Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kapásjelző
Lapozás: OK   13 / 20
(#) Inhouse válasza DJmike hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Nekem nem derül ki, de gondolom átraktad egyikből a másikba és a másik kerékkel sem ment ez a reed, vagy a másik reed ment ennek a tárcsájával?
Lehet, hogy csak a pozícióján kell változtatni, kicsit közelebb nyomni, de nagyon óvatosan, mert könnyen törik az üveg!
Egy másik mágnessel ellenőrizhető a reed működése.
(#) denever47 hozzászólása Okt 18, 2013 /
 
Alábbiakban olvastam,elektromos kapásjelző szett meghibásodásáról.( proli007,patric92 ).
Az én szettem is elromlott,de a jelzők külön külön működnek(hang,fény van,ki-be kapcsolható).
A vevő készülék nem veszi a jeleket egyiknél sem.Itt is külön ki-be kapcsolható,állítható a hang.
Már elemet is cseréltem. Nem tudok róla ,hogy beázott volna. Segítsetek,vagy kuka lesz!
Köszönöm.
(#) denever47 hozzászólása Okt 18, 2013 /
 
Gagyi kínai.Carp Zoom szett. 3+1 a készlet.(hord táskában)
(#) Inhouse válasza denever47 hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Azt kellene megtudni, hogy az adók, vagy a vevő a rossz...
Mivel egyiket sem veszi én hajlanék a vevőre. Az adókat (amennyiben szabványosak) a 433MHz-en megkeresheted egy TV-vel, az autóriasztós topicban le lett írva, hogyan. Ha azok mennek, akkor a vevőben kell keresni valamit. Megnézni, hogy eljut-e a feszültség mindenhova, nincs-e eloxidálódott érintkező, vagy elkorrodálódott vékony fólia, esetleg törött forrasztás, vagy alkatrészláb (bár a nagyja valószínűleg SMD).
(#) denever47 hozzászólása Okt 18, 2013 /
 
Köszönöm Inhouse!
Szerintem is a vevő lehet a rossz,mert a harmadik jelzőt is kivettem a dobozból és annak a jelét sem vette, ami még használva sem volt.Tök hülye vagyok ezekhez.A jeleket (kapásokat jelző) az az
adó szerintem. A vevő, amit a zsebben ,vagy távol tartom. Ez lehet,a rossz. Bár, ki-be kapcsolható,hangot is tudok változtatni, néha (vakriasztást is csinál).Az adó felől jövő jelet nem veszi,mert akkor az 1,2 vagy 3 számnak pirosan kellene villogni. De volt olyan is hogy mindhárom szám pirosat jelzett egyszerre,és nem villogott! No ezt jól megírtam...
(#) whalaky válasza denever47 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Akár az is lehet hogy valaimi igencsak zajos környezetben próbálod. Ha kicsi az adó teljesítménye, nem tudja különválasztani az adók jelét a környezeti "zavaroktól". A zavarok itt természetesen nem a hagyományos értelembe vett zavarok, hanem az egyéb közel vagy azonos frekvenciákon dolgozó egyéb készülékek jelei értendők.
Annak idején én is csináltam rádiós adatátvitelt 433MHz-en. Hát mit ne mondjak.... vért izzadtam mire sikerült valami érdemleges dolgot kicsikarni belőle.
A vevő csak úgy ontotta magából az értelmetlenneé értelmetlenebb jeleket akkor is amikor az adók be sem voltak kapcsolva. Ha pedig AM jelet sugároz (ami nagyon valószínű) ha nem elég hosszú az indító szinkronizáló jelsorozat, nem fogja felismerni.
Erre vall a sok vakriasztás is. Vesz valamit, ami hasonlít az adók jelére, csak épp az azonosító adat nincs meg benne hogy melyik, vagy valami teljesen fals dolog és mindet riasztja.
Javaslom próbáld meg a vízparton, hátha ott kevesebb a e-szmog.
(#) campers hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Kellene egy olyan kis eszköz, áramkör amely ha a bemenetére egy kb. 3V (egyenfesz.) nagyságnyi pillanatnyi feszültség kerül (elektromos kapásjelzőből kimenetén jön kapás idején )akkor egy ledszalag (kb. 10cm-es darab) világítani kezd (kb. 30-tól 90-sec-ig). Természetesen ez egy külön tápról menne, nem magáról a kapásjelzőről. A táp egy 7, 4V vagy 11,2V-os akksi lenne.
(#) whalaky válasza campers hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
(#) proli007 válasza campers hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Olvasd el, amit írtam a másik topikba, mert cseppet elbénáztam, de jó lesz az.. üdv!
(#) denever47 válasza whalaky hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Az a baj,hogy éppen a vízparton történtek az események. Ha az adóról jött a jel (kapáskor),akkor a vevőn, az 1 es a kettes vagy a hármas számok jeleztek(villogtak) . Mikor jó volt!
Most (villogó) jel nincs a vevőn ,hang is csak ha hozzáérek a vevőhöz! Vevő baj lehet,mert külön az adók villognak,hangot adnak (kapáskor).Össze kellene "hangolni" őket? Most elvitte egy telefon szerelő gyerek,hátha tud valamit csinálni vele.
(#) zozo010200 hozzászólása Ápr 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Némi segítséget szeretnék kérni! Adott 2db kapásjelző swinger kimenettel + egy 85mhzen működő adó vevővel. A vevő jelen esetben egy tescós rádió amit sikerült erre a frekire hangolnom. A jelzők küldik is a "hangot" (kis kattogás) csak az a bajom vele hogy nagyon halk a vevő. Hogy lehetne megoldani hogy hangosabb legyen? A rádió típusa : Tesco rad 306 az adó meg mh 2001 típusu vezeték nélküli fülesé.
Köszönöm!
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Hello! Ha "csak kattog", akkor várhatóan az adó nincs modulálva, csak a vivőt sugározza ki. Egy kis oszcillátorral hangjelet kell előállítani, és azzal vezérelni az adót. Akkor elvileg hallani kell a jelet, ne csak a kapásjelző kapcsolgassa ki-be az adót. (De nem ismerem a füles áramkörét. De a füles adójának bemenetén kell lenni valami csatlakozónak.)
(#) zozo010200 hozzászólása Ápr 17, 2014 /
 
Kszi proli007! De alapvetően azért kattog mert a swingernek áramot küld. A vevőben ami egy rádió úgy hallatszik hogy kattog. Na azt a kattogàst szeretném felerősíteni! Igazából működik a rendszer csak halk.....
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Esetleg akkor a vevő "kattogásával", bekapcsolsz egy monostabil multit, ami egy astabil hangkeltőt működésbe hoz, és az sipol, nem a rádió pattog.
(#) zozo010200 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Ez hàny volton műxik? Bocsi de nem igazán vagyok otthon ebbeb a témàban! Köznyelvre lefordítanád ha megkérlek az igazat megvalva nem igazán tudnák megépíteni 1ilyet.. gondolom készen nem lehet kapni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2014
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Már mint a tápfeszültségre gondolsz, vagy az indításra. Mert egy CMOS IC-vel megoldható a dolog (monostabil-astabil), egy tranyóval a hangszóró meghajtása. A kattanás detektálása meg lehet egy tranyó is, ami kb. 600mV-ra már kapcsol. A tápfesz meg leget 3..12V között. stb. De akár más megoldás is lehetséges.
(#) zozo010200 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Milyen megoldásra gondolsz? Amatőr szinten nehéz megépíteni?
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Nem nehéz, ha cseppet értesz hozzá, meg tudsz nézni/mérni valamit és el tudsz készíteni egy áramkört.
(#) zozo010200 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Azok alapján amiket írtál... szerintem menne.... esetlegesen összetudnál dobni nekem egy kapcsolási rajzot? Igaz ami igaz... egy cnc programot lemezalkatrészre előbb megírok Előre is Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2014
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Mondjuk sok mindent nem írtál.
- A rádiót rádiónak is használod, vagy csak erre a célra?
- Mekkora a rendelkezésre álló tápfesz?
- A hangszóróból szóljon a "csippanás", vagy valami aktív zümmer lesz?
- De elsőként ezt a kis egyszerű kapcsolást kellene összetákolni, és megnézni, felvillan-e a Led, mikor a hangszóród koppan.
(#) zozo010200 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
A rádiót csak erre szeretném használni. 3v áll a rendelkezésünkre. Van egy kis zümmerem..... de ha a rádió hangszórója eggyszerűbb akk azt is használhatjuk.
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Oké, de a kapcsolást elfelejtettem feltenni.. (Egyébként a 3V épp a működési határ..)
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2014
(#) zozo010200 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Akk megvárom
(#) pucuka válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Én inkább azt javallanám, hogy rádiós átjelzőnek használj pl. egy vezetéknélküli kapucsengőt, vagy 433 MHz -es rádiós modulokat, enkóder dekóderrel.
Amiről írtál, az elég gyatra dolog lehet, egy rádiós kapcsolat nem tud átvinni statikus jelet. A kattanás is csak a statikus jel kezdetét és végét jelzi. Egy ilyen feladatnak vannak korrekt megoldása is. Olvass utána itt a fórumon, hogy egy pici átalakítással lehet egy kapucsengőt használni erre a célra.
Bővebben: Link
Helyedben nem partizánkodnék műsorvevő áthangolásával, mert könnyen összeakazkodhatsz derékszíjas emberkékkel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2014
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Ne várj, ha ezt akarod megvalósítani, próbáld ki a kis kapcsolást, villog-e a Led, mikor kattog..
(#) zozo010200 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Nekiesek holnap..... mamár zárva a boltok :'( írok ha megszülek a dolog!
(#) zozo010200 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Proli az a v1 9 az a bemeneti táp ha jól értelmeztem ugye?
(#) zolika60 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Igen az az elem jele.
(#) zozo010200 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Hmmmm már kész is müködik de! A vevő jele nyenge hogy érzékelje. Vagy lehet h az adó amit sugároz jelet az gyenge....
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Na, most már ideje lenne megtudni ki kivel van. Mert működik is meg nem is?
Leírhatnád egyszerű szavakkal, mi hogy működik, mit szeretnél tenni mivel.
Mert én úgy értettem, hogy a kapásjelzőnek van kimente a Swinger felé. Erre dugsz Te valamit, ami 85Mhz-en ad, és ezt veszed a rádióval? Vagy mi is az igazság?
Következő: »»   13 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem