondolkodtam, hogy az MCLR és a VPP lábak közé 12V-ot kéne tenni, mert úgy talán felismeri. De nem. Utána visszatettem a 12F683-ast és már azt sem ismerte fel, holott az elején még igen. Mi történhetett? Lehet, hogy kinyírtam az égetőt a 12V-al?
Meg a PIC-et is(18F)...
Idézet: „Aztán gondolkodtam, hogy az MCLR és a VPP lábak közé 12V-ot kéne tenni” Ne ezt honnan gondoltad? ![]() A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2013
Mert abban az égetőben, amit te csináltál, abban 12V is kell az égetéshez. Egyébként a deszka válaszol a számítógépnek, csak égetni nem tudok vele. Egyébként néztem az IC-it és arra jutottam, hogy van rajta egy DC-DC konverter, ami 5V-ból 12V-ot csinál, lehet, hogy az romolhatott el. Szerinted? Légyszi segítsetek, mert nem sikerült még PIC-et programoznom még a te égetőddel sem. Azon gondolkodom, hogy veszek egy PIC Kit 2-őt. Én csak a pénzt sajnálom, mert az ember csak veszi meg az internetről a hulladékot, aztán csak a csalódás marad.
![]()
LTP portra készíthetsz JDM égetőt, nem kell hozzá programozott PIC, csak egy külső táp
és 7406 IC buffer-ként. Ezt használom én is 16F84, 16F628, 16F690 ezeket égettem vele. Égető proginak a WINPIC800-at használom
A JDM soros(COM) portos és nem ajánljuk senkinek.
Hogyan kötöttél az "MCLR és a VPP lábak közé" bármit?
Elektronikát kellene tanulni, mert anélkül ezek a dolgok nem működtethetők, még a legegyszerűbb égetők se. A buktatók száma végtelen, tanácstalan vagyok mit kéne mondjak az eddig leírtak alapján...
Helyesbítek: az MCLR és a VSS közé tettem be a 12V-ot. A 18F252-t az Ebayről rendeltem, nem lehetséges, hogy hamisítvány volt? Lehet, hogy fájó szívvel is, de itthonról kell rendelnem 2000Ft-ért.
A 18F252 elavult, helyette a 18F2520-I/SP a ChipC@d -nál 910 Ft + Áfa.
És tegyük hozzá, hogy a 2520 is már régi (és emiatt drága), évek óta itt vannak a betűjelzéses szériák (K22, K50, K80, J10, J50), pl. egy 18F25K80 vagy egy 18F26K22 nettó 650 Ft.
Persze... Sőt a PIC32MX még újabb... Csak nem lábkompatibilisek a 18F252 -vel, így egszerűen nem tehetők bele egy már elkészült áramkörbe a 18F252 helyére.
18F__J 3.3V -os, a 18F__K esetén a Vcap egy lábat elvisz...
Van rá remény...
Az összes általam hozzáadott típus programozása megy a gyári PICKit2 -vel és a 2.32.00 firmware -vel is. Sok típust még nem teszteltem.
Egy érdekes problémával találkoztam a napokban. PIC18F4550 a kezelt alany. Égetés uztán a program úgy éled föl, hogy nem jelenik meg az eepromban lévő adat(ok), ami normál módon a kjelzőre is kellene kerülnie. helyette nulla jelenik meg. A program szerint a menűből is állítható a változó, aminek be kell kerülnie az eepromba. Átállítom, kikapcs. -bekapcs. nulla jelenik meg. Az égetővel visszaolvasom az előzőleg beégetett programot, aminek az eepromjába is írok adatot a PICKIT2-vel. Ki-be kapcs. És láss csodát, megjelenik az adat a kijelzőn. (a visszaolvasásban is)
jónéhányszor ki-be kapcsolgatom és mindig OK. egyszer csak megint nulla. Akkor újra visszaolvasom, és megint előkerül az eeprom adat. Valamit rosszul konfigurálok? Ilyen hibával még nem találkoztam, pedig már nagyon sok PIC-et beégettem. A 18F---nél csak most használok először eepromot. A programtár kb félig van tele. Több nyákon is kipróbáltam. Várom a segítő ötleteket... A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2013
Köszi, felmerült bennem is. Viszont 2 db különböző példánnyal, két különböző nyákon próbáltam. Még van egy db-om abba is beleküldöm ezt a progit. Üdv.
Megoldódott az EEprom problémám. Az égetőbe behívott program a konfig biteknél nem töltötte be az eeprom írás engedélyezést. Ha átkapcsoltam a beállítást automata "processor
select"-re, akkor jó az EEprom kezelés... A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2013
Üdv.
Volna egy olyan problémám, hogy adott egy pickit2 klon (kiprobálva megvásárlás elött, müködött) Egy eepromot (93c86wb) akarok vele felprogarozni. EPROM-PROGRAMOZO CLK-PGC DI-PGD VSS-GND VCC-VCC PE-MCLR. A program beolvassa az eeprom tartalmát. De nem tudja irni. Jolvane a bekötés?
A PICkit2 Readme.txt -ből:
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
Bekötöttem ahogy irtad.
Azt irja hogy Programming failed at EEPROM adress 0x000000. Modositás: Kiléptem a pickit2 programmer-böl, ujrainditottam s müködött, s visza is olvata. Köszönöm!!! A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
Üdv Mindenkinek!
Watt féle WLPT mini-t építettem meg és a hozzá tartozó WPB... 1.33b progit használom. DIP tokozású 16F819-et pörkölnék, de nem sikerül. Watt leírásában nem teszteltként van feltüntetve. ![]() LS07-et használok, tápegység: 12V; Stabkocka:5V; jelszintek: D0,D1,ACK,PGD,PGC megfelelő értékeket vesz fel. Kézi kapcsolós! Panelra van szerelve. PC- égető kb.25cm szalagkábel, égető - PIC 5 raszter távolság. A PIC adatlapja szerint a Vpp fesz érték min: Vdd+3,5V és max 13,5V kell lennie. Vpp-Vss: 10K Jelenség: F818-nak ismeri fel, ID:39-et ír ki. CONFIG szónál a 0x2F10 helyett 0x2816-ot olvasok vissza. Törlésre a config 3FFF lesz és a flash memoria mindenhol 3FFF értéket vesz fel.(Tehát valami mégiscsak működik vagy mégsem ![]() A flash memóriából az első cella értéke a config szó értéke. A többi cella 3FFF-et tartalmaz. A configot direkt nem írásvédettre raktam. Mit rontottam el? Valaki tud segíteni? Köszönöm!
Szia!
A 39 belső kód a 819-é, tehát elvileg addig jó, de a további leírásaid azt mondják, hogy nem jó a program. Sajnos nem tudok most ezzel foglalkozni, próbálj meg más égetőszoftvert, pl, oshon, winpic 800, vagy ICProg. Ha a minivel nem megy, ki kell egészítened Vdd, Vpp vezérlő résszel, ami az oshon áramkörének felel meg, utána a felsoroltak közül bármelyik égető programmal égetheted. De előtte lassítsd a sebességet és próbáld újra az égetést, hátha jó lesz! A PIC-et kézzel is kiválaszhatod, ha a memóriaméret nem stimmelne.
Szia Watt!
Köszönöm a válaszodat bár nem a legjobb hír. Winpic800 megvan, de az ottani áramkör USB-s ... ![]() Oshon progiját amit egyszer leszedtem az TRIAL-os ingyenest nem találtam. ICprog -ot még nem néztem. A tied amiatt nagyon jó mert Magyar ember műve! ![]() Vagy várakozok vagy elkezdek pickitet építeni. 2-est építsek vagy vegyek 3-ast? ... Azt hiszem, hogy megvárom míg újra lesz időd fejleszteni. ![]()
Szia! Biztos, hogy jó programokat nézel? Az oldalamról hivatkozok ezekre, ha jól emlékszem. Mindegyik használható párhuzamos portos égetőkhöz és ingyenes. Mostanában nem lesz időm sajna, de egyébként is PK2 a jó irány, azt fel tudod vele programozni(erre "találtam" ki)! A PK3 szerintem várhat, egyébként se könnyű a klónja. Ha veszel, akkor talán...
Idézet: „2-est építsek vagy vegyek 3-ast?” Igen. A viccet félretéve a PICkit2 -ben levő 18F2550 felprogramozható az egyszerű programozókkal (Vdd = 5V, Vpp = 13V), de a PICkit3 -ban levő 24FJ256GB106 már nem (Vdd = 3.3V, Vpp = Vdd). A PICkit3 életre keltésére a "Serial EEProm" - ot (25FC256) is fel kell programozni...
Üdv!
Az Oshonsoft programozója ingyenes (csak az IDE ami fizetős) Bővebben: Link A kábel hossza nem lehet gond, nekem is kb ilyen hosszúval működött. Lassítsd le az átvitel sebességét, az szokott segíteni. Idézet: „Vpp-Vss: 10K” Ezt ugye csak elírtad? A Vpp és a Vdd közé kell betenni az ellenállás. Ha minden kötél szakad és vásárlásra adod a fejed, akkor mindenképpen a PICkit3-at vegyed. Ja igen, még valami. Az Oshonsoft programozóhoz sem feltétlenül kell az automata Vpp-Vdd vezérlés, csak minden új művelet előtt ki-be kell kapcsolni a Vpp-t. De ezt azthiszem Watt is leírta a cikkben.
Szia! A Vpp-Vss is működik, csak utána nem indul el a program, de ez egy adapterben inkább jó, mint rossz. A Vpp-t megvédi a kóbor feszektől ez a lényeg.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |