Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   35 / 99
(#) daneg86 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Igazából az USB testjét lenne jó elkülöníteni a többitől, de ( ahogy én tudom ) sajnos össze kell kötni a kimeneten lévővel, max csak a táp csillagpontban közösítem.
(#) Buvarruha válasza daneg86 hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Igen, ott nem nagyon van más megoldás, ezért (is) jobb az SPDIF, azt trafóval le lehet választani, mint látod.
(#) daneg86 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Ez direkt USB-s dac lesz , max a kimenetére tudnék leválasztó trafót rakni, hogy biztos földhurok mentes maradjon az egész készülék. Már csináltam dac-ot ezzel az IC vel, csak műveleti nélkül. Alaplapi hangkártyánál ennek is jobb hangja van.
(#) Buvarruha válasza daneg86 hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Önmagában nem lesz földhurkos valami, attól, hogy főd van rá kötve, csak akkor, ha ez több irányból történik. A kimeneti leválasztó trafó nem túl jó ötlet, elveszne benne a DAC hangja az biztos.
(#) daneg86 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Ebben igazad van. Majd meglátom hogy sikerül, most rendeltem meg a csőfoglalatokat, ha azok megérkeznek, akkor mehet az építés
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 4, 2014 / 1
 
A második példány is dobozba került , az előzővel meg egyező csak ebben CS8412 van .
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Szép rendezett ez is!
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
A kettő majdnem 100% -ban megegyezik !
Csupán a CS8414 és a CS8412 ami különböző illetve a csőfoglalatok meg a doboz hátán lévő RCA aljzatok száma ami eltérő ...
(#) kameleon2 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Szia! Nagyon szép, letisztult. Egy kérdés már felmerült bennem a múltkor is. A csöveknek nem okoz gondot a fektetett beépítés? Nem csökken az élettartamuk? Pusztán arra a megfigyelésemre alapozom a dolgot, hogy a gravitáció érdekes dolgokat produkál. Egy izzó is üvegbúrával lefelé nagyobb élettartamot produkál és kisebb a zárlat veszélye. Ha ugyanezt az izzót foglalattal lefelé, vízszintesen, vagy ferdén helyezem el - máris romlik az élettartam. Persze ehhez hosszú üzemidő kell, hogy kiderüljön.
(#) CIROKL válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Ebben a felállásban szerintem semmit nem okoz a csövek elfektetése , nincs nagy áram és az anód feszültség is csupán 120Volt ez egy ARC fokozat ha jól mondom .
A csövek sok óra járatás után is nyugodtan fogdoshatóak csupán alig kéz meleg állapotban vannak , ezért úgy vélem örök élet vár rájuk .
Ja és még valami , igaz itt nem látható rendesen de a csövek alatt perforált /furatok / vannak . illetve a doboz fedlapja is úgy van furatosan perforálva hogy a kéményhatás érvényesüljön , így természetesen át tudja járni a levegő és az némi hűtést eredményez .
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2014
(#) CIROKL hozzászólása Jún 25, 2014 /
 
Bővebben: Link
Egy hivatkozást szeretnék csak ide ...
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Igen! Ezt már hiányoltam mi van véle! Ezek szerint, működőképes.
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Igen müködik bár még komolyan nem tudtam meghallgatni mert a mühelyben nincs gép a lakásban meg nincs erősítő így csupán fülessel tudtam csak tesztelni .
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Nagyon DAC(olsz) , szép lett ez is!
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Hu tudod milyen régen lett ez elkezdve , még anno te segitettél az SMD forrasztásában .
(#) gordonfreemN hozzászólása Júl 20, 2014 /
 
Sziasztok és külön tiszteletem CIROKL úrnak!

Kérdésem a következő lenne: fellelhető-e valami megépítésre méltó és érdemes DAC ami optikai bemenetettel rendelkezik (PC)és többet tud egy fiio dk03-tól illetve alkatrészköltségben mondjuk a 15k-t nem lépi túl?
Amennyiben található ilyen DAC az itteni fórumkeretek között és esetleg tapasztalattal is rendelkeztek hozzá, akkor kérhetnék egy kapcsrajzot hozzá? Ha nem vagyok túl arcátlan, esetleg még paneltervet is?
Előre is ezer köszönet érte!!!
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2014
(#) Buvarruha válasza gordonfreemN hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Nekem van egy koncepcióm panelterveim is, de nicns kapcsolási rajz.
(#) gordonfreemN válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Annyi baj legyen, talán az adatlapon megtalálom majd
Megköszönöm a segítséget
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 12, 2014 /
 
Sziasztok Zenerajongók!
A TDA1543-as sztereó DAC IC-t szeretném nem zenei alkalmazásban használni. Konkrétan referencia feszültséget állítanék elő vele. Ha jól vettem ki az adatlapból, akkor ha a Word select láb állapotot vált (jobb vagy bal kimenet választó), akkor az onnantól érkező 16 bit-et tárolja el, és ezután ki is rakja a kimenetre? Ha ezek után nem vált a Word select láb állapotot, akkor ha van is valami a Data in lábon, az ignorálva lesz, és a kimenő feszültség nem változik?
Köszönöm!
(#) gb197 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Üdv!
Jól értelmezed. A WS állapotváltozása írja a belső regisztereket, ill. marad a kimenet ha nincs változás. Csak hát ez az ic nem referenciaforrásra van optimalizálva, nem biztos, hogy kellően stabil lesz időben.
(#) szebee hozzászólása Okt 2, 2014 /
 
Sziasztok!
A képen látható DAC-ot szeretném megcsinálni, kérdésem hogy a 0,1µF-os kondik helyére jó-e az 1µF-os?
(#) CIROKL válasza szebee hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Kép? .:
(#) szebee válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Bocsi!!!!

schematic.gif
    
(#) Moszkvai válasza szebee hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Szia! Pontosan melyik 0,1µF-osra gondolsz? Mert több helyen is van. A tápegységekben lévőt ne változtasd meg. A DAC IC 7-13 és 18-24 lábain lévőre tehetsz 1µF-ost. Viszont a 15,16 -os lábra nem tudom miért raktak 2X470pF-od, oda csak 1db 470pF-os kell. A 15,26,28,-as láb és a GND közé is tennék 0,1µF-od, közvetlen a lábakra forrasztva a nyák oldalon.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2014
(#) CIROKL válasza szebee hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Mi lesz a bemeneti illesztő ?
(#) szebee válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Azt még nem tudom.
(#) adamka199 hozzászólása Okt 20, 2014 /
 
Sziasztok! Szert tettem egy lapra szerelt asahi kasei Ak4318 dac-chipre. Érdemes lenne vele foglalkozni? Ez egy scsi-merevlemez mentős külső studio felvevő szerkezet lenne, nulla szoftveres támogatással. Köszönöm!
(#) gb197 válasza adamka199 hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Szia !
Szerintem megér egy próbát. Annak idején nagy hitvita bontakozott ki a "bitstream" kontra "multibit" eljárások miatt. Nekem egy Micromega S4-em van, abban is egy ilyen átalakító van, csak hát az Philips, és meg kell mondjam, nincs rossz hangja.
(#) saraha válasza adamka199 hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Szia.Én nem foglalkoznék vele biztos.Sz@rér-h@gyér lehet már kapni újabb WM,PCM,CS, chipeket,kiteket stb...pláne,hogy a készeket meg hamarabb,jobban lehet illeszteni egy adott rendszerhez,szerintem.
(#) adamka199 válasza saraha hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Valahogy gondoltam. Pedig jól csengett a neve. Mindegy, az elkókat meg a muv.erosítőket kimentem későbbiekre.
Következő: »»   35 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem