Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1246 / 1677
(#) Frankye válasza killbill hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Ámen.
(#) Frankye válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Polárszűrő "kinyerhető" a szemüvegre csíptethető napszemüveg előtétből is. Piacokon lehet kapni viszonylag olcsón, de meg kell nézni, hogy valójában nem csak egy szürke lemez-e, hanem valódi polárszűrő. Ellenőrizni egyszerű: Ha egy mobil kijelzője elé tesszük, és elkezdjük forgatni, akkor egyre jobban elszürkül, jó esetben teljesen átlátszatlanná válik, ha valóban polárszűrő.
(#) killbill válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Szerintem a melysegelesseg a feny mennyisegetol csak annyiban fugg, hogy az automatika nagyobb feny eseten szukebbre allitja a blendet (irist). De ha nincs automatika, akkor kezzel kell szukebb blendet allitani, amitol no a melysegelesseg, de sotetebb lesz a kep. Bar nem vagyok meggyozodve rola, hogy egy ilyen webkameran egyaltalan van blende.
(#) kérdező válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Így van. Időtállóbb, és sokkal szebb. A lemezt hogyan festetted be arra a jól ismert matt világoskékre? Egyébként ha egyszer az életben kész leszek az erősítőmmel, azt is ilyesmi dizájnnal készítem el. Olyan lesz, mint a BEAG APX-100.
(#) kameleon2 válasza kérdező hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Szia! Mint írtam a doboz részben megvolt - a kék lemezek is. Az előlapok 1,5mm-es fehér alapú fekete szendvics anyagra lettek gravírozva. Kicsit el is rontottam, azért olyan szellemképes - de nem akartam újracsinálni - itthon elmegy.
(#) gtk válasza don_peter hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Szia ! A szamlapot keszited, vagy vasarolod, hol kaphato ? Amugy szep.
(#) Massawa hozzászólása Nov 7, 2014 / 4
 
A legujabb pákám! Köszönöm Johnny kollegának a segitséget. Ez egy PES50 Weller pákafej ami más elveken mükldik mint a régi LR21 páka, és azzal nem kompatibilis.
(#) Buvarruha hozzászólása Nov 7, 2014 / 3
 
Végre, sok interruptusz után kész van a monitor tesztüzem. 1366x768-as kijelző monitor scalerrel, műhely monitor lesz belőle . Gyönyörű szép éles kép, nincs input lag, sem egyéb TV-s effekt, fel nem tudom fogni, hogy miért nem gyártanak ilyeneket.

Két scalert is vettem, mindkettő samsung, de természetesen a samsung IC-s döglött, a TSUM IC dolgozik. A tápról nem tudok rendes képet csinálni, egyenlőre lengek, mint a santa maria vitorlája
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2014
(#) nagym6 hozzászólása Nov 7, 2014 /
 
Köszönöm mindenkinek a polárszűrővel kapcsolatos sgítséget.
Horgászboltban 6e-től felfelé van ilyen szemüveg.

Frankye
Megnézem a szemüvegre csíptethető előtétet. Köszönöm.

killbill
Valóban, a blende hiánya miatt nem jó az elgondolásom. Tükörreflexes gépen jól látható, ahogy blende szűkítéssel nő a mélységélesség, egyben sötétedik is a kép. Többlet fénnyel kiegyenlíthető, erre gondoltunk, de webkameránál primitívebb a gép, belnde nincs.
(#) don_peter válasza Massawa hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Ejj de jól néz ki a cucc
Gratulálok...
(#) Buvarruha válasza Massawa hozzászólására (») Nov 7, 2014 1 /
 
Szép munka, de már megint az a ferde kijelző!
(#) lukacsp válasza Massawa hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Ez tiszta gyári öregem! Gratulálok, forrassz vele sok további klafa alkotást!
(#) satlokk válasza Massawa hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Ez igen remek munka!Megtudhatnánk róla többet?
(#) Andr3wJ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
LG-nek volt 42"ban ipari monitora kb 500k-volt 4-5éve. Nekem volt szerencsém kettőhöz is az egyikben még egy számítógép is volt.
Ilyeneket látsz az egyik bank kirakataiban.


Én is hasonlóban gondolkozom, mert vesteles FullHD-s TV-t használok monitornak is tuti irtózatos az input lag.
Csak még nem vettem magamon erőt hogy scalert keressek.
(#) Buvarruha válasza Andr3wJ hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
FHD-hoz nagyon egyszerű találni, ha jól sejtem samsung S-PVA panel van benne, mindennel megy ami 8 bites, ha kell tudok hozzá scalert, eladtam már egy vesteles TV-ből épített monitort.
(#) Andr3wJ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Ebben LG van.
(#) Buvarruha válasza Andr3wJ hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Az már válogatósabb.
(#) Buvarruha hozzászólása Nov 7, 2014 /
 
Végülis ilyen lett. Az LVDS kábelekből egy picivel kellene hosszabb és akkor szépen lehetne őket hajlítani, de nem találok.

Múúhelybe jólesz az.

HDRBackF.jpg
    
(#) Andr3wJ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Eredeti táppal nem lett volna egyszerűbb megoldani? Vagy az pont kuka volt?

Szalagkábelt szerintem tudok adni ha nagyon kellene, talán van a műhelyben.
(#) Buvarruha válasza Andr3wJ hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Láttál te már ilyen Vestel tápot? A disznók elé ledobnám, de a 230-at ré nem dugom, ez a táp megbízható és csendes is, nem fütyül, csattog kattog. A 24V-os táp ráadásul egy mean well ipari táp, ami egy hanygyányival megbízhatóbb, mint a vestel, tele van tömve japán kondikkal 10-15 évig nem lesz vele gond. Amúgy megvan a gyári tápja, át van kondenzátorozva, működik, de inkáb eladom, mint használom. Kábelem van nekem is sok, de ezen ilyen hülye csatlakozó van a scaler felöli oldalán, ilyenből, csak ugyanilyen hosszút találtam eddig. Már a scalert is megtömtem polimer kondikkal, meg kapott egy kis bordát az IC, íg azzal sem lesz gond egy darabig, holnap bordázom és ujítom a kijelző t-con-ját meg az invertert és akkor örökös lesz.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2014
(#) Andr3wJ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Ha tudnád mennyit láttam és látok vestelből 7éve foglalkozom velük

Az a baj scalerben majd nem tudom milyet keressek, abban tudsz segíteni?
(#) Buvarruha válasza Andr3wJ hozzászólására (») Nov 8, 2014 / 1
 
Tudok segíteni, egyre többen kérdezik, hogy hogy is működik ez a dolog, ezért bátorkodtam nyitni egy monitor építős topikot, folytassuk ott. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
(#) Chipmunk1960 válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Nagyon pofás profilok!
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Polárszűrőt rossz (kidobásra ítélt lcd kijelzőről tudsz "lehúzni" az üvegre ragasztott fólia az ...
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) vzoole válasza Massawa hozzászólására (») Nov 10, 2014 / 2
 
Nagyon jó lett! Nézzünk bele
(#) Massawa válasza vzoole hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Nincs nagyon mit nézni - trafo, 3 vezeték a fö lapra, onnan 4 vezeték a csatlakozora meg 4 a nyomogombokhoz.
A fö NYÁkra van dugva a display.
(#) Johnny0004 hozzászólása Nov 11, 2014 / 1
 
Elkészültem én is. Egyenlőre két görgős fióksínnel, de szerintem kap majd egy lineáris tengelyt.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2014
(#) Massawa válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Jol néz ki!

Kapni olcson fioksineket, amiben nem görgök vannak, hanem csapágygolyok (olcsobban vagy ugyanolyan árban vannak mint a sime fioksin), szerintem az untig elég ilyen kis állványhoz. A legrövidebb kb 20 cm).
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2014
(#) Johnny0004 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Köszi! Olyan van most benne, csak rosszul fogalmaztam, végül is nem rossz, majd kiderül milyen hosszú távon.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Igy néznek ki, de ez 2-szeres - neked elég az egy elemes (egyszer kihuzhato).-

sinek
Következő: »»   1246 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem