Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   69 / 144
(#) Alkotó válasza Mócsing hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
1kohm
(#) Mócsing válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Köszönöm,ez jó hír !
(#) pucuka válasza Mócsing hozzászólására (») Máj 28, 2014 / 1
 
Min. 10 kohm. Ha ennél kisebb ellenállással (bemenő impedanciával) terheled, jelentős feszültség esésed lesz. Az 1 kohmos kimeneti impedanciájú erősítőt 1 kohm -al terheled, a kimeneti feszültség pont a felére csökken. Ha 10 kohm -al, akkor a kimeneti feszültség a 90 % -ára csökken.
Bár úgy gondolom, hogy a szokásos kimenőimpedanciák párszáz ohmos nagyságrendbe esnek.
A nagyobbik gond az, hogy minden árnyékolt kábelnek van (nem is kicsi) kapacitása. Ez a kapacitás az erősítő kimeneti impedanciájával egy aluláteresztő frekvencia függő feszültség osztót alkot, ami miatt eltűnhetnek az átvitelből a magasabb hangok.
(#) Mócsing válasza pucuka hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Első nekifutásra ,a lehető legautentikusabb módon rakom össze a mester erősítőjét .
Aztán referálok .
(#) Alkotó válasza pucuka hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Amiről írsz, az a "felül illesztés". A legtöbb esetben ezt használják, de a kérdés nem ez volt.
(#) pucuka válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Ki beszélt illesztésről?
Idézet:
„Ha 1k a CD lejátszó kimeneti impedanciája , mekkora a minimális ellenállás amivel terhelhető ?”

Erre válaszoltam, a hozzászólásodat pedig nem láttam, mert közben írtam az enyémet. A hozzászólásod ismerete nélkül is választ adtam, a sommás ítéletedre.
Egyébként is akár 100 ohmmal is leterhelheted, nem hiszem, hogy gond lenne, azonkívül, hogy halk lesz.
(#) attis1116 hozzászólása Máj 31, 2014 /
 
Készítettem a Heed Canamp fejhallgató erősítőhöz 1 nyákot csak rá kellene pillantani,mert én átnéztem és hibát nem találtam,de több szem többet lát Az ödletet innen vettem és 1 hasonlót szeretnék összehozni.
Előre is köszönöm a segítséget !
(#) Pioneer hozzászólása Máj 31, 2014 1 / 2
 
Sziasztok!
Mivel privátban kérték tőlem a Canamp clone NYÁK tervét, ezért elérhetővé teszem mindenki számára.
Használjátok egészséggel.
Pioneer
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2014
(#) tuskabalazs hozzászólása Júl 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Ha szeretnék egy jó hangzással megáldott füles erősítőt építeni 32 ohmra , mit ajánlanátok ?

Köszönettel Balázs!
(#) pucuka válasza tuskabalazs hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Előtted levő hozzászólásban Pioneer jóvoltából mindent megtalálsz. Az, hogy milyen "hangzása" lesz, az a fejhallgatódtól, és a a hanganyagtól függ. Maga az erősítő nagyimpedanciás bemenetű, széles sávban lineáris, gyakorlatilag impedancia illesztő kapcsolás.
(#) Bassmester válasza tuskabalazs hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Ha egyszerűt és hallgathatót akarsz akkor a canamp klón jó választás.
Sokat lehet javítani a hangján egy NJM 2068D -vel és egy minőségi munkaellenállással.
Legutóbb EZT próbáltam ki, BC 557-tel és 2SD882 végekkel.
A canampnál szebben szól, dinamikusabb, részletezőbb, természetesebb az énekhang, stb.
Viszont komolyabb táp kell neki, jobban kell hűteni és gondos beállítást igényel.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Szia! Az "EZT" szó alatti link nem jön be, tudnád a kapcsolást valamilyen formátumban csatolni?
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Hello!
Jó a link, de csatoltam.
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Köszönet!
(#) steelbird válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Üdv mester!
Én átterveztem magamnak a Canamp -ot, de kicsi volt a helyem és nem bírtam hűteni.
A hangja nagyon szép volt, már amennyire meg tudom ítélni a rövid üzemidő miatt.
Csatoltam a rajzot.

Szívesen venném, ha valaki szánna rá időt és megépítené, hogy tesztelje.
(meg persze a módosításokat, ha szükséges, mert nem mondtam le róla véglegesen, csak nagy dobozba fog majd kerülni.)

Ui: A végfok kimenetére kellesz a soros RC gerjedésgátló tag, nekem 10 Ohm 100nF elég volt.
(R6 a fejhallgató)
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2014
(#) Bassmester válasza steelbird hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Szia!
Tetszik a terved, szerintem is jobb lesz az áramgenerátor mint a huzal ellenállás.
A napokban összedobom ezt is. Még a Beyerdynamic A-1 kapcsolás van napirenden, kiváncsi vagyok hogyan szól utánépítve egy kétszázezres cucc. Bár a beyer eredeti MC33078 ícéje a canampban nem muzsikált olyan szépen mint a 2068D.
(#) Bassmester hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Mellékelem a JLH nyáktervét hátha valaki kedvet kap hozzá. A képen az enyém látható, táppal és DC védelemmel kiegészítve.
A 20VA-es nyáktrafót rendesen terheli, melegszik, tehát minimum 30VA-es tápot javaslok hozzá,
de a legjobb volna egy 40-50VA-es toroid.
A nyugalmi áramot tápáganként 100mA-re kell beállítani majd a kimeneti DC-t is szépen 0-ra lehet állítani.
Ha nagyobb hűtő kerülne rá, akkor egy kicsit át kell rajzolni a nyákot, hogy ne érjen hozzá a pufferekhez. Célszerű a kimenetet relés DC védelemmel is ellátni.
(#) Mócsing hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Szervusztok !
A Presenter rajzát ismeri valaki ?
(#) steelbird válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Én BD139 helyett 2SD1913 -akkal építettem meg a Canamp mod -omat, de mint írtam, sajnos nagyon melegedett és nem tudtam hosszabb ideig tesztelni. Pedig még a dobozában sem volt.
Túl optimista voltam...
Az NJM2068D lett volna a következő lépés az NE5532 helyett, de az a csere és teszt már kimaradt.

Most átterveztem a Texas kapcsolást, az lesz megépítve, az nem A osztályú, elégnek kell lennie a hűtésnek.

Képek a Canamp mod -omról, szétszerelés előtt.
(#) Bassmester válasza steelbird hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Pedig szép lett volna! Látom rengeteg munkát fektettél bele,
de ebből még sok mindent ki lehet hozni.
Ekkora hűtő elég kellett volna hogy legyen. Áramfelvételt mértél?
Nálam a canamp (2 db 2SD882) simán ment 85×15×25 mm-es alumínium sin hűtéssel, 70°C-nál nem melegedett jobban, bár sokáig nem lehetett megfogni...
A képen a legutóbbi canapom van majdnem készen, jól működött, de nem voltam teljesen elégedett vele.

DSCF7543.JPG
    
(#) steelbird válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Mértem áramfelvételt, tápáganként kb. 310 mA volt. Ez megfelelő, mert a végfok nyugalmi árama 250mA körül van. A többi a két műveleti erősítő, meg a járulékos áramfelvételek.
A végfok hűtőbordája kb. fél óra után tűzforró volt dobozolás nélkül, az áramfelvétel kb. 10mA -t emelkedett, tehát nem hőmegfutásról van szó.
Az egész +/- 12V -os stabil feszültségről üzemelt, a tápellátást a két kisebb bordán lévő 12V -os stabilizátorok biztosították a +/- 17V -os pufferelt feszültségből.
A stab ic -k bordái viszont pár perc alatt forrók voltak. Kevés volt a 3W -nak az a kis hűtőborda.
Dobozban nem ment volna sokáig.
A Texas kapcsolásra leszek kíváncsi, ha lesz időm, összerakom. A nyákterv készen van, ugyanebben a méretben és elrendezésben.
(#) tuskabalazs hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Köszönöm szépen a javaslatokat
(#) Bassmester hozzászólása Júl 21, 2014 / 2
 
Készülget az eddigi kedvenc csövesem, a 6N13SZ/6N8SZ OTL-SE második verziója.
Ez nyákra épült, jobb minőségű alkatrészekből és a küllemére is igyekeztem jobban odafigyelni,
emiatt rengeteg munka volt vele de már nem bánom
(#) l48 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Nagyon szép lett! Ez nekem is nagy kedvencem
(#) martin96 válasza Mócsing hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Ha jól tudom az egy fázisfordítós canamp, kisebb nyugalmi árammal.
(#) Pioneer válasza Mócsing hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Szia!
Remélem jól vissza tudtam fejteni, ez lehet a Presenter rajza. Az alkotója szerint van még valami szűrőtag SMD-ben a panel alján.

PRESENTER.JPG
    
(#) steelbird válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Ez is egy Canamp -változat, jó nagy offset hibával.
(#) Lacko12 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Széép, publikus hogy a feliratokat hogy készítetted?
(#) Bassmester válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Nagyvonalakban: P-20 -szal ráfotóztam a mintát az alulemezre és egy spéci vegyszerrel feketítettem.
(#) Lacko12 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Így már értem hogy sikeredett ilyen gyárira kivitelezni!
Köszi szépen.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2014
Következő: »»   69 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem