Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetéknélküli termosztát
Lapozás: OK   1 / 10
(#) Norex hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Üdv. lenne egy kérdésem ha tudnátok segíteni!Szóval van egy -Saunier Dual- kazánom és ahhoz van egy vezeték nélküli termoszom de nem tudom őket szinkronizálni volt már valakinek ilyesmije?Termosz modell:004RF
(#) zolika59 válasza Norex hozzászólására (») Dec 19, 2008 1 /
 
Nekem is van egy vezeték nélküli termoszom! Amikor síelek tea van benne.
(#) árpix válasza Norex hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
lehet , hogy a termosz pinkódot kér a kapcsolódáshoz
(#) mineral válasza árpix hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Nem akarok kötekedni. De az említett "Termosz" nem termosztát véletlenül?
(#) mineral válasza Norex hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Az általad megadott modellt nem találtam de ITT nézz körül. Biztosan van hozzá valami használati útmutató.
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Dec 19, 2008 / 4
 
Mégiscsak találtam de ez nem Saunier Duval... Hanem Computherm 004RF

Talán ez segíteni fog.

004rf.pdf
    
(#) Norex hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Igen ez a helyes és bocsi a a "termoszért"
(#) mineral válasza Norex hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Félbevágott termoszokból is megértjük egymást. És köszi a pöttyöket!
(#) Moderátor hozzászólása Norex hozzászólására (») Dec 19, 2008
 
Cím javítva.
(#) durkonorbi hozzászólása Jún 13, 2009 /
 
Szeretnék segítséget kérni!
Van egy Computherm 004 RF tipusu szobatermosztátom, ami képes hűtést/fűtést is kapcsolni a morse relé kimenete révén. Nálam az előbbi hűtésüzemben van használva, és egy eredendően 50W körüli , de fojtótekerccsel kb. 22W-ra leszabályozott 230V-os ventit valamint egy vele párhuzamosan kötött relét kapcsolgat. De véletlenszerűen elveszti a kapcsolatot az adó és a vevő (vevő nem reagál, csak áramtalanítás után) ebben a kiépítésben (előzőleg fűtésüzemben egy hagyományos keringetőszivattyúval nem csinált ilyet... ). Szervíz szerint az lehet a baj, hogy a fojtott venti és a relé egy fázison (sőt vezetéken 3 méterre egymástól) van, és összeszed valami zavaró jelet...

Kérdésem: valóban ez lehet a baj, Illetve ha igen akkor hogyan küszöbölhető ki a dolog?

(#) paller hozzászólása Aug 23, 2010 /
 
Hali!

Kéne nekem egy kis segítség. Az lenne a problémám, hogy adott egy termosztát, ami normál vezetékes fajta. A fázist kapcsolgatja ki-be, tehát gyakorlatilag egy kapcsoló a kimenete. Ezt szeretném átalakítani vezeték nélkülivé, tehát a kimenete egy sima bolti rádiókapcsolós konnektort kapcsolgasson.

Erre van valami ötletetek? Szerintem nem lehet túl nehéz, csak én még elég kezdő vagyok ehhez
(#) cs_gabor válasza paller hozzászólására (») Szept 9, 2010 1 /
 
Szerintem, ha "bolti rádiókapcsolós konnektor"-ban gondolkodsz, olyant vegyél, amelyhez van távirányító is, általában szettben árulják 1 távirányító + 2 vagy négy konnektor. Így sem drága, és nagyon egyszerűen kivitelezheted a dolgot: egyszerűen a távirányító egyik gombjára rákötöd párhuzamosan a termosztát reléjének (záró)kontaktusát.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
Sziasztok

Van ez a fajta
rádiós termosztátom, ami sajna túl messze van a vevőtől, így bizonytalan a kapcsolat, van-e aki tuningolt már ilyet?
(#) easylite hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok! Keresek computherm 004 rf termosztáthoz vevőegységet ha valakinek van működőképes akkor kérem jelezze és megvásárolnám. Köszönöm.
(#) menyus válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
A legegyszerűbb módja ha veszel egy 434 MHz es távirányító hosszabbítót. Azok azt csinálják hogy annak az eszköznek a jelét amit feltanítasz neki, (kis késéssel) megismétlik. Van bennük egy vevő az fogja a pl. a 30 m - re lévő termosztátod jelét majd azt a kódot ugyanazon a frekin tovább sugározza, azaz megnöveli ezzel a hatótávot. Tulajdonképpen egy "parrot repeater"...csak digit és nem fónia üzemű. Valahol láttam ilyet, keress rá gugliban. Van ahol jel ismétlőnek is híják...
(#) gordonfreemN válasza easylite hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Ez rossz jel, nekem is most ezzel van bajom.
Sajna a vevő nem kapcsolja a relét, és hát nem is tudom.
Nekem jelenleg még egy kicsit magas a dolog, de próbálom fejtegetni a hibát.
(#) krisz11 hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
sziasztok kicsit gondban vagyok,lenne egy sanuier duval kombi F24 turbós cirkóm,vettem hozzá egy computherm q3RF termosztátot. egyszerűen sehogy sem tudom bekötni,sőt már két villanyszerelő is nézte .nem jó sohogy sem,légyszi segítsetek a cirkóba hová kell kötni a termosztát vezetékét?csatolok képeket,gondoltam rá,hogy a szobatermosztát előtt ki kellene iktatni a csőtermosztátot,de nem merek belenyúlni van 3 helyen is a csövön valami érzékelő. előre is köszönöm!!!
(#) VIM válasza krisz11 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Szia! Az SD-nak többféle változata is van, ez melyik "kombi F24"? Az volna számodra az érdekes ha ezt a változatot nem lehetne csak a 24V-os saját termosztátjával üzemeltetni. Nincs erről valami leírva a kazán használati utasításában?
(#) krisz11 hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
szia,igen ez a kombi F24-es lenne... leírásában nincs semmi a termosztáttal kapcsolatban. azóta kicsit okosabb lettem ,úgy néz ki az a fehér csoki a külső hőm. termosztáthoz lenne,hozzáfértem a vezérlőpanelhez azt mondta egy hozzáértő,de viszont bekötöttem oda,egy zöld műanyag kis dobozka,két csavar van a tetején,előtte a biztosítékot,a srác azt mondta,hogy ha fordítva is lesz bekötve nem csinállhatná ezt...holnap megpróbálom megcserélni a vezetéket,hátha...ha tudsz erről valami biztosat várom a jelzésedet,ha én tudok előbb majd én jelzek
(#) zoszka válasza krisz11 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
A pontos típus volt a kérdés.. F24 végű van vagy 6 féle... Pl Semia, Isotwin, CombiTek,
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2014
(#) zoszka válasza krisz11 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Egyik 2 szélső a külső hőmérséklet jeladó a másik 2 pedig a termosztát helye. Ha rövidre kötöd őket külön, az egyikre el kell indulnia, az lesz a termosztát pntod. Az RF vevőjének a kapcsoló pontját (3,4) oda kell kötni és már csak a tápját (230V) kell bekötni a vevőnek(1,2).
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2014
(#) VIM válasza zoszka hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Hát nem érted, hogy F24!? No erre varrjál gombot! A -milyen kocsid van?- kérdésre a válasz, -milyen, milyen, hát piros!
(#) krisz11 hozzászólása Okt 5, 2014 /
 
szia,megint én CombiTek lenne. akkor most amit küldtem képet az lenne a külső hőm. bekötési pontja? a panelen meg ,ami van bekötés az a szobai termosztát-é,jól csinálltam csak fordítsam meg a vezetéket?vagy tényleg csak 24v termosztát lesz hozzá jó,áramos nem?
(#) krisz11 hozzászólása Okt 5, 2014 /
 
csinálltam képeket a panelról,én a jobb sarkában lébő zöld kis dobozkába kötöttem be a termosztát két szál vezetékét,a tetejében van a két lefogató csavar. már ma próbálltam,amit kaptam hozzá"Cewal"sima kapcsolós 24v.termosztáttal.ezzel is kinyomta a panelon lévő biztosítékot.már most még hülyébb lettemmivel ezt a két lehetőséget találtam bekötésre a csokit meg ezt...addig nem volt semmi baj még nem kapcsoltam be a term. gondolom mikor bekapcsoltam,akkor zártam...
(#) zoszka válasza krisz11 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Amit először fényképeztél, azzal a csokival próbálkozz... valamelyik kettőre kell elindulnia, ha fűtésüzemmódban van a készülék is. A zöld csoki a panelon kimenet és nem bemenet...
(mi az hogy ezzel is kinyomta a biztosítékot? Mert még mivel is?)
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2014
(#) krisz11 hozzászólása Okt 5, 2014 /
 
úgy értettem,hogy mindkét termosztátot beleköttem a 24v. meg a digitálisat is,mindkettővel elszállt a biztosíték...a csokis bekötésnél jól szabályozza a termosztát a cirkót "kikapcsolja amikor eléri a beállított hőm." csak viszont ugyan úgy viszzakapcsol a fűtés mikor a vízhőm. leesik,ez így nem jó ,így egész nap menni fog a cirkó nagyon kicsi szünetekkel a vízhőm. 1 perc alatt visszaesik és újra beindul a fűtés.lényegében mikor term. van bekötve csak akkor kellene beindulni a fűtésnek mikor a beállított hőfok alá esik a hőm.... úgy hallottam,ha be van kötve termosztát a fűtéspoti eltekerésére nem is szabadna beindulni a fűtésnek,csak,ha a termosztáton beállított hőm.alatt van a szobahőm... ez igaz?
(#) zoszka válasza krisz11 hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Igaz.... Na akkor valamit nem értek, ha nincs bekötve semmi, akkor is megy a kazán, csak épp vízhőmérsékletre szabályoz?
Egyébként én sem találtam a termosztát bekötésére utaló leírást, rajzot hozzá.
Próbaképp a kék és sárga vezetéket bontsd szét. Valahol kell lennie egy reteszpontnak, lehet hogy ez az.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2014
(#) krisz11 hozzászólása Okt 6, 2014 /
 
nagyon rendes vagy,hogy így próbálsz segíteni!ma délelőtt az összes szervíznek írok üzit emailban,hátha segítenek bár kicsi lesz az esély rá... az a lényeg,hogy ahogyan mondtad kiiktattam az egyik vezetéket a sárga vezetéket lehúztam a testről,ez a sárga van egybekötve a kékkel,ugyan úgy beindult a fűtés vízhőfokra,az a baj nem nagyon merek kötözgetni,félek elrontom a kazánt...lehet akkor hadjam benne a sárgát és a kéket iktassam ki a csokiból? amikor a középső"barna" és a két vezeték egybekötött pontjára tettem a termosztátot a kijelző elment szóval gondolom zártam valamit... valami bekötési rajz kellene ehez,de egyszerűen nem találok hozzá,megőrölök már csak kellene pedig lenni rajznak gyárilag...pontosan kellene tudnom,hogy mit kell kivenni és melyik színt hová bekötni...
(#) VIM válasza krisz11 hozzászólására (») Okt 6, 2014 / 1
 
Szia! Újra elolvastam amiket írtál erről a kazánról és termosztát bekötésről de nem találtam arra utalást, hogy most új kazánról van-e szó és ahhoz akarsz "másik" termosztátot, vagy a meglévőhöz gondoltad, hogy veszel egy "valamilyent". A termosztátok többsége ugyanis egy a kazán bekötési lehetőségénél a meglévő rövidzár helyett kell bekötni, még akkor is ha az 24V-os kivitelű. Ha nem a panelon van ez a hely akkor külön van felerősítve az a csoki amiben az átkötés van és ha kitétel van a bekötésre vonatkozólag, akkor azt ott feltüntetik. Ennek a típusnak az elődjénél a szivattyú légtelenítőjének magasságában a víznyomás kapcsoló konzoljára volt felfogatva. Felvetődik a kérdés, hogy most miért kötözgeted a semmit és "vereted" ki a biztosítékokat a helytelen kötözgetésekkel ha nem találni a helyes csatlakozási pontokat? Vagy mindenféle beavatkozás nélkül is működik a kazán csak nem szabályozható a működése?
(#) krisz11 hozzászólása Okt 7, 2014 /
 
szia,nagyon szépen köszönöm a segítségedet! úgy néz ki,hogy lesz olyan szerelő, aki betudja majd kötni. ha jó lesz írok majd mi is volt a probléma.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2014
Következő: »»   1 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem