Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1654 / 2208
(#) mark.budai válasza q765 hozzászólására (») Szept 11, 2014
Én is csak ennyit találtam hirtelen, de itt írja, hogy megegyezik a P50-nel, aminek az LS50 a fejlesztett változata, ami megegyezik a GU50-nel.
(#) pucuka válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 11, 2014
Szerintem az LS50 az eredeti ('41). Az RFT még akkor nem is létezett Mikor az LS50 -et a Wermacht számára készítették. (P50 '53 ) (SRS552 '66)
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) q765 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 11, 2014
Szóval 60W-ot tudna ez az SRS ső? 1000V anódfesz? hűű

spiccbe 3000V

Jól értelmezem?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) pucuka válasza q765 hozzászólására (») Szept 11, 2014
Ez adócső, ezeket C osztályban tudja, az más tészta. De Jó végfokot is tudsz velük csinálni, ellenütemben 2 csővel kijöhet 800 V -nál akár 120 W is.
(#) q765 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 11, 2014
Kár, hogy csak egy darabom van. Bár egy mono véggel is tudnék mit kezdeni.

Szóval aztmondjátok, hogy csak ez az egy cső (SRS) ből lehetne izgalmas dolgokat csinálni. ?.
Mondjuk énis csak a nagyokat néztem. A másik STR úgynézem feszüldségszabályzó csövek.
(#) pucuka válasza q765 hozzászólására (») Szept 11, 2014
Stabilizátor cső. Erre lesz legkevésbé szükséged, de ha ellenütemű B, vagy AB osztályú erősítőt készítesz 2 db SRS ből, akkor a vezérlőrács előfeszültséget stabilizálhatod vele.
(#) q765 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 11, 2014
Szóval igazából tudnék olyan erősítőt csinálni (is) amiben kb 40 cső leledzik.
Mondjuk ez lenne a célom. Kísérletezgetni. Csak még sokat kell olvasnom.
(#) pucuka válasza q765 hozzászólására (») Szept 11, 2014
Akkor ügyes vagy, mert nem lenne egyszerű, hacsak, nem a vitrint nevezed ki erősítőnek. Egy egycsatornás ha erősítőben Úgy az ötödik, hatodik csöves fokozat után beütne a krach, mert vagy zajos, vagy gerjedékeny, vagy mindkettő lesz.
(#) q765 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 11, 2014
Nem vagyok ügyes! Csak gyüjtögetek, aztán ha évente építgetek sokat mondok. Akkor is rajzból és sok segítségből. Mondjuk olyan emberek segítségéből mint te.

Mod.:

Szóval ezek a csöveim vannak. +még találtam egy ECC82-őt.
+A trafó amit mutattam (Granpa)
+a többi szerintem találok a polcon.

Már a múltkor is szerettem volna hangszínt bele. Tudom előfokozat.
Gyűjtöttem ahhoz is cuccokat.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) pucuka válasza q765 hozzászólására (») Szept 11, 2014
Csak rajta, de azért célirányosan gyűjtögess.
(#) q765 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 11, 2014
Hol, mit találok, meg mikor épp eszembe jut.
Csak azért firkáltam ide az előző oldalon, hogy meghallgassam a véleményeteket.
Köszönöm
(#) mofesa válasza q765 hozzászólására (») Szept 11, 2014
Eddig nekem is csak 14db csővel sikerült megbirkóznom.
(#) mark.budai válasza pucuka hozzászólására (») Szept 11, 2014
Tudtam, hogy a német tudásom hiányos, de hogy angol is ennyire..
Igazad van, kicsit félreértelmeztem a szöveget a Radiomuseum oldalán.
(#) q765 válasza mofesa hozzászólására (») Szept 11, 2014
Nem 18? Valami világít még a PCB alatt is!
(#) Doncso válasza q765 hozzászólására (») Szept 12, 2014
SRS551-ed nincs véletlenül? Van egy darabom, és keresem a párját évek óta.
(#) pucuka válasza Doncso hozzászólására (») Szept 12, 2014
Előrebocsájtom, nem ismerem konkrétan a csövedet. De az adatlapját böngészve, nem építenék vele hangfrekvenciás végfokot. Az adatlapból számomra az derül ki, hogy kifejezetten C osztályú adócsőről van szó, ahol a linearitás nem lényeges szempont. A karakterisztikáiból ez ki is derül. Nincs is ajánlás modulátorként való felhasználásra. A SRS552 -nél viszont van.
(#) bta válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 12, 2014
Idézet:
„Szia! PCC88 ipari cső 10.000 üzemórás, ugyanaz mint az ECC88 csak 7V-os a fűtése.”

Igen, ez a tévécső változat, de nem gyártottak ipari tévécsöveket)) Csak ipari rádiócsöveket: a 10000 órás 6.3V fűtésű ipari kettőstriódák E[típusszám]CC jelölésűek.
A tévécsöveknél nagyobb paraméterszórást engedtek meg, és nem voltak mikrofóniára ellenőrizve - szerencsére ennek a konstrukciónak alapból is alacsony... RIAA korrektor bemeneti körébe mindenesetre válogatnám.
(#) pucuka válasza bta hozzászólására (») Szept 12, 2014
Így van, az ipari változata E88CC, ill. javított ipari változata az E288CC.
(#) Doncso válasza pucuka hozzászólására (») Szept 12, 2014
Pedig láttam egy kapcsolást, ahol SE-be működik, igaz gitár erősitőként. Kár érte, pedig nagyon szép cső, főleg mikor működik a fűtése, ami nincs eltakarva, izzik az egész, nagyon klassz. Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Szept 12, 2014
Látod már valaki épített vele , és nem írta hogy nem lenne jó , így ebben az esetben tök mindegy mit ír az adatlap , egy próbát megér.
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 12, 2014
Kár, hogy csak egy darab van belőle.
(#) lionsec hozzászólása Szept 12, 2014
Üdvözlet!

Kis segítséget szeretnék kérni erősítő építés terén.Szeretnék építeni egy komolyabb csöves erösítőt ami tudna egy 50 v 100Watt körül.Tudna ebbe nekem valaki segíteni?Mivel hobbi szinten építgetek ezért nem vagyok otthon minden témában sajna.
(#) CIROKL válasza lionsec hozzászólására (») Szept 12, 2014
Üdv : amennyiben még nem vagy jártas a csövekkel kapcsolatban akkor inkább első lépésben valami kicsi project ami kellene és lehetséges tapasztalat szerzés szempontjából járhatóbb út , amennyiben egyből 50-100 Watt nagyságrenddel kezdenél akkor a bukás is nagyobb mint anyagilag mint lelkileg ...
Kapcsolás , leírás rengeteg kering a neten csak keresni kell , amennyiben van elképzelésed , milyen cső mekkora anyagi ráfordítás, stb akkor tovább lehet lépni !
Idézet:
„Mivel hobbi szinten építgetek ezért nem vagyok otthon minden témában sajna.”

Általában mi is csak hobbi szintem építünk és ha nem megy kérdezünk , segítünk egymáson .
Totális hobbi szint .
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2014
(#) lionsec válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 12, 2014
Köszi a gyors reagálást.Tudnál esetleg kapcsolást ajánlani amihez beszerezhetőek a csövek szépen szól és működik is megépítés után?Mert sok rajz van a neten az igaz de sok a mók matyi munka és nem műkszik.
(#) küzmös Gergely válasza lionsec hozzászólására (») Szept 12, 2014
Hová, azaz hol szeretnéd használni azt az 50,100W-os zenei teljesítményt? Mert az azért nagyon komoly teljesítmény. Ha teljesítményben gondolkodsz akkor PP kapcsolásokat nézegess. GU50, PL500.. ezek viszonylag olcsó csövek, de nem is a csövek ára a lényeges hanem a körítés. Trafók.. és a többi alkatrész. Azért CIROKL "totális hobbi szintjére" igen kemény munka, és idő ,és érzék feltornázkodni
(#) CIROKL válasza lionsec hozzászólására (») Szept 12, 2014
Van - egy két csöves a galériámban is ha tetszésed elnyeri netán az egyik akkor szólj és bővebben beszélhetünk róla .
(#) lionsec válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 12, 2014
Egyenlőre kezdésként saját célra építenék egyet aztán szeretnék egy komolyabbat is szintén magamnak mert vannak nagy hangfalaim amit megtudnék hajtani vele.Másrészt azért érdekel mert állítólag sokkal szebben és tisztábban szól mint a hagyományos végfokok.
(#) lionsec válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 12, 2014
Köszi! átnyálazom és kereslek a buta kérdéseimmel.
(#) q765 hozzászólása Szept 12, 2014
Hűha. Szereznem kell még egy SRS 552-őt.

Megvan a feszültségstabom is hozzája. Meg igazából minden.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2014

75w_3.jpg
    
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Szept 12, 2014
Ez szerintetek normális? 20. ajánlat..

EZ
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2014
Következő: »»   1654 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem