Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1608 / 2208
(#) Gery78 válasza granpa hozzászólására (») Márc 10, 2014
Szia Kálmán!
Néztem a Sowter Transformers honlapját, és ott bizony ezek az interstage trafók, 80kHz-ig átvisznek. Én is gondoltam arra, hogy ki kéne próbálni, hogy mit tudnak.
Hogy tetszik az erősítő? Így jobban átlátod, hogy milyen lesz.
(#) Szammer válasza granpa hozzászólására (») Márc 10, 2014
Köszönöm, az eredeti doksi szerinti lesz a trafó, csak osztott tekercseléssel.
(#) granpa válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 10, 2014
Szia Geri!
Megalkuszunk egy próba mennyiségre; hacsak nem találok nálam is (légrésmentest). Szépen össze van rendezve! Jó nagy lesz; azt látom.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2014
(#) Gery78 válasza granpa hozzászólására (») Márc 10, 2014
OK, az jó lenne, ha ki tudnánk próbálni. Igen olyan szép szimmetrikus lett. Nekem mindig ekkorára sikerülnek az erősítőim. Hát ha még beépíteném a nagy tápszűrő olajpapír kondikat, az még egy ilyen doboz lenne.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2014
(#) Pioneer hozzászólása Márc 10, 2014
Sziasztok!
Már régebben épített PCL86 PP-met elővettem ráérő időmben, mert nem hagyott nyugodni az a kicsi brumm, ami benne leledzett. Hosszas kísérletezés után rájöttem, hogy a táptrafó szórja meg macival az erősítőt. A képen látható elhelyezésben tejesen eltűnik a brumm, de ha egy picit is odébb mozdítom, vagy fordítok a trafón vissza jön.
Ebben kérném a segítségeteket, hogy mitévő legyek, mert a trafót nem szeretném külön dobozba tenni.
Előre is köszönöm: Pioneer

DSC_5597.JPG
    
(#) netuddki hozzászólása Márc 10, 2014
Sziasztok!
Mi a véleményetek a mai elkókon feltüntetett Volt határértékekről, mennyire célszerü a gyakorlatban megközelíteni?
Üdv.
(#) Szammer hozzászólása Márc 10, 2014
Sziasztok!
Nos így gondoltam az EL84 PP kimenőt, véleményeket várok. Nem tudom, hogy ilyen kis teljesítmény esetén érdemes-e osztani a szekundert.
(Ezzel az osztással, majdnem az UL is menne?)
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2014
(#) mofesa válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 10, 2014
Én ezzel szoktam kezdeni. A kimenők forgatása, és/vagy a hálózati trafó dobozba rakása sem segített?
(#) granpa válasza Szammer hozzászólására (») Márc 10, 2014
Hogy összement a vas!Tudjuk; 5cm2-et akartál írni. UL-hez ~30-40% körül kéne még két kivezetés (50% nem jó).
(#) Pioneer válasza mofesa hozzászólására (») Márc 10, 2014
Nekem olyan, mintha az erősítő sasszéját mágnesezné át a táptrafó és az adná tovább a brummot. Az egész trafót még nem raktam kalitkába, de mihelyst lesz alkalmam egy lakatost találnom kipróbálom.
(#) djcaveman hozzászólása Márc 10, 2014
Láttam ezt a PP kapcsolást, ahol a GU50 G2, G3, Anódjai össze voltak kötve.. Milyen üzeme ez a pentódának? Valaki legyen kedves magyarázza már el ezt nekem, mert kicsit homály .. Eddig olyat láttam, hogy a fékezőrács a katóddal volt összekötve.. Ez már tiszta Triódás üzem lenne?

gu50pp2.GIF
    
(#) granpa válasza Szammer hozzászólására (») Márc 10, 2014
Még valami: én 1/4pr-Sec.-1/2pr-Sec.-1/4pr szerint rétegezném. A sec.tek.-ek párhuzamosan. Ha van hely, eredeti átmérővel.
(#) granpa válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 10, 2014
Ez bizony; az.
(#) mofesa válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 10, 2014
Az árnyékolás is fontos.
Ha a bemeneti csatlakozók nincsenek elszigetelve a doboztól, és az elektronika nincs a dobozhoz megfelelően földelve, mind brumm forrás.
(#) Szammer válasza granpa hozzászólására (») Márc 10, 2014
Szia!
Ok. Úgy látszik mostanában kitört rajtam a szklerózis... Tényleg 5 cm2. (bocsi, 55 év után már előfordulhat).
Azért az osztás, PP-hez OK.?
(melléklet javítva)
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza granpa hozzászólására (») Márc 10, 2014
Igen, erre én is gondoltam, meglátom.
(#) Gery78 válasza Szammer hozzászólására (») Márc 10, 2014
A kimenőt nem a teljesítmény miatt kell rétegezni, hanem a szórt kapacitás miatt, ami a magas átvitelt rontja. és a helyedben 4 primer, 5 szekunderre osztanám fel a tekercseket. Ebből 2-2 primer lenne és 5 szekunder.
(#) granpa válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 10, 2014
Nudlinál kicsit túlzás ilyen osztás, szerintem elég, amit írtam. Nincs ma előadás?
(#) Szammer válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 10, 2014
Köszönöm.
Rajzolnál egy kiosztást, ha szépen megkérlek?
Az 5 szekundert nem igazán értem.
(#) granpa válasza Szammer hozzászólására (») Márc 10, 2014
Az öt szekunder párhuzamosan, mint nálam a kettő.
(#) Gery78 válasza granpa hozzászólására (») Márc 10, 2014
Nem feltétlenül túlzás, mert nem lesz jó a magasátvitele. A kevés osztás inkább gitárerősítőkben a módi, de ott az is cél, hogy úgy is szóljon. De volt ma előadás, csak már megjöttem.
(#) Gery78 válasza Szammer hozzászólására (») Márc 10, 2014
Beteszem Neked az EAG AE-782/A kimenő rajzát, az AE-211-es doksijában megtalálod, az egy nagyon jó minőségű kimenő. A jelszó amivel meg tudod nyitni: elektroncso.hu
Vagy itt van még az EAG EA-080-nak a kimenője, amit Siba Feri bácsi tekert nekem, ez is egy ilyen 4:5-ös osztású kimenő. Természetesen a menetszámok mások, mert a vas is másmilyen.
(#) granpa válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 10, 2014
A '211-es, amit én mondtam, csak még ketté van osztva (hogy jól összekeverje a delikvens); a '080-as, meg egyszerűbb(ha már 9 rétegű).
(#) Gery78 válasza granpa hozzászólására (») Márc 10, 2014
Igen a 211-es még a középvonalra is szimmetrikus, de Te mondtad korábban, hogy meg lehet úgy is tekerni, hogy nincs középen osztás. (Bár ez így van gyárilag.) A 080-asnál meg úgy tudom, hogy a két középső primeren több menet van, tán 1/3 - 2/3 osztásarányban van a menetszám, de ez nem hivatalos. Tán a rézveszteséget csökkentik vele? Vagy az átlagos menethossz megegyezzen? Vagy a két tekercs között nagyjából egyforma legyen a rézmennyiség? Vagy valami ilyesmi.
(#) granpa válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 10, 2014
"Valami ilyesmi". a,b,d, yes; c,e, passz.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2014
(#) Szammer válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 11, 2014
Köszönöm, átgondolom.
(#) tyraw hozzászólása Márc 11, 2014
Sziasztok, kicsit otletelgettem, es vegre rajzoltam egy tapot a gu50 vegfokomhoz, erdekelne a velemenyetek. Bocsanat, kicsit homalyosak a kepek.
(#) tyraw válasza tyraw hozzászólására (») Márc 11, 2014
Bocsanat, ami lemaradt: graet elott trafo, 560V~.
(#) bakos13gab válasza Szammer hozzászólására (») Márc 12, 2014
A szekunder esetében arra is tessék figyelni, hogy járom menet ne nagyon legyen. Szóval úgy válaszd meg a huzalkeresztmetszetet, hogy egy sor nagyjából végig érjen (ennek vannak tekercselési okai, illetve állítólag átviteli is, de ez utóbbi szerintem annyira nem fontos). Nyugodtan megoszthatod A Gery féle megoldásban, a váltott soros, osztottal szemben szerintem többet érsz el egy nagyobb rétegezéssel. Én ilyen középen osztott primerűt még nem készítettem. Ugyanakkor a barátom pl. 6:4-es osztásban készíti a GU50 pp trafóját. A primer menetszám nem annyira kritikus, de a szekundereket, ha megosztod és párhuzamosan kapcsolod (a huzalátmérő ekkor lehet kisebb is rétegenként), akkor mindenképpen azonos menetszámmal készüljenek (kiegyenlítő áramok elkerülésére). A primerből ha mégsem váltott sorosan készíted, akkor úgy érdemes, ha lehet, hogy a legfelső 1-2 réteget egy picivel vastagabb huzalból, hogy a két cső tekercseinek egyenáramú ellenállása is kb. azonos legyen. Nyilván váltott sornál ez meg egyezik azonos huzalkeresztmetszetnél is. Oszthatod úgy is, hogy 560 - 37 - 560 - 37 - 560 - 37 - 560. A legalapabb, amit javaslok az a 3:2-es osztás. Ha már sokat dolgozol vele, legyen jó.
(#) bakos13gab válasza Szammer hozzászólására (») Márc 12, 2014
Az a 37 menet nekem elsőre karcsúnak tűnik. 2240/37=60,54 . Ez 3665-ös impedancia áttétel.
Következő: »»   1608 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem