Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   24 / 81
(#) kristikoma hozzászólása Máj 9, 2014 /
 
Szervusztok! Van egy egyszerű Philips lemezjátszóm, amiben elkopott a tű. Vagy egy másik kellene, vagy legalább MM hangszedőt kellene beletenni. Az eredeti hangszedő így néz ki:Philips hangszedő. Mit ajánlotok?
(#) elektrorudi válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Szia,
Sok lehetőséged nincs. Ebbe hangszedőbe, csak a saját tűjét lehet tenni. MM hangszedőt nem tudsz beletenni (és nem is lenne érdemes, még, ha valahogy beleerőltetnéd is.)
A helyedbe inkább hagynám az egészet és vennék egy használt MM hangszedővel rendelkező lemezjátszót. A leggagyibbnak is jobb hangja lesz, mint ennek volt újkorában.
(#) kristikoma válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Sejtettem valahonnan, hogy ez lesz. Akkor marad dísz. Veszek vagy Tesla NC 440-et, vagy NC 470-et(NAD 5120). Ezek lényegesen jobbak, hangszedőt is előbb kapok még a közelben is.
(#) elektrorudi válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Ez a beszéd.
Ha van egy kis szerencséd, ahhoz nem is kell hangszedőt venned, mert van benne. Talán tűt sem kell benne cserélni, mert a gyémánt tűk nagyságrenddel hosszabb élettartamúak, mint amit most cserélni szeretnél. Nekem is van Tesla 420-as és 440-es is. Nem olyan rossz készülékek azok a (mai) árukhoz képest. Persze a hangszedő cserét azok is meghálálják, de 10-15ezres hangszedőnél drágábbat nem érdemes bele venni.
(#) kristikoma válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Azért elővigyázatosságból tűcsere. Nem lesz csere, főleg, hogy nem kapható cseretű. Az ennél drágábbaknál már aligha tűnik fel a különbség. Egy jó RIAA korrektor(Revox A78 utánépítés), utána már jó lesz.
(#) grindlock válasza Pioneer hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Vettem egy ékszer mérleget, ami a lemez síkjában pont a lemezjátszóhoz és a tű alá fér. ezen 1.22 g a tűnyomás. A hang rendben van, nincs ugrálás.
(#) johncutter hozzászólása Máj 12, 2014 /
 
Üdv újra, tegnap elővettem a fent említett RFT Compact 1100-ast, hátha jutok vele valamire.
Kivettem belőle az összes végfokot, meglepetésemre mind jó, ellenben az kiderült, hogy csak a két szélső kap áramot (kb. 10 v feszültséget mértem). Csak hogy biztos legyek a dolgomban, kicserélgettem a végfokokat, de teljesen mindegy, melyiket hova rakom, a 4-ből csak 1 kimeneten van hang.
Arra viszont rájöttem, hogy stereo módban szól mindkét "ép" kimenet, csak nagyon torzan és halkan, mint ha nem kapna elég szuflát (10 v fesz mono és stereo modban is megvan), monoban, viszont az egyik (jobb felső egyébként) tökéletesen működik.
Én ezek alapján arra jutottam, hogy valamilyen tápellátási baj van, ez ügyben kérek segítséget, hogy hogyan tovább, ugyanis ötletem se nagyon van, hogy merre keressem a hibát.
Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza johncutter hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Szia!
A szervizkönyv szerint 27V-os a végfok tápfeszültsége. úgyhogy nézd meg, hogy a pufferen (C701) mennyi van.
(#) johncutter válasza kadarist hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Üdv, először is köszönöm a választ!
Megnéztem a szervízkönyvben, melyik kondira gondoltál, megtaláltam, a lemezjátszóban sem volt nehéz ( durván 7 cm hosszú a cucc).
Kimértem, 27V-ot adja...
Egyéb javaslatod?
(#) kadarist válasza johncutter hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Ha ott 27V van, akkor a végfokon miért csak 10? Valahol elvész az energia útközben?
(#) johncutter válasza kadarist hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Közben újra megmértem a feszültségeket, a kettő működőn 18V, a másik kettőn 9V van...
(#) kadarist válasza johncutter hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Akkor keresd meg, hogy mi az, ami feszültséget ejt a puffer és a másik mérőpontok között. Rajz szerint biztosítékok vannak ott.
(#) johncutter válasza kadarist hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Nos, akkor sorolom, mit mértem: Si 701 és 702-es biztosítékokon 28,8 V van, 704 és 703-on semmi...
Az imént megpróbáltam bekapcsolni, most már hang nincs, mert eltűnt az összes végfokról a feszültség.
Tudtommal semmit olyat nem csináltam, ami ilyesmit előidézhetne, mindjárt utánajárok.
(#) johncutter válasza kadarist hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Üdv újra, további érdekességeket fedeztem fel, elsősorban azt, hogy a tápegységnek a 7-es kivezetésén nincs semmilyen drót, vagy valami, ami onnan tovább vinné az áramot... Valaki kivehette korábban a drótot, vagy nem tudom... (Kép mellékelve)
A Magnó/lemezjátszó tápegység összes biztosítékán (SI751-753) áram nem folyik át, ellenben tökéletesen működik mindkettő egység(ez is érdekes...).
Valahol valami nagy gebasz lehet, valószínűleg ezért sincs most rajta hang, mert addig piszkáltam, míg a zárlatot részben elhárítottam.
(#) kadarist válasza johncutter hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Rajzod van hozzá? Ha van, akkor könnyedén rekonstruálhatod az eredeti állapotot.
(#) Moszkvai hozzászólása Máj 15, 2014 /
 
Összeállítottam egy egyszerű lemezmosó eszközt. Ezzel nem kell a hanglemezeket szárítgatni, pár perc alatt elvégezhető a művelet. És még olcsó is. Csak egy jó porszívó kell hozzá és pár apróság. Képek a működésről: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) gkari válasza Moszkvai hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Ügyes!
Mi a lötty, amit a lemezre kensz?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) Moszkvai válasza gkari hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Szia! Köszi! Izopropil alkohol, desztillált víz és Triton-X 100, elegye.
(#) gyuszo válasza kadarist hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Ez az RFT Proxima 408 rádió tápegység rajza, nagyon hasonló, hátha ez segít. Csak a számozásban tér el.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2014
(#) kadarist válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
A kérdéses készülék rajza pedig itt van, ennek a letöltése az alul megjelenő "Get Manual"-ra kattintással történik. Regisztrálni nem kell.
(#) gyuszo válasza kadarist hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Ellenőrizni kell az SZ600/16 jelú zener diódát, nálam legutóbb ez okozott hasonlót. Én egy 7918 IC-re cseréltem, azóta jól működik. A johncutter által feltöltött képen a lemezre szerelve középen látható.
(#) gyuszo válasza johncutter hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
A Zener dióda rendben van ? SZ600/16 van jelölve a rajzon, SZ600/17 van benne, úgy látom a fotón.
(#) grindlock válasza Moszkvai hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
mennyi trutyit szed így ki? A porszívó porkibocsájtása nem lök vissza több port a levegőbe? Így hogyan lehet meggyőződni, hogy mosás után megszárad teljesen a lemez?
(#) Moszkvai válasza grindlock hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Ez öt lemez után gyűlt össze. Ebből kettő volt koszosabb.
Készítettem hangmintát is, majd keresek helyet ahová fel lehet tölteni.
Sajnos ez sem gyógyír a pattogások eltüntetésére. Megnéztem több gyári tisztítót, azok sem tüntetik el a pattogásokat a lemezről. Viszont az áruk öt számjegytől indulnak.

Kép.jpg
    
(#) grindlock válasza Moszkvai hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
azért szép mennyiséget kiszedett, a harmadik Általad említett tisztító folyadék komponenst hol lehet beszerezni?
(#) johncutter válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Bemértem a diódát, SZ600/16-nak néz ki (nem szedtem ki). Nyitóirányban 0.5 V, záróirányban 0.9 V-nak mérem, a záróirányú feszültséget csak pár másodperc múlva éri el.
(#) kadarist válasza johncutter hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Kiforrasztva is mérd meg!
(#) johncutter válasza kadarist hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Kiforrasztottam, ahogy javasoltad, (kiszedni nem szedtem ki, mert nem találtam 6-os csavarkulcsot itthon ) Nyitófesz 512 mV, Zárófesz viszont nincs, szakadást mutat a multiméter. Olyan, mint ha normál diódaként viselkedne. Lehet, hogy megvan a hiba forrása?
(#) gyuszo válasza johncutter hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Nálam is ez volt a gond, én kiforrasztottam az R701, R702 ellenállást és a C703-as elkót, és az SZ600/16 -os zener diódát, és helyette tettem be egy 7918-as IC-t. Azóta jól működik. Amit feltettem képet a rajz alapján könnyen azonosítható.
(#) johncutter válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Ez eddig ok, csak annak nem találom az okát, hogy az Si704 és 703 biztosítékokon miért nincs átfolyó áram.
Amúgy feszmérés közben véletlen összeérintettem a 704-es és 702-es biztosítékokat, mire hangos brummal felelt az a hangfal, ami rá volt kötve.
Következő: »»   24 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem