Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM3914
 
Témaindító: 3653, idő: Nov 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 20
(#) fecooo8778 válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Rendben köszönöm a segítséget.
(#) fecooo8778 válasza fecooo8778 hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Az 555 IC-vel volt a baj. Kicseréltem és most már rendesen működik.
(#) Mybuster hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Sziasztok!

Nekem egy 1.5-22V mérő feszültség mérő kellene Lm3914-el. Meglehet valahogy oldani 12V táp és a referenciával kéne játszani,csak nemtudom hogyan. Akár két db kaszkádba is megfelel a jobb osztás érdekében.

Köszönöm.
(#) proli007 válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 6, 2013 / 5
 
Hello! Így megfelel? üdv!
(#) reloop válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Nyomtam rá egy zöldet
(#) Mybuster válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Tökéletes,nagyon szépen Köszönöm!
(#) Mybuster válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Elsőre pöcre ment még egyszer hálás köszönet!
(#) webinas hozzászólása Okt 10, 2013 / 1
 
Egy kis érdekesség: LM3914 kalkulátor
(#) atus1981 hozzászólása Okt 20, 2013 /
 
Sziasztok!Ezt szeretném valahogy megcsinálni 30 db LED-del, kérdezném, hogy az LM3914 kaszkádban alkalmas lenne-e a célra? Végülis nem index lenne belőle, hanem ha kap 12 voltot, akkor 1-30-ig "elkúszik" a csóva, majd ha megszűnik a 12 volt, akkor 30-1-ig elalszanak a LED-ek.
Köszi.
(#) proli007 válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Hello! Ide raktam már fel 30 Led-es kapcsolást. (Természetesen az IC 3914-es, mert elfelejtettem kijavítani.) A bemenetre elég egy RC tag, hogy fel-le fusson. Persze nem úgy, hogy ez kap 12V-ot akkor felfut, amikor meg elveszed lefut, mert ki táplálja addig a Led-eket, míg lefut? üdv!
(#) atus1981 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Hali! A táplálás fix feszültség lenne, nem veszem le soha. A bemenetre gondoltam a 12V kapcsolgatását.
Köszi.
(#) riddler17 hozzászólása Nov 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Végigolvasgattam ezt az előző 12 oldalt, de nem igazán találtam válaszokat a kérdéseimre. Az IC adatlapja szerinti ajánlott kapcsolással dolgoztam. Az első gondom az, hogyha az 5-4 lábra semmilyen feszültség nincs kapcsolva,oszlopjelzéssel jó,pontjelzéssel a 11-es lábra kötött LED mindig világít. Továbbá: 5-4-ra laptop hangkártyát kapcsolva szinte az egész LED sor egyszerre villan,nincs az a szép felfutás.
Ehhez hasonlóan szeretném működtetni, sztereo csatorna jellel hajtva. Az nem is fontos, hogy pontjezésben miért világít a 11-es láb LED-je,mert oszlop jelzéssel szeretném, csak nem úgy működik,ahogy szeretném. A videóban olyan szépek a fel-lefutások, bár ott 2 kondi is van és van még egy IC bordán is, az nem tudom mi lenne.
(#) reloop válasza riddler17 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Szia! A LED-es kivezérlés jelző témában találsz erre megoldást. Az LM3914 a videón látható alkatrészekkel közvetlen hangfrekvenciás jelről nem szokott így viselkedni.
A kérdéses IC-t feszültségstabilizátornak gondolom.
(#) _JANI_ válasza riddler17 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Szia! Bocs, de ha figyelmesebben olvastad volna a témát, akkor rátaláltál volna erre:_Link_ a kapcsolásra. ( Én a téma képei:_Link_ között találtam... )
(#) riddler17 válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Én is kerestem a képeket, meg is találtam ezt is, de nem volt itthon 5,5V-os zénerem meg BC219-es tranyóm sem, bár a tranyót lehetett volna helyettesíteni.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
A tranzisztoros feszültségszabályzót ( BC219; 2.2K; ZD5.5V; 1Db 2.2uF; ) ki lehet váltani akár 7805-tel is...
(#) riddler17 válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Igyekszem ezekből a fórumos hozzászólásokból, mind másokéból, akár a sajátoméból tanulni, de például ezt sem tudtam, hogy ez az egység egy feszültségszabályozó
(#) _JANI_ válasza riddler17 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Semmi gond nincs azzal, hogy ha magad tanulod az elektronika rejtelmeit.
Így most találtál egy példát a tranzisztoros ( és zéneres ) feszültségszabályzóra.
(#) pucuka válasza riddler17 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Nem gondolnám, hogy a feszültség stabilizátor lenne az alap probléma. Persze jó ha van.
A kivezérlés mérőknél kétféle típus létezik, az egyik fajta amit látsz, az lineáris kijelzésű. Ennek rendkívül kicsi a dinamikája, mindössze 16 - 20 dB. Ha ilyet használsz, akkor bizony ez csak úgy fel felvillan. Hogy ez ne így legyen, a hangfrekvenciás bemenet jelét olyan csúcsegyenirányítóval kell egyenirányítani, aminek a felfutási ideje gyors, a lefutási ideje lassú.
Ha log kijelzésű IC -t választsz (ugyanebben a kapcsolásban) pl. LM3915 öt, elérheted a célodat, hogy a kijelzés a dinamikának megfelelően változzon.
És még annyit, hogy nem árt a bemenetre hangerő szabályzó potmétert tenni, és akkor csökkentheted a hangkártyából származó túl nagy bemeneti jelet.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013
(#) _JANI_ válasza pucuka hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Nem tudom. De nekem tetszett ennek ( VU METER DE LED / LM3914 : Link ) az áramkörnek a dinamikája...
(#) pucuka válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
A szintek, és az időállandók állítgatásával neked tetsző kijelzést állíthatsz be.
(#) jakec hozzászólása Ápr 30, 2014 /
 
Sziasztok!Egy motor által felvett árammérését söntön keresztül végeztem el(az áramváltozása arányos a feszültségváltozás elven), egy MCP6002 microhippel szűrtem és erősitettem 10x-re, hogy lehessen szépen skálázni a 400mV feszültségesést. Igy a végeredmény szépen leolvasható a számitógépen egy adatfeldolgozón keresztül.
Kérdésem, hogy milyen értékékkel lehetne belőni az LM3914-et úgy, hogy 0-500mV-ig jelezzen ki 10-el leosztva.
1. LEd: 50mV
2. Led: 100mV
3. Led:150mV
4. 200mV 5.250mV 6.300mV 7.350mV 8.400mV 9.450mV 10. 500mV

Előre is kösz! Elküldtem az Eaglebe készitett tervet. Amatőr vagyok nagyon, nézzétek el légysizves!
(#) pucuka válasza jakec hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Az áramkör a bemeneti feszültséget a referencia feszültséggel komparálja. A referencia feszültséget az belső osztó tetején 500 mV -ra állítod, akkor az egyes ledek 50 mV -onként világítanak. A referencia feszültség beállításához az adatlapon találsz számítási metódust.
Bővebben: Link
(#) jakec válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Köszönöm a gyors választ! A 8-as oldalon bal oldali képletre gondolsz?
Találtam egy calculatort! Én 5V-ról szeretném táplálni az IC-t
(#) pucuka válasza jakec hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Beírod az értékeket, és a kalkulátorod kiszámítja.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) jakec válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 30, 2014 / 1
 
Na szóval. LM7805 után kötve...
R1 ellenállás 5K
R2 ellenállás 50k potmeter
A többi kondenzátor s ezek azok maradhatnak a az adatlapon levőkével? Jó lesz? Nem vagyok biztos benne!
(#) proli007 válasza jakec hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Hello! Így kell 500mV-ra állítani az LM3914-et. A bemeneten sem a poti, sem a dióda nem kell. A Ref-Hi és Ref-Lo lábak között kell a potival az 500mV-ot beállítani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) jakec válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Köszönöm Proli!
Valahogy igy? Mindig megadod a végső választ! Nagyon hálás vagyok!

arammero.JPG
    
(#) proli007 válasza jakec hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
- Igen valahogy így. Az IC belső referenciája 1,2V és a tényleges referencia is annyi lesz, ha az ADJ lábat a GND-re kötjük. A komparátorok belső osztójának ellenállása 10kohm a Ref-Hi és Ref-Lo lábakközött. Ide kell leosztani a referencia feszültséget 500mV-ra. Ezért a soros beállító tag, aminek kb. 14kohm-nak kell lenni. Ez lesz a feszültségosztó felső tagja, alsó pedig a belső osztó.
- Amúgy az erősítésed nem 10, hanem 11. Mert a neminvertáló erősítő feszültség erősítése Au=1+(R4/R5) értékű. De ennek eltérései, az LM referenciájával korrigálható.
(Alkatrészek sémarajzán nem húzunk át vezetőket, kötéspontokat csak oda teszünk, ahol csomópont van. A sas elég slampos magától is, nem érdemes azt még fokozni is.)
(#) jakec válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Ahogy látom nem preferálod az eagle-t, én pedig most barátkozom vele, mert mindenki ajánlja
Köszönöm a segitségeket, még hátravan az általad ajánlott áramkorlát.
Üdv. jakec
Következő: »»   12 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem